Blog Jihlavských listů

Miroslav Tomanec, Ing., MBA
129- Stavební inženýr, restauratér, vinárník a pivovarník na penzi. Dnes už jenom kavárník a bývalý koaliční zastupitel, aktivně se snažící ovlivňovat chod našeho krásného města.

Ukrajinský deník, díl 8.

Miroslav Tomanec, Ing., MBA | Úterý, 27. 6. 2023 v 6:00

Jsem tady hodně zvažoval, jestli ty velké prachy z těch, co dali solidární lidé, vynaložit na ochranu jednoho jediného mladého vojáčka z těžce zkoušené rodiny. Ale pak přišla teprve šestnáctiletá Анна Абрамчук , jedna z nejaktivnějších a nejobětavějších v jihlavské ukrajinské komunitě a řekla…: „Když pomůžete zachránit jeden, jediný lidský život, je to jako byste zachránil celý svět…“ 

Tak jsem se trochu zastyděl, jak nízké a materiální je moje uvažování a šel do toho.

Mimochodem, Anička si zde dokončila mezitím základní vzdělání, udělala zkoušky a byla přijata na dvě střední školy, až tak po roce ovládla jazyk. A já měl přitom pocit, že jenom a jenom pomáhá, tahle milá dívenka z Velkého Beranova, původem z Brovar. Viděl jsem jí při nejrůznějších akcích pořád a všude.

Samozřejmě jsem chtěl co nejvyšší kvalitu za co nejméně peněz a z pěti možnosti jsem si vybral nabídku Aloise Zwespera, dalšího obětavce, co tam pořád pendluje s pomocí, a už dobře ví jak na to. I tak to vyšlo přes dvacet tisíc…

Nejvíce, co jsme jednorázově vydali.

Výhodou bylo i to, že to bylo po cestě – protože 100 km zajížďka, to je na Ukrajině jako nic. A cesty tam mají opravdu super…

Vesnice Pustoivanie v Dubenské oblasti.

Přivítá nás Mykola – česky! Sice s přízvukem, ale pěkně. Volyňští Češi, už asi pátá nebo šestá generace. Jazyk pořád udržují. Maminka Jiřinka, tady Ira, je zde též a mluví ještě lépe. Přestože má za muže Ivana, čistokrevného Ukrajince. Si uvědomuji, že tohle je první domácnost, kde jsme dostali pozvání na – 100 gramů…po takové době a v poločeské rodině. Ukrajinci by se v pohostinnosti rozdali, ale všude kde jsem byl, se od alkoholu drželi hodně daleko…

Hrdě nám ukazují své malé, čisté, úhledně uspořádané hospodářství. Pole a domácí zvířata jsou tady nezbytností pro slušné živobytí. Ve chlívku je prasnička, té říkají Skabajeva, vpravo pak pašík Peskov. Prostřední chlívek je prázdný… tam byl Lavrov, už je v jitrnicich, smějí se.

Mykola i jeho žena pracují u místního podnikatele, kterého hodně velebí. Ten se vypracoval úplně sám, od píky, navzdory mafii, tím že začal lisovat olej ze slunečnicových semínek. Dnes, po dvaceti letech má nejenom velkou lisovnu, ale také obchod, restauraci, autodopravu… Požehnání pro ves. Zaměstnává polovinu obyvatelstva. Jasně že se jím odsud nechce utíkat a mají jediné přání, aby to všechno co nejdříve skončilo a Rus se vrátil odkud přišel.

O 300 km dál všechny věci odevzdávame rodině. Saša už musel odjet do výcvikového střediska v Kamenci Podolském. Jo, to je ten Ukrajinský Carcassonne z románu Pan Wolodyjowski. Další turistický cíl. Ale až po válce.

A nakonec – zastávka s drobnou pomocí pro Aljonku. Mladičkou matku tři holčiček, tu čtvrtou, trochu bezprizornou, si přibrala ke starostem…Manžel také nemusel – ale okamžitě šel. Jenom co si dostavili malý útulný domeček, tak to všechno začalo. Zatím je v bezpečí. V Německu. Školí se.  Na nové zbraně proti rusům.

Držíme palce.

A mezitím – Kachovka. Dohady, jestli ukrajinské rakety, nebo ruské nálože jsou úplně mimo a jsou naprosto nedůležité. Je to úplně stejné, jako když ty rakety spadly do Polska. Protože podstatné a zásadní je, že nebýt ruské agrese a okupace, nic podobného by se nedělo. I 300 zvířátek, které díky velké vodě zahynuly v místní ZOO, byly živé bytosti, vy ruská sprostá lůzo.

Ne, vy nepatříte do civilizovaného světa, slavná Ruská federace.

34 komentářů k článku “Ukrajinský deník, díl 8.”

 1. Svatopluk Beran říká:

  Anička pod tlakem americké obchodní války z Ruskem na Ukrajině, potažmo i americké obchodní války z celou Evropou, (stále od Evropy Americe nepodepsaná obchodní smlouva TTIP), ale i pan Tomanec plus nepřehledný zástup občanů České republiky, BY SNAD UŽ MOHLI ,,PO TŘICETI LETECH DEMOKRACIE V NAŠÍ ZEMI ,, PŘESTAT PŘEMÝŠLET V RÁMCI KOMUNISTICKÉHO JEDNOSTRANNÉHO SVĚTOVÉHO POHLEDU. HODNĚ JIM V TOM DĚLÁ ZMATEK ZÁPADNÍ AMERICKÝ MEDIÁLNÍ PROSTOR O VÝMEČNÝCH BOZÍCH TRANSATLANTICKÉHO KŘESŤANSKÉHO VALU POD VEDENÍM AMERICKÉ PLUTOKRACIE, OPROTI TĚM VĚTŠINOVÝM, SEDMI MILIARDÁM ĎÁBLŮ OSTATNIHO SVĚTA. DOKUD BUDOU TITO LIDÉ BEZ SCHOPNOSTI PŘEMÝŠLET O TOM, CO JE A CO NENÍ MOŽNÉ. A CO JE A CO NENÍ, KOMPLETNÍ SKUTEČNOSTÍ PŘEDÁVANOU MEINSTERNOIVÝM ZÁPADNÍM TISKEM, BUDE SE LIDSKÁ MORÁLNÍ HLOUPOST A OSOBNÍ NADŘAZENOST JEDNÉ MILIARDY SVĚTA NAD SEDMI MILIARDAMI SVĚTA STÁLE JEN POVYŠOVAT.

  ANIČKA STOPROCENTNĚ VŮBEC NETUŠÍ O AMERICKÉM VYRAŽĎOVÁNÍ PO CELÉM SVĚTĚ V ZÁJMU BOŽSKÉ OBCHODNÍ NADŘAZENOSTI A VÝMEČNOSTI PRO USA. JE VÍCE NEŽ SMUTNÉ, JAK JE Z JEDNODUŠŠÍMI OBČANY V DNEŠNÍM ČESKÉM PROSTŘEDÍ MEDII MANIPULOVÁNO.

  NĚCO DŮLEŽITÉHO PRO ANIČKU, O ČEM ANIČKA VŮBEC NIC NETUŠÍ a tak může z bolestí v srdci z americké proxi války z Ruskem na Ukrajině, zároveň s nevědomostí a ohlupováním českých úřadů jednostranně vyřknout – Ne, vy nepatříte do civilizovaného světa, slavná Ruská federace. Určitě by bylo rozumné Aničce vysvětlit jak funguje svět a SVĚTOVÉ AMERICKÉ OBCHODOVÁNÍ.

  Na velkovýrobu vybudované hospodářství nutně potřebuje velkospotřebu a vyžaduje si i surovinové základny, které by byly odbytištěm těchto hotových výrobků. Americké hospodářské zájmy se nemohou isolovat jen na americkou pevninu, neboť jejich polem působnosti se stává celý svět. JSOU LI TYTO ZÁJMY PŘÍLIŠ NEBEZPEČNĚ OHROŽENY, SPOJENÉ STÁTY, NEMAJÍ LI RADIKÁLNĚ MĚNIT LINII, PO KTERÉ KRÁČEJÍ, JSOU PŘIPRAVENY HÁJIT JI I VOJENSKY.

 2. Svatopluk Beran říká:

  TAK UŽ TO KONEČNĚ ZVEŘEJNILI JAK SE NÁM TU VÝSADKOVÉ AMERICKÉ LETECTVO PROMENÁDUJE NEJEN V PLZNI. A TO JEŠTĚ NENÍ ANI SMLOUVA SCHVÁLENÁ. TAKOVÉ MALÉ KAMARÁDSKÉ ZASTRAŠOVÁNÍ A DEKLARACE SÍLY PŘED HLASOVÁNÍM O SMLOUVĚ BUDOUCÍ K UMÍSTĚNÍ AMERICKÝCH CELOSVĚTOVÝCH VOJENSKÝCH VRAHŮ A VÁLEČNÝCH ZLOČINCŮ NA ÚZEMÍ ČR, TO PRO DALŠÍHO VAZALA, NIKDY NEUŠKODÍ. 🙂 JO, JE TO RADOST ŽÍT S TĚMI AMERICKÝMI MILITARISTICKÝMI KAMARÁDY NAD HLAVAMI A NA NAŠICH LETIŠTÍCH. ŠKODA ŽE SE TOHO SOUDRUH HAVEL NEDOŽIL. JISTĚ BY SI TY KROUŽKY AMERICKÉHO VOJENSKÉHO LETADLA, JEMUŽ NEDOKÁZALI AMERIČTÍ VOJENŠTÍ SPECIALISTÉ NAPLÁNOVAT PALIVO NA CESTU DO ČÁSLAVI, ŘÁDNĚ UŽIL. 🙂

  https://www.novinky.cz/clanek/domaci-nad-prahou-porad-dokola-krouzil-americky-letoun-40436113#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

 3. Svatopluk Beran říká:

  AMERICKÁ OBCHODNÍ VÁLKA Z RUSKEM NA UKRAJINĚ PODPOROVANÁ NATEM, HROZÍ I ÚČASTÍ AMERICKÝCH VOJÁKŮ, JEJICH RODINNÝCH PŘÍSLUŠNÍKŮ A TECHNOLOGŮ V NADŘAZENÉ PRÁVNÍ OCHRANĚ PŘI JEJICH KRIMINÁLNÍCH ČINECH NA ČESKÉM ÚZEMÍ, ČI VRAŽEDNÝCH ČINECH NA ČESKÝCH OBČANECH NA ČESKÉM ÚZEMÍ.

  NEUMOŽNĚME ČERNOCHOVÉ, VYSTRČILOVI A JIM PODOBNÝM A TO ANI NA PODKLADĚ SMLOUVY O SMLOUVĚ BUDOUCÍ SE SPOJENÝMI STÁTY AMERICKÝMI, NECHAT ODVÁŽET NAŠE OBČANY NESOUHLASÍCÍMI S AMERICKÝM OBCHODNÍM MILITARISMEM A AMERICKOU GENOCIDIOU PÁCHANOU PO CELÉM SVĚTĚ NA PODOBNÁ MÍSTA JAKO JE AMERICKÁ VĚZNICE GUANTANÁMO NA NEOPRÁVNĚNĚ DRŽENÉ ČÁSTI ÚZEMÍ USA, NA KUBĚ, ČI DO NĚČEHO JAKO BYLY HRŮZNÁ VĚZNICE ABU GRAJD V IRÁKU.

  NEDOVOLME AMERICKÉ CIA ČI AMERICKÝM MARIŇÁKŮM ESKALOVAT SVÉ ZVRÁCENÉ VRAŽDÍCÍ A MUČÍCÍ CHOUTKY NA ČESKÝCH OBČANECH A TO PŘEDEVŠÍM DĚTECH.

  NEUMOŽNĚ PODEPSÁNÍM A ODSOUHLASENÍM NOVÉHO ZVACÍHO DOPISU, TENTOKRÁT PRO AMERICKÁ VOJSKA, PORUŠOVÁNÍ OSOBNÍ SVOBODY ČESKÝCH OBČANŮ NA ČESKÉM ÚZEMÍ.

  TITO AMERIČTÍ VOJÁCI LOUŽÍ PO CELÉM SVĚTĚ JEN A POUZE PRO AMERICKÉ OBCHODNÍ ZÁJMY A MAJÍ VE SVÉ OBCHODNÍ DOKTRÍNĚ ZABUDOVANÉ SVÉ BOŽSKÉ AMERICKÉ PRÁVO VRAŽDIT KDEKOLIV PO CELÉM ZBYTKU OSMIMILIARDOVÉHO SVĚTA, VE VÝHRADNÍM ZÁJMU SVÝCH 300 MILIONŮ VLASTNÍCH OBČANŮ.

  JEJICH VŠECHNY DOSAVADNÍ VLASTNÍ SVĚTOVÉ, POUZE ÚTOČNÉ VÁLKY, PLUS JEJICH CÍLENÝ OBCHODNÍ VSTUP I FINANČNÍ ZISK NA OBOU SVĚTOVÝCH VÁLKÁCH, DOKAZUJÍ ZVRÁCENOST DNEŠNÍ AMERICKÉ PLUTOKRACIE.

  NESTAŇME SE STEJNÝMI MORÁLNÍMI AMERICKÝMI VRAHY CÍLENÝ PŘEDEVŠÍM NA OBCHODNÍ ZISK. ZŮSTAŇME LIDMI KTEŘÍ TOUŽÍ PO VZÁJEMNĚ VÝHODNÉM A SPRAVEDLIVÉM OBCHODOVÁNÍ NA PODKLADĚ KOMPERATIVNÍ VÝHODY A NENECHME SE ZATÁHNOUT DO VRAŽDÍCÍHO AMERICKÉHO SVĚTOVÉHO OBCHODNÍHO SYSTÉMU. ZŮSTAŇME LIDMI, NEBUĎME AMERICKÝMI VYVRAŽĎOVACÍMI HORDAMI V ZÁJMU OSOBNÍHO ZISKU NADEVŠEMI OBČANY TÉTO PLANETY.

  NENECHME V OBCHODNÍM ZÁJMU USA UMÍRAT SVÉ DĚTI A NEUMOŽNĚME SVÝM DĚTEM V POCITECH NADŘAZENOSTI ZÁPADNÍHO INFLAČNÍHO OBCHODNÍHO SYSTÉMU, NECHAT V ZÁJMU TOHOTO AMERIKOU VYBUDOVANÉHO FINANČNÍHO SYSTÉMU, VRAŽDIT JINÉ DĚTI A OBČANY TÉTO PLANETY.

 4. jihlavák říká:

  Chciválci si dělají z lidí už otevřeně pr..d:

  https://www.facebook.com/photo/?fbid=839557270868042&set=a.776576337166136

  Toho krypla volil i můj otec, prý jde o slušného člověka. Přitom dědu chtěli bolševici vystěhovat, otec nesměl na školu atd. atd. Propaganda svým způsobem funguje a oni to ví. Neštítí se ničeho.

 5. Dvořák říká:

  No jo,když on to má ale Pávek složitý. Jen si představte,že by řekl,že se žádným obětem komunismu nepokloní 😁

 6. Zdeněk Gryc říká:

  „Propaganda svým způsobem funguje a oni to ví. Neštítí se ničeho“
  ————————————————————————–

  ANABOLITIKA + POLITIKA

  Právě dnes
  Převzato:
  Byznys pro „kult krásy“. Celníci rozkryli největší případ v historii
  TOMÁŠ SVOBODA

  Foto: Vojtěch Veškrna, Seznam Zprávy
  Celníci odhalili rozsáhlou síť nelegálních obchodníků s podpůrnými přípravky pro fitness. Ilustrační foto.
  10:04
  AKTUALIZOVÁNO • 11:09
  Společný vyšetřovací tým z Česka, Slovenska a Polska rozkryl síť výrobců a distributorů anabolik. „Jedná se o historicky největší případ české celní správy,“ uvedli celníci.
  Článek
  Vyšší poptávka po látkách na růst svalů rozjela stamilionový byznys v podsvětí.
  Celníci rozkryli největší kauzu výroby a distribuce anabolik v celé své historii. Případ s mezinárodním přesahem nazvali Coal.
  Organizovaná skupina fungovala nejméně 10 let především v Česku a Polsku. Přes různé diskuzní weby a fóra nabízela své výrobky po celém světě.

  ANABOLIKA + POLITIKA

  Už chystaná VI. olympiáda v roce 1916, jež se nakonec z důvodu vypuknutí první světové války nekonala, se měla pořádat v Berlíně. Po skončení války bylo ale Německo vyloučeno z olympijského společenství jako

  „oficiální válečný zločinec“.
  —————————————————————————————————
  XI. letní olympijské hry 1936 se konaly v německém Berlíně od 1. srpna do 16. srpna 1936. Většina soutěží se konala na říšském sportovišti s olympijským stadionem v centru. Zúčastnilo se 3 961 sportovců ze 49 zemí, což byl nový rekord v historii olympijských her.
  Hry byly negativně poznamenané „nacistickou propagandou.“
  Nejde jenom olympiádu.
  NDR se pokoušela vyrovnat, nebo překonat NSR alespoň ve sportu.
  V plavání zavedli pro talentované děti internátní pobyt.
  Děti se dostaly domů o prázdninách snad jenom na týden.
  Dosti otevřeně za hlubokého totáče o tom mluvil sportovní plavecký lékař,
  MuDr. Raus, působící na katedře v tělovýchovném lékařství u sv. Anny v Brně.
  Vyprávěl o tom při trenérském kursu v Olomouci, kde byl tehdy také Oldřich Háj.
  Vzdělání dětí nebylo zanedbáváno, učili se v kroužcích, asi po 4 s jedním učitelem.
  Raus mluvil o tom, že při zátěžích v treningu, jim byla sofistikovaně podávána anabolika.
  Silně to odsuzoval, říkal, že v dalším životě se může tato „therapie“ nekontrolovaně rozběhnout.
  Děti byly zdravotně negativně poznamenané „komunistickou propagandou.“
  Jejich úspěchy měly vyrovnat životní standart

  východního Putinova NDR

  a NSR, jehož úspěch byl založen na Marschallově plánu.

  Marshallův plán, oficiálně Plán evropské obnovy (angl. European Recovery Program),
  byl přijat Kongresem USA 3. dubna 1948 s cílem organizovaně zabezpečit
  americkou pomoc poválečné Evropě.
  Protože SSSR a země východního bloku nabídku odmítly,
  byl plán omezen na západní Evropu
  ——–
  Jak to bude s americkou pomocí poválečné Ukrajině ?

 7. Zdeněk Gryc říká:

  Právě dnes
  Převzato:

  ZprávySvětTak vypadají následky ruského útoku:

  V pizzerii umírali mladí, děti i personál
  Tak vypadají následky ruského útoku:
  V pizzerii umírali mladí, děti i personál
  LENKA GLISNÍKOVÁ
  10:13

 8. jihlavák říká:

  Jak se s tím asi vyrovnají naši chciválci?

 9. Zdeněk Gryc říká:

  Ukrajinský deník, díl 8.
  Miroslav Tomanec, Ing., MBA | Úterý, 27. 6. 2023 v 6:00

  Jsem tady hodně zvažoval, jestli ty velké prachy z těch, co dali solidární lidé, vynaložit na ochranu jednoho jediného mladého vojáčka z těžce zkoušené rodiny. Ale pak přišla teprve šestnáctiletá Анна Абрамчук , jedna z nejaktivnějších a nejobětavějších v jihlavské ukrajinské komunitě a řekla…:
  „Když pomůžete zachránit jeden, jediný lidský život, je to jako byste zachránil celý svět…“
  ———————-
  OTEVŘENÝ BLOG
  PROPAGAČNÍ PROSTOR
  PRO PUTTINOVA TROLLA
  ZHRZENÉHO GASTARBEITRA
  STRÝČKA SAM – a

  Svatopluk Beran říká:
  Úterý, 27. 6. 2023 v 7:27
  + 2 = 3
  —————————————–

  Paradox je něco, co jde proti logice nebo zdravému rozumu. co je paradox? Paradox je myšlenka, skutečnost nebo tvrzení, které je v rozporu s logika nebo porušuje zdravý rozum.
  Slovo paradox Pochází z lat paradox, což doslova znamená „v rozporu s běžným názorem“. Říká se tomu také antilogie.
  ——————————

  „Zastavili tlukot srdce andělů.“
  Ruské střely zabily i dvě mladé sestry
  SEZNAM ZPRÁVY

  Foto: Facebook městské správy Kramatorsku
  Julija a Anna Aksenčenkovy měly v září oslavit 15. narozeniny.
  V úterý je zabil ruský útok na pizzerii.
  VČERA 21:40
  AKTUALIZOVÁNO • 12:21
  Ruské střely v úterý večer zasáhly v Kramatorsku pizzerii plnou lidí. Zabily deset lidí, jak informovala ukrajinská služba pro mimořádné situace. Jsou mezi nimi i tři děti, včetně čtrnáctiletých dvojčat.
  Článek
  Mezi deseti oběťmi ruského ostřelování pizzerie ve východoukrajinském Kramatorsku jsou i dvě čtrnáctileté sestry – dvojčata. „To je neodpustitelné,“ uvedla radnice města ve facebookovém příspěvku, kde dvojici identifikovala jako Juliji a Annu Aksenčenkovy.
  Dívky právě dokončily osmý ročník základní školy a 4. září měly oslavit 15. narozeniny.
  „Ruská střela zastavila tlukot srdce dvou andělů,“
  napsala kramatorská radnice a vyjádřila soustrast jejich příbuzným. Zároveň požádala ty, kteří mohou, aby jim poskytli finanční pomoc.
  ———-
  „Ruské střely zabily“

  Katyňský masakr – Wikipedie
  https://cs.wikipedia.org/wiki/Katyňský_masakr
  Katyňský masakr nebo Katyňský zločin (polsky zbrodnia katyńska) je označení pro povraždění polských válečných i civilních zajatců vězněných v sovětských koncentračních táborech a táborech pro válečné zajatce, které provedla NKVD v roce 1940.
  Povražděno bylo přibližně 22 000 mužů


  V plaveckém odd. vedeném Oldřichem Hájem,
  v mém plaveckém družstvu plavala hezká snědá dívenka Atanasčevová,
  / foneticky původem a podobou Aksenčenková ?/
  Za manželku si ji vzal syn mého nezapomenutelného přítele Františka Škorpíka.
  Naše známost začala v Agroprojektu, stejně jako se Zdeńkem Laštovičkou.

 10. Svatopluk Beran říká:

  Marshallův plán, oficiálně Plán evropské obnovy (angl. European Recovery Program),
  byl přijat Kongresem USA 3. dubna 1948 s cílem organizovaně zabezpečit POKRAČOVÁNÍ AMERICKÉ VÁLEČNÉ KONJUNKTURY. NÁRAZ, TEDY OKAMŽITÉ UKONČENÍ ZBROJNÍ VÝROBY A ZÁSOBOVACÍCH VÁLEČNÝCH MECHANISMŮ, KTERÝ BY MĚL ZA NÁSLEDEK OKAMŽITÉ UKONČENÍ ZISKŮ USA Z VÁLEČNÝCH SVĚTOVÝCH SPOTŘEB A OHROZIL SNÍŽIL BY SCHOPNOST VÝKONU AMERICKÉ EKONOMIKY. ZÁROVEŇ TENTO MARSHALŮV PLÁN ZABEZPEČOVAL NA OKUPOVANÝCH ÚZEMÝCH ZÁPADNÍ EVROPY BUDOVÁNÍ PODŘÍZENÝCH EKONOMICKÝCH VZTAHŮ OKUPOVANÝCH ZEMÍ ZÁPADU EVROPY K USA A VYTVOŘIL PŘEDPOKLAD K VAZALSKÝM VZTAHŮM VOJENSKÝM, DO NICHŽ JSME TEĎ TLAČENI VLÁDOU USA + DNEŠNÍ ČESKOU PÁTOU KOLONOU – (ČESKOU SLEPENOU KOALIČNÍ VLÁDOU A BÝVALÝMI BOLŠEVIKY, PŘEVLEČENÝM PRESIDENTSKÝM MANŽELSKÝM PÁREM, POTAŽMO PROJEKTEM AMERICKÉ AMBASÁDY V ČESKÉ REPUBLICE), K PODPOŘE OBCHODNÍ AMERICKÉ VÁLKY PROTI RUSKU, EVROPĚ A V BUDOUCNU I CELÉMU OSTATNÍMU ZBYTKU SVĚTA.

 11. Zdeněk Gryc říká:

  jo, jo, Berane
  5 let fachčit
  in situ v USA
  že ???

 12. Svatopluk Beran říká:

  Na ozdravení 16 západoevropských zemí bylo do roku 1951 použito přes 13 miliard dolarů. Velká část získaných prostředků směřovala k obnovení a modernizaci infrastruktury. Největší díl ukously Británie (téměř 3,2 miliardy), Francie (2,7 miliardy) a Itálie (1,5 miliardy).

  Spojeným státům hospodářská expanze zabezpečila dlouholetou konjunkturu i ekonomickou převahu nad Evropou.

 13. Svatopluk Beran říká:

  PŘIŠLI ABY UŽ NIKDY NEODEŠLI

  MARSHALLŮV PLÁN

  Plán poprvé vyhlásil jeho iniciátor a tvůrce, ministr zahraničí USA George Catlett Marshall 5. června 1947 v projevu na Harvardově univerzitě. V letech 1948–1952 poskytly Spojené státy v rámci tohoto plánu západní Evropě pomoc ve výši přibližně 13 miliard dolarů (zhruba 190 miliard USD v cenách roku 2016). Marshallův plán přispěl k hospodářské rekonstrukci západní Evropy, pomohl obnovit průmysl i zemědělství a oživit mezinárodní obchod.

  USA SI TOUTO HOSPODÁŘSKOU POMOCÍ ZABEZPEČILY VLIV A PRESTIŽ V EVROPĚ, A TO JAK EKONOMICKY, TAK I VOJENSKY..

  https://cs.wikipedia.org/wiki/Marshall%C5%AFv_pl%C3%A1n

  ——————————————————————————————–

  MARSHALLŮV PLÁN ZARUČIL USA OVLÁDNUTÍ DALŠÍ ČÁST SVĚTA, A TO ZÁPADNÍ POVÁLEČNOU EVROPU JAK EKONOMICKY, TAK PŘEDEVŠÍM VOJENSKY. SVOBODNÁ PŘEDVÁLEČNÁ ZÁPADNÍ EVROPA SE TAK PO UKONČENÍ OKUPACE FAŠISTICKÝM NĚMECKEM, STALA OPĚT OKUPOVANOU ZÁPADNÍ EVROPOU, ALE SPOJENÝMI STÁTY AMERICKÝMI.

  PO MARSHALLOVĚ PLÁNU I EKONOMICKÝM A VOJENSKÝM VAZALEM SPOJENÝCH STÁTŮ AMERICKÝCH.

  ———————————————————————————————

  DNES VZÁJMU SPOJENÝCH STÁTŮ AMERICKÝCH V POSTUPNÉM OBCHODNÍM A MILITARISTICKÉM OVLÁDNUTÍ CELÉHO SVĚTA, PAK V DNEŠNÍ AMERICKÉ OBCHODNÍ VÁLCE PROTI RUSKU NA UKRAJINĚ, SE PÁTÁ ČESKÁ KOLONA (VE SKUTEČNOSTI AMERICKÝ PROJEKT S ČESKOU SVOBODNOU REPUBLIKOU ZA POMOCI PODOBNÝCH ZRÁDCŮ JAKO BYLI TI CO K NÁM POZVALI VOJSKA WARŠAVSKÉ SMLOUVY POD VEDENÍM SOVĚTSKÉHO UKRAJINSKÉHO FRONTU), PŘIDALA K USA A PRODÁVÁ OPĚT NAŠÍ SVOBODU A PRÁVNÍ NADŘAZENOST AMERICKÝCH OBČANŮ NAD OBČANY ČESKÉ REPUBLIKY NA ÚZEMÍ ČESKÉ REPUBLIKY A NABÍZÍ NAŠE DNEŠNÍ ČESKÉ DĚTI K VÁLKÁM KTERÉ TEPRVE BUDOU PROTI OSTATNÍMU SVĚTU SPOJENÉ STÁTY AMERICKÉ, VE SVÉM VÝMEČNÉM ZÁJMU PRO SVÝCH 300 MILIONŮ OBČANŮ, PROTI 8 MILIARDÁM SVĚTA, INICIOVAT.

  ——————————————————————————————–

  PRACUJME NAVLASTNÍ EVROPĚ BEZ AMERIČANŮ, RUSŮ, INDŮ A VŠECH OSTATNÍCH. PRACUJME BEZ PÁTÝCH AMERICKÝCH, RUSKÝCH ČI JAKÝCH KOLIV JINÝCH KOLON NA SVOBODNÉ EVROPĚ, KTERÁ BUDE BEZ VRAŽDĚNÍ A PÁCHÁNÍ GENOCIDIA VYSTUPOVAT JEN A JEN NA OBCHODNÍCH KOOPERATIVNÍCH VÝHODÁCH Z CELÝM SVĚTEM.

  NEBOJME SE ODSOUDIT A UKAZOVAT PRSTEM PŘÍMO NA VŠECHNY – OBCHODNÍ CHCIVÁLKY – DEMOKRACIE NÁM TO UMOŽŃUJE A ZARUČUJE. NEBOJME SE DISTANCOVAT JAK OD AMERICKÉ ZHOUBNÉ PLUTOKRACIE TAK I JAKÝCHKOLIV OSTATNÍCH MILITARISTICKÝCH SYSTÉMŮ.

 14. Zdeněk Gryc říká:

  Svatopluk Beran říká:
  Středa, 28. 6. 2023 v 20:23
  PŘIŠLI ABY UŽ NIKDY NEODEŠLI

  MARSHALLŮV PLÁN
  ———————————-
  praktická ukázka
  železná opona
  na demarkační linii
  Pattona v Plzni.

 15. Svatopluk Beran říká:

  Současná ,,USA NEOLIBERALIZACE,, Ukrajiny

  je imperialismus v AMERICKÝCH PRUZÍCH A HVĚZDÁCH, KTERÉ NIČÍ EVROPU, RUSKO, AFRICKÉ STÁTY A ZAJIŠŤUJE DLOUHODOBOU VÁLEČNOU A ENERGETICKOU KONJUNKTURU SPOJENÝM STÁTŮM AMERICKÝM, PŘI INVESTICI POUHÝCH 5 MILIARD DOLARŮ DO NACIONALISMU A FAŠISMU NA UKRAJINĚ.

  nikoli TRUMPA, ale BIDENA.

  https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-evropa-sankce-vuci-ukrajine-musime-chytre-pripravit-dalsi-unikly-telefonat-pochazi-od-diplomatu-eu-218221

 16. Zdeněk Gryc říká:

  Kocour Felix
  (anglicky Felix the Cat) je hrdina původně amerických kreslených filmů a komiksů
  populární zejména v období němého filmu.
  Jedná se o černou kočku s bílýma očima a širokým úsměvem,
  která se (v nejvýznamnějších dílech) ocitá v surrealistických situacích.

  Vláda připsala na sankční seznam karlovarského hoteliéra i se synem
  JIŘÍ PŠENIČKA

  Foto: Mapy.cz
  Komplex Savoy Westend v Karlových Varech, který vlastní oligarcha Vladimir Jevtušenkov.
  23:00
  Na soupisku lidí, kterým může být zmrazen majetek a zakázán vstup na území Česka,
  přibyl po patriarchovi Kirillovi ruský oligarcha Vladimir Jevtušenkov

  a jeho syn Felix.

  Jedná se o rudou kočku s bílýma očima a širokým úsměvem,

  Článek
  Po dvou měsících po prvním zápisu Fialova vláda rozšířila vnitrostátní sankční seznam.
  Jak uvedl ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti),
  na sankční soupisku byl připsán ruský oligarcha Vladimir Jevtušenkov

  a jeho syn Felix.
  Jedná se o rudou kočku s bílýma očima a širokým úsměvem,

  Teď rodině hrozí zmrazení jejich českého majetku.
  Seznam Zprávy v minulých dnech poukázaly na Jevtušenkův velmi cenný majetek v Karlových Varech.
  Jde o soubor pěti vil Savoy Westend,
  které oligarcha drží přes firmu Lunisoft.
  Patří mu i sousední vila Shakespeare.
  Tu zase ovládá přes firmu Sarlen.

  Jevtušenkov má velmi blízko k ruskému prezidentu Putinovi.
  Loni 24. února, v den vypuknutí války na Ukrajině,
  seděl miliardář u Putina v Kremlu společně s dalšími ruskými oligarchy.

  Do jeho impéria mimo jiné patří strojírenský koncern RTI Systems, dodavatel ruské armády.
  Přestože je Jevtušenkov už na několika sankčních seznamech, na seznamu EU stále chybí.

  Felix – Wikipedie
  https://cs.wikipedia.org/wiki/Felix
  Felix je mužské křestní jméno latinského původu,
  v překladu znamená „šťastný“ nebo „šťastlivec“.

 17. Svatopluk Beran říká:

  PATON V ČR NEMUSEL VYMÝŠLET ŽÁDNOU SEBEMÍŇ SLOŽITĚJŠÍ VOJENSKOU OPERACI. PATON V ČR PŘÍMAL FAŠISTICKÉ VRAHY DO ZAJETÍ A OCHRAŃOVAL TYTO FAŠISTICKÉ ZRŮDY PŘED RUSY A JEJICH POMSTĚ ZA GENOCIDIUM PÁCHANÉM NA RUSKÉM ÚZEMÍ. JE ALE SKUTEČNOSTÍ ŽE PŘI TOM ZEMŘEL JEDEN AMERICKÝ VOJÁK V PLZNI. ZÁROVEŃ TEKLO V PLZNI KAKAO PROUDEM A HOLKY ZE ŠKODOVKY ROZTAHOVALY BÍLÉ KROVKY.

 18. Svatopluk Beran říká:

  Po dvou měsících po prvním zápisu Fialova vláda rozšířila vnitrostátní sankční seznam.
  Jak uvedl ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti),
  na sankční soupisku byl připsán ruský oligarcha Vladimir Jevtušenkov

  ———————————————————————————————-
  Obrovský únik dokumentů z daňových rájů Mezinárodním konsorciem investigativních novinářů (ICIJ) odhalil tajné offshorové držby 336 politiků z více než 90 zemí, mezi nimi i Zelenského.

  Bývalý komik byl zvolen ukrajinským prezidentem v dubnu 2019, aby pomohl v boji proti korupci a vlivu oligarchů na bývalou sovětskou zemi. Do prezidentského úřadu vstoupil na vlně veřejného hněvu kvůli korupci politické třídy země, včetně některých, kteří využívali fiktivní společnosti k ukrytí svého bohatství v zámoří.

  https://www.newsweek.com/zelensky-panama-pandora-papers-offshore-companies-finances-1776124

 19. Svatopluk Beran říká:

  Jevtušenkov má velmi blízko k ruskému prezidentu Putinovi.
  Loni 24. února, v den vypuknutí války na Ukrajině,
  seděl miliardář u Putina v Kremlu společně s dalšími ruskými oligarchy.

  ———————————————————————————————-

  Zelenského Ukrajina, kde pandorské papíry zasáhly nejvíce.

  Globální vyšetřování offshore účtů po celém světě zasahuje srdce současné kyjevské vlády a mocenské struktury vládnoucí třídy, která se dostala k moci na základě slibu boje proti korupci, včetně televizní hvězdy, ze které se stal prezident Volodymyr Zelenskyj.

  KYJEV – Nikde nemohla odhalení z vyšetřování Pandora Papers zasáhnout tvrději než na Ukrajině. Odhalení offshore účtů zasáhlo srdce současné vládní a mocenské struktury vládnoucí třídy, která se dostala k moci na základě slibu boje proti korupci, včetně televizní hvězdy, ze které se stal prezident Volodymyr Zelenskyj.

  Celosvětové vyšetřování, vyvolané masivním únikem informací do Mezinárodního konsorcia investigativních novinářů (ICIJ), zahrnovalo práci novinářů z ukrajinského média Slidstv®.Info , které spojilo temné finanční obchody Zelenského televizní produkční společnosti Studio Kvartal 95 s ukrajinským oligarcha Igor Kolomojskij. Slidstvo zjistilo, že prané peníze prošly kyperskou pobočkou Privatbank vlastněné Kolomojským , podle strážců zákona.

  Na projektu Pandora Papers pracovalo v uplynulém roce více než 600 novinářů z celého světa . Mezi miliony dokumentů offshore registrátorů jsou jména některých nejmocnějších osobností na Ukrajině. Jsou tam Ivan Bakanov, šéf bezpečnostní služby Ukrajiny, Serhii Shafir, hlavní poradce prezidenta, a samotný prezident Zelenskyj.

  https://worldcrunch.com/world-affairs/volodymyr-zelensky-pandora-papers

 20. Zdeněk Gryc říká:

  SCHODY

  ZEJMEJMÉNA V TU – ZEMSKU
  SE NEDAŘÍ ZAMETAT

  SHORA

  Pandora Papers: V hlavní roli Andrej Babiš

  autor Pavla Holcová
  3. 10. 2021

  Andrej Babiš si přes své offshory poslal skoro 400 milionů korun, za které si posléze koupil nemovitosti na francouzské Riviéře, včetně zámečku Bigaud. Operace nese znaky praní peněz, shodují se odborníci.
  V červenci roku 2009 požádala francouzská právní kancelář DB Artwell Advocats své kolegy z Panamy (právní kancelář Alcogal) o speciální službu pro svého českého klienta: zákazník chtěl anonymně založit firmy v diskrétních daňových rájích. Tím klientem byl Andrej Babiš, dnešní český premiér. O čtyři měsíce později Babiš tuto strukturu využil, aby z jedné své společnosti do druhé přesunul 15 milionů eur (tehdy 381 milionů korun) – svým způsobem neudělal nic jiného, než že poskytl sám sobě půjčku. A to na nákup šestnácti luxusních nemovitostí ve Francii včetně zmíněného zámečku Château Bigaud na Azurovém pobřeží.
  Odborníci se shodují, že transakce nese znaky praní peněz. „Žádná normální obchodní transakce by takhle nikdy nevypadala,“ říká bývalý vyšetřovatel finanční kriminality, dnes konzultant pro boj proti praní špinavých peněz Kamil Kouba.
  Utajená operace se po letech dostává na světlo díky tomu, že z panamské právní kanceláře Alcogal unikly dokumenty, které získalo Mezinárodní konsorcium investigativních novinářů (ICIJ), jež následně přizvalo ke spolupráci reportéry z investigace.cz. Na základě těchto dokumentů je možné zrekonstruovat, co se po objednávce offshorové struktury od Babišových advokátů dělo dál. (Dokumenty najdete v naší Neprůstřelné sekci.)
  Kliknutím přijměte marketingové cookies a zobrazte obsah
  Ostrov, na kterém nechtějí novináře
  Panamská právní kancelář Alcogal založila pro svého klienta Andreje Babiše první firmu, Blakey Finance Limited, na Britských Panenských ostrovech. Jednatelem se stal Fernando Gil, nastrčený ředitel, jehož služby panamská kancelář pravidelně využívá. Dokonce tak často, že za svoji kariéru je veden jako jednatel ve více než 36 000 panamských společnostech. Za jeden Gilův podpis na právních dokumentech si Alcogal účtuje 50 dolarů. Nebýt úniku dokumentů, jméno držitele akcií Andreje Babiše by se nikdy nikdo nedozvěděl, protože bylo dohledatelné pouze v archivech právní kanceláře.
  Britské Panenské ostrovy nebyly vybrány náhodou. Jde o zámořské území Spojeného království s přibližně 30 000 obyvateli, kde bylo v roce 2019 registrováno přes 300 000 aktivních firem. Ostrovy jsou kromě svých pohlednicových pláží známé tím, že je prakticky nemožné dohledat informace – jinde běžně dostupné v obchodním rejstříku – nejen o skutečném majiteli, ale často i o adrese firem, přes které tečou stamiliony dolarů.
  Sídlo Blakey Finance na Britských Panenských ostrovech, Foto: Oliver Bullough
  Index utajení
  Na žebříčku „Index utajení“, jejž pravidelně sestavuje mezinárodní organizace Tax Justice Network, se tento daňový ráj opakovaně objevuje v první desítce států, které o firmách registrovaných na svém území poskytují jen minimum informací. Toho v mnoha případech využívají drogové kartely, překupníci zbraní nebo zkorumpovaní politici.
  Reportéři investigace.cz na Britské Panenské ostrovy vyrazili, aby tam vyhledali sídlo Babišovy firmy Blakey Finance Limited. Na toto karibské souostroví jim však místní vláda zakázala vstup na základě toho, že jsou novináři a přijíždějí na turistické vízum. „Sdělili nám, že jejich policejní složky zjistily, že jsem kontaktoval určité osoby na tomto ostrově s tím, že bych s nimi chtěl dělat rozhovor,“ popisuje situaci redaktor investigace.cz Lukáš Nechvátal. „Na moje žádosti o rozhovor a informace mi sice nikdo neodpověděl, ale dostal jsem se na jakýsi seznam nežádoucích osob a normální turistické povolení ke vstupu do země mi nestačilo. Podle místní vlády a šéfa imigračního oddělení jsem chtěl na ostrově pracovat, k čemuž potřebuji pracovní povolení.“
  Kde jsou ti páni?
  Šest týdnů po založení Blakey Finance do této firmy Andrej Babiš nalil 15 milionů eur, což se odrazilo v navýšení hodnoty jejích akcií (v přepočtu z eura na americkou měnu šlo o 22 160 000 dolarů). Firma poslala celý svůj kapitál jako půjčku další společnosti patřící Babišovi – Boyne Holding LLC, registrované ve Washingtonu. I tato společnost měla nastrčené ředitele – byli to Edgardo E. Díaz a María Vallarino, oba dodala panamská právní kancelář Alcogal.
  Americká firma měla za tyto peníze nakoupit šestnáct konkrétních nemovitostí ve Francii, a to prostřednictvím své monacké dceřiné firmy SCP Bigaud (z 99,9 % ji vlastnil Boyne Holding a z 0,1 % Andrej Babiš osobně).
  Právě tady začínají vycházet najevo skutečnosti, které nasvědčují tomu, že celá půjčka byla jen naoko. Ve smlouvě o půjčce jsou totiž chyby a také vynechané zásadní informace.

  Za půjčku v tehdejší hodnotě 381 milionů korun nikdo neručil, ani nebyla kryta zástavou. Ve smlouvě o půjčce nebyl rovněž nastaven žádný jiný mechanismus, který by měl garantovat, že bude splacena.
  Přestože byla půjčka určena americké firmě Boyne Holding LLC na nákup nemovitostí, ty nakonec kupuje třetí společnost (totiž zmíněná monacká firma SCP Bigaud), která – což je důležité – nemá vůči věřiteli Blakey Finance žádný smluvní vztah. Takže pokud by americký dlužník přestal splácet, nepropadají nakoupené nemovitosti věřiteli.
  Půjčka je ve smlouvě definována tak, že je splatná společně i s úrokem, a to 17. září 2019. Jenže obě firmy – jak věřitel, tak dlužník – před splatností půjčky zanikly bez jakéhokoli nástupce (Blakey Finance v roce 2015 a Boyne Holding v roce 2018). Není tedy jasné, jestli půjčku v hodnotě téměř 400 milionů korun vůbec někdy někdo splácel a zda ji někdy někdo vymáhal.
  Když právníci v roce 2015 karibskou firmu Blakey Finance likvidovali, do dokumentů napsali, že společnost žádné dluhy ani majetky – v tomto případě pohledávky – nemá.
  Pandora Papers: Momenty z podnikání Andreje Babiše
  Co se s pohledávkou za půjčku mohlo stát ale naznačují další dokumenty. Společnost Boyne v roce 2013 schválila rozhodnutí, že její majetek – v tomto případě pohledávka ve výši 15 milionů eur (oněch 381 milionů korun) – může být zastaven oproti dvěma bankovním půjčkám ve výši 8 milionů eur, resp. 4 milionů eur od monacké pobočky banky Société Générale Private Banking. Jestli tato půjčka byla skutečně poskytnuta, už ale z dokumentů patrné není.

 21. jihlavák říká:

  Pandora Papers: V hlavní roli Zelenskyj

  Herce Volodymyra Zelenského v roce 2019 vynesla do ukrajinského prezidentského úřadu vlna hněvu veřejnosti, která tehdy protestovala proti politické situaci, včetně předchozích vůdců, kteří využívali zahraniční společnosti k ukrytí svého majetku. Nyní však vyšlo najevo, že i Zelenskyj a jeho nejbližší okolí měli v té době vlastní síť offshorových společností.

  Tato odhalení pocházejí z dokumentů Pandora Papers, z milionu uniklých souborů od poskytovatelů offshorových služeb, které získalo Mezinárodní konsorcium investigativních novinářů (ICIJ) a na jejichž analýze se podílela také redakce investigace.cz.

  Z dokumentů vyplývá, že Zelenskyj a jeho partneři v televizní produkční společnosti Kvartal 95 vytvořili od roku 2012 síť offshorových firem. Tehdy společnost začala pravidelně vytvářet obsah pro televizní stanice vlastněné Ihorem Kolomojským, oligarchou, který čelí obvinění z mnohamiliardových podvodů. Dvě z těchto offshorových firem Zelenského společníci využili k nákupu tří prvotřídních nemovitostí v centru Londýna.

  Z dokumentů také vyplývá, že těsně před svým zvolením daroval Zelenskyj svůj podíl v klíčové offshorové společnosti Maltex Multicapital Corp., registrované na Britských Panenských ostrovech, svému obchodnímu partnerovi, který se brzy stal jeho hlavním prezidentským poradcem. A navzdory tomu, že se Zelenskyj vzdal svého podílu, brzy došlo k dohodě, která umožnila offshorové společnosti nadále vyplácet dividendy společnosti, která patří jeho manželce.

  Zdroj:
  https://www.investigace.cz/prezident-ukrajiny-v-pandora-papers/

  Tuto mafii sponzoruje pětikoalice.

 22. Zdeněk Gryc říká:

  „Ruská střela zastavila tlukot srdce dvou andělů,“
  —————————————————————–

  NA ILUSTRAČNÍ FOTOGRAFII U ČLÁNKU JSOU

  2 KRÁSNÉ HOLČIČKY

  Nebo také „velitel Surovyj“, čili přísný, tvrdý, surový.
  ————————————————-

  „Generál Armagedon.“ Kdo je muž, který se může stát obětním beránkem Kremlu
  SIMONA HOLECOVÁ

  Foto: Ministerstvo obrany Ruské federace / Vitalij Pikov
  Portrétní snímek armádního generála Sergeje Vladimiroviče Surovikina.

  16:50
  Svého času byl jedničkou ruské invaze na Ukrajinu.
  Po ztrátě Chersonu a neschopnosti dobýt Bachmut následovala drobná suspendace, teď podle některých ruských zdrojů dokonce zatčení. Sergej Surovikin se zřejmě ocitl v oku čistek.

  Článek
  Psal se 8. říjen 2022, když ministr obrany Ruské federace Sergej Šojgu jmenoval zvláštního velitele okupačních sil na Ukrajině.
  Po více než sedmi měsících války poprvé ukázal prstem na člověka, který dostal
  „ukrajinský směr“ do přímé zodpovědnosti.
  Tím člověkem byl pětapadesátiletý armádní generál Sergej Surovikin,
  jehož předcházela pověst krutého válečníka.
  Vysloužil si ji během svého vojenského angažmá v Čečensku i Sýrii.

  Od podřízených získal přezdívku „generál Armagedon“.

  Nebo také „velitel Surovyj“, čili přísný, tvrdý, surový.

 23. jihlavák říká:

  Ty mrtvé děti zemřely díky chcivalkum, tedy i pětikoalici. Lžím, že na Ukrajině se bojuje o naší svobodu skoro nikdo nevěří. O Kábulu se tvrdilo stejné. A najednou bude islamisty vozit kulizrak s Fialou přímo do České republiky. Lžou ráno, lžou v poledne, lžou večer.

 24. Zdeněk Gryc říká:

  Lžou ráno, lžou v poledne, lžou večer
  —————————————-
  JAKO ZA NORMALIZACE ?

  Normalizace v československých dějinách je období od násilného potlačení pražského jara v roce 1968 armádami Varšavské smlouvy.

  Potřeba „normalizace poměrů“ původně byla oficiálním zdůvodněním represivních opatření na počátku této epochy, jako byly čistky v komunistické straně, propouštění ze zaměstnání, obnovení cenzury, zrušení mnoha zájmových a politických sdružení a organizací a další. K postupnému znovuutužování komunistické moci došlo zejména v 70. letech 20. století, např. čistka v armádě proběhla v letech 1970–1974.[1]

  V 80. letech 20. století již komunistická propaganda používala výraz normalizace spíše pro vztahy mezi státy či pro vnitropolitickou zahraniční situaci, zejména v Polsku.[2]

  Název „normalizace“ se občas přenáší na celou éru, během níž už „normalizační proces“ sice neprobíhal, ale normalizační opatření zůstávala v platnosti, tj. až do listopadu 1989.[3]

 25. Svatopluk Beran říká:

  Svatopluk Beran říká: Váš komentář čeká na schválení.
  Pátek, 30. 6. 2023 v 22:25

  Soupeř bez tváře a civilní oběti.

  Bojovníky vedou na stezky svaté války především dvě věci. Jsou přesvědčeni, že Američané vedou podlou válku, když nejsou ani schopní postavit se nepříteli tváří v tvář a místo toho statečné mudžáhidy zabíjí někdo, kdo sedí tisíce kilometrů daleko v klimatizované místnosti a třímá v ruce joystick.

  Ještě více je však burcuje počet civilních obětí při útocích. Ten se podle různých zdrojů liší a není možné ho spolehlivě ověřit, protože do kmenových oblastí nemohou nezávislí novináři ani humanitární organizace a veřejnost je tak závislá na informacích armády. Podle BBC však při útocích zemřelo nejméně 700 lidí.
  Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/valka-bezpilotnich-letounu-se-obraci-proti-usa-nepratele-zabiji-i-plodi.A100930_104258_zahranicni_stf

 26. Svatopluk Beran říká:

  Údery „zpoza horizontu“ trefily jiného.

  ,,AMERICKÁ ŘÍZENÁ STŘELA ZABILA SEDM ANDĚLŮ,,

  TAK JAKO ZA DVACET LET ILEGÁLNÍ VÁLKY STOVKY DĚTÍ NA RODINNÝCH OSLAVÁCH.

  https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/joe-biden-afghanistan-utok-dron.A210920_180542_zahranicni_frum

 27. Svatopluk Beran říká:

  JE SMUTNÉ, ŽE TEPRVA AŽ JE DALŠÍ AM.RICKÁ OBC.ODNÍ VÁL.A JE PŘÍMO ZA ROHEM A UMÍRAJÍ V NÍ CIVILISTÉ V ČETNĚ NEVINNÝCH DĚTÍ, NĚKOHO DALŠÍHO ZVEDNE K ODOUZENÍ VÁLEK.

  Koho zabíjejí am.rické drony?

  Koneckonců Obamův kabinet nemá zájem na počítání civilních obětí, a proto už před čtyřmi lety změnil kategorii „militant“ na kategorii „všichni bojeschopní muži v zóně úderu“ ZDE. Jinými slovy se legitimními terči na dálku řízených letounů stali všichni dospělí muži, kteří mají tu smůlu, že se zrovna nacházejí v oblasti, kam dopadají již zmíněné střely Hellfire. Tento problém je nadmíru choulostivý, neboť na základě amerických vládních dokumentů je až 90 procent osob usmrcených drony nezamýšlenými cíli bezpilotních úderů ZDE, z čehož lze usuzovat, že civilních obětí je patrně daleko víc než uvádějí podrobné statistiky The Bureau of Investigative Journalism.

  https://blisty.cz/art/81476-koho-zabijeji-americke-drony

 28. Jan P říká:

  Slyšíte to české ticho o raketách, které střílí Izrael na Palestince?

  Izrael v pondělí napadl palestinské město Jenin a napadl Palestince leteckými útoky a pozemní invazí. Smrtelná invaze Izraele, která zahrnovala útok na uprchlický tábor, byla největší invazí do palestinského města od roku 2002.
  Jenin je hustě osídlená oblast, kde žije více než 15 000 Palestinců. Nejméně 8 Palestinců bylo zabito a více než 50 bylo zraněno.
  Izrael nemá právo na invazi palestinských měst a musí nést odpovědnost za své válečné zločiny.
  USA posílají Izraeli téměř 4 miliardy dolarů ročně z vojenského financování.
  https://imeu.org/?fbclid=IwAR1G4K2g2iuu2uT8UIk_1wRmCt5jGFNcShodj4P0LLuOIhBmxJ4ph8sYoW8

 29. Svatopluk Beran říká:

  Izrael je kapitola sama pro sebe. Židovské obyvatelstvo stahující se z celého světa do malého kousku země, které v historii OBÝVALO, se nemůže na takto malé území vejít. Nezbývá tedy nic jiného než toto obyvatelstvo stěhovat po desítkách tisících na okupovaná Palistinská území a tam stavět celá města.

  ŽIDOVŠTÍ VLÁDCI MAJÍ TEORETICKÉ VÁLEČNÉ PRÁVO OKUPOVAT PALESTINSKÁ A SYRSKÁ ÚZEMÍ Z NICHŽ JIM HROZILY ÚTOKY A TÍM DRŽET SVÝMI VOJÁKY URČITÉ ÚZEMÍ NEPŘÍTELE, JAKO SVÉ OCHRANNÉ PÁSMO.

  ALE V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ NEMAJÍ JAKÉKOLIV PRÁVO, TAM STAVĚT PRO ŽIDOVSKÉ OBČANY NOVÁ MĚSTA. TO JE VÁLEČNÝ ZLOČIN!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  PO KTERÉM NEMŮŽE NÁSLEDOVAT PO NĚKOLIKA DESÍTKÁCH LET NIC JINÉHO, NEŽ NEZÁKONNÁ ŽIDOVSKÁ ANEXE TĚCHTO ÚZEMÍ A VE FINÁLE I PŘEVEDENÍ TĚCHTO ÚZEMÍ VE VOLBÁCH V LEGÁLNÍ ŽIDOVSKÉ, V ROZPORU S NORMAMI OSN. NEJEDNÁ SE O NIC JINÉHO, NEŽ O POKUS DALŠÍHO NÁRODA, KTERÝ BYL TĚŽCE ZKOUŠEN HITLEROVSKÝM NĚMECKEMO V 2SV, O SVŮJ VELIKÝ LEBENSRAUM. USA A VŠICHNI PŘIPOS.RANÍ EVROPANÉ POD DIKTÁTEM USA, S TÍMTO VÁLEČNÝM ŽIDOVSKÝM ZLOČINEM, NEMAJÍ PROBLÉM.

  POKUD KDOKOLIV TOTO PODPORUJE A TO PŘEDEVŠÍ VŠICHNI ŽIDOVŠTÍ OBČANÉ IZRAELE, ALE I KDOKOLIV JINÝ VE SVĚTĚ, JE TENTO ČLOVĚK VÁLEČNÝ ZLOČINEC. SPOJENÉ STÁTY AMERICKÉ, ALE I KTEŘÍKOLIV JINÍ POLITICI SVĚTA, JENŽ JSOU TOLERANTNÍ K TĚMTO ŽIDOVSKÝM STAVBÁM NA PALEASTINSKÝCH A SYRSKÝCH OKUPOVANÝCH ÚZEMÝCH, PÁCHAJÍ VÁLEČNÉ ZLOČINY A MĚLI BY BÝT SOUZENI PŘED MEZINÁRODNÍM VÁLEČNÝM TRIBUNÁLEM V HAGU. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 30. Jan P říká:

  USA mají na rukou obrovskou krev.
  OSN říká, že je „znepokojena“ největším izraelským útokem za poslední desetiletí na okupovaném Západním břehu Jordánu, který zabil nejméně 10 Palestinců v Jeninu a jednoho v Ramalláhu.
  Palestina/Izrael zůstává JEDINÝM současným kontextem, ve kterém je mediální diskurz posedlý právem vetřelců a okupantů na „sebeobranu“ proti lidem, které utlačují, ale NIKDY ani slovo o právu okupovaných bránit se před svými utlačovateli…
  https://www.aljazeera.com/news/liveblog/2023/7/3/jenin-attack-live-israel-kills-eight-palestinians-tensions-high?fbclid=IwAR1nWc3d8SNs9XKOSYNX5HTstDk_h_qzhFIL7GQDwGSAlSiU8ROL3WiH6x0

 31. Zdeněk Gryc říká:

  UKRAJINA:

  NIKDY ani slovo o právu okupovaných bránit se před svými utlačovateli…

 32. Svatopluk Beran říká:

  USA VLOŽILO PĚT MILIARD DOLARŮ DO VÝCVIKU A VYBAVENÍ UKRAJINSKÝCH NACIONALISTŮ – BANDEROVCŮ PROFAŠISTŮ – K VOJENSKÉMU PUČI NA UKRAJINĚ V KIJEVĚ, ABY TAK MOHLO DOSTAT UKRAJINU DO NATA A VÁLKU DO EVROPY, KDYŽ UŽ EVROPA NEHODLALA PODEPSALA ANI OBCHODNÍ SMLOUVU TTIP + PRODÁVAT EVROPĚ SVŮJ DRAHÝ ZASR.NÝ BŘIDLICOVÝ PLYN A ROPU A ODŘÍZNOUT EVROPU OD LEVNÝCH RUSKÝCH UHLÍKOVÝCH SUROVIN.

  Obchodní dohoda TTIP je příkladem nové moci
  Evropské svobody a životní standardy mohou být po uzavření obchodní dohody mezi Evropskou unií a USA ohlodány až na kost.
  TOMÁŠ VOVSÍK 05.01.15

  //// Jane, mladej Tomáš Vovsíků píše pro A2larm? Nebo je to jen shoda jmen? Pokud je to ale on, tak teda klobouk dolů a velikánská poklona a pokora!!!!!!!!!!!!!!!!!! ////

  https://a2larm.cz/2015/01/obchodni-dohoda-ttip-je-prikladem-nove-moci/

  MOŽNOST PRODÁVAT NEOMEZENÝ POČET ZBRANÍ KAMKOLIV DO SVĚTA A INICIACE VÁLEK JE A BYLA PRO USA PO ZISKOVÝCH FINANČNÍCH VÝSLEDCÍCH V OBOU SVĚTOVÝCH VÁLKÁCH, JAKO JEDINÉ ZEMĚ NA SVĚTĚ KTERÁ Z OBOU SVĚTOVÝCH VÁLEK MĚLA FINANČNÍ PROFIT, NEJJISTĚJŠÍM ZISKOVÝM ODVĚTVÍM A VŽDY JISTOTOU KONJUNKTURY EKONOMIKY USA.

  ——————————————————————————————–

  Bush je na Ukrajině a chce prosadit její členství v NATO
  1.4.2008

  ———————————————————————————————–

  Ani NATO, ani Moskva. Janukovyč směřuje Ukrajinu k vojenské neutralitě
  27. května 2010

  ———————————————————————————————–

  Jsme ve hře, nas.at na EU. Na internet unikl telefonát diplomatů USA o dění na Ukrajině
  7. února. 2014

  ———————————————————————————————

  Ukrajinští poslanci zbili ředitele televize, přinutili ho podepsat rezignaci
  20. března 2014
  ———————————————————————————————-

  Ukrajina se vzdává neutrality. Chceme do NATO, deklaroval parlament

  23. prosince 2014

  ——————————————————————————————–

  USA plánují rozšířit vojenskou pomoc Ukrajině. Pošlou instruktory k výcviku armády
  Pentagon vyšle na podzim vojenské instruktory k výcviku ukrajinské armády.

  14. července. 2015

  Doposud se instruktoři podílí jen na výcviku jednotek ukrajinské Národní gardy, které se ale oficiálně bojů neúčastní. V současné době bojovníky Národní gardy cvičí přes 300 amerických instruktorů.

 33. Jan P říká:

  Pane Gryci, NELŽETE !

  Jsem CHCIMÍR a odmítám papouškovat západní/válečnou propagandu jako vy. Jděte za Ukrajinci a Rusy v ČR a zeptejte se jich, proč neválčí než začnete s válečnickými kecy a bludy. Je fakt trapný vytahovat zločiny Putina a přehlížet zločiny USA jenž několikanásobně převyšují a tvářit se jak liberální blbec a přizvukovat to je All right. Co je na umírání pro zájmy vládnoucí třídy pragmatického a co na hájení proletářských zájmů dogmatického. Od vás liberálů nečekám, že mi tohle vysvětlí.

  Na závěr moje oblíbené: „Válku palácům, mír chýším!“

 34. Svatopluk Beran říká:

  PROSÍM NEZATAHUJME K NÁM AMERICKÁ VOJSKA, ANI JEJICH RODINNÉ PŘÍSLUŠNÍKY. NEZATAHUJME PROSÍM DO ČESKÉ REPUBLIKY AMERICKOU KULTURU VYVRAŽĎOVÁNÍ JINÝCH NÁRODŮ, ZATAHOVÁNÍ JINÝCH NÁRODŮ DO AMERICKÝCH OBCHODNÍCH PROXIVÁLEK. NEZATAHUJME PROSÍM DO NAŠÍ ČESKÉ REPUBLIKY AMERICKOU KULTURU MASOVÝCH VRAŽD SOUSEDŮ.

  NEZATAHUJME PROSTĚ DO NAŠÍ REPUBLIKY AMERICKOU KULTURU VRAŽDĚNÍ. OBCHODUJME S NIMI ČESTNĚ JAKO SE VŠEMI OSTATNÍMI A SNAŽME SE O TO ABY SE AMERICKÁ VOJSKA DOBROVOLNĚ VZDALA SVÝCH ZÁKLADEN Z EVROPĚ A OPUSTILA JE. JSME PŘECI PŘÁTELÉ NE VAZALOVÉ.

  AMERICKÁ VOJSKA PŘIŠLA DO EVROPY, ABY UŽ NIKDY NEODEŠLA A PO FRANCOUZÍCH A NĚMCÍCH SE POKUSILI OPĚT ZÍSKAT ÚZEMÍ RUSKA PRO SVŮJ SUROVINOVÝ I SPOTŘEBITELSKÝ LEBENSRAUM. NEDOVOLME PRO AMERICKÉ OBCHODNÍ ZISKY VÁLKY V EVROPĚ A VRAŽDĚNÍ EVROPANŮ MEZI SEBOU.

  NEDOVOLME ABY V PŘÍPADĚ NEVĚRY NĚKTERÉ Z PŘÍTELKIŇ ČI MANŽELKY AMERICKÉHO VOJÁKA NA ČESKÉM ÚZEMÍ, TENTO VOJÁK V RÁMCI AMERICKÉ KULTURY SVOBODY UŽÍVAT DLE SVÉHO VĚDOMÍ A SVĚDOMÍ PALNOU ZBRAŇ A VYSTŘÍLEL TŘEBA NĚJAKÝ OBCHOD, ČI NĚJAKÝ AMERICKÝ ŽÁK, NĚKTEROU ČESKOU ŠKOLU.

  NEZAPOMĚŇME NA DAHELGRENA, KTERÉHO VYČIŠTĚNÍ MOZKU STÁLO ŽIVOT PĚTI ČESKÝCH OBČANŮ VČETNĚ TŘÍ DĚTÍ. VŠIMNĚ ME SI JAK JE V USA BĚŽNÉ SI ZASTŘÍLET NA ULICÍCH, ŠKOLÁCH, V OBCHODNÍCH CENTRECH. NEUMOŽNĚME TUTO AMERICKOU KULTURU SVOBODY VLASTNĚNÍ ZBRANÍ ZATÁHNOUT DO ČESKÉ REPUBLIKY. PROTESTUJME PROTI TÉTO AMERICKÉ KULTUŘE BÝVALÉHO ZÁPADU.

Zanechte komentář

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. edited by N.E.S.P.I