Blog Jihlavských listů

Miloš Vystrčil
24- Narozen v roce 1960 v Dačicích, od narození žije v Telči. Na podzim roku 2010 zvolen senátorem obvodu 52 - Jihlava. Od roku 2020 je předsedou českého Senátu. www.vystrcil.cz

Běžec, kluk a pes

Miloš Vystrčil | Čtvrtek, 31. 8. 2023 v 8:33

Dnes se s Vámi podělím o událost, která se skutečně nedávno stala. Identifikaci místa a osob vynechám. Pro to, co bych rád sdělil a zároveň poprosil o zamyšlení, to totiž není vůbec důležité.


Jeden muž, říkejme mu běžec, ve volných chvílích rád vybíhá do okolí svého bydliště většinou na stále stejný běžecký okruh. Dělá to proto, protože běhá rád a při běhání si vlastně odpočine, pročistí hlavu a udělá něco pro své tělo. Trasa běžce vede pěknou krajinou a také několika obcemi. V jedné obci běžec běží mezi domy po asfaltové cestě nebo chodníku. Jedná se o klidnou část obce a na asfaltové cestě si často hrají děti, jezdí maminky s kočárky apod.


Nedávno při jednom z takových běhů běžec potkal právě na začátku této asfaltové cesty malého kluka na kolečkových bruslích. Malý kluk běžce slušně pozdravil a následně se společně s běžcem rozjel po asfaltové cestě ve stejném směru jako běžec. Malý kluk byl docela šikovný a za chvíli běžce předjel a postupně získal asi desetimetrový náskok. Právě v tu chvíli se docela rychle jedoucí kluk dostal zhruba na úroveň po stejné ulici se potulujícího černého chundelatého psa. Černý chundelatý pes začal štěkat a vyrazil proti jedoucímu klukovi, který se evidentně vylekal. Ve snaze uniknout kontaktu se štěkajícím a skákajícím psem najel zoufalý a vylekaný kluk z asfaltu na dlážděný chodník, ztratil rovnováhu a upadnul přímo na zadek na zem. Na zemi se po zadní části těla po pádu ještě chvíli ve smyku pohyboval. Na záda se naštěstí kluk nepoložil a hlavu nad chodníkem udržel. Mezitím mu již černý chundelatý pes štěkal přímo do obličeje a trauma kluka pokračovalo. V době pádu byl běžec již hodně blízko u kluka a křikem se mu podařilo upoutat pozornost psa, který si ihned přestal všímat kluka a soustředil svoji pozornost na běžce. Mezitím, co běžec poutal pozornost štěkajícího psa, kluk vstal a na popud běžce po ujištění, že není zraněný a může odjet, rychle s brekotem a na zadní části s totálně potrhanými krátkými kalhotami odjel po asfaltové silnici pryč do bezpečí.


Na běžci potom zůstalo se vypořádat se psem, který se stále více osměloval, štěkal a opakovaně přiskakoval k běžci. Pokračovat v běhu nebylo možné, neboť pes to zřejmě vnímal jako běžcovu zbabělost a odvážně se ihned snažil běžce popohnat a zezadu na něj naskočit. Nakonec vše vyřešilo opravdu hodně silné běžcovo zařvání DOMŮ!!! provázené gestikulací. Černý chundelatý pes totiž po zařvání přestal štěkat, stáhl ocas a vydal se domů. Běžec pokračoval v běhu a život šel dál.


Na závěr již jenom napíšu, že běžec v dané obci běžel po té asfaltové cestě již možná dvě stě padesátkrát a že se tedy již dvě stě padesátkrát nikdy nic takového nestalo. Stalo se to až po dvě stě padesáté první. To dodávám zejména pro ty, kteří si budou myslet, že přece u nich se nikdy nic takového nemůže stát.


Mimochodem toho kluka bylo běžci fakt líto. Možná se bojí psů, ale vypadalo to, že je slušný, šikovný a dobře vychovaný.

10 komentářů k článku “Běžec, kluk a pes”

 1. Dvořák říká:

  Ok předsedo,uznávám porážku, dostal jste mě,dám se podat. O čem to je?

 2. jihlavák říká:

  V USA se děti psů nebojí. Tamní děti se jako psi dokonce cítí a místo mluvení se domlouvají štěkáním. Tak jsou tam napřed. 🙂

  https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/amerika-prazdniny-skola-ucitele-zaci-stekani-mnoukani.A230901_174229_zahranicni_kori

 3. Svatopluk Beran říká:

  Řekl bych že senát ČR, je pod vedením ODS hodně daleko před občany ČR. Nevím, nevím, jestli se někdy tak daleko dokáže dostat i ostatní plebs? No a když to plebs nepochopí tak se hold zavede POVINOST jednoho názoru jak za socíku. NA CIZÍHO PSA PŘECI STAČÍ ZAŘVAT BĚŽ DOMŮ. AKORÁT TO TAKNĚJAK TY SPOJENÉ STÁTY AMERICKÉ STÁLE NEJSOU SCHOPNY POCHOPIT KDE JSOU DOMA A KDE NE. ONA TO STÍM PSEM ASI NEBUDE PŘÍLIŠ CHYTRÁ BAJKA.

  https://www.novinky.cz/clanek/domaci-americky-bitevni-vrtulnik-nouzove-pristal-na-letisti-v-linich-40442520#dop_ab_variant=1134060&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&source=hp&seq_no=3&utm_campaign=abtest198_novy_panel_sluzeb_varDD&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

 4. Svatopluk Beran říká:

  TAKÉ BAJKA, JENŽE TATO NEVARUJE NÝBRŽ KONSTATUJE PROBÍHAJÍCÍ SMUTNOU SKUTEČNOST PRO OBČANY NAŠÍ ZEMĚ

  Pokud by to šlo, tak bychom raději nemuseli číst nesmyslné propagandistické úvahy českého vořecha z města kostky cukru, který s podlézavým výrazem přenechává svou darovanou kostičku, (o které si zřejmě neuvědomuje že ji dostal od voličů pouze na omezenou dobu), pruhovanému chundelatém psu a když se potřebuje ještě více při lísat k pruhovanému chundelatému psu, tak je schopen se prohlásit z českého vořecha na polovičního mopslíka.

  CO VŠECHNO TA KOST PROPŮJČENÁ V DEMOKRACII UČITELI JEN NA OMEZENOU DOBU, S ČLOVĚKEM NEUDĚLÁ.

 5. jihlavák říká:

  Bajky jim jdou, Válek zase bájí o penicilinu.

  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-politika-penicilin-zavolejte-si-valkovi-odpovida-lekarnice-ministr-pred-dotazy-utekl-236407#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

 6. Svatopluk Beran říká:

  Jen tak, aby si poloviční Číňan, předavač klíčů od české státnosti, bývalý učitel a dnes obyčejná, TYPICKÁ pomstychtivá osoba MILIONU CHVILEK PRO DEMOKRACII, konečně už uvědomil, jak funguje svět a začal aspoň drobně pracovat pro občany České Republiky.

  Zahradil se vysmál Pekarové kvůli strategickému partnerství USA a Vietnamu. Ani necekne, uvedl.

  https://zivotvcesku.cz/zahradil-se-vysmal-pekarove-kvuli-strategickemu-partnerstvi-usa-a-vietnamu-ani-necekne-uvedl/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box

  Spojené státy a Vietnam povyšují své diplomatické vztahy na takzvané všeobecné strategické partnerství, které bude stát na nových obchodních dohodách o polovodičích, vzácných minerálech a potenciálně i bezpečnosti, ačkoliv podrobnosti o smlouvách zatím nebyly zveřejněny, píše agentura Reuters. Prezident Joe Biden se v pondělí v Hanoji setkal s generálním tajemníkem komunistické strany Nguyen Phu Trongem.

  OBCHOD JE TO, CO ORGANIZUJE SVĚT NEOLIBERALIZMU A PAK JE USA NAPROSTO JEDNO S KÝM PEČE A S KÝM SE DÁ DOHROMADY.

  KLIDNĚ S KOMUNISTY ČI ARABSKÝM MONARCHISTY, KDE LIDSKÁ PRÁVA JSOU ZATLAČENA NA KOLENA.

  A POKUD BY SI SNAD NĚKDO DOVOLIL ZAČÍT V KAPITALISMU SOUTĚŽIT S USA – TAK SE ZE ZLOU POTÁŽE –

 7. Jan P říká:

  ODS a Miloš Vystrčil chce udržovat naživu odkaz a hodnoty TGM.
  Prima, mám radost, ale…

  Řekněte mi jeden odkaz a hodnotu TGM, kterou ODS reprezentuje ?

  Odkaz a hodnoty TGM v několika citátech:

  O socialismu:
  Jsem vždy pro dělníky a lidi pracující vůbec, často pro socialismus a zřídka pro marxismus.

  O „rovnosti“ a podpoře:
  Moderním je úsilí zrušit výsady některých tříd a individuí v těch třídách — silnější má pomáhat slabšímu, toť přikázání nejlepších a nejpokroči­lejších duchů nové doby.

 8. Svatopluk Beran říká:

  Běžec, kluk a pes a historie

  Dnes se s Vámi podělím o událost, která se skutečně nedávno stala. Identifikaci místa a osob vynechám. Pro to, co bych rád sdělil a zároveň poprosil o zamyšlení, to totiž není vůbec důležité.

  Putinovi nelze věřit, zeptejte se Prigožina. Zelenskyj poprvé osobně promluvil v OSN

  https://www.youtube.com/watch?v=oua0Puihrkc

 9. Jan P říká:

  Skvěle popsáno. Tohle by se podle mě mělo důkladně probírat v občanské výchově.

  „Kdo nám vládne: portrét české moci k začátku školního roku 2023“
  https://medium.seznam.cz/clanek/adam-bartos-kdo-nam-vladne-portret-ceske-moci-k-zacatku-skolniho-roku-2023-19212?fbclid=IwAR3qoS69g7PzevJwOphaxS_2C-BCJBiHbWq11CeY6XTCIYdYodlY5PLYW8k

 10. Svatopluk Beran říká:

  Potřeba pro České obyvatele zažít válku, zabít dítě znásilnit ženu nenabádá k žádné PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACI a tak NENÍ PRO DNEŠNÍHO MINISTRA VNITRA RAKUŠANA TRESTNÝM ČINEM.

  https://zpravy.aktualne.cz/domaci/zabit-dite-podriznout-zenu-rakusan-o-vyroku-novotneho-ktery/r~dac9fede592f11ee93abac1f6b220ee8/?utm_source=volnyHP&utm_medium=dynamicleadbox&utm_term=position-4&utm_campaign=Aktualne

  Ožralí či zdrogovaní členové ODS a to dokonce i starostové si mohou kecat co chtějí. Předseda senátu Vystrčil nás pak pro jistotu nakrmí článkem o BĚŽCI, KLUKOVI A PSU, či si vezme na svou státní cestu na Tajvan, (kde zastupuje každého z nás), a to do podnikatelské mise pravomocně odsouzeného podnikatele a prohlásí se polovičním Číňanem.

  URČITĚ JSME SI PŘEDSTAVOVALI TAKHLE NOVÝ ČESKÝ STÁTNÍ ÚTVAR PO UKONČENÍ VLÁDY POUZE JEDNÉ STRANY.

  URČITĚ TATKTO NĚJAK SI PŘEDSTAVUJEME SVOU BUDOUCNOST POD VEDENÍM ODS A PŘEDSEDY SENÁTU VYSTRČILA. JE TO RADOST ŽÍT PRO ODS VÁLEČNÉ PLÁNY PŘICHÁZEJÍCÍ Z USA. I STRATEGICKÉ NOSIČE ATOMOVÝCH ZBRANÍ NÁM PAN VYSTRČIL SPOLU S ČERNOCHOVOU ZAJISTÍ A VOJSKA ZAOCEÁNSKÉ MOCNOSTI NECHÁ KEMPOVAT NA OKRAJI JIHLAVY.

  Děkujeme za ten váš NOVÝ morální svět učiteli.

  OBYČEJNÁ POMSTYCHTIVOST PROTI VĚTŠINOVÉ ČÁSTI MLČÍCÍHO OBYVATELSTVA, V PODSTATĚ STEJNĚ LOAJÁLNĚ NEAKTIVNÍ JAK ZA VLÁDY JEDNÉ STRANY KOMUNISTŮ, Z VÁS JEN ČIŠÍ PŘEDSEDO SENÁTU VYSTRČILE.

Zanechte komentář

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. edited by N.E.S.P.I