Robert Fremr ústavním soudcem.

Popravdě řečeno, nečekal jsem to. Když jsem se do toho ponořil a celé si to prošel, tak jsem si sám pro sebe udělal závěr, že bych očekával a považoval za správnější nyní ho nezvolit – vždyť prezident ho mohl navrhnout znovu poté, co by se všechno důkladněji otevřelo a prozkoumalo.

Ale – bohužel – stalo se.

Ano, doktor Fremr výrazně pochybil. A to tak, že  se podílel na poničení života tehdy mladých lidí – a dodnes bez odpovídající satisfakce. Ovšem potřebná část demokraticky zvolených senátorů  usoudila, že jeho pochybení v souvislosti s jeho další činností v soudnictví nebylo takové, aby nemohl být platným, přínosným a výrazným členem ústavního soudu. Senátoři měli všechny podklady na stole a rozhodovali se naprosto nezávisle protože v tajné volbě. V minulosti mnohokrát prokázali, že to nejsou žádní pitomci ani pohrobci minulého režimu. A že jsou opravdu důležitou pojistkou demokracie. Ale hlavně – nic takového se neotevřelo ani náznakem při jeho nástupech do vysokých soudních funkci ani u nás,ani v Evropě. Osobně jsem o tom zaznamenal jeden jediný článeček od faráře Pazdery Payneho, který se toho ale dotýkal jenom hodně okrajově. A teď najednou…

Takže tím to pro mne končí, ovšem nikomu neberu právo na  kritiku. 

Ale to co v této souvislosti píše například pan František Laudát, to není žádná kritika. To je vytrvalá,  zcela zbytečná, nic nepřinášejíci dehonestace, to jeho věčné soudruhování :

„Senát ukázal, co jsou zač: třiceti šesti senátorům a senátorkám nevadí Fremr v Ústavním soudu. Exsoudruh navrhnul soudruha a horní komora kývla. Jen tak dál. Já jsem vám to říkal, jak to dopadne při volbě komunisty na Hrad. A už je to tady. Máte, co jste chtěli (tento statut se netýká lidí, co si při volbě prezidenta zachovali vnitřní integritu).“

Protože ta jeho „vnitřní integrita“ jak o ní píše, by nepřinesla naší zemi nic jiného, než to, že by ústavní soudce navrhoval slovenský eštébák. A koho asi tak? 

Kdy tohle věčné zbytečné vracení se do hluboké minulosti konečně skončí?I tahleta část společnosti tímto ukazuje, jak moc jsme si zasloužili Zemana a jeho partu na Hradě…

Naproti tomu Petr Pavel už za pár měsíců dokázal, že je dobrý, slušný a důstojný prezident. Lepšího jsme neměli od dob Havla. 

Všechno málo…

20 Responses to “Robert Fremr ústavním soudcem.”

 1. Dvořák napsal:

  Tak samozřejmě pokud by Fremra navrhl Babiš, bylo by to něco nepřípustného, zavrženíhodného a zděšení Mirky by nebralo konce. Ale když ho navrhl demokratický soudruh prezident,tak by to byla trochu trapárna,kdyby ho neodsouhlasili. Nebo se pletu?

 2. Jan P napsal:

  100%

  „Největší antikomunisté zvolili na hrad kariérního komunistu, který navrhl na soudce ÚS jiného kariérního komunistu , prorežimního soudce, který neměl problém odsoudit člověka na základě zmanipulovaných důkazů .
  Kdyby tohle udělal Zeman, Šídlo rozbije klávesnici, Vystrčil bude sepisovat ústavní žalobu a Mirku Němcovou rovnou trefí šlak. Chvilkaři by pořádali jednu sluníčkovou demonstraci za druhou a všichni by měli trička se srdíčkem a Havlem.
  Pávek je ale jejich prezident, takže nic z toho se nestane . Prostě si to oba odpracovali.“

 3. franta pulpytel napsal:

  Za vlády komunistů musel ten kdo chtěl dělat kariéru musel být ve straně. Dnes musí být přítel Ameriky a říkat že byl pomýlený. Je jedno přísloví , p1odle sebe soudím tebe . V Americe jsou také experti na falšování důkazů. Byly důkazy opravdu z falšovány, já to nevím. Ale jedno vím jistě pro Fremra to může být varování, budeš nám zobat z ruky, jinak jdeš od válu

 4. jihlavák napsal:

  Je to minulost nedávná. Naopak, zločiny bolševiků je nutné neustále připomínat. Jejich justiční vraždy, uranové lágry, bití a mučení elektřinou, vystěhovávání sedláků, šikana dětí…. Nic zlého nebylo těm kur.m cizí. Mladá generace musí vědět, co byli bolševici za verbež a komu a jaké věci chtěl třeba pan prezident sloužit do roztrhání těla

  V Paměti národa je na komunistické prasečiny „nekonečné“ množství vzpomínek pamětníků. Je fakt, že většinou unikli potrestání a ti co zůstali se často vrhli do služeb globalistů. Globalisti dobře znají jejich charaktery, neštítí se za úplatu ničeho. Dobře poslouží jejich cílům.

  Neuniknou ale Boží spravedlnosti. Budou se na věky smažit v řepkovém oleji páně bureše, Těšte se bolševici !

 5. Zdeněk Gryc napsal:

  PUTINOVIC TROLLOVÉ
  +
  ANONYMOVÉ, NEMOHOU
  PŘIJÍT USA NA JMÉNO
  ———————————
  PUTINOVIC RODINKA
  EXMANŽELKA + DĚTI
  NEJEN TY NAROZENÉ V CH,
  ŽILI A TAKÉ BY CHTĚLY ŽÍT
  NA ZÁPADĚ

  „Žadatelé o americký azyl v New Yorku často musí spát na chodníku“
  ——————————————–
  Migranti kempují na Manhattanu.
  Jsme zahlceni, hlásí New York
  dnes 11:28 – New York
  Vojtěch Bauer
  Žadatelé o americký azyl v New Yorku často musí spát na chodníku před hotelem Roosevelt na Manhattanu. Ten totiž jako jediný nabízí ubytování rodin s dětmi, jež jsou upřednostňovány před bezdětnými dospělými, kteří na místo v hotelu většinou vůbec nedosáhnou.
  Důvodem je naprostá zahlcenost tohoto amerického města,
  které žadatele už nestíhá vyřizovat a zároveň nemá místo, kde by je ubytovalo.
  Informuje o tom americká televize CBS News.

  Přečtěme celé a pak zase Berana.

  HLAVNĚ SI PŘEDSTAVME:

  Žadatelé o ruský azyl v Moskvě, často musí spát na chodníku před hotelem,
  poblíže Kremlu.

 6. Dvořák napsal:

  Vysílá trollí farma Volevčice. Zřejmě ucítil šlápnutí na rudý malíček a tak zkopíroval první blbost,která mu přišla pod ruku.

 7. Jan P napsal:

  Šéfredaktor BL Jan Čulík: nejsem bolševický antikomunista, ale…

  „Jenže já bohužel pamatuju, jak to bylo za toho komunismu, a skutečností je, že určité profese byly režimem prostě zdiskreditované. Byla takzvaná „třídní justice“, takže jste nemohli dělat soudce, prokurátora či policistu, aniž byste se nezdiskreditovali. Totéž platilo o armádě, a proto mám velký problém s panem prezidentem Pavlem, který nejenže byl v komunistické armádě, ale ještě jako mladý konjunkturalista kvůli socialistické armádní kariéře vlezl do komunistické strany.“
  https://www.blisty.cz/art/114589-doufam-ze-nejsem-bolsevicky-antikomunista-ale.html

 8. Svatopluk Beran napsal:

  Myslí si snad někdo, že to co se u nás děje, je skutečným přáním většiny Českých občanů? Doba je mezi občany a jejich přemýšlení shodná jak za socíku. Omezený počet, SILNĚ ZÁVISLÝCH KOVANÝCH VLÁDNOUCÍCH ČECHŮ na americké neoliberální ideologii, tuto ideologii prosazuje neochvějně vůči většinové české populaci, jak kovaní komunisté za socialismu, komunisticko-sovětské myšlenky.

  Přesně jak to popisují ostatní výše. Naprosto totožný moment je vždy medii použit zcela opačně, dle momentální potřeby proamerické, NEČESKÉ VLÁDY.

  SAMOCENZURA NOVINÁŘSKÉ OBCE V BEZVÝHRADNÝ PROSPĚCH BRUSELU A SPOJENÝCH STÁTŮ AMERICKÝCH JE U VŠECH NOVINÁŘŮ STEJNÁ JAK ZA VLÁDY JEDNÉ STRANY.

  NO A NAPŘÍKLAD VYSTRČIL – ALE VLASTNĚ CELÁ TA PROTINÁRODNĚ SMÝŠLEJÍCÍ DNEŠNÍ VLÁDNÍ PARTA – , KTERÁ ZE SVÉ ÚŘEDNÍ MOCI ZAUČUJE NAŠE DĚTI A VNUKY V AMERICKÉ VÁLEČNÉ IDIOCII A POKUSU OVLÁDNOUT IDEOLOGICKY CELÝ OSTATNÍ SEDMIMILIARDOVÝ SVĚT AMERICKÝM NEOLIBERALISMEM, (A CHYSTÁ PROTO NAŠE DĚTI CPÁT DO VÁLEK PO CELÉM SVĚTĚ PO BOKU US), SI NAVENEK PÍŠE PRO OBČANY ÚLITBY O ŘÍDELOVĚ A JIHLAVSKÉM ZIMNÍM STADIONU.

  TO JE NAPROSTO DEKADENTNÍ A PONIŽUJÍCÍ TOHO, V CO SI OBČANÉ PO UKONČENÍ VLÁDY JEDNÉ STRANY, PŘEDSTAVOVALI.

  JE TO SMUTNÝ MORÁLNÍ STAV, ČESKÉ SPOLEČNOSTI.

  A STAČÍ K TOMU JEDNA VELMOC, PÁR STOVEK OBČANŮ PÁTÉ KOLONY PRACUJÍCÍ NEÚNAVNĚ V PROSPĚXH TÉTO VELMOCI, KTEŘÍ VĚDÍ CO A PROČ TO IDEOLOGICKY DĚLAJÍ A PAK NECELÝ MILION UŽITEČNÝCH IDIOTŮ.

  JE TU DOBA PO VÍCE NEŽ TŘICETI LETECH V MORÁLCE OVLÁDÁNÍ NÁRODA SHODNÁ, STEJNĚ JAK ZA VLÁDY JEDNÉ STRANY, V PROSPĚCH JINÉ VELMOCI.

  TATO DNEŠNÍ ČESKÁ VLÁDY GUMUJE A PRESUJE DO ZEMĚ JAK KOMUNISTI, TOUHU LIDÍ BUDOVAT JINÝ A LEPŠÍ SVĚT NEŽ JE TEN DNEŠNÍ AMERICKÝ, ČÍNSKÝ, NEBO RUSKÝ.

  TŘISTA LET TRVALA TZV. DOBA TEMNA. LIDÉ ŽILI SVÉ ŽIVOTY, ALE BEZ ČESKÉ MYŠLENKY. VŽDY NĚKDO NĚCO DLE POTŘEBY VELMOCI UKOČÍROVAL Z VÍDNĚ PRO VÍDEŇ.

  ,,PAK PŘIŠLA DVACETILETÁ, ČISTĚ ČESKÁ CHVILIČKA,,

  NÁSLEDNĚ ŠESTILETÉ TOTÁLNÍ PODŘÍZENÍ FAŠISTICKÉMU NĚMECKU.

  POTÉ ČTYŘICETILETÉ KOKORIGOVÁNÍ A ŘÍZENÍ ČESKÉHO MYŠLENÍ Z MOSKVY.

  A DNES TU MÁME JIŽ VÍCE NEŽ TŘICETILETÉ ORGANIZOVÁNÍ MYŠLENÍ ČESKÝCH OBČANŮ A POUŽÍVÁNÍ JEJICH PRÁCE A ŽIVOTŮ V PRO USA.

  VŽDY ALE ZA TÍM MUSÍ BÝT PARTA ČESKÝCH OMEZENCŮ, ZASLEPENÝCH V ZÁJMU NĚKOHO JINÉHO, NEŽLI JSOU VĚTŠINOVÍ OBČANÉ ČESKÉ REPUBLIKY

  TAKŽE SI TO ZHRŇME – NIC NOVÉHO – JEN DALŠÍ ZRÁDCI A PODVODNÍCI.

 9. Jan P napsal:

  Koncert Anny Netrebko v Praze nám vadí, ale byznys českých podnikatelů v Rusku ne ? Nad tím polemizuje bývalý ministr zahraničí a kultury Lubomír Zaorálek.
  https://www.irozhlas.cz/kultura/hudba/anna-netrebko-koncert-sopranistka-zaoralek-pospisil_2308021554_job

 10. VladimírV napsal:

  Říká se: Dočkej času jako husa klasu.

  Generace těch, kteří byli „políbeni“ minulým reřimem, pomalu odchází. Z nichž někteří, a to z důvodu naplnění osobní ambice, se snaží dál angažovat v politickém životě. Sami o sobě, až na výjimky, ovšem nemají to, čemu se říká neposkvrněná duše.

  Funkce prezidenta je přímo volená lidmi. Má to být řlověk, který splňuje očekávání většiny. Jeho vzhledem počínaje, intelektem a charakterem konče. Ten minulý , u něhož se projevovaly občas jeho vrtochy v podobě ješitnosti a mstivosti, skončil. Říká se, že po čertovi ďábel.

  Ústavní soudce ovšem nevolí lid a vše je v odpovědnosti prezidenta a Senátu. Buďme upřímní, to opravdu nemůže být někdo ve stylu „hej, počkej“. Byla nám hozena vějička, že to prý bude pan Benda. No, není, takže sláva. Ovšem, být angažovaný v justičních politických kauzách minulého režimu, je opravdu poněkud kách.

  Ale máme tady přece novou taktiku, známou z minulé prezidentské volby. „Nebyl jsem , poté pak nepopírám, že jsem byl jsem prorežimním rozvědčíkem“. Návod na to, že „si nepamatuji, jak to bylo s procesem, který jsem soudil“.

  Jasný říklad rehabilitace všech těch, co měli problémy se svojím prorežimní aktivní angažovaností.
  A pak, že náš nový prezident nespojuje do nedávné doby nesmiřitelnou bývalou nomenklaturu a jejich odpúrců.

  Čeho se můžeme dočkat. Ve zkratce. Staří kádři se opevní ve svých pozicích tím, že budou bezmezně sloužit novým chlebodárcům, To kvůli své vydíratelnosti. Nebo si nastupující generace uvědomí, že je tady něco špatného a v pudu sebezáchovy se začne chovat racionálně.

 11. Jan P napsal:

  Sváťo, nevím, jestli se mnou souhlasíš ?
  Války budou existovat, dokud bude stát a kapitalismus. Pouze anarchistická společnost může poskytnout ekonomické, etické a psychologické podmínky, v nichž se může objevit pacifistická mentalita.
  Správně připomínáš. Byli to lídři velkých průmyslových podniků v USA, kdo z dálky podporoval vzestup evropského fašismu. Jediný pokus o fašistický převrat v USA, „obchodní zápletka“ roku 1933, provedl Wall Street ve spolku s předními průmyslníky. Kdyby spiklenci nevybrali špatného generála(Smedley Butler), aby vedl puč, mohlo to dobře uspět.

  Proč by američtí průmyslníci a finančníci mohli v současnosti upřednostňovat fašismus?
  Fašismus je západní odpovědí na třídní boj
  https://www.counterpunch.org/…G40

 12. Zdeněk Gryc napsal:

  „Masarykova vyhlídka je kulturní památkou“

  ARCHITEKT a SOKOL Jiří Herzán
  Wikipedie:
  Jiří Herzán (18. června 1921, Třebíč – 1. března 2003, Třebíč) byl český architekt a sokolský pracovník.
  Jeho synem je architekt Lubor Herzán.

  Je kolega, který mne 19. března 2012. provedl výstavou HERZAN STAVITELSKÝ ROD Z TŘEBÍČE a věnoval stejnojmennou publikaci.
  Po prohlídce výstavy jsme prošli Židovským městem k Masarykově vyhlídce. Byla to krásná procházka při které jsme si zopakovali společné zážitky, zejména však zavzpomínali na jeho otce Jiřího. Jeho story je dobře publikována nejenom na wikipedii. Jiřího život národovce
  symbolizuje nejen architektura, ale i jeho dílo v Sokole, které ovlivnilo třebíčské rodáky.
  Sokol Třebíč a jeho náčelník Herzán je osobností, která dokázala třebíčskou mládež provázet oběma totalitami v duchu tradice TGM.
  Jiří vedl mládež nejenom v tělocvičně, ale také ve skautském duchu v přírodě, i jako turista i vodák.
  V duchu jeho národoveckého odkazu bychom měli zvláště v dnešní době,
  připomínat, proč byl nacisty zakázán sokol a skut, komunisty dokonce dvakrát.
  Bylo to stejné jako s pomníky TGM.
  „MASARYKOVA vyhlídka v Třebíči“
  Je cenný dokument doby i poroby českého národa.
  Špína, kterou hází dnes Putinovic trollové na presidenta Masaryka a Havla
  dokazuje záměry okupantů Evropy – Hitlera, Stalina, Putina.
  Dosti odporné jsou výpady a pomluvy anonymů.
  Architekt musel vždy podepsat a své návrhy a autorsky dozorovat realizaci.
  Ve shora zmíněné publikaci jsou na stránce 32, 33
  s velkým nápisem „Jan Jiří Herzán
  1983 – 1838“ publikovány 2 fotografie:
  Cejchovací kladívko se jménem J.Herzán
  Cejchovací kladívko se jménem J.Herzán detail.
  Kterými po zahřátí, autorizoval význačnější trámy, svých staveb.

  PS. od Jiřího smrti uplynulo letos 20 let.

 13. jihlavák napsal:

  -dokazuje záměry okupantů- Hitlera, Stalina, Putina a dalšího darebáka v řadě Bidona. Na toho nelze zapomenout.

 14. Zdeněk Gryc napsal:

  Příspěvek od: Petr Nutil •7 h

  Známý ruský opoziční politik Alexej Navalnyj byl poté, co si dovolil kritizovat místní korupci, upozorňoval na nedemokratičnost Putinova režimu, vstoupil do politiky a kandidoval na prezidenta, přežil pokus o vraždu nervovou látkou novičok a uzdravil se, už poněkolikáté zatčen a poněkolikáté i odsouzen, a to tentokrát na celých 19 let za snahu

  „svrhnout ruský režim“.

  V případě optimistického vývoje tak vyjde na svobodu někdy v roce 2050.

  Jeho případ je zhruba tak všechno, co potřebujete vědět o stavu Ruské federace,
  dokonce i u nás mnohými pitomci adorované.

  Zkusím to říct polopatě.
  Rusko je odporný gangsterský, oligarchický a totalitní stát,
  který se neštítí ničeho, který nectí základní hodnoty a který v zájmu svých elit klidně přejede každého,
  kdo se mu postaví na odpor, takovým pásem.

  To jediné, co tuhle parodii na stát drží pohromadě, jsou jaderné zbraně,
  které v ní zbyly po rozpadu Sovětského svazu.

  A je nutno dodat, že každý v civilizované Evropě, kdo tomuhle režimu slouží,
  ať už záměrně,
  či je jen užitečným idiotem Kremlu,
  by si zasloužil pár facek. V tom lepším případě.

  Ne nadarmo se říká:

  čiň čertu dobře, peklem se ti odmění.

 15. Svatopluk Beran napsal:

  Jane nejsem stoupencem ANARCHISMU i když těm hodnotám o kterých píšeš věřím že vyznávají a myslím, že většina není úplně špatně. Jenže se domnívám, že i oni by po uchopení moci začali ze svých pozic vycouvávat. Jsem asi tak nejspíš HUMANISTA, jenže to je myšlení které není v nějaké silné světové pozici, hlavně podle mne pro to, že nemá tendence a snahu prosazovat svou myšlenku AGRESÍ JAK DEMOKRACIE – (USA), JEŠTĚ HOŠÍ KOMUNISMUS – (SSSR), ČI NAPROSTO UTRŽENÝ Z ŘETĚZU ŠÍLENÝ FAŠISMUS – (NĚMECKO)

 16. Jan P napsal:

  Sváťo, respektuju, že nejsi stoupenec anarchismu, ale…

  HUMANISMUS: Na základě vývoje důrazů v rámci nejrůznějších hnutí, které se hlásí k humanismu, zastával Ješa’jahu Leibowitz názor, že za humanistu v pravém slova smyslu se smí považovat jedině ten, kdo je zároveň kosmopolitou, pacifistou, anarchistou a ateistou.
  Zdroj: Wikipedie/Humanismus

  Na rozdíl od marxistů/státních socialistů o „uchopení moci“ NIKDY anarchisté neusilovali.
  Sociálně spravedlivou společnost se snaží od 19. století prosadit socialistické hnutí, jenž má několik směrů: marxismus a anarchismus. Marxismus historicky selhal a vytvořil různé dělnické státy, které třeba v SSSR ani za několik desetiletí nebyly schopny realizovat osvobození pracujících a logicky zabředly v diktatuře. Socialismus však neselhal a stále nabízí alternativu v podobě ANARCHISMU. Jistě, nemusíme být spolu ve shodě. Kapitalismus nás mj. přivedl na pokraj ekologického kolapsu. Americký imperialismus nás přivedl na pokraj jaderné katastrofy. Pro současný svět v krizi mám proto řešení anarchismus. Nejsem anarchista kvůli nějakému etickému závazku, ale protože je to jediný rámec, který jsem našel a který přesně popisuje, jak funguje moc…

  V tomto videu je jednoduché vysvětlení anarchismu a také argumenty pro a proti anarchismu. U videa lze nastavit české titulky:
  https://www.youtube.com/watch?v=5Ocv71Nt-Lo

 17. Zdeněk Gryc napsal:

  POZOR,
  POZOR,

  VZÍT V ÚVAHU ŽE TO BYLO NAPSÁNO
  17.září 2022.
  —————————————————–
  Putin jako Hitler. Kyjevský Majdan, březen 2014.
  Jan Urban: Šílenec z Moskvy hrozí jadernou válkou a český prezident už jen blábolí
  Napsal/a Jan Urban 27. září 2022

 18. Jan P napsal:

  Sváťo, co se týče anarchistického hnutí – první světová válka, podobně jako nyní válka na Ukrajině. Na webu ANTIMILITARISTICKÁ INICIATIVA najdeš:
  Antimilitarismus: byl správně pochopen? – Errico Malatesta (1914)
  Proti válkám kapitalismu je naší odpovědí sociální válka

  Myslím, že tahle kniha by Tě moha zajímat- HOWARD ZINN: BOMBA
  Známý lingvista a sociální aktivista Howard Zinn ji stihl vydat před svou smrtí v roce 2010. Na základě vlastních vzpomínek, kdy za druhé světové války jako pilot bombardéru shazoval bomby i nad Československem, promlouvá vůči oficiálnímu výkladu dějin a apeluje na naši vlastní zodpovědnost. Jsme to totiž my, kdo by měl zodpovědnost držet pevně v rukou. Zinn v knize shrnuje své názory na válku a vysvětluje změnu postoje, kdy se z pilota zapáleného pro boj proti fašismu stal silný odpůrce války.
  https://www.knihydobrovsky.cz/autori/zinn-howard-159333

 19. Svatopluk Beran napsal:

  Díky Jane. Seženu si to a podívám se na to. Vypadá to na můj světonázor, oproti některým českým občanům vidících v podpoře AMERICKÝCH světových válek svůj smysl života a podpory AMERICKÉHO GENOCIDNÍHO CHOVÁNÍ PRO RÁDOBY AMERICKOU PLUTOKRACIJNÍ DEMOKRACII, JAKO JEDINÝ MOŽNÝ, NAVŽDY PRO TUTO PLANETU VYTVOŘENÝ EKONOMICKÝ A SOCIÁLNÍ SYSTÉM.

 20. Jan P napsal:

  Sváťo, nemáš zač.
  Anarchisty lze nalézt víceméně ve všech oblastech činnosti: v dělnických odborech, v antimilitaristické hnutí, mezi antiklerikalisty.
  Anarchismus není jen krásná myšlenka, ale reálná alternativa, vytvořit svět, kde si budou lidé vládnout sami a svobodně pracovat pro sebe Během španělské revoluce(1936-39) milióny lidí (dělníků, rolníků i řemeslníků) začali takový svět bez pánů a vládců realizovat. Španělští lidé se poprvé ve své historii stali herci, scénáristou a režisérem vlastního osudu.
  https://www.todoporhacer.org/revolucion-social-1936/?fbclid=IwAR1SEzIwrWbqjs30mpfDV-YirHVdtaUovhiHiHIMydz9ls6JaL7JEQYW9vM

Leave a Reply