Blog Jihlavských listů

Miroslav Tomanec, Ing., MBA
129- Stavební inženýr, restauratér, vinárník a pivovarník na penzi. Dnes už jenom kavárník a bývalý koaliční zastupitel, aktivně se snažící ovlivňovat chod našeho krásného města.

Dvojí metr.

Miroslav Tomanec, Ing., MBA | Čtvrtek, 24. 8. 2023 v 16:07

Naše škola škol, Univerzita Karlova, vyhodila ze dne na den ze svých řad profesora Tomáše Petráčka.

Toho, který se otevřeně postavil proti extremistické  Alianci  pro život a neodsuzoval manželství pro všechny jako většina ostatních katolických kněží.

Ale to samozřejmě nemá žádnou souvislost, že…

Je zajímavé, že ti, kdož ještě před pár týdny řičeli jak se vyhazuje z národohospodářské fakulty Ševčík  za názor, dnes hluboce mlčí. Žádné odsudky nikde nevidím. Tohle je totiž podle nich zřejmě  naprosto v pořádku. Ne, je to dvojí metr. 

A to Ševčík nedostal žádnou výpověď jako Petráček, tam se jedná pouze o pozici děkana, vše probíhá dlouhodobě a otevřeně , vyjadřují se k tomu komise, senáty – a hlavně – je pořád ve funkci. Prostě demokratický proces v akademickém světě co  trvá to už měsíce.

Petráček však dostal výpověď okamžitě, pro nadbytečnost, přitom jinde se zde nabírají noví lidé. Nebyl dodržen zákon v tom ohledu, že okamžitá výpověď se musí projednat s odbory. Prostě napilno, okamžitě, před začátkem školního roku. Studenti, které vedl u jejich doktorandských prací, osiřeli. Přitom je zcela evidentní, že za vyhazovem stojí tlak katolických biskupů. Není to totiž zdaleka   první případ – postupně museli z fakulty odejít pro své názory Tomáš Halík, Ivan Štampach a kvůli své sexuální orientaci Jaroslav Lorman …

Katolická církev ať si dělá co chce.

Ale tohle je VEŘEJNÁ VYSOKÁ ŠKOLA

z peněz daňových poplatníků financovaná a

Karlem IV. v matce měst založená.

Krok zcela nedůstojný poslání a tradicí!

5 komentářů k článku “Dvojí metr.”

 1. jihlavák říká:

  Jeho odchod je v pořádku. Pokud chce tvrdit, že manželství je ‚bukanýr, bukanýr“ a dítě koupené v e-shopu, tak si má založit duhovou sektu a ne rozvracet základní lidské hodnoty.

 2. jihlavák říká:

  Služebníci „temna“ po propuštění jejich soukmenovce běsní. Oni umí být zlí a hystericti. Vzorové duhové rodiny prosadí, prosadí a prosadí. Bukanýři mají na to právo. Jen na práva dětí určených na kšeft pro bukanýrske rodiny se jaksi kašle. Nemluvě o nějaké lidskosti a citu.

  https://echo24.cz/a/HgCGm/zpravy-domov-katolicka-teologicka-fakulta-dekan-novotny-nemocnice-kauza-petracek?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=1129600&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box

 3. Jan P říká:

  Prosím vás, jen bych chtěl připomenout, že Petráčka vyhodilo vedení KTF, které je součást Univerzity Karlovy, NE církve.
  Nicméně, když z politických důvodů propustili ze svých pracovišť Druláka, Bednářovou nebo Cimbála, tak „pokrokoví“ liberálové, mlčeli. „RuSSáci“ přece nemají žádná občanská práva.

 4. Dvořák říká:

  Pssst,pan Tomanec přece upozorňuje na dvojí metr. 😉 Což samo o sobě je od stoupence velkého dozimetra velmi úsměvné.

 5. Dvořák říká:

  Dnes v Partii. MPA,podporovatelka agenta prezidenta Pávka,říká,že Babiš tady pomáhal utvářet minulý režim. Ty vole,to nevymyslíš.

Zanechte komentář

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. edited by N.E.S.P.I