Ředitel

Jako kritik předčasného zřízení této instituce musím opravdu smeknout před prací ředitele příspěvkové organizace Brána Jihlavy Jakuba Demla, kterého rada města právě odvolala. Smeknout před tím, co se za krátkou dobu podařilo. Jaké akce Brána přinesla, jací lidé se zapojili, jakou instituci se podařilo stvořit. Nevycházel jsem z údivu jak město příjemně ožívalo, jaká kreativita tu najednou byla.

Ostatně – to odvolání současnou nechutnou vládnoucí garniturou je pro Jakuba Demla tím nejlepším vysvědčením a znamená jenom jediné – byl to dobrý ředitel. Což tahle parta dobře ví – ovšem lákadlo další politické trafiky z veřejných peněz pro blízké je příliš silné. Neexistuje jiné vysvětlení pro takto koncipované výběrové řízení na následovníka/ci. Nelze přece uvěřit tomu, že by radní byli až tak hloupí, aby si mysleli, že opravdu objektivně kvalitní lidé pro něco takového jsou někde okamžitě na skladě. Kdepak – tihle šibři už mají úplně jasno. Poskokové estebáka. V obou stranách.

Ale byla to i legrace, sledovat jak zoufale se chytají každé kraviny a hledají hloupé důvody tam kde ve skutečnosti vůbec žádné nejsou. Pan primátor se tou „poslední kapkou“ u mne definitivně odepsal. Tragická a směšná figurka. Z ODS, jak jinak.

Samozřejmě by byl ideál, pokud by to převzal někdo zevnitř a táhl to dál – ovšem nikdo takový soudný se nenajde, když si uvědomí s kým by se musel dohadovat.
Něco jako v tom ragby 🏉 – když je ten, co nese míč, složen, musí jej okamžitě pustit, spoluhráči ho musí „vyčistit“ a jeden pak uchopit a nést dál… jenomže to tady nejde. Radní, kteří by měli být na jedné lodi, nejsou žádní spoluhráči, ale naopak záludní a nepřející soupeři.

Je to opravdu škoda, že to takhle dopadlo, ale bohužel je to nejvíce daň tomu, že když byla opravdu velká šance něco zásadního ve městě změnit, tak jsme se nedokázali domluvit a dnes to díky tomu padlo do mnohem většího politického marastu než to bylo za Výborného, a to už je co říct! Protože můžeme přece zřizovat co chceme, vybírat jakéhokoliv ředitele – pokud v první řadě neuděláme všechno proto, abychom tomu zajistili co nejdelší a nejširší politickou podporu. A to, že jsme se na to nesoustředili a vůbec to neudělali, na čemž pochopitelně nesu díl viny i já, znamená tento výsledek. A myslím si, že to bohužel bude znamenat i živoření a následně pád Brány.

Takže to s tímto ředitelem vlastně ani jinak dopadnout nemohlo.
Dříve nebo později.Od prvního dne vlády ODSÁNO to bylo zřejmé.
Jinak mu přeji hodně úspěchů a děkuji za vše dobré, co pro město vykonal.

One Response to “Ředitel”

  1. Jan P napsal:

    Nemůžu se k tomu vyjadřovat, protože neznám fakta a reálie, která pro odvolání Jakuba Demla jako ředitele příspěvkové organizace Brána Jihlavy vedla.
    Nicméně těm, co HLASUJÍ ve volbách bych rád připomněl, že SOUHLASILI s pravidly a souhlasili s tím, že budou ŘÍZENI vítězi, si NEMOHOU stěžovat. Právě ti, kteří se NEÚČASTNÍ, mají PRÁVO si stěžovat na výsledek více než kdokoli jiný.

Leave a Reply