Po nás potopa.

Všeobecné nadšení z bourání stařičkého zimáku, respektive z toho, co se na jeho místě postaví, nesdílím. Ba právě naopak. Protože investice je to megalomanská, zcela nepřiměřená našemu městu a regionu v současné situaci, celá z peněz daňových poplatníků a tím pádem na úkor řady ostatních daleko potřebnějších věci.

Píšu to s plnou vážnosti s vědomím toho, že jsem pro něco takového v roce 2018 rovněž zvedl ruku a téměř dva roky se také přípravy stavby aktivně účastnil. Mezitím se však společenská situace diametrálně změnila a uvrhla celou zemi do krize, která zdaleka není u konce – a ve které jsou takovéto investice ekonomickým zlem. Přišel covid, válka, energetická krize, podstatné zdražení životních potřeb, hrozivá inflace a až na to prvně jmenované nic z toho nekončí.

Vedení města však nic z toho nevzalo na vědomí a pokračovalo dál jako by se vůbec nic nedělo. Namísto toho, aby včas zatáhlo za záchrannou brzdu. A toto betonové monstrum nahradilo obyčejným zimákem za polovic. A další politické úrovně, dnes již zcela pod taktovkou ODS, jím v tom zcela nepochopitelně šly na ruku.

Naplno se tak projevila schizofrenie dnešní politické moci země, kdy se na jedné straně hlasitě křičí o rozvrácených veřejných financích, nutnosti šetřit, připravují se různé balíčky opatření a ,na straně druhé se zde takto nezodpovědně vyhodí tři miliardy veřejných peněz. Tedy celé jedno procento ročního rozpočtového deficitu naší země. Do hokeje na druholigové periferií.

Ještě horší jsou pak politické dopady tohoto rozhodnutí, které místní ODS definitivně v loňském roce dotáhlo v souručenství s lokálními lokaji estebáka. S těmi se zcela zbytečně spřáhlo na radnici proti ostatním demokratickým stranám. A dalo tak výraznou praktickou pečeť našemu pokračování žití nad poměry v tomto ohledu, které tak velice úspěšně praktikuje oligarcha Babiš když bezuzdně rozhazuje ze společného v jediném zájmu a to svého zisku.

Žití nad poměry v tom smyslu, že stát dnes zdaleka nemá na všechny služby, na které si občané v letech zadlužování země přivykli.Na tuto zbytnou investici do 50ti tisícového města však mít musí. Protože my jsme ODS. A my vládneme. A po nás potopa.

6 Responses to “Po nás potopa.”

 1. Jan P napsal:

  Tady budu s autorem většinově ve shodě. Nicméně o stavbě nového zimního stadiónu v Jihlavě, měli podle mého určitě rozhodnout občané města v místním referendu.

 2. VladimírV napsal:

  Pro pořádek.

  Ano, autor zvedl ruku pro výstavbu haly. A co víc, už tehdy s vědomím, že město prostě danou investici nemůže ufinancovat. Pozor!!! V době, kdy původní náklady na výstavbu haly zdaleka nedosahovaly ani 1 milardu Kč. V době, kdy nebylo vidu ani slechu po kovidu, kdy nebyla v kurzu energetická krize ani situace na Ukrajině. Po investorech ze soukromé sféry se jakoby slehla zem: Proč asi?

  Pro připomenutí: Bylo to ANO, které chtělo halu postupně rekonstruovat nákladem nepřevyšujícím částku 100 milionů korun. Dle autora: Bylo to ANO, co nechápalo vizi rozvoje města ( květen 2017).

  Je s podivem, že přes to, že srdnatě kritizoval, a to správně, ODS, nevyvodil z toho jednoznačný závěr a místo toho si „našel“ dalšího protivníka, ANO. Což byla v systému zastupitelské demokracie jeho chyba, neboť nebylo síly, jak cílený útok ODS na městskou kasu zastavit.

  Spojení ODS s ANO je zjevně projevem „umění vládnout“. Protože být za plotem opozice znamená neprosadit nic ze svého programu.

  Zbouraný zimák je počin, na který vedle dosud 100 milionových výdajů město má. Na jeho další rozvoj můžeme na dlouhou dobu zapomenout. Zato nezapomeneme na ty, kteří nám na dlouhou dobu nalinkovali kvalitu života ve městě.

  A tak si tady žijeme.

  Zdraví Vladimír Havlíček
  13.8.2023

 3. Jan P napsal:

  Po nás potopa, ale v celé zemi.
  Fialova demoliční vláda cíleně slouží zhruba 2 % nejbohatších zmetků. Nedělejme si iluze, platí to i pro komunální politiku. A přesně 2 % obyvatel podle CVVM Fialovu demoliční vládu „určitě podporuje“. Fiala tedy může být spokojen.

 4. Zdeněk Gryc napsal:

  REMINISCENCE

  Jan P říká:
  Středa, 16. 8. 2023 v 20:56

  „Po nás potopa, ale v celé“ UKRAJINĚ.

  PUTIN „tedy může být spokojen“.

 5. jihlavák napsal:

  Peníze na halu, hokej a dluhy za ně v Jihlavě budou! Daň z nemovitosti, zvýšená zločineckou Fialovou vládou, zůstane celá městům a obcím. Včera se na tom dle idnes dohodli. Majitelé nemovitostí v Jihlavě musí pochopit, že hokej a utopistický projekt haly, která přinese hnijícímu městu neuvěřitelnou prosperitu a nehynoucí slávu 🙂, nejsou zadarmo. Jen zbývá vymyslet a prosadit pravidelný mechanismus na každoroční zdražování daně z nemovitosti. Náklady na hokej, koníček radnich a několika málo stovek hokejek, díky obrovské inflaci porostou.

 6. Jan P napsal:

  Zdeněk Gryc – uvážlivý havloid se smyslem pro nadhled a objektivitu.

  Zdeněk Gryc říká:
  Pátek, 18. 8. 2023 v 8:37
  REMINISCENCE

Leave a Reply