Blog Jihlavských listů

Miroslav Tomanec, Ing., MBA
129- Stavební inženýr, restauratér, vinárník a pivovarník na penzi. Dnes už jenom kavárník a bývalý koaliční zastupitel, aktivně se snažící ovlivňovat chod našeho krásného města.

Ukrajinský deník, díl 9.

Miroslav Tomanec, Ing., MBA | Středa, 27. 9. 2023 v 7:31

Ty krásné oči vás chytnou na první pohled. Plné smutku, bolesti, únavy ale také vzdoru, odhodlání a naděje. Ne, tento národ se nikdy nevzdá a nepodvolí. Vidíme to přesvědčení na každém kroku.

Oksanka Mironenko
je lékařka z Luhanska. Dnes operuje na jedné z klinik v Kyjevě – a ne jenom tam. Jezdí po celé Ukrajině, protože její chirurgické dovednosti jsou vyhlášené. Nejvíce operuje těžce zraněné vojáky. Setkali jsme se s ní po třech těžkých operacích, které v sobotu udělala.

Žili si s rodinou spokojeně ve svém rodném městě do té doby, než tam z ničeho nic začínali přicházet Rusové. Noví obyvatelé. Komplikované soužití se po roce 2014 stalo peklem. I jí osobně se děly tak hnusné věci, že se rozhodli s celou rodinou své milované město opustit, našli si práci v Kyjevě a bydlení v Buči a vše se zase zdálo být v normálu.

Jenomže přišel loňský únor a najednou, z ničeho nic, Rusové stáli před Bučou. Oksana s manželem a dětmi na nic nečekali a okamžitě utekli do Kyjeva. Její rodiče však nevěřili nebezpečí, mysleli že se to přežene kolem nich, nechtěli opouštět nový, těžce nabytý domov. Podcenili to a to se jím stalo osudným.

Situace se stále zhoršovala, Rusáci nejdříve město bombardovali, pak se dostali do města a bezohledně vraždili na ulicích. Proto se nakonec i rodiče Oksanky rozhodli utéct. Ale bylo pozdě. Rusáci už byli všude a hlava nehlava pálili z granátometů do prchajících civilních aut. Jeden z granátů zasáhl jejích auto. Matka byla na místě mrtvá, otec se s těžkými zraněními dokázal vyplazit ven, kde mu lidé skrývající se ve sklepě poskytli první pomoc a aspoň dali vědět…

Jenomže v tom strašném zmatku válečné vřavy nic pořádně nefungovalo. Záchranáři, úřady, policie. Oksaně trvalo několik dní, než se otce podařilo dostat do Kyjeva a pak ho sama operovala a zachránila mu život… s myslí plnou bolesti nad ztrátou té, co dala život jí…

Od té doby věnuje Oksana se svým mužem a sestrou veškerý čas a síly bojujícím vojákům a lidem postiženým válkou. Komplexně. To znamená nejen lékařsky, ale i následnou péči a materiální pomocí. Tak jsme jí zase my pomohli zakoupením čtyř kusů hemostatických aplikátorů určených pro okamžité zastavení krvácení z těžkých ran přímo na bojišti. Obsah nádoby je zaveden přímo do rány, kde se „houby“ z aplikátorů nasáklé krví roztahují a tvarují tak, že dokonale zastaví krvácení a úplně nahradí nešetrné zaškrcení. A hned jsme to také společně osobně předali vojákům odcházejícím do bojů.

To bylo v Kyjevě. Druhý den jsme se setkali v Buče. Ukázala nám místa, kde se děly ty hrůzy. Park oddechu a zábavy, kde Rusáci mučili nevinné lidi. Ty ulice co byly plné mrtvol sousedů. Místo kde zahynula její maminka.

Buča je krásné město. V borovicovém lese. Ne nadarmo zde proslul výrok jednoho z ruských vojáků, těch odporných agresorů….KDO VÁM TO DOVOLIL SI TAK PĚKNĚ ŽÍT? Dneska už je téměř beze stop po válce. Všechno se začalo opravovat, jenom co je vyhnali.

A pak…
…jsme šli tam, kde v místě hromadného hrobu už je dnes památník obětem. Oksana poprvé po téměř roce našla sílu tam zajít a najít tabulku se jménem své milované maminky. S námi, cizími lidmi. Ale s těmi, co přijeli pomáhat.

Čest pro nás, podporu a respekt pro ni.

160 komentářů k článku “Ukrajinský deník, díl 9.”

 1. Jan P říká:

  Lidé umírají kvůli centimetrům na Ukrajině, „největší světový veletrh zbraní“ … jasné znamení, že žijeme v hluboce nemocné společnosti.
  https://archive.ph/zB0SG#selection-369.0-369.48

 2. Jan P říká:

  Budeme si teď muset dávat větší pozor a pečlivě rozlišovat, kdy útok na nemocnici špatně a kdy dobře, abychom dostáli morálním nárokům a hodnotám Západu.

  Lékaři bez hranic / Médecins Sans Frontières (MSF)
  Letecké nálety, které dnes Izrael spustil po ostřelování svých měst ze strany palestinského hnutí Hamás, už zasáhly dvě nemocnice na území pásma Gazy. Při útoku zemřela jedna zdravotní sestra a řidič sanitky. Několik dalších lidí utrpělo zranění.
  Týmy Lékařů bez hranic obě zařízení aktivně podporují. Apelujeme na všechny strany konfliktu, aby respektovaly zdravotnickou infrastrukturu, která je nezbytná pro zajištění tolik potřebné péče pacientům.
  Rozsah této nové vlny násilí je skutečně masivní a palestinské i izraelské úřady hlásí vysoké počty obětí. Ohledně dalšího vývoje našich aktivit v oblasti budeme informovat.

 3. Dvořák říká:

  Chudáci palestinský
  https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-nemka-vyrazila-na-festival-unesli-ji-teroriste-s-bezvladnym-telem-si-pak-natocili-video-40446059

 4. Jan P říká:

  „Nevyprovokováno“, tentokrát na obranu Izraele Vidíme západní politickou/mediální třídu, jak znovu jednohlasně vykřikuje slovo „nevyprovokováno“, tentokrát v odkazu na masivní mnohostrannou operaci zahájenou Hamás proti Izraeli v sobotu ráno, který údajně zabil stovky Izraelců.

  Palestinci znovu bojují o své životy, odmítají žít ve vězení známém jako Gaza, kontrolované a kontrolované Izraelem, přičemž Palestinci jsou den za dnem zabíjeni a mrzačeni, aniž by se o nich hlásili. Nyní se jejich odpor, na který mají právo, nazývá „nevyprovokovaný“.
  Neospravedlňuji útoky Hamásu proti civilnímu obyvatelstvu Izraele, protože sympatizují s palestinskou příčinou, že krutost státu se neměří počtem civilních obětí způsobených jejich armádami. Jedna nevinná oběť v Izraeli způsobená útokem islamistů Hamásu je stejně pobuřující jako jediná oběť v Gaze způsobená bombardováním izraelskou armádou.

  V Gaze: ~ 97 % vody není vhodné k pití ~ 56 % žije v chudobě ~ 64 % mladých lidí je nezaměstnaných ~ 80 % je závislých na mezinárodní pomoci ~ 70 % jsou uprchlíci A 100 % je uvězněno v izraelském obležení, okupaci a nekonečné bombardovací kampaně. Časová osa nezačala dnes.

 5. Zdeněk Gryc říká:

  V pátek 9. června 2022
  jsem se v podvečer rozloučil s dcerou mého učitele,
  profesora, kriminálníka socialismu,
  architekta, Bedřicha Rozehnala.

  Ráno jí umyla vlasy a upravila jedna z Ukrajinek, v domově důchodců Ivanovice na Hané.
  Má tam sebou asi 10 letou holčičku, manžel bojuje na Ukrajině.
  Eva Rozehnalová, o několik dní později umřela v nemocnici Vyškov.

  S autorem blogu nemáme mnoho společných názorů,
  jak jsme se přesvědčili v osobním rozhovoru,
  kterého se také účastnil také Mgr. Vovsík

  Velice si Ing. Tomance vážím, nejen pro jeho činnost na Ukrajině,
  ale že dokáže svůj názor napsat a podepsat jako autor blogu v Jihlavských listech.

  S anonymitou, jak jistě nejenom „čtenář“, nyní „km“ Jihlavských listů s uvozovkami
  nebo i bez nich je to naopak.

  Do posledního blogu jsem vložil fotografii plakátu, která ilustruje stav v naší společnosti.
  Je bohužel pravdou že se naši političtí představitelé nedokážou krátce a jasně vyjádřit,
  ale nosí se bezbřehé, třeba i hodinové KECY.

  Obávám se bezbřehého žvanění dámy, která vystupuje jednou s pávem,
  podruhé jako jeptiška s křížkem na krku, všem by přidala…
  Do této kategorie patří i Okamura, o Babišovi nemluvě.

  Obdobně je tomu s populisty za mír a proti hladu,
  se zlatými cihličkami…

  To bylo také heslo Adolfa Hitlera,
  které jsme se učili v předmětu němčina,
  na obecné škole nazpaměť, byla tam slova:

  „Nikdo nebude trpět bídou,
  nikdo nebude trpět hladem,
  nikdo nebude trpět zimou“.

 6. Jan P říká:

  Když ani nacisté nejsou nacisti

  Pane Gryci, vy a autor na blogu JL jste propagandisté US ​​impéria, žádáte nás, abychom věřili…
  Politico Europe zveřejnilo úžasný článek s názvem „ Boj proti SSSR z vás nutně neudělal nacistu “, který obhajuje skandál kanadského parlamentu aplaudací doslovný nacistický veterán SS jako „složitý“ problém, který využívají „propagandisté“.
  Loni liberálové nazývali své politické oponenty nacisty a přirovnávali Putina k Hitlerovi. Letos obhajují nacisty a říkají, že nemůžete někoho nenávidět jen proto, že přísahal věrnost Hitlerovi.

  Pojďme si to tedy zrekapitulovat.

  Příznivci Jeremyho Corbyna: nacisté.

  Aktivisté za palestinská práva: nacisté.

  Lidé, kteří kritizují Izrael: nacisté.

  Lidé, kteří nevolili Hillary Clinton: Nacisté.

  Ukrajinští vojáci s nacistickými znaky a nacistickou ideologií: ne nacisté.

  Skuteční nacisté SS: ne nacisté.

 7. Zdeněk Gryc říká:

  Skuteční nacisté SS: ne nacisté.
  ———————————.-

  SKUTEČNÍ LIDÉ S ROVNOU PÁTEŘÍ

  A JEJICH NÁZORY
  SE NEPOTŘEBUJÍ
  SCHOVÁVAT

  V ANONYMITĚ

  „Velice si Ing. Tomance vážím,
  nejen pro jeho činnost na Ukrajině,
  ale že dokáže svůj názor napsat a podepsat
  jako autor blogu v Jihlavských listech.“

 8. Jan P říká:

  Vážíte si ho HLAVNĚ proto, že je (neo)liberál a propagandista US ​​impéria jako VY. Na podpisu NEZÁLEŽÍ !

 9. Zdeněk Gryc říká:

  „převzato“ od čtenáře, který se umí podepsat:

  Jiří Novotný

  Před 2 dny
  To je k zblití. Putin může na své vlhké sny zapomenout. Každý normální člověk ví, že NATO Rusko nijak neohrožovalo… Někdy dokonce slyším, že se projevoval malý zájem se dohodnout. Západní lídři létali do Moskvy sem a tam! Výsledek? Ukrajinský prezident večer před invazí vyzýval k deeskalaci. Dokonce v ruštině promlouval přímo k Rusům.
  Vše tohle byla obrovská chyba a znovu jsme se nebyli schopni poučit z historie. Tomu zabíjení nevinných civilistů se dalo předejít. NATO je drtivě nejsilnější aliance na světě. Měli jsme jasně nastavit červené čáry.
  Když se podíváme do historie naskýtá se nám paralela z které až mrazí. Dokonce souvisí přímo s naší republikou. Mnichovská dohoda. On si to vlastně Putin přichystal snad úplně stejně jako Hitler. Prosím vás neopakujme ty stejné chyby! Závist se znovu dostává do popředí. Někteří lidé slyší na jednoduchá řešení (která ve skutečnosti neexistují). Dnes tady nemáme německou ale ruskou propagandu. Na Slovensku zvítězila. Nedopusťme, aby zvítězila i u nás! Podle Putina je největší tragédie 20. století, že se rozpadl Sovětský svaz. RuSSáčtí propagandisté chtějí pořádat vojenské přehlídky v Berlíně a Varšavě. Tohle už o něčem vypovídá. Nejdříve 2008 Gruzie, poté 2014 Krym a naše reakce ? Prostě žádná, jenom abychom nenaštvali Rusáčky a neeskalovali konflikt.

  Dnes už víme jaká obrovská chyba to byla.
  Anglie a Francie nás nebránili. A víte proč to udělali?
  No přece kvůli nějakému Československu nepůjdou proti nacistům…
  A víte, jak tohle ustupování zlu skončilo ?
  No přeci 2. světovou válkou, rozbombardovaným Londýnem a zničenou Francií.
  —————————————————————————————
  Jaký je rozdíl mezi Hitlerem a Putinem ?
  ———————————————–
  PRÁVĚ DNES

  /KOMENTÁŘ/ Hrůza, strach a stovky, možná i tisíce mrtvých. Jak je to možné? Vždyť izraelská armáda patří k nejlepším na světě. Proč se tedy palestinská komanda dokázala dostat tak snadno z Pásma Gazy na izraelské území a tam rozpoutat teror? Vzhledem k tomu, že radikální hnutí Hamás chystalo ozbrojenou intervenci zcela jistě několik měsíců předem, je také s podivem, že izraelská rozvědka vpád Palestinců včas neodhalila.

 10. Zdeněk Gryc říká:

  Jan P říká:
  Neděle, 8. 10. 2023 v 19:11
  Vážíte si ho HLAVNĚ proto, že je (neo)liberál a propagandista US ​​impéria jako VY. Na podpisu NEZÁLEŽÍ !
  ————————————
  ZÁLEŽÍ !!!

  BEZ PODPISU BY NA BŘEZINKÁCH
  NEREALISOVAL
  Ing.arch. Zdeněk Gryc

  ANI PSÍ BOUDU

 11. Zdeněk Gryc říká:

  Jaký je rozdíl mezi Hitlerem a Putinem ?
  ———————————————–
  PRÁVĚ DNES

  /KOMENTÁŘ/ Hrůza, strach a stovky, možná i tisíce mrtvých. Jak je to možné? Vždyť izraelská armáda patří k nejlepším na světě. Proč se tedy palestinská komanda dokázala dostat tak snadno z Pásma Gazy na izraelské území a tam rozpoutat teror? Vzhledem k tomu, že radikální hnutí Hamás chystalo ozbrojenou intervenci zcela jistě několik měsíců předem, je také s podivem, že izraelská rozvědka vpád Palestinců včas neodhalila.
  ———————————
  jaký je rozdíl mezi „denacifikací“ Putina na Ukrajině a dnešní reportáží ¨

  PRÁVĚ DNES na ČT 2

  ——————————

  jistě velký,

  ale záběry na mrtvoly + architekturu

  jsou málem zaměnitelné.

 12. Jan P říká:

  Opět jsme svědky obvyklého pokrytectví pana Gryce.

 13. Zdeněk Gryc říká:

  KDO JE POKRYTEC?
  TEN KTERÝ SE PODEPISUJE
  NEBO ANONYM ?

  Jan P říká:
  Neděle, 8. 10. 2023 v 20:51
  Opět jsme svědky obvyklého pokrytectví pana Gryce.
  ——————————————————–
  Gryc se spolužákem s prvním profesorem ekologie v CZ.
  Otakarem Štěrbou maturoval v roce 1952.
  ———————————————————
  Jeho kolegou na jeho výpravách je fonetický
  senátor Štětina,
  kterého si Gryc také váží,
  v Radničním Sklípku Jihlava mu dal společné fotografie
  o Otakarem Štěrbou
  —————————————————–
  Gryc jako žák kriminálníka profesora Rozehnala v únoru 1958 promoval na FA.

  Pokud Gryc cokoli napsal, nebo zejména navrhoval,
  tak se podepsal, podobně…
  ———————————————–
  ANONYMY HÁZEL DO KOŠE
  Josef Jelinek šéfredaktor Jihlavských listů
  „Hodil se do rozbouřené doby začátku devadesátých let, a protože byl rozený psavec,
  pomohl Jihlavským listům v jejich obnoveném rozjezdu,
  „Jožka se pak stal šéfredaktorem, a protože byl člověkem, který nade vše miloval svobodu a naprostou nezávislost, vedl noviny podle svého volnomyšlenkářství,“
  „Dokázal se ale svých kolegů zastat, když byli neprávem napadáni.
  Anonymy házel do koše.“

  Zdeněk Gryc je mu osobně vděčný,
  že si povšiml článku v Orgánu OV KSČ k Únoru 1975 a napsal článek:
  „Min uže nět“

  A také už zřejmě nikdy nedojde k realizaci „avantgardní“ myšlenky, jejíž autor – někdejší redaktor jihlavské Jiskry Milan Dvořák – by nejraději osadil pamětními tabulkami všechny domy s podobnými nápisy v azbuce, jimiž sovětští vojáci v prvních dnech po válce označovali, že byl „kvartal prověren“
  Trápila ho otázka, jaký že to vůbec máme vztah k „pokrokovým tradicím“, když sdělení gardového poručíka Rvalova „Kvartal prověren – min nět“ není zvěčněno pro příští generace podobnou pamětní tabulkou jako třeba to, že „V tomto domě bydlil v roce 1830-31 Karel Havlíček Borovský

  . . . „Historii píše život a je na nás, abychom naši dělnickou, pokrokovou tradici a její symboly lépe ochraňovali a zakládali. Nemohu než sáhnout v této souvislosti pro jiný příklad. Kdysi stál cestou na Kalvárii v Jihlavě starý most a na něm socha sv. Jána. Starý most ustoupil novému, který se stal vstupem do budoucího moderního sídliště města. Samozřejmě že se nezapomnělo na renovaci sochy sv. Jána nákladem cca 15.000 korun i na příslušné místo na novém mostě, kam by měl být opět umístěn.
  Nestane se tak a je to moudré.
  Projektant tu dbal pozorně památky, možná i umělecké. My bychom měli pamatovat na to,
  aby na ono prázdné místo (kam chtěl projektant sochu znovu umístit) vyplnila soch třeba sportovce“…
  —————————-
  „Musíme naše inženýry-architekty učit uctívat památku dělnické třídy a komunistické strany.
  —————————-
  A pokud některým z nich tyto myšlenky nejsou blízké,
  ukládat jim v tomto smyslu konkrétní požadavky k odbornému ztvárnění.
  Generace dnešní i příští ocení bezpochyby skutečnost,
  jako je plánované postavení pomníku prezidentu Gottwaldovi
  v sídle okresního města na památečním místě…
  ————————–
  KDO JE POKRYTEC ?
  ANONYMNÍ POMLOUVAČ, že ?

 14. Svatopluk Beran říká:

  19. 3. 2009, 16:39 – Tel Aviv

  https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-blizky-a-stredni-vychod-zastrelil-jsem-zenu-se-dvema-detmi-lici-izraelsky-vojak-masakry-v-gaze-40222059

  Zastřelil jsem ženu se dvěma dětmi, líčí izraelský voják masakry v Gaze

  Izraelští vojáci šokovali veřejnost výpověďmi o bezhlavém zabíjení civilistů a svévolném ničení během invaze do pásma Gazy na přelomu roku. Místní média s odvoláním na časopis Vojenské akademie Jicchaka Rabina uvádí, že vojáci takto vypovídali minulý měsíc během shromáždění na akademii.

 15. Svatopluk Beran říká:

  A TAK SI TAM TI PALESTINCI NA SVÉM ÚZEMÍ ŽIJÍ S VYVRAŽĎOVACÍ ŽIDOVSKOU ARMÁDOU, KTERÁ SI V POHODĚ HLÍDÁ A VYKRÁDÁ UHLÍKOVÉ ZÁSOBY V PALESTINSKÝCH TERITORÁLNÍCH VODÁCH

  https://zvedavec.news/komentare/2015/07/6508-svedectvi-o-masakru-v-gaze.htm

 16. Zdeněk Gryc říká:

  Svatopluk Beran říká:
  Neděle, 8. 10. 2023 v 22:30
  ———————————
  Jsem zhrzený gastarbeitr po 5 letech v USA

 17. Svatopluk Beran říká:

  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zahranicni-v-gaze-je-uz-25-mrtvych-krome-teroristu-ale-umiraji-i-zeny-a-deti-230745

  ŽIDÉ ZCELA BĚŽNĚ ZÁROVEŇ S VOJÁKY VRAŽDÍ CELÉ RODINY I S JEJICH ANDĚLY – DĚTMI. JE TO JIŽ BĚŽNÁ ŽIDOVSKÁ VOJENSKÁ PRAXE.

 18. Svatopluk Beran říká:

  Demokratický svět umožnil židovskému národu, jenž si vytrpěl neskutečné hrůzy od německých Hitlerovců v 2SV, a poo teroristických akcích židů v pásmu Palestiny, vlastní Židovský stát. Tento Židovský stát však nemá na to pojmout všechny židy z celého světa a tak se rozšiřuje na úkor zbytku území, které Palestincům demokratický svět ponechal, ale neumožnil jim založit si vlastní stát, tak jak to umožnili Židům. Každý žid, který podporuje Židovský stát tak páchá každý den válečný zločin svou podporou budování židovské výstavby obytných domů na výsostných územích Palestiny.

  CELÝ KAPITALISTICKÝ SVĚT – AMERIKA – RUSKO – NAŠE ZÁPADNÍ I ASIIJSKÁ SPOLEČENSTVÍ, KTERÉ UMOŽŇOJÍ PŘEPLŇOVÁNÍ ŽIDOVSKÉ STÁTU JSOU ZODPOVĚDNÍ ZA TO, ŽE NENÍ DOPŘÁNO JIŽ PŘES PADESÁT LET PALESTINCŮM MÍT VLASTNÍ STÁT A ŽIDŮM JE PŘITOM TRPĚN VÁLEČNÝ ZLOČIN VÝSTAVBY OBYTNÝCH DOMŮ NA VÝSOSTNÝCH NÚZEMÝCH PALESTINY, PŘIČEMŽ JSOU PALESTINCI DRCENI ŽIDOVSKÝM GENOCIDIEM NA SVÉM VLASTNÍM ÚZEMÍ.

  ŽIDÉ CELKEM BĚŽNĚ VRAŽDÍ ŽENY A ANDĚLY SPOLU S JEJICH PALESTINSKÝMI MUŽI NA PALESTINSKÝCH VÝSOSTNÝCH ÚZEMÍCH.

  https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/palestina-uprchlicky-tabor-pochod-za-navrat-pasmo-gazy-zapadni-breh-izrael_1806041700_haf

  Pořád máme klíče od starého domu.‘ Palestinci na Západní břehu žijí už 70 let v uprchlickém táboře

 19. Svatopluk Beran říká:

  SPOJENÉ STÁTY AMERICKÉ – BÍLÝ DÚM – PODPORUJE ÚPLNĚ V POHODĚ ŽIDOVSKÉ GENOCIDIUM NA PALESTINCÝCH NA PALESTINSKÝCH VÝSOSTNÝCH ÚZEMÍCH.

  SPOJENÉ STÁTY AMERICKÉ – BÍLÝ DŮM – ÚPLNĚ V POHODĚ PODPORUJE ALBÁNSKOU MAFII V SRBSKU NA ÚZEMÍ KOSOVA A VYBUDOVAL SI TAM DRUHOU NEJVĚTŠÍ AMERICKOU ZÁKLADNU V EVROPĚ.

  SPOJENÉ STÁTY AMERICKÉ – BÍLÝ DŮM – ÚPLNĚ V POHODĚ PODPOROVAL FAŠISTICKÝ PŘEVRAT NA UKRAJINĚ, KDY ZNEUŽILY OPRÁVNĚNÝ NESOUHLAS MENŠINY UKRAJINCŮ A VYCVČIL A VYZBROJILY TY, KTEŘÍ ODVEDLI NEJŠPINAVĚJŠÍ PRVOTNÍ PRÁCI V ROCE 2014

  Autor: Dan McNorton
  5. srpna 2014

  Lidé z východní Ukrajiny nyní tvoří 87 procent celkového vysídleného obyvatelstva na Ukrajině; ti z Krymu čítají asi 15 200 lidí.

  Podle ruských úřadů se za prvních sedm měsíců letošního roku obrátilo na Federální migrační službu 168 677 vysídlených osob. Jednalo se o 6 347 pro status uprchlíka, 48 914 pro dočasný azyl, 28 134 pro občanství, 59 858 pro přechodný pobyt, 19 943 pro povolení k pobytu a 5 481 v rámci programu přesídlení krajanů.

  Větší počet Ukrajinců přijíždí a pobývá v Rusku v bezvízovém režimu. Ruské úřady odhadují, že od začátku roku v rámci tohoto programu dorazilo kolem
  730 000 Ukrajinců,

  včetně 168 000, které viděla Federální migrační služba.

  Přibližně 80 procent Ukrajinců zůstává v pohraničních oblastech, zatímco jiní se stěhují za přáteli nebo příbuznými do jiných částí země. Více než 585 přechodných ubytovacích zařízení hostí 42 486 lidí. Ruské úřady přijaly několik nařízení, aby usnadnily dočasný pobyt Ukrajinců přijíždějících na jeho území.

  https://www.unhcr.org/news/stories/unhcr-urges-ukraine-establish-central-registration-system-internal-displacement-tops

 20. Zdeněk Gryc říká:

  Zdeněk Gryc říká:
  Neděle, 8. 10. 2023 v 22:35

  Svatopluk Beran říká:
  Neděle, 8. 10. 2023 v 22:30
  ———————————
  Jsem zhrzený gastarbeitr po 5 letech v USA

  Svatopluk Beran říká:
  Neděle, 8. 10. 2023 v 22:38
  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zahranicni-v-gaze-je-uz-25-mrtvych-krome-teroristu-ale-umiraji-i-zeny-a-deti-230745

  ŽIDÉ ZCELA BĚŽNĚ ZÁROVEŇ S VOJÁKY VRAŽDÍ CELÉ RODINY I S JEJICH ANDĚLY – DĚTMI. JE TO JIŽ BĚŽNÁ ŽIDOVSKÁ VOJENSKÁ PRAXE.
  —————————————————————

  Denacifikace
  (německy Entnazifizierung) byla snaha Spojenců zbavit po druhé světové válce Německo a Rakousko přetrvávajícího vlivu nacismu ve společnosti, v kultuře, tisku, hospodářství, soudnictví a v politickém životě. K tomu mělo dojít odstavením bývalých členů nacistické strany či SS ze všech funkcí veřejného života a rozpuštěním či neutralizováním organizací s nacismem spojených.

  O denacifikaci bylo po porážce nacistického Německa rozhodnuto na Postupimské konferenci v srpnu 1945.
  ———————————————————–
  Putin + denacifikace
  repríza stalinismu ?

 21. Dvořák říká:

  ————————————
  ZÁLEŽÍ !!!

  BEZ PODPISU BY NA BŘEZINKÁCH
  NEREALISOVAL
  Ing.arch. Zdeněk Gryc

  ANI PSÍ BOUDU

  Myslím,že toto byla konečně chvilka upřímnosti a doznání údajného odpůrce komunistů a rebela ZG.

 22. Zdeněk Gryc říká:

  CNN Prima NEWS

  Českých bojovníků na Ukrajině ubývá: Rusy nenávidí, viděli strašné věci a válka je semlela
  1 h

  Ukrajinští vojáci v Luhanské oblasti, 4. září 2023© Poskytovatel: CNN Prima NEWS
  Válka není pro každého – a ideálně by neměla být pro nikoho.
  Tak komentují čeští bojovníci na Ukrajině už více než rok a půl trvající konflikt s ruskými okupanty.
  Řady krajanů ve zbraní podle nich prořídly, část z nich odjela v tichosti domů.
  „Válka je semlela.
  Rusy nenávidí do krve, ale není to jen o tom.
  Možná se vrátí po Vánocích,“ dodal „Matouš“ z jižní fronty v Záporoží,
  kde probíhala velká snaha o průlom v ruských obranných liniích.
  Společně s dalšími je mu prý smutno z toho, jak internet komentuje ukrajinskou ofenzivu.

 23. Zdeněk Gryc říká:

  VČERA

  DNES

  ZÍTRA

  NEZAPOMÍNAT

  Na ruské tanky stojící na poli pod Pístovem,
  v srpnu 1968,
  s hlavněmi otočenými na Jihlavu.

  Redaktor Jiskry, Milan Dvořák jihlavským rozhlasem žádal posluchače
  o telefonické informace o pohybu normalizačních vozidel agresora.
  Na které jsme koukali z oken paneláků na sídlišti U hřbitova.
  ——————————-

  Jefim Fištejn: Začala předposlední válka. Izrael z ní nevyjde jinak než posílen

  Jefim Fištejn
  9. října 2023 • 06:00

  Na území Izraele opět zuří válka. Neptejte se kolikátá v pořadí a kdy asi skončí.
  Je to stejná válka, která trvá již pár tisíc let s malými přestávkami na oběd a doplnění zásob. Když Hospodin uzavíral Smlouvu se starými Hebrejci, nesliboval jim bezstarostný a klidný život v blahobytu a bezpečí. Sliboval jim přetěžký, ale vznešený úděl a svůj slib dodržel soudě podle toho, že Izraelci patří k nejspokojenějším národům na světě.
  Okamžitě se vynořilo množství rádoby expertů, kteří si navzájem opisují novinářské floskule dokazující, že Izrael prohrál bitvu dříve, než do ní vstoupil. „Není to jen selhání rozvědky, je to selhání celého systému a Benjaminu Netanjahuovi to politicky zlomí vaz,“ znějí jejich plytká varování s poukazem na obdobný osud Goldy Meirové po vyhrané Jomkipurské válce v roce 1973. Mdlý úsudek není schopen rozeznat podstatu historické paralely:

  Golda Meirová nerezignovala kvůli spravedlivým výtkám oponentů. Vůbec nic se po jejím odchodu radikálně nezlepšilo –
  to jen ona rovnýma nohama vstoupila do izraelských dějin jako jejich největší hrdinka.

  Tak jako v jiném případě Winston Churchill,

  i ona byla nahrazena politicky průměrnými postavičkami, jejichž jména nikomu nestojí za zapamatování. Selhání celého systému? O jakém to systému mluví osvícení rozumbradové?
  O tom, který zajistil Izraeli třičtvrtě století vítězné existence?
  Pokud znají systém lepší, proč o tom zarytě mlčí?
  Zapomněli snad na to, že Židé odjakživa uměli přetavit národní tragédie ve vítězství?

 24. Jan P říká:

  Rusko nelegálně okupuje Ukrajinu. Ukrajina má právo na sebeobranu. Izrael nezákonně okupuje Palestinu. Palestina má právo na sebeobranu. Je to tak jednoduché.

 25. Svatopluk Beran říká:

  TATO VLÁDA JSOU NESKUTEČNÁ BANDA PODVODNÍKŮ A MANIPULANTŮ.

  https://www.youtube.com/watch?v=xyB_N5a-Kn8

 26. Svatopluk Beran říká:

  Zapomněli snad na to, že Židé odjakživa uměli přetavit národní tragédie ve vítězství?

  Docela by mne zajímalo kdy to například bylo, že si židé sami přetavili národní tragédii ve vítězství. Že jsou židovští občané coby jedna z částí semitských etnických skupin zastoupeni ve světové vědě velice dobře je nezpochybnitelné. Avšak bez ochrany jiných národů, je jejich existence sporná. Geopoliticky se stali po
  2SV pro USA, coby jediného účastníka 2SV, který na 2SV finančně vydělal, přehledovou zemí k arabské ropě, z území bývalého britského mandátu Palestina.
  ——————————————————————————————–
  O tom, který zajistil Izraeli tři čtvrtě století vítězné existence?

  BÍLÝ DŮM ZAJISTIL EXISTENCI ŽIDOVSKÉMU STÁTU, NIKDO A NIC JINÉHO TO NEBYLO. ŽIDÉ DOSTALI OD OSN MALÝ STÁT, ZA HRŮZY PROŽITÉ OD NĚMCŮ ZA 2SV, A JENŽ BYL PO ŽIDOVSKÝCH TERORISTICKÝCH AKCÍÍCH VYTRŽEN Z BRITSKÉHO MANDÁTU PALESTINA.

 27. Jan P říká:

  Gaza je domovem 1 milionu dětí, což je polovina populace. Komu tato rétorika zní?

  Izraelský ministr obrany Yoav Gallant: „Nařídil jsem úplné obléhání Pásma Gazy. Nebude tam žádná elektřina, žádné jídlo, žádné palivo, vše je uzavřeno. Bojujeme s lidskými zvířaty a podle toho budeme jednat.“

 28. Jan P říká:

  Sváťo, vsadím boty, že od našich milých liberálů, propagandistů US impéria, stoupenců kolonialismu, na blogu JL,ŽÁDNÉ rozhořčení nad izraelskou fašistickou vládou NEUVIDÍME.
  https://twitter.com/lappoosky/status/1711027488950788571

 29. Svatopluk Beran říká:

  Nestane se nic jiného než že ty lidi které drží Židovská vláda již desítky let v obklíčení a oni hrůzným způsobem již neudrželi, tak že tam prostě židi vlítnou a budou tam za tichého souhlasu světa a našich vládních představitelů masakrovat civilisty tak, jak masakrovali Němci Rusy, Ukrajince, Židy po přepadení SSSR. Palestina nemá od světa povolený stát, Palestina nemá řadovou armádu, chlapi jsou mezi lidma, tak to Židi vezmou šmahem tak, jak to s nimi dělali Němci. Sakum prásk všechno tak jak se to dělalo ve středověku při dobývání hradů. Odříznou infrastrukturu a zmasakrují tu ,,ZVĚŘ,, jak se vyjadřují ŽIDOVŠTÍ generálové a celý svět to předává zcela bez problémů v mediích. VČETNĚ TĚCH NAŠICH.

 30. Jan P říká:

  Židé po celém světě se zříkají sionismu Nenechte se násilnými zločinci přesvědčit, že jde o náboženský boj. Izrael/Palestina je problém kolonialismu osadníků, tečka.
  https://twitter.com/CensoredMen/status/1711382762400121328

 31. Jan P říká:

  Izrael má právo bránit se před palestinskými dětmi.
  https://twitter.com/AlanRMacLeod/status/1711669727846687050

 32. Svatopluk Beran říká:

  DESETILETÍ TRVAJÍCÍ ŽIDOVSKÝ APARTEID, ŽIDOVSKÁ GENOCIDA A POTŘEBA NOVÝCH A NOVÝCH ÚZEMÍ PRO NOVÉ A NOVÉ PŘICHÁZEJÍCÍ ŽIDY-OSADNÍKY NA PALESTINSKÁ OKUPOVANÁ ÚZEMÍ PLODÍ JEN DALŠÍ A DALŠÍ PALESTINSKÉ ZLO A NÁSILÍ, JENŽ SE PŘETAVUJÍ VE ZVÍŘECÍ ŽIDOVSKÉ MASAKRY PALESTINSKÝCH CIVILISTŮ.

  10. 10. 2023 / Jan Darmovzal

  Terorista versus terorizovaný, aneb jak svět slepne za řízení světa americkou plutokracií.

  Titulky novinových článků se předhánějí kdo přijde s nejaktuálnějšími a nejdramatičtějšími svědectvími z válečného konfliktu mezi Izraelem a palestinským hnutím Hamás, který vypukl v sobotu v brzkých ranních hodinách. Pojďme se tedy zamyslet nad velmi opomíjeným, ale enormně důležitým aspektem tohoto bezprecedentního střetu.

  Tento válečný konflikt je asymetrický ve všech jeho parametrech, a to ať už se bavíme o výzbroji, zdrojích (lidských i materiálních), stylem boje, kde proti sobě stojí jedna z nejsofistikovanějších a nejlépe financovaných armád světa a na straně druhé hnutí jež bojuje za svá práva, za práva všech Palestinců a je symbolem odporu proti izraelské okupaci a zločinnému režimu, který nebojuje za nic jiného než za ideu úplného ovládnutí a etnického vyčištění Palestiny od jejích původních obyvatel. Pozorný a nezávisle smýšlející čtenář si může povšimnout markantních rozdílů v tom, jak jsou obě strany konfliktu vnímány a identifikovány v zahraničních, ale zejména pak českých médiích.

  Blisty share

  Není pravda to, co tvrdí někteří diplomaté a političní lídři, že útok Hamásu na Izrael byl neočekávaný, překvapivý či dokonce bezdůvodný. Přesný opak je pravdou – je to racionální odpověď palestinského lidu na okupaci a koloniální extrémistickou vládu, která se v posledních letech, ale zejména měsících vykrystalizovala ze spolupráce mezi Netanyahuovým Likudem a ultrapravicovými židovskými stranami, které Palestince na Západním břehu, ale zejména v Gaze terorizují naprosto ve všech směrech.

  Hnutí Hamás, které od roku 2007 vládne v Gaze vyhrálo jedny z nejtransparentnějších demokratických voleb, které se kdy v arabském světě uskutečnily. Izrael tentýž rok uvalil na Gazu blokádu, která trvá již 17 rok a znemožňuje obyvatelům přeplněné pobřežní enklávy volný pohyb, přístup ke zdravotní péči, vzdělání a pracovním příležitostem, které nejsou dostupné z důvodu devastující ekonomické izolace, kterou Izrael praktikuje.

  Obyvatelé Gazy tak žijí v chudobě, průměrná nezaměstnanost dosahuje téměř 50% a dodávky elektřiny a pohonných hmot jsou výsostně závislé na izraelské „(zlo)vůli“. Ale nejen to, obyvatelé Gazy nemají přistup ani k většině základních komodit jako kvalitní pitná voda nebo nutričně vyhovující potraviny, nemluvě o dostatečném množství elektřiny nutné pro každodenní život. Nehledě na to, že vidina zlepšení situace je v nedohlednu, nikoliv proto, že by o to Palestinci nestáli, ale proto, že nacionalistický Izrael, který se definuje jako čistě židovský stát, o takové řešení nemá zájem.

  Mezinárodní právo zakazuje státům „jakoukoliv vojenskou okupaci, byť dočasnou“. Rezoluce Valného shromáždění OSN 37/43 také znovu potvrzuje, že lidé bojující za nezávislost a osvobození z koloniální nadvlády tak mají právo učinit pomocí „všech dostupných prostředků, včetně ozbrojeného boje“. Jinými slovy, operace Al-Aqsa Flood je součástí ozbrojeného palestinského boje vyvolaného izraelskou okupací a kolonialismem.

  Po dlouhých 17 let Izrael arogantně ignoruje a porušuje normy mezinárodního práva, podle kterého je blokáda Gazy nelegální. Každý den izraelská armáda terorizuje palestinské obyvatele na Západním břehu. Vniká do jejích vesnic, obydlí, ničí jejich zemědělskou produkci a administrativně zatýká dle libosti děti, ženy, ale i staré a nemohoucí občany.

  Nemluvě o tom, že ultra ortodoxní židé čím dál častěji znesvěcují muslimská posvátná místa (zejména mešitu Al-Aqsá) a se zbraní v ruce tam Palestincům znemožňují přístup. Je smutným, ale neoddiskutovatelným faktem, že při každodenních útocích izraelské armády a židovských extrémistů mezinárodní společenství „usne“ a probudí se ve chvíli, když už je zabraný další kus palestinské půdy, zničena či vyhnána ze svých domovů další komunita či zabit další Palestinec s dodatkem „vždyť on to byl jen další obyčejný terorista“.

  Když se Hamas v minulosti obrátil na všechny důležité mezinárodní hráče a instituce s žádostí, aby zastavili izraelské řádění a zasadili se o vyřešení palestinské otázky, opět zavládlo ticho. To stejné se opakovalo při apelu na mezinárodní komunitu, která jen dál nečinně přihlížela a občas se zvednutým ukazovákem pokárala izraelský režim, který si z toho ovšem nikdy nedělal vrásky na čele, jelikož oproti ostatním státům na světě má imunitu, která mu dovoluje ignorovat zásady a normy jež jsou závazné pro zbytek demokratického světa.

  Diplomatické prostředky byly tím pádem ze strany Hamásu vyčerpány a práva Palestinců dále pošlapávána a jejich půda dále zabírána arogantními židovskými osadníky. Jaká jiná možnost než-li ozbrojená konfrontace tedy zbývá strádajícím lidem, ke kterým se svět otočil zády, a kteří byli Izraelským režimem zahnáni až do kouta a nemají kam dál ustoupit?

  Pikantní ovšem je, že v momentě, kdy Palestinci pozvednou zbraně, aby řekli dost izraelské rozpínavosti a agresi, kterou Západ není schopen a ochoten zastavit, tak jsou téměř okamžitě nazývání teroristy a Izrael vnímán jako „oběť“, které je ubližováno.

  Západní političní představitelé se předhánějí ve vyjadřování podpory a hlavně v usilovné dementaci a všemožném zakrývání izraelských zločinů, které má Izrael na svém kontě. Kriminální činy, kterých se Izrael dopouští, jsou dobře zdokumentovány a je obrovským selháním mezinárodního společenství, že mlčí a vědomě tak zaměňuje teroristu s terorizovaným. Tímto dává okupační mocnosti „card blanche“ k dalšímu krveprolévání, které má jen jednoho hlavního viníka a tím je hamižný a militaristický Izrael.

  To, že evropští občané soucítí s trpícími Palestinci a vyjadřují jim veřejně podporu, je velmi správné a nikoliv hodné deportace, jak ve víkendovém televizním pořadu naznačili čeští političtí představitelé. Lidé podporující palestinský boj za svá práva dokáží rozeznat, že politická impotence zastavit Izrael v kriminálních a nelegálních aktivitách vůči Palestincům je velmi závažným selháním, ale stejně dobře tak vědí, že Palestina potažmo Gaza se staly symboly boje za ukončení izraelské okupace a nebude dobojováno, dokud tato okupace neskončí.

  Fakt, že Česká republika i nadále hodlá chránit svého „nejvěrnějšího“ partnera i přes jeho silně rasistickou a apartheid podporující agendu, je velmi alarmující. Přesunutím české ambasády do Jeruzaléma česká politická reprezentace ukazuje svou nemravnost a naprosté selhání v plnění svých závazků vůči mezinárodnímu právu, ale zejména pak vůči Palestincům den co den čelícím nemilosrdné okupaci.

  Když se zmíníme o ukrajinském boji za svou svobodu a práva, tak jsou čeští politici „na nohou“ ochotni udělat první poslední pro Ukrajinu (včetně dodávek zbraní). Pokud ovšem jde o spravedlivý boj za palestinská práva, česká politická scéna neumí nic lepšího než celou situaci odbýt s tím, že se jedná o terorismus a tomu je třeba se bránit a Izrael všemožně podporovat včetně přesunu ambasády do Jeruzaléma.

  Takové jednání je odporné, pokrytecké a nežli lidské osudy má na paměti ekonomické zájmy. Závěrem si tedy položme otázku, zda-li by Ukrajinci byli vnímání jako hrdinové, pokud by provedli stejnou operaci proti Rusku jako v sobotu provedl Hamás proti Izraeli?

  Ve světle probíhající války, za kterou je Izrael plně zodpovědný by každý demokratický stát měl Izrael odsoudit a ne jej litovat, ovšem nezapomeňme, že se bavíme o „nedotknutelném“ Izraeli, jehož oprávněná kritika se v novodobém trendu stala projevem antisemitismu.

 33. Svatopluk Beran říká:

  Vrší se další a další důkazy o USA vládních a finančních podporách AMERICKÉ VLÁDY k násilných převratům a změnám při volbách v té které zemi světa, v zájmu SOUKROMÝCH AMERICKÝCH PODNIKATELŮ. PROSTĚ AMERICKÉ SOUKROMÉ RODINNÉ KLANY SI VYHLÍDNOU NĚJAKOU ZEMI A PAK PRO SVÉ SOUKROMÉ CÍLE A ZISKY POUŽÍJÍ AMERICKÉ VOJENSKÉ KAPACITY.

  – BAIDNŮV RODINNÝ KLAN JE TYPICKÝM DNEŠNÍM PŘÍKLADEM NA UKRAJINĚ –

  – AFGANISTÁN BYL ZASE TYPICKÝM PŘÍKLADEM PRO KLAN KOLEM BUSCHOVY RODINY –

  Uniklá strategie ukazuje, že USA považují korupci na Ukrajině za zásadní hrozbu.

  Jeden z amerických představitelů v rozhovoru pro POLITICO připustil, že „v zákulisí probíhají upřímné rozhovory“ ohledně ukrajinské korupce. Jiný americký představitel uvedl, že Bidenova vláda diskutuje s ukrajinskými představiteli o myšlence potenciálně podmínit budoucí hospodářskou pomoc „reformami, které by se vypořádaly s korupcí a

  UČINILY Z UKRAJINY ATRAKTIVNĚJŠÍ MÍSTO PRO SOUKROMÉ INVESTICE“.

  Tento úředník sdělil, že o myšlence podmínit vojenskou pomoc se nediskutuje, protože administrativa je odhodlána pokračovat v zástupné válce bez ohledu na rizika a náklady s tím spojené.

  Mezi další dlouhodobé cíle pro Ukrajinu uvedené ve strategii patří přijetí standardů NATO ukrajinskou armádou a vytvoření „domácího obranného průmyslu“ na Ukrajině, který je „schopen podporovat základní potřeby“. Strategie rovněž vyzývá k vytvoření „plánu odporu na národní úrovni“, což by mohlo znamenat, že USA podpoří povstalecké aktivity, pokud Rusko získá další území. Ministerstvo zahraničí na dotaz serveru POLITICO nechtělo tento bod objasnit.

 34. Jan P říká:

  Pro připomenutí – 31 studentských organizací Harvardu(ale u nás nic).
  Jediný na vině je režim apartheidu“: Studenti Harvardu připisují Izraeli odpovědnému za terorismus Hamasu
  https://www.nationalreview.com/news/the-apartheid-regime-is-the-only-one-to-blame-harvard-students-hold-israel-responsible-for-hamas-terrorism/amp/?fbclid=IwAR3VfB50K6vh5G1snO2NWF0xdVrEtLHYeZEtHVrRDHnZ6FnNumd2TgBPTu0

 35. Dvořák říká:

  Hlavně nezapomeňte poslat slimákům příspěvek 🤮

 36. Svatopluk Beran říká:

  SVÉ PRAKTIKY Z ILEGÁLNÍ VÁLKY VE VIETNAMU (TŘI MILIONY MRTVÍCH VIETNAMCŮ, MILIONY ZRANĚNÝCH, DODNES SE RODÍCÍ ZDEFORMOVANÉ DĚTI Z CHEMICKÉ VÁLKY KTEROU AMEIČANÉ VEDLI PROTI VIETNAMU), PŘEDÁVAJÍ AMERIČTÍ VOJENŠTÍ INSTRUKTOŘI ZŘEJMĚ DNES I UKRAJINCŮM

  DODNES VIETNAM VEDOU KOMUNISTÉ A NÁŠ PREMIER PETR FIALA TAM JEDÍ PRO OBCHODNÍ KONTRAKTY.

  Šokující incident se stal minulý pátek na ubytovně v Kožlanech na severním Plzeňsku. Cizinec tam nejprve zbil svoji partnerku. Podle informací krimi-plzen jí potom do přirození zasunul pyrotechnickou petardu, kterou následně odpálil. Ke zraněné ženě trpící obrovskými bolestmi ale muž nepřivolal pomoc. Sám ji ale odvezl do plzeňské nemocnice, kde se snažil lékařům namluvit, že si žena způsobila zranění úderem do břicha. Zraněná se v nemocnici podrobila operačnímu zákroku. Nemocnice o případu neposkytuje žádné bližší informace.

  https://plzenska.drbna.cz/krimi/13056-za-otresne-poraneni-manzelky-v-oblasti-intimnich-partii-si-ukrajinec-vyslouzil-obvineni-z-tezkeho-ublizeni-na-zdravi.html?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

 37. Jan P říká:

  Palestina je dokonalým zrcadlem toho, co anarchisté křičeli v dějinách: Dokud existují vlády, nebude žádný mír a bezpečnost.

 38. Svatopluk Beran říká:

  Jak jsem již psal několikrát. Od vrchu středního dílu Evropy po spodní díl Evropy musí být NEUTRÁLNÍ ZEMĚ.

  ŠVÉDSKO – bylo
  NORSKO – bylo
  Finsko – bylo
  Polsko
  Č.R.
  Slovensko
  Maďarsko
  Rakousko – je
  Bulharsko
  Rumunsko
  Řecko
  + Balkán

  Takže z vrchu dolů široká linie která bude žít a obchodovat se západem i východem bez řízení co smíme a nesmíme z druhé strany polokoule, tedy z USA, dělat. Jsem přesvědčen že tohle bylo přání většiny českých občanů při SAMETOVÉ REVOLUCI a stoprocentně to i takhle bylo nabízeno nám přes Havla. To mi připadá jako svoboda. V žádném případě americkou OBCHODNÍ A GEOPOLITICKOU VRAŽDÍCÍ SVĚTOVOU ZÁPADNÍ TOTALITU.

  Se západem obchodovat spíš technologie protože suroviny si již západ vyčerpal. S východem spíš jenom suroviny později i technologie.

  VČERA BYL NA CNN PREMIÉR FIALA. PODLE MNE MUSÍ BÝT TEN ČLOVĚK NA PRÁŠKÁCH A VIDÍ NAŠI REPUBLIKU I SVĚT POUZE Z HLEDISKA NEMOCNÉHO A ČLOVĚKA, JENŽ KOLEM SEBE ŠÍŘÍ DEZINFORMACE O SKUTEČNOSTECH V NAŠÍ ZEMI. A TO NEJEN O ROZKLÁDAJÍCÍM SE A PODŘIZUJÍCÍM SE HOSPODÁŘSTVÍ PLUS ZAVAZUJÍCÍM SE NA DESETILETÍ K ODEVZDÁNÍ NAŠÍ SUVERENITY CIZÍ ZAOCEÁNSKÉ VELMOCI. SVOBODNÁ ČESKÁ MEDIA PAK JEN SLABOMYSLNĚ PŘITAKÁVAJÍ A BEZ JAKÉHOKOLIV ODPORU SE PINOŽÍ PŘED TÍMTO DUŠEVNĚ NESVÉPRÁVNÝM ČESKÝM PREMIÉREM, JENŽ HOVOŘÍ ZASVĚCENĚ O NĚČEM, CO EXISTUJE SNAD JEN V JEHO MOZKOVÉ KŮŘE. DO PŘÍŠTÍCH VOLEB ZBÝVÁ TAK OBČANŮM V DEMOKRACII (při toleranci medií takovýchto psychopatů), JEN SMUTNÝ POHLED NA POSTIŽENÉHO ČLOVĚKA.

 39. Jan P říká:

  Válečné zločiny Izraelců

  Dětská nemocnice Al Durra ve východní Gaze byla podle ministerstva zdravotnictví evakuována poté, co byla zasažena bílým fosforem.

 40. Svatopluk Beran říká:

  ČESKÁ PROPAGANDA TYPICKY VE STYLU AMERICKÉ PROPAGANDY, KDY JIŽ NĚKOLIKA DESETILETÍ TRVAJÍCÍ HRŮZY VÁLEČNÝCH ZLOČINŮ IZRAELE PÁCHANÝCH NA PALESTINSKÝCH ÚZEMÝCH BAGATELIZUJE A VÁLEČNÉ ZLOČINY PALESTINCŮ CÍLENĚ NÁSOBÍ ČI FABULUJE, ABY STRACH ČESKÝCH OBČANŮ BYL CO NEJVĚTŠÍ. JE TO AMERICKÁ TAKTIKA KTEROU NÁSLEDNĚ POUŽÍVAL I GEBLS, KDY AMERICKÁ VLÁDNÍ PROPAGANDA NAPŘÍKLAD V 1SV TVRDILA, ŽE NĚMCI V BELGII POJÍDAJÍ MALÉ DĚTI, ČI KDYŽ AMERIČANÉ ODŮVODNILY ZAČÁTEK VOJNY S IRÁKEM LŽÍ PATNÁCTILETÉ SAUDSKOARABSKÉ DÍVKY, KTERÁ TVRDILA ŽE IRÁČANÉ V KUVAJTU VYNDÁVAJÍ BATOLATA Z INKUBÁTORŮ A ZABÍJEJÍ JE. CÍLEM TÉTO PROPAGANDY JE PŘEKRÝT SVÉ VÁLEČNÉ ZLOČINY NÁSOBENÍM NEBO FABULACEMI VÁLEČNÝCH ZLOČINŮ PROTIVNÍKŮ.

  VIZ DNEŠNÍ SEZNAM CZ Z TITULKEM

  Uřezané hlavy dětí? Izraelská vláda šokující informaci nemůže potvrdit.

  A AMERICKÉ TVRZENÍ V KONGRESU K OSPRAVEDLNĚNÍ 1 VÁLKY V ZÁLIVU, ČI PODOBNĚ VYLHANÉ ZDŮVODNĚNÍ VÁLKY V IRÁKU TENTOKRÁT DOKONCE NEJVYŠŠÍMI AMERIKÝMI VLÁDNÍMI PŘEDSTAVITELI V OSN O CHEMICKÝCH TOVÁRNÁCH A VÝROBĚ ATOMOVÝCH ZBRANÍ V IRÁKU.

  10. října – Prezident Bush se zasazuje o vojenský zásah, ale podle průzkumů veřejného mínění není americká veřejnost jednoznačně rozhodnuta pro nasazení svých jednotek. 10. října ve slyšení před Kongresem Spojených států vystoupila patnáctiletá dívka, která popisovala událost, při které měli iráčtí vojáci vtrhnout do kuvajtské nemocnice, kde tato dívka měla pracovat, a zabíjet novorozence v inkubátorech. Svědectví mělo vliv na veřejné mínění, představitele Senátu i následné schválení vojenského zásahu. Až v září 1992 vyšlo najevo, že se jednalo o nepravdivé informace. Dívka byla dcerou kuvajtského ambasadora, v té době v Kuvajtu nebyla a své vystoupení před Kongresem konzultovala s experty na public relations.

  KDY USLYŠÍME O TOM JAK ŽIDOVSKÝ STÁT BEZPRECEDENTNĚ SVÁŽÍ A LÉKÁ ŽIDY Z CELÉHO SVĚTA. NÁSLEDNĚ JIM DÁVÁ K UŽÍVÁNÍ PALESTINSKÁ OKUPOVANÁ ÚZEMÍ A PÁCHÁ TAK TÍM KAŽDODENĚ VÁLEČNÝ ZLOČIN. NA ZBYLÝCH PALSTINCÍCH TAK PÁCHÁ GENOCIDIUM, TERORIZUJE JE, UMOŽŇUJE POGROMY I PŘÍMÉ STŘÍLENÍ PALESTINCŮ ČI MASAKROVÁNÍ OSADNÍKY – ŽIDOVSKÝMI LIDSKÝMI VYVRHELY. KDY UŽ O TOM BUDOU ČESKÁ MEDIA ZVEŘEJŇOVAT KAŽDODENÍ RELEVANTNÍ INFORMACE? JIŽ DESÍTKY LET CHYBÍ U NÁS KOMPLETNÍ PRAVDA O ŽIDOVSKO PALESTINSKÉM PROBLÉMU ESKALUJÍCÍM VE SVÉ KRUTOSTI Z NĚMECKÉHO FAŠISMU A PŘIDĚLENÍM MALÉHO KOUSKU ZEMĚ, TĚŽCE ZKOUŠENÝM ŽIDŮM VE 2SV.

 41. Svatopluk Beran říká:

  Palestinci v Gaze prchají. Zbývá pár hodin a Izrael udeří.

  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zahranicni-fotky-palestinci-v-gaze-prchaji-zbyva-par-hodin-a-izrael-uderi-238293#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

  JEDEN MILION LIDÍ SE MÁ BĚHEM 24 HOD. PŘESUNOUT A VMÝSIT DO JINÉHO MILIONU LIDÍ NA ÚZEMÍ JAKO JE JEDNOMILIONOVÁ PRAHA. NÁSLEDNĚ BUDOU DVA MILIONY LIDÍ NA ÚZEMÍ POLOVIČKY PRAHY A TO BEZ JÍDLA, VODY, ELEKTRŘINY PROSTĚ ŽIDI VEŠKEROU IFRATRUKTURU ZNIČÍ.

  JAKOBY ZCELA NÁHODOU A NIKDO O TOM NEVĚDĚL, ŽE PALESTINCI ZAÚTOČÍ JE PŘIPRAVENÁ U ŽIDOVSKÉHO ÚZEMÍ NEJVĚTŠÍ LETADLOVÁ LOĎ SVĚTA A BUDE KRÝT ŽIDŮM PŘI POZEMNÍM MASAKROVÁNÍ ANDĚLŮ, STRÝCH LIDÍ, NEMOCNÝCH ALE I PALESTINSKÝCH PARTIZÁNŮ, ZÁDA. ABY SE LETADLOVÁ LOĎ NĚKAM POHNULA S CELÝM DOPROVODNÝM ANSÁBLEM A BYLA TAM V ČAS, TAK TO TRVÁ TÝDNY I MĚSÍCE.

  NIKDO O NIČEM NEVĚDĚL, ALE AMÍCI JSOU VE SPRÁVNÝ ČAS NA SPRÁVNÉM MÍSTĚ PŘIPRAVENI S CELÝM NÁMOŘNÍM MĚSTEM.

  TYHLE ŽIDOVSKO AMERICKÝ KECY JSOU FAKT AKORÁT PRO OBČANY S OMEZENÝM MYŠLENÍM.

 42. Jan P říká:

  12.10. Sara Sidnerová CNN: Kancelář izraelského premiéra včera uvedla, že potvrdila, že Hamás sťal nemluvňata a děti, když jsme byli živě ve vysílání. Izraelská vláda dnes říká, že NEMŮŽE potvrdit, že děti byly sťaty. Musel jsem být opatrnější se svými slovy a omlouvám se.

 43. Jan P říká:

  Marc Lamont Hill: V mém rozhovoru s bývalým izraelským náměstkem ministra zahraničí uznal, že Izrael kolektivně trestá obyvatele Gazy.
  https://twitter.com/marclamonthill/status/1713008125995852278

  Žijeme ve světě řízeném sériovými vrahy a jsou tu lidé, kteří jim fandí.
  Zastavte válku v Palestině, Ukrajině, Arménii a Ázerbájdžánu, Íránu, Jemenu, Etiopii, Demokratické republice Kongo …

 44. Jan P říká:

  „Izraelský genocidní útok na Gazu je zcela explicitní, otevřený a nestydatý.“ – Raz Segal, docent studia holocaustu a genocidy na Stockton University.

 45. franta pulpytel říká:

  Stát Izrael a teroristi jsou jeden za osmnáct a druhý bez dvou za dvacet. Dne 11.11.1975 odsoudilo valné shromáždění OSN sionismus jako formu a rasove diskriminace pro porušování lidských arabského obyvatelstva.

 46. franta pulpytel říká:

  Oprava Dne 11.11.1975 odsoudilo valné shromážděni OSN sionismus jako formu rasismu a rasové diskrimace. Dnes jsem četl na liště čt , nebo prima ,že Saudská Arabie přerušuje jednání s Izraelem. Petr Fiala nám slibuje do 10 let prosperitu tak se to píše na plakátech. Bláznům by se nemělo odporovat.

 47. Jan P říká:

  Správně franto. Kolektivní trest je zlo ! Izraelský lid by neměl být trestán za hříchy své vlády. Ani lidé v Gaze by neměli být potrestáni za hříchy teroristů Hamasu. Zabíjení dětí je špatné, zlé, démonické… ať už to dělá terorista nebo…
  Američanům se říká, že jsou antisemité, pokud nepodporují izraelskou vládu, zatímco většina Izraelců nepodporuje ani izraelskou vládu. Dává to smysl ?
  Čtyři z pěti židovských Izraelců věří, že za masovou infiltraci teroristů Hamásu a masakr na jihu Izraele nese vinu vláda a premiér Benjamin Netanjahu, zjistil nový čtvrteční průzkum. Zdroj: The Jerusalem Post

 48. Jan P říká:

  „Výpadky internetu, válka proti žurnalistice, propaganda, ovlivňování, zákazy demonstrací a online cenzura, to vše se děje ze stejného důvodu: zabránit veřejnosti, aby si utvářela pravdivé chápání toho, co se děje v Gaze.“- australská novinářka Caitlin Johnstone.

 49. Jan P říká:

  Zveme vás na shromáždění k uctění památky všech obětí v Palestině-Izraeli bez rozdílu původu, obětí, z nichž převážnou většinu tvoří neozbrojení civilisté – ženy, děti, muži, staří lidé.
  Nikdo z těchto lidí se nenarodil proto, aby takto zemřel.
  https://www.facebook.com/events/1354614078773101?locale=cs_CZ

 50. Svatopluk Beran říká:

  Britský konzervativní poslanec oznámil své vládě, že hodlá zahájit soudní řízení včetně podání žaloby k mezinárodnímu trestnímu soudu za spoluúčast britské vlády na izraelských válečných zločinech v Gaze.
  V dopise napsaném společně se spoluředitelem ICJP Tayabem Alim se uvádí, že upozorňuje vládní představitele, že porušují zákon, pokud poskytují podporu akcím izraelské vlády za okolností, kdy hrozí válečné zločiny a zločiny proti lidskosti. Dodává, že takoví úředníci pravděpodobně ponesou individuální trestní odpovědnost a mohou být stíháni u Mezinárodního trestního soudu, vnitrostátních soudů nebo jiných tribunálů.

  Uvádí, že útoky v Gaze nejsou v souladu s požadavkem mezinárodního práva na přiměřenost a rozlišování, což vedlo k tomu, že jsou bez rozdílu zabíjeny a zraňovány děti „Celé obytné bloky byly srovnány se zemí a všichni uvnitř zahynuli. Zprávy dokládají zabíjení celých rodin; zabíjeni jsou všichni členové rodiny – od všech generací, od mladých po staré. Od 7. října bylo zabito již více než 500 dětí – v průběhu pouhých 6 dnů. Dodává, že podle Ženevské úmluvy je třeba mít na paměti, že zákaz kolektivních trestů je absolutní.“

  Gaza: USA vyzývají ke zdrženlivosti v souvislosti s bombardováním civilního evakuačního konvoje, při kterém zahynulo 70 lidí včetně žen a dětí.

  Jiní se obávají, že budou zabiti na cestě. V pátek odpoledne byl bombardován jeden z konvojů pro evakuaci civilistů, přičemž zahynulo údajně 70 lidí včetně žen a dětí, jejichž těla se objevují na snímcích následků. Nacházeli se na Salah-al-Din Road, hlavní dopravní tepně, kterou Izrael o necelou hodinu později prohlásí za bezpečnou.

  Vyzívání k tomu aby občané opustili své domovy, jinak budou zabiti a nahnáni tak na jedno místo, kde budou naprosto lehce zničitelné desetitisíce, možná statisíce lidí hladem, žízní, nemocemi, šílenstvím či zabiti ŽIDOVSKÝMI děly, tanky, letadly je GENOCIDIUM.

  TO NA CO SE PŘIPRAVUJE ŽIDOVSKÁ VLÁDA SPOLU S AMERICKOU A PODPOROVANÁ VLÁDOU ČESKOU JE GENOCIDA.

  KOLKTIVNÍ VINU PALESTINSKÝCH CIVILISTŮ DĚTÍ-ANDĚLŮ-ŽEN-STARÝCH LIDÍ- JE NECHUTNÝM BARBARSTVÍ VLÁDNÍCH ŽIDOVSKÝCH PŘEDSTAVITELŮ.

  KDYŽ UKRAJINŠTÍ AZOVŠTÍ NACIONALISTÉ A PRAVÝ SEKTOR VYHNALY NA VÝCHODĚ UKRAJINY DO RUSKA TŘIČTVRTĚ MILIONU UKRAJINCŮ 13 TISÍC OBČANŮ PŘITOM I ZAHYNULO. KDY VĚTŠINA Z NICH NESOUHLASILA S AMERICKOUKRAJINSKÝM NACIONALISTICKÝM PUČEM A AMERICKOUKRAJINSKOU NACIONALISTICKOU VLÁDOU V KIJEVĚ, NIKOHO ANI NENAPADLO, ŽE BY RUSOVÉ POUŽILI STEJNOU VOJENSKOU TAKTIKU PROTI CIVILISTŮM JAKOU POUŽÍVAJÍ A NA KTEROU SE PŘIPRAVUJÍ ŽIDÉ NA PALESTINSKÝCH VÝSOSTNÝCH ÚZEMÍCH. ŽIDŮM JE TOTIŽ JEDNO JESTLI BOMBARDUJÍ A VRAŽDÍ V SÝRII, IRÁKU, LIBANONU, PALESTINĚ ČI KDEKOLIV JINDE KDE A KOHO SE JIM ZAMANE PRONÁSLEDOVAT, A TO ZCELA V ROZPORU Z BOŽÍMI ZÁKONY.

  JAK MĚLA NAPSÁNO NA JEDNOM TRANSPARENTĚ V PRAZE NA DNEŠNÍ DEMONSTRACI KTERÁ SE USKUTEČNILA……….

  „ za uctění památky všech obětí v Izraeli A Palestině bez rozdílu původu. Obětí, z nichž převážnou většinu tvoří neozbrojení civilisté – ženy, děti, muži, staří lidé,“ a kde se jako protidemonstrantka objevila mezi asi dvaceti lidmi i naše MINISTRINĚ VÁLKY Z ODS ČERNOCHOVÁ,

  ………..JEDNA DEMONSTRANTKA. SIONISMUS NENÍ JUDAISMUS, SIONISMUS JE KOLONIALISMUS.

 51. Zdeněk Gryc říká:

  JO BERAN,

  KONEČNĚ MÁ „čtenář“
  nyní „km“

  JASNO

 52. Zdeněk Gryc říká:

  JASNO

  v tom, kdo byl agresor v roce 1968.

  Kdo je agresor dnes?

  STÁLE STEJNÁ „FIRMA“, ŽE ?

  Čtenář JL kouká na zprávy a vidí urbanistickou denacifikaci.

  Takže, napadl Putin Ukrajinu,
  nebo Ukrajina napadla Putina?

  Napadl Izrael Hamás,
  nebo Hamás napadl Izrael ?

 53. Jan P říká:

  Izraelský historik a odborník na genocidu Raz Segal říká, že dehumanizující jazyk izraelských vůdců o Palestincích v Gaze a chování IDF jsou důvodem ke znepokojení…
  https://twitter.com/democracynow/status/1713900853818523840

 54. Jan P říká:

  Tento víkend se v Evropě konaly mohutné propalestinské demonstrace, i když vlády na celém kontinentu spěchaly se zákazem veřejného odporu proti izraelskému útoku.
  https://twitter.com/AlanRMacLeod/status/1713824937289326738

 55. Zdeněk Gryc říká:

  PUTINOVY ANONYMOVÉ
  /tedy nejenom Jan P říká …

  Gotov k trudu i oborone CCP.zr.foto – Skelbiu.lt
  ——————————————————————-
  Na triatlon do bývalého Sovětského svazu

  WebŠvec ve „Efektu Atlantidy“ se zamýšlel na smyslem odznaků GTO resp. BGTO (Gotov k trudu i oboroně) a v jednom odstavečku jednostránkové polemiky se umínil o triatlonu v …

  • Obrázky – k trudu i Oboroně SvjegdÁ GatÓv
  bing.com/images

  (PDF) [Russian Physical Exercise System GTO («Gotov k Trudu i Oborone …

  Ženkliukas Gotov k trudu i oboronie SSSR II | 24590400
  МОУ СОШ с.Дубровки – ВФСК ГТО

  какие значки гто есть

  Jan P říká:
  Pondělí, 16. 10. 2023 v 16:39

 56. Jan P říká:

  Pane Gryci, vy jste CELÝ život akorát lízal podrážky mocným a bohatým. Na nic jiného jste se NIKDY v životě NEZMOHL. Za to VAŠE normalizační architektonické „veledílo“(sídliště Antonína Zápotockého v Jihlavě), pod kterým jste jako architekt podepsán(to vás dnes hodně žere) vám měl být po roce 89. přinejlepším odebrán vysokoškolský diplom. Je vaše HANBA, že za každého režimu přijímáte nekriticky oficiální narativ.
  Kdybych byl zastáncem Izraele, velmi pečlivě bych přemýšlel o věcech, které zveřejňuji online, v souvislosti s tím, co by mohlo skončit/považováno za jeden z nejhorších genocidních masakrů v historii. Internet nezapomíná. to, co dnes sdílíte, komentujete, vás může pronásledovat celý život.

 57. Zdeněk Gryc říká:

  Ptáka po peří

  PUTIN – ovic
  ANO –nymka

  podle…

  Jan P říká:
  Pondělí, 16. 10. 2023 v 19:44

 58. Jan P říká:

  Přestaňte si hrát na Jaroslava Marvana jako strážmistr Flanderka(velitel četnické stanice Putim), který za každým pocestným, viděl ruského špióna. Raději se VZDĚLÁVEJTE, místo PŘEDSTÍRÁNÍ, že jste myslící člověk.
  Blokáda pásma Gazy:
  https://en.m.wikipedia.org/wiki/Blockade_of_the_Gaza_Strip?fbclid=IwAR1_nU6tK4m4HSATOwIrZNNczFS5O2Zuh7oh6RW6ffWzmjdkbGvahgRz3ac

 59. Zdeněk Gryc říká:

  Ptáka po peří
  PUTIN – ovic
  ANO –nymka
  podle anonymních komentářů

  Jan P říká:
  Pondělí, 16. 10. 2023 v 19:44

  Pane Gryci,
  Vám měl být po roce 89. přinejlepším odebrán vysokoškolský diplom.
  ——————————————————————————
  Vážené Putinovo pachole,
  a jeho samozvané hodnocení jihlavské architektury

  V blogu

  2018 a 2023
  Zdeněk Gryc | Pondělí, 16. 10. 2023 v 15:31

  vynechal oslovení,

  celý dopis je :

  „Cenu Vám uděluje mezinárodní festivalArchitectureWeek ve spolupráci s Obcí architektů, vydavatelstvím FOIBOS a na doporučení odborné komise.“
  —————————————————————————————–
  V Praze dne 23.8. 2018

  Vážený pane architekte Gryci,
  dne 1. 10. 2018 bude ve Španělském sále Pražského hradu uspořádán Slavnostní večer k 100. výročí vzniku Československa, věnovaný české a slovenské architektuře a stavitelství. Na večeru budou připomenuty a ilustrovány milníky naší architektury a stavitelství. Ve slavnostní atmosféře Španělského sálu Pražského hradu pak bude předáno neformální poděkování za celoživotní dílo vyjádřené symbolickou cenou prvního hradního architekta T. G. Masaryka Jože Plečnika těm, kteří se o českou architekturu nejvíce zasloužili. Spoluorganizátor této události je Správa Pražského hradu a hlavní mediální partner je Česká televize.
  Cenu Vám uděluje mezinárodní festivalArchitectureWeek ve spolupráci s Obcí architektů, vydavatelstvím FOIBOS a na doporučení odborné komise.
  Je naší milou povinností a zároveň velkou ctí a radostí Vám oznámit, že jste na tuto cenu byl nominován. Nesmírně si Vašeho přínosu v oblasti architektury a stavitelství vážíme a tak doufáme, že Cenu Jože Plečnika přijmete a přijdete s námi tuto ojedinělou příležitost v rámci zcela jedinečného výročí založení Československa oslavit do Španělského sálu Pražského hradu.
  Večeru se,vedle naprostých špiček a legend naší a slovenské architektury a stavitelství, zúčastní také přední osobnosti současného politického a veřejného života. Kromě oficiální části, je v průběhu večera připraven zajímavý, zábavný a – jak se domníváme, i pro zasvěcené i méně zasvěcené, obsahově přínosný program, na kterém se podílí naší přední odborníci z oblasti architektury i řada mediálních osobností.
  Očekávejte prosím proto oficiální pozvánku, která bude zároveň i Vaší vstupenkou na Slavnostní večer. Věnujte pozornost všem organizačním pokynům.
  Těšíme se na Vás
  Ing. Petr Ivanov
  ředitel festivalu ArchitectureWeek
  Co dělal anonym
  Jan P říká:
  Pondělí, 16. 10. 2023 v 19:44
  za totáče

  škrábal se na zádech,
  nebo poněkud níže ?

  Za co se stydí ?
  Za jméno svého otce ?
  Nebo za své pro – Putinovské anonymní komentáře ?

 60. Zdeněk Gryc říká:

  Jan P říká:
  Sobota, 14. 10. 2023 v 20:51
  ——————————————–
  Vážení soudruzi ANO – nymové,

  račte se poškrábat,

  JEŠTĚ DNES
  16.10.2023.
  nejlépe kdy-koli

  +

  kam-koli,

  ale nezapomeň – te si umejt ručičky.

 61. Dvořák říká:

  Jaký je rozdíl mezi radikálním a umírněným muslimem? Ten radikální vás chce zabít a ten umírněný čeká,až to udělá ten radikální.

 62. Jan P říká:

  A jaký rozdíl je mezi Dvořákem a prvním českým teroristou Jaromír Baldu ? Mám obavy, aby Baldu někdo další nechtěl napodobit.
  https://www.novinky.cz/clanek/krimi-prvni-cesky-terorista-odsouzeny-za-utoky-na-vlaky-byl-propusten-z-vezeni-40344589

  Věřím tomu, že Dvořák má v tom „JASNO“ stejně jako libtard a propagandista US impéria a kolonialismu Gryc. Proč hledat příčiny palestinského terorismu, které vůbec neznamenají, že s tím souhlasíme ?
  Palestinci mají hold špatnou barvu pleti, špatné náboženství a špatného nepřítele. Dvořák, Gryc a řada jiných má jednoduché řešení: koncentrák, válčení a genocida…

 63. Zdeněk Gryc říká:

  Anonym DVOŘÁK + Jan P
  ——————————-
  Věřím tomu, že Dvořák má v tom „JASNO“

  VIRA.CZ – víra, Bůh, křesťanství
  WebČlověk a víra – informační zdroj o křesťanské víře a životě z víry.
  ———————————————–

  „Min uže nět“
  A také už zřejmě nikdy nedojde k realizaci „avantgardní“ myšlenky, jejíž autor – někdejší redaktor jihlavské Jiskry Milan Dvořák – by nejraději osadil pamětními tabulkami všechny domy s podobnými nápisy v azbuce, jimiž sovětští vojáci v prvních dnech po válce označovali, že byl „kvartal prověren“
  Trápila ho otázka, jaký že to vůbec máme vztah k „pokrokovým tradicím“, když sdělení gardového poručíka Rvalova „Kvartal prověren – min nět“ není zvěčněno pro příští generace podobnou pamětní tabulkou jako třeba to, že „V tomto domě bydlil v roce 1830-31 Karel Havlíček Borovský
  . . . „Historii píše život a je na nás, abychom naši dělnickou, pokrokovou tradici a její symboly lépe ochraňovali a zakládali. Nemohu než sáhnout v této souvislosti pro jiný příklad. Kdysi stál cestou na Kalvárii v Jihlavě starý most a na něm socha sv. Jána. Starý most ustoupil novému, který se stal vstupem do budoucího moderního sídliště města. Samozřejmě že se nezapomnělo na renovaci sochy sv. Jána nákladem cca 15.000 korun i na příslušné místo na novém mostě, kam by měl být opět umístěn. Nestane se tak a je to moudré.
  Projektant tu dbal pozorně památky, možná i umělecké. My bychom měli pamatovat na to, aby na ono prázdné místo (kam chtěl projektant sochu znovu umístit) vyplnila soch třeba sportovce“…
  ——————————————————————–
  „Musíme naše inženýry-architekty učit uctívat památku dělnické třídy a komunistické strany. A pokud některým z nich tyto myšlenky nejsou blízké, ukládat jim v tomto smyslu konkrétní požadavky k odbornému ztvárnění.
  ———————————————————————-
  Generace dnešní i příští ocení bezpochyby skutečnost, jako je plánované postavení pomníku prezidentu Gottwaldovi v sídle okresního města na památečním místě, z něhož k občanům Jihlavska promlouval“. Dnes to lze ještě prostorově řešit. Za pět let bude pozdě. Tady – i jinde.“
  Ještě štěstí, že v historii žádný plod přisluhování tomu, co momentální představuje dobré bydlo, v porovnání se skutečnými hodnotami neobstojí a že nás nic nenutí učit „naše inženýry – architekty myslet a tvořit především ideově, v úctě ke komunistické straně“
  Josef Jelínek
  Jihlavské listy 28. 6. 94

  ———————————-
  Jan P říká:
  Úterý, 17. 10. 2023 v 20:51
  ——————————————–
  Vážení soudruzi ANO – nymové,

  račte se poškrábat,

  JEŠTĚ DNES
  17.10.2023.
  nejlépe kdy-koli

  +

  kam-koli,

  ale nezapomeň – te si umejt ručičky.

 64. Svatopluk Beran říká:

  Právě jsem se vrátil z Prahy, tak v reakci na jednoduchost pana Dvořáka a toho dalšího, u kterého mne policie požádala o to, abych dle možností na něj nereagoval, protože policii zbytečně zaměstnává řešit jeho udávání a zbytečně je tak okrádá o drahocený čas. Takže něco od Pražáků, ale možná už to někteří znají, jenom já jsem to slyšel poprvé.

  Přijede venkovan do Prahy a ptá se příslušníka městské policie kde je Koněvova ulice. Policista mu poradí směr, jen dodá že už to není Koněvova ale Zelenského. Na další otázku turisty z venkova, kudy se dostane do ulice Rudé armády dostane odpověď že tak už se ulice nejmenuje, teď je to ulice Vlasovců a dostane i upřesnění kudy se vypravit. Na třetí otázku kde je Náměstí Svobody pak dostane odpověď že i zde je už změna. Náměstí se teď jmenuje Náměstí Václava Havla. Venkovský turista poděkuje a při chůzi kolem protékající řeky se do ní zahledí. Policista k němu dojde a zeptá se ho ,, NĚCO VÁM NA TĚCH ZMĚNÁCH VADÍ?,, ,,Ne nevadí,, odvětí venkovan, jen se koukám jak se nám tu teď VALÍ TA MISSISSIPYY. 🙂

 65. Svatopluk Beran říká:

  Jak má správně vypadat útok na klec, kterou jste vytvořily a jejímž ZVÍŘECÍM obyvatelům umožňujete ve své ŽIDOVSKÉ benevolenci, za odvrácených očí celého světa, přežívat.

  Izraelci zlikvidovali syna šéfa Hamásu.

  Házim Haníja, syn vůdce islamistického Hamásu Ismáíla Haníji, přišel v úterý o život při útoku izraelské armády na město Gaza. Podle izraelské veřejnoprávní televize KAN News spolu s ním zahynulo 14 členů Haníjovy rodiny, informoval web JewishPress.com.

  JIŽ JEDNOU ZDE JEDEN NÁROD LIKVIDOVAL NEJRADĚJI CELÉ RODINY, ZNÁME TO NAPŘÍKLAD I U NÁS Z HAYDRICHIÁDY.

  JSOU NÁRODY KTERÉ SE RYCHLE UČÍ.

  NEJEDNODUŠÍ JE TO PROVÁDĚT Z LETADEL V BEZLETOVÉ ZONĚ A DRONŮ ŘÍZENÝCH Z DRUHÉ STRANY POLOKOULE.

  USA / IRÁK – SÝRIE – AFGANISTÁN

  IZRAEL / PALESTINA

 66. Zdeněk Gryc říká:

  IZRAEL / PALESTINA

  RUSKO / UKRAJINA

 67. Zdeněk Gryc říká:

  Putin aktuálně pro Berana:

  převzato z tisku:
  ———————————————-
  Putin si nevidí do pusy:
  Rusko nikdy nebylo kolonizátorem, tvrdí.

  Rok 1968 byla chyba,
  „Byla to chyba“.

  Takovými slovy popsal ruský prezident Vladimir Putin (70)
  invaze vojsk v Maďarsku roku 1956 a
  Československu v roce 1968

  během rozhovoru ve Vladivostoku.

  O současné válce na Ukrajině však nepromluvil.
  nformace přinesl web European Pravda.

  Zdroj: https://www.extra.cz/zpravy-putin-si-nevidi-do-pusy-rusko-nikdy-nebylo-kolonizatorem-tvrdi-rok-1968-byla-chyba-pripustil-61ab9

 68. Dvořák říká:

  No jasně,že mě to hned nenapadlo,Balda. A je to vyřešený. Jan P jsou hlava. Proč hledat důvody útoku třeba na švédské občany v Belgii,že? Vždyť Švédsko je taková vítačská země a muslimy miluje a oni jí to s láskou oplácejí. A vlastně se tam nic neděje,říkal to Beran a ten to musí vědět, protože tam má příbuznýho. Tak když chcete poučovat,vyhledejte si ,od kdy tito údajně Palestinci útočí na Izrael. Já bych takový sousedy mít nechtěl.

  Gryci,jaký to bylo lézt komoušům v 50.letech do zádele?

 69. Zdeněk Gryc říká:

  Gryci,jaký to bylo lézt komoušům v 50.letech do zádele?

  ————————————————————-
  1. Dvořák říká:
  Středa, 22. 2. 2023 v 14:01
  Zdenda se pouze natáčí po větru.

  Trvalo mu to, ale konečně došlo:
  KDYŽ MUSÍME,
  TAK MUSÍME.
  ——————————————
  Únor 1975 v jihlavské Jiskře, redaktor Dvořák:

  převzato:
  . „Historii píše život a je na nás, abychom naši dělnickou, pokrokovou tradici a její symboly lépe ochraňovali a zakládali. Nemohu než sáhnout v této souvislosti pro jiný příklad. Kdysi stál cestou na Kalvárii v Jihlavě starý most a na něm socha sv. Jána. Starý most ustoupil novému, který se stal vstupem do budoucího moderního sídliště města. Samozřejmě že se nezapomnělo na renovaci sochy sv. Jána nákladem cca 15.000 korun i na příslušné místo na novém mostě, kam by měl být opět umístěn. Nestane se tak a je to moudré. Mnohem víc mu to bude slušet třeba u kostelíčka sv. Jána na Kalvárii, či na jiném místě. Všimněte si však, že vpravo na mostě /směrem od Jánů/ je naň pamatováno příslušným místem. Projektant tu pozorně dbal historie uchování památky, možná dokonce umělecké památky. My bychom teď měli pamatovat na to, aby ono prázdné místo vyplnila třeba socha sportovce, jako symbol mládí obyvatel sídliště, jež by také byla doplňkem stojících a připravovaných sportovišť.
  Nezůstaňme však jen na polovině poučení. Byl a po desetiletí žil plným životem dnes již zbouraný blok domů U Jánů – i s hospodou. Ta hospoda s jejím okolím nebyla také obyčejným místem, pokud jde o dělnické hnutí Jihlavy a Jihlavska. Tady se vlastně bojovalo na sociálně demokratické levici o vznik komunistické strany v městě. Bližší nechť řeknou historici, ale příslušné městské orgány a komunisté v nich by si měli vzít za své uchování podobné tradice.

  Musíme

  naše inženýry-architekty učit
  uctívat památku dělnické třídy
  a komunistické strany.

  A pokud některým z nich tyto myšlenky nejsou blízké,
  ukládat jim v tomto smyslu konkrétní požadavky k odbornému ztvárnění.

 70. Zdeněk Gryc říká:

  ANONYMY HÁZEL DO KOŠE
  ————————————
  Josef Jelinek šéfredaktor Jihlavských listů

  „Hodil se do rozbouřené doby začátku devadesátých let, a protože byl rozený psavec,
  pomohl Jihlavským listům v jejich obnoveném rozjezdu,
  „Jožka se pak stal šéfredaktorem, a protože byl člověkem, který nade vše miloval svobodu a naprostou nezávislost, vedl noviny podle svého volnomyšlenkářství,“
  „Dokázal se ale svých kolegů zastat, když byli neprávem napadáni.

  Anonymy házel do koše.“

  Zdeněk Gryc je mu osobně vděčný,

  že si povšiml článku v Orgánu OV KSČ k Únoru 1975 a napsal článek:

  „Min uže nět“
  A také už zřejmě nikdy nedojde k realizaci „avantgardní“ myšlenky, jejíž autor – někdejší redaktor jihlavské Jiskry Milan Dvořák – by nejraději osadil pamětními tabulkami všechny domy s podobnými nápisy v azbuce, jimiž sovětští vojáci v prvních dnech po válce označovali, že byl „kvartal prověren“
  Trápila ho otázka, jaký že to vůbec máme vztah k „pokrokovým tradicím“, když sdělení gardového poručíka Rvalova „Kvartal prověren – min nět“ není zvěčněno pro příští generace podobnou pamětní tabulkou jako třeba to, že „V tomto domě bydlil v roce 1830-31 Karel Havlíček Borovský
  . . . „Historii píše život a je na nás, abychom naši dělnickou, pokrokovou tradici a její symboly lépe ochraňovali a zakládali. Nemohu než sáhnout v této souvislosti pro jiný příklad. Kdysi stál cestou na Kalvárii v Jihlavě starý most a na něm socha sv. Jána. Starý most ustoupil novému, který se stal vstupem do budoucího moderního sídliště města. Samozřejmě že se nezapomnělo na renovaci sochy sv. Jána nákladem cca 15.000 korun i na příslušné místo na novém mostě, kam by měl být opět umístěn. Nestane se tak a je to moudré.
  Projektant tu dbal pozorně památky, možná i umělecké. My bychom měli pamatovat na to, aby na ono prázdné místo (kam chtěl projektant sochu znovu umístit) vyplnila soch třeba sportovce“…
  „Musíme naše inženýry-architekty učit uctívat památku dělnické třídy a komunistické strany. A pokud některým z nich tyto myšlenky nejsou blízké, ukládat jim v tomto smyslu konkrétní požadavky k odbornému ztvárnění. Generace dnešní i příští ocení bezpochyby skutečnost, jako je plánované postavení pomníku prezidentu Gottwaldovi v sídle okresního města na památečním místě, z něhož k občanům Jihlavska promlouval“. Dnes to lze ještě prostorově řešit. Za pět let bude pozdě. Tady – i jinde.“
  —————————————————————————————————–
  Ještě štěstí, že v historii žádný plod přisluhování tomu, co momentální představuje dobré bydlo,
  v porovnání se skutečnými hodnotami neobstojí
  a že nás nic nenutí učit
  „naše inženýry – architekty
  myslet a tvořit především ideově, v úctě ke komunistické straně“

  Josef Jelínek
  Jihlavské listy 28. 6. 94

 71. Svatopluk Beran říká:

  Vznik židovského státu byl umožněn pomocí TERORISTICKÝCH ÚTOKŮ.

  Po roce 1945 se vyostřil konflikt mezi Spojeným královstvím a Židy, kteří Brity obviňovali z neochoty plnit své závazky a stranění Arabům. Po sérii ŽIDOVSKÝCH TERORISTICKÝCH útoků na britské síly (např. útoku na hotel King David) nebo pobouřeným veřejným míněním v případu lodi Exodus se britská vláda v roce 1947 vzdala svého mandátu v Palestině.

  Bombový útok na hotel Krále Davida, který se uskutečnil 22. července 1946, byl teroristickým útokem provedeným militantní revizionisticko-sionistickou skupinou Irgun na hotel Krále Davida v západním Jeruzalémě, v němž sídlily orgány britské mandátní správy v Palestině. Útok byl namířen na křídlo, ve kterém sídlilo kromě vládních kanceláří i CID (Criminal Investigation Division) a vojenské velitelství.

  Útok nařídil velitel IRGUNU MENACHEM BEGIN, POZDĚJŠÍ PREMIER IZRAELE (1977–1983). Čas byl stanoven na 11:00. Členové Irgunu Josef Avni a Jisra’el Levi podminovali hotel pomocí dynamitu umístěného ve velkých konvích na mléko.

  https://cs.wikipedia.org/wiki/Bombov%C3%BD_%C3%BAtok_na_hotel_Kr%C3%A1le_Davida#

 72. Svatopluk Beran říká:

  Pozice mezinárodního společenství.

  Většina mezinárodního společenství, s poukazem na mezinárodní právo a oficiální stanovisko OSN, považuje IZRAELSKÉ OSADY ZA ILEGÁLNÍ. Kritici státu Izrael považují osidlovací politiku za namířenou proti Palestincům. Budováním civilních osad Izrael, v rozporu s mezinárodním právem, fakticky rozšiřuje své hranice a dochází tak k záboru a faktické anexi území, která Izraeli dle Rezoluce Valného shromáždění OSN č. 181 z roku 1947 ani dle linií příměří z roku 1949 nenáleží. Evropská komise Izraeli přikázala zboží vyrobené ze židovských osad jasně označovat. Podle ní musí být zřejmé že Izrael tato území okupuje a nejde o jeho svrchované území.

  Spojené státy americké za různých administrativ volily ve vztahu k izraelským osadám proměnlivý slovník. Barack Obama označoval osady „nelegitimní“, Donald Trump krátce po nástupu k moci formuloval postoj své země takto: „Třebaže se nedomníváme, že existence osad je překážkou k míru, výstavba nových osad a rozšiřování těch stávajících za jejich současné hranice nemusí být prospěšná pro dosažení tohoto cíle.“

  https://www.czech.wiki/wiki/%C5%BDidovsk%C3%A9_osady

 73. Svatopluk Beran říká:

  Každý den, každý občan NA TÉTO PLANETĚ, VČETNĚ ČESKÉHO MINISTRA ZAHRANIČÍ LIPAVSKÉHO, kteŘÍ podporujÍ ŽIDOVSKÉ OSADY NA PALESTINSKÝCH ÚZEMÝCH SE DOPOUŠTĚJÍ VÁLEČNÉHO ZLOČINU.

  JAKO 12 BOD JE ZA VÁLEČNÝ ZLOČIN POVAŽOVÁNO OSÍDLENÍ OKUPOVANÉHO ÚZEMÍ.

  https://cs.wiki34.com/wiki/Cr%C3%ADmen_de_guerra

  Jinak jak to tak vypadá, tak Rakušanova cenzura zasáhla i tento web. Kromě webového odkazu, z něj nejde nic okopírovat.

 74. Zdeněk Gryc říká:

  Českého občana v kibucu zastřelili teroristé přes okno,
  když chránil přítelkyni
  TEREZA ULRYCHOVÁ

  Foto: MZV ČR
  Oran Elfasi.
  14:08
  AKTUALIZOVÁNO • 15:14
  „Lidská zvířata chladnokrevně zavraždila Orana,
  syna mého bratra Kobiho,“
  cituje izraelský web tetu česko-izraelského mladíka zabitého při útoku teroristů z Hamásu.
  Kibuc, kde byl na návštěvě, den předtím slavil výročí založení.
  Článek
  Mezi oběťmi teroristického útoku radikálního hnutí Hamás v Izrael

  i je i 22letý občan Česka Oran Elfasi.

  Na sociální síti X o tom informovalo Ministerstvo zahraničních věcí.
  Mluvčí resortu Daniel Drake pak serveru Novinky, který zprávu přinesl jako první,
  sdělil, že mladík byl v oblasti na návštěvě přítelkyně.

  „Zasazoval se o mír, chtěl trávit čas se svou přítelkyní a rozhodně nechtěl,
  aby v Izraeli nebo Gaze umírali civilisté,“
  informovalo dále ministerstvo.

  „Upřímnou soustrast rodině tohoto česko-izraelského mladíka.
  Jeho příběh budiž další z připomínek, proč je třeba s terorismem bojovat.“

  Oran Elfasi zemřel při útoku teroristů na kibuc Nirim, který leží necelý kilometr od hranic s Gazou.
  Podle lokálního webu Yeshuvnik, který informuje o dění v tamních osadách,
  prý Elfasi během útoku chránil svou přítelkyni vlastním tělem.

  „Lidská zvířata chladnokrevně zavraždila Orana, syna mého bratra Kobiho,“
  cituje web mladíkovu tetu.

  „Nemám slov, kterými bych popsala míru své bolesti.“

  Česká velvyslankyně v Tel Avivu Veronika Kuchyňová Šmigolová
  později sdělila České televizi, že mladíka teroristé zastřelili střelou přímo přes okno.

  Trvalo také více než týden, než se zjistilo, že je Elfasi i českým občanem.

 75. Jan P říká:

  Všechna čest Kolumbii a její vládě!

  Poté, co izraelský ministr obrany Yoav Gallant v sobotu oznámil „úplné obléhání“ Gazy s ohledem na to, že Izrael „bojuje s lidskými zvířaty“, kolumbijský prezident Gustavo Petro uvedl: „Tohle je přesně to, co nacisté říkali o Židech. Demokratické národy nemohou dovolit, aby se nacismus znovu etabloval v mezinárodní politice. Izraelci a Palestinci jsou lidské bytosti podléhající mezinárodnímu právu.“
  Vzápětí mluvčí izraelského ministerstva zahraničí Lior Haiat obvinil kolumbijského prezidenta z „vyjádření podpory zvěrstvům spáchaným teroristy Hamásu, z podněcování antisemitismu, z osočování představitelů Státu Izrael a z ohrožování klidu židovské komunity v Kolumbii.“
  V reakci na to Gustavo Petro řekl, že jeho země nepodporuje „genocidu“ a dodal: „Pokud budeme muset přerušit naše diplomatické vztahy s Izraelem, přerušíme je.“ V pondělí vyzval kolumbijský ministr zahraničí Álvaro Lejva izraelského velvyslance v Kolumbii, aby „opustil zemi“.
  Zdroj: Le Monde.

 76. Jan P říká:

  Děkuji

  „Stojíme na straně lidu Palestiny. Násilně vysídlení Palestinci žijící v Gaze 75 let vytrvali a bránili se proti genocidním útokům Izraele podporovaným USA, stejně jako Ukrajinci bojují proti Putinově genocidní invazi.“
  https://twitter.com/UkraineCampaign/status/1714431320720572460

 77. Jan P říká:

  Zdeněk Gryc je divný „křesťan“ a zlý člověk. Nezdá se vám ?

  Izraelská armáda vybombarduje křesťanskou nemocnici v den, kdy křesťanští náboženští vůdci v Gaze požádali křesťany po celém světě, aby se modlili za mír. Za co se asi modlí Zdeněk Gryc, nechci ani vědět.
  Lékaři v baptistické nemocnici v Gaze pořádají tiskovou konferenci obklopeni těly těch, kteří byli zabiti při izraelském bombardování:
  https://twitter.com/AlanRMacLeod/status/1714385563233468634

 78. Zdeněk Gryc říká:

  Zdeněk Gryc říká:

  Středa, 18. 10. 2023 v 11:54
  ANONYMY HÁZEL DO KOŠE
  ————————————
  Josef Jelínek šéfredaktor Jihlavských listů

 79. Svatopluk Beran říká:

  Zdeněk Gryc říká:
  Středa, 18. 10. 2023 v 15:44

  „Lidská zvířata chladnokrevně zavraždila Orana.

  ———————————————————————————————-

  Koloniálních choutky Židovské zvěře po druhé světové válce A JEJICH TERORISTICKÝCH ŽIDOVSKÝCH KOMAND, z toho vzniklé uprchlické tábory Palestinců v kterých se uprchlický status DĚDÍ.

  DESETITISÍCE PALESTINSKÝCH MRTVOL A PŘEŽÍVAJÍCÍ OBČANÉ BEZ BUDOUCNOSTI, TO JE POVÁLEČNÉ ŽIDOVSKÉ KRÉDO, JIŠTĚNÉ SPOJENÝMI STÁTY AMERICKÝMI.

  PRO JEDNY ZAJIŠTĚN OD USA STÁT, PRO DRUHÉ KLEC A ŽIDY VYKRÁDANÉ A OBSAZOVANÉ ÚZEMÍ.

  GENOCIDA PÁCHÁNA ŽIDY NEPŘETRŽITĚ JIŽ 75 LET

  https://cs.wikiital.com/wiki/Campi-profughi_palestinesi

 80. Svatopluk Beran říká:

  PĚT AŽ DESET TISÍC MRTVOL PO ŽIDY ORGANIZOVANÉM A TOLEROVANÉM MASAKRU CIVILNÍCH PALESTINSKÝCH OBYVATEL. ROZŘEZANÉ TĚHOTNÉ ŽENY NA PŮL A VYRVANÉ DĚTI Z JEJICH ÚTROB. ZVÍŘECÍ ŽIDÉ KRYLI A OSVĚTLOVALI V NOCI SVĚTLICEMI TŘÍDENÍ DÍLO DALŠÍCH LIDSKÝCH BESTIÍ.

  V červnu 1982 zaútočil na jižní Libanon vojensky Izrael, jenž tím reagoval na pokus o vraždu svého velvyslance v Británii, což byla práce palestinské teroristické organizace Abú Nidala. A vypukla první libanonská válka.

  Koncem srpna téhož roku zvolil libanonský parlament těsnou většinou novým libanonským prezidentem křesťanského vojenského vůdce Bašíra Džamáíla, jenž dříve s Izraelem spolupracoval. Tím přilil olej do ohně vzájemné křesťanské a muslimské nevraživosti.

  Byť se totiž Džamáil na izraelské invazi do země nepodílel, představoval přesto pro mnohé libanonské a palestinské muslimy izraelského zaprodance. Jeho volby se proto většina muslimských poslanců demonstrativně neúčastnila a krátce po jeho zvolení došlo k atentátu, jenž jeho působení v prezidentském úřadu ukončil vlastně ještě dříve, než pořádně začalo: dne 14. září 1982 zahynul Džamáil spolu s 25 dalšími lidmi při vražedném výbuchu, když teroristé vyhodili do vzduchu kanceláře jeho strany. Bylo zaděláno na katastrofu.

  Třídenní masakr

  Po Džamáilově smrti hledali křesťanští falangisté odvetu. V poledne 15. září 1982 obklíčili za pomoci IZRAELSKÝCH JEDNOTEK, které byly od června přítomny v Libanonu, palestinské uprchlické tábory Sabra a Šatila na předměstí Bejrútu. A Izraelci poté vpustili falangisty dovnitř, přestože museli tušit, k čemu se schyluje. V nočních hodinách jim navíc nasvětlovali tábory střílením světlic.

  To, k čemu v obou táborech ve dnech 16. až 18. září došlo, okomentovala o 40 let později tehdejší libanonská obyvatelka tábora Sabra Umm Abbasová slovem „nepředstavitelné“.

  „Co jsem viděla? Těhotné ženy, jimž vyrvali dítě z břicha, a pak je rozřezali na dvě části,“ řekla letos agentuře AFP pětasedmdesátiletá Abbasová.

  Dál zmínila svou vzpomínku na buldozery, které nabíraly mrtvá těla a shrnovaly je na hromadu. „Všechny mrtvé navalily do hluboké jámy, viděla jsem to,“ řekla.

  https://www.denik.cz/ze_sveta/masakr-v-sabre-a-satile-bejrut-16-az-18-9-1982-zabiti-palestinsti-arabove-libano.html

 81. Svatopluk Beran říká:

  PRAKTIKY UŽÍVANÉ AMERICKÝMI VOJENSKÝMI SPECIÁLNÍMI KOMANDY VE VÁLCE VE VIETNAMU, JIŽ POUŽÍVAJÍ VYŠKOLENÁ – ZVÍŘATA UKRAJINCI -, I V ČESKÉ REPUBLICE.

  https://www.novinky.cz/clanek/krimi-ukrajince-ktery-mel-manzelce-odpalit-petardu-v-genitaliich-obvinili-z-pokusu-o-vrazdu-40447229#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.web.nexttoart

  Až dvacet let vězení nebo i výjimečný trest hrozí 36letému Ukrajinci za brutální napadení manželky, které měl ve vagině odpálit petardu. Policisté totiž cizince nově obvinili za pokus o vraždu. Původně byl stíhán jen za těžké ublížení na zdraví. Novinkám to v úterý potvrdil státní zástupce Martin Rykl. Podle něj šlo o zvlášť surový způsob útoku.

 82. Zdeněk Gryc říká:

  BLBOUN 1X
  BERAN 3X
  NEJDE O FAKTA
  ALE O EMOCE
  ——-
  račte se podívat na

  Joseph Goebbels – Wikipedie
  cs.wikipedia.org/wiki/joseph_goebbels
  Paul Joseph Goebbels (29. října 1897 Rheydt – 1. května 1945 Berlín) byl jeden z nejvyšších německých nacistických představitelů a válečný zločinec, byl říšským ministrem propagandy (vedl ministerstvo pro lidovou osvětu a propagandu…
  ——
  ALE RADĚJI NA

  Architektura 58-89 (5/8)

  Dnes21:40 › 22:05
  Vyhledat na Seznam.cz
  V roce 2020 byla dokončena demolice brutalistní budovy bývalého Transgasu na Vinohradech. I přes protesty části veřejnosti. O něco dříve se vedla debata ohledně správného postupu rekonstrukce Hotelu Thermal v Karlových Varech. Architektura, která vznikla mezi lety 1958 a 1989 dodnes vyvolává vášně. Část veřejnosti ji stále pejorativně označuje za „komunistickou“. Osmidílný seriál režiséra Jana Zajíčka podle námětu Vladimira 518 chce tuto etapu dějin československé architektury nahlédnout komplexně, bez ideologických předsudků. Pavilon Expo 58, Plavecký stadion v Podolí, budova bývalého Federálního shromáždění, Nová scéna národního divadla, Žižkovský televizní vysílač, Vysílač s hotelem Ještěd, obchodní dům Kotva, obchodní dům Máj, Prior v Pardubicích nebo Hala Rondo, to všechno jsou ikonické stavby, které vznikly právě v tomto období. O nich, o jejich koncepci, o vztahu k režimu a jeho požadavkům, o vztazích mezi kolegy i o architektuře jako umění i technologické disciplíně v seriálu vyprávějí nejen architekti, ale i jejich příbuzní, kolegové a historici a teoretici umění. Osmidílný dokumentární seriál vypráví příběhy staveb, vývoje materiálů i samotných lidí, kteří se na jejich stavbě podíleli. A také, co postoj současné české společnosti k jedné etapě dějin domácí architektury říká o ní samotné.
  —————-
  BBC

  dobrou noc a pevnou naději

  Jan Masaryk

  K úmrtí Jana Masaryka došlo 10. března 1948; původně byla jeho smrt označena za sebevraždu, dnes je považována spíše za vraždu.

  Okolnosti úmrtí byly předmětem několika vyšetřování: v roce 1948, 1968–1969, 1993–1996 a 2001–2003, jejichž závěry se různily nebo byly přímo v rozporu.

  Vyšetřování bylo v roce 2003 uzavřeno jako vražda provedená neznámým pachatelem.
  Zatím poslední vyšetřování uzavřené v březnu 2021 nedošlo k jednoznačnému závěru,
  když nedokázalo prokázat ani jednu ze tří verzí (vražda, sebevražda, nešťastná náhoda).

  KDO
  +
  KDY

  přepadl

  Ukrajinu
  +
  Izrael

  JE PRO ANONYMKY
  +
  Berany
  snad jasné…

  hovoří data !!!

 83. Svatopluk Beran říká:

  BLBOUN 1X
  GRYC 3X

  https://cs.wikipedia.org/wiki/Edward_L._Bernays

  Edward Louis Bernays (22. listopadu 1891 – 9. dubna 1995) byl americký zakladatel moderních public relations.

  Narodil se ve Vídni v židovské rodině jako synovec psychiatra Sigmunda Freuda, ale již po roce se jeho rodiče přestěhovali do Ameriky, kde Edward vyrůst.

  Během první světové války působil v Creelově komisi pro informování veřejnosti, což byl PROPAGANDISTICKÝ ORGÁN AMERICKÉ VLÁDY, jejíž maisterštik pro mobilizaci amerických mužů do 1SV byla informace že němečtí vojáci vraždí a pojídají v Belgii malé děti.

  Nebo později když přirovnal CIGARETU V ÚSTECH ŽENY JAKO PENIS A TÍM POCHODEŇ PRO OSVOBOZENÍ ŽEN Z PODDANSTVÍ MUŽŮM. Tabákový průmysl v USA tak dostal novou injekci v podobě ženských zákazníků.

  Jeho nejlepším POSGRADUÁLNÍM žákem pak byl Gebls, který se později při amerických bankovních dotacích fašistickému Německu nijak netajil od koho čerpal nápady a poznatky jak manipulovat s lidskou myslí.

  DŮSLEDKY AMERICKÉ PROPAGANDY ŽIDOVSKÉHO TVŮRCE PUBLIC RELATIONS E.L. BERNAYSE ZE ZAČÁTKU 19 STOLETÍ, SI I DNES BEZ UŽÍVÁNÍ VLASTNÍHO MOZKU, NESE ARCHITEKT JIHLAVSKÉHO SOCIALISMU A DNEŠNÍ UDAVAČ V HAVLOVSKÉ DEMOKRACII, KTERÝ NAPŘÍKLAD I V DEMOKRACII ZAMĚSTNÁVÁ POLICI ZBYTEČNĚ SVÝMI EMOCIÁLNĚ SMYŠLENÝMI VIZEMI, KTERÉ MU TVOŘÍ KDESI V MOZKOVÉ KŮŘE.

  KDO
  +
  KDY

  inicioval a zaplatil protivládní puč nacionalistických pohrobků německých fašistů před volbami a jehož důsledkem bylo vyhnání tři čtvrtě milionu občanů z domova a třináct tisíc mrtvol

  NA UKRAJINĚ

  +

  IŽ 75 LET TERORISMU A GENOCIDY, VZNIKLÉHO ŽIDOVSKÉHO STÁTU SVÝM SOUSEDŮM

  JE PRO ARCHITEKTY SOCIALISMU GRYCA A DNEŠNÍHO UDAVAČE, TĚŽKO PŘI MOMENTÁLNÍ ČESKÉ MEDIÁLNÍ PROPAGANDĚ A RAKUŠANOVĚ I KOUDELKOVĚ PROAMERICKÉ CENZUŘE, TĚŽKO STRAVITELNÝM OŘÍŠKEM. (vyznamenání pro našeho nejvyššího zpravodajce Koudelku z nejvyšších míst CAI a vyškolení našeho dnešního presidenta Petra Pavla, bývalého studenta komunistické rozvědky, v amerických strukturách NATO i jeho PŘÍMÉ ZAPOJENÍ DO PŘÍPRAVY ILEGÁLNÍ AMERICKÉ VÁLKY V IRÁKU, KDY CELÁ AMERICKÁ VLÁDA FALEŠNÝMI DOKUMENTY CÍLENĚ PODVÁDĚLA V OSN, JE JEN DROBNOU UKÁZKOU SCHOPNOSTÍ UVAŽOVÁNÍ ARCITEKTA SOCIALISMU GRYCE. 🙂 🙂 🙂

  ALE HOVOŘÍ DATA !!!

 84. Svatopluk Beran říká:

  A ještě výborným poznatkem k pousmání dnešní židovskoamerické Bernaysovi propagandy je, jak v dnešní době ŽIDOVSKÉHO VÝVOJE UMĚLÉ INTELIGENCE vymyslet a předložit jako skutečnost cokoliv, předloží židovská armáda jako důkaz nahraný telefonický rozhovor dvou neznámých lidí od hřbitova, který zachytila v době válečného neskutečného zmatku A PŘITOM PŘED TÍM NEBYLI SCHOPNI ODHALIT NĚKOLIK MĚSÍCŮ PŘIPRAVOVANOU AGRESI HAMÁSU PROTI IZRAELI.

  HLUPÁKŮM BEZ VLASTNÍ SCHOPNOSTI UVAŽOVAT, TOHLE MŮŽE ŘÍKAT KDOKOLIV, STEJNĚ TAK JAKO TO, ŽE V DOBĚ ZAČÁTKU ,,NEČEKANÉHO KONFLIKTU,, JE ZCELA NÁHODOU NEJVĚTŠÍ AMERICKÉ VÁLEČNÉ LOĎSTVO, PRAKTICKY CELÉ SEDMITISÍCOVÉ MĚSTO LIDÍ, PŘIPRAVENO NA DRUHÉ STRANĚ POLOKOULE U HRANIC ŽIDOVSKÉHO STÁTU A SCHOPNO ZAREAGOVAT NA VÁLKU O KTERÉ NIKDO NIC NEVÍ A VŮBEC NIC NETUŠÍ!!! 🙂 🙂 🙂 , JO VYMÝVÁNÍ ÚZCE PROAMERICKÝCH MOZKŮ ZDÁRNĚ POKRAČUJE!!!

 85. Zdeněk Gryc říká:

  Ukrajinský deník, díl 9.
  Miroslav Tomanec, Ing., MBA | Středa, 27. 9. 2023 v 7:31
  ——————————————————————
  Žáci v posledním roce na gymnásiu
  a v prvních ročnících na vysokých školách
  by v rámci dějepisu měli vidět:

  Televizní pořad:

  Bitvy 2. světové války v barvě

  18. říjen23:15 › 00:00
  Vyhledat na Seznam.cz
  Nově kolorované filmy a amatérské záběry nám představí jeden z nejbrutálnějších konfliktů. Uvidíme, jak se nacistická vražedná mašinérie zapsala do dějin v nejkrvavějším válečném tažení všech dob. Adolf Hitler se od dvacátých let minulého století, kdy započal svou cestu k moci, netajil svou touhou porazit Sovětský svaz. Rozhodnutí napadnout Sovětský svaz sahá do doby, kdy Hitler psal knihu Mein Kampf. Byl přesvědčený, že když pro Německo zajistí tuto „zemi mléka a strdí“, jeho říši to umožní růst a Němci se stanou zdravějším a silnějším národem. V létě 1940 se Hitler vezl na vítězné vlně. Úspěch německého bleskového tažení, které téměř zlikvidovalo francouzská a britská vojska u Dunkerku, oslavoval v zaplněných berlínských ulicích. Svou pozornost nyní obrátil na východ.
  ——————————-
  V RÁMCI IMUNITY PROTI
  DEMAGOGII A PROPAGANDĚ – FORMOU VZDĚLÁNÍ
  BY MĚLA FIALOVA VLÁDA PODPOŘIT
  MINISTERSTVO ŠKOLSTVÍ

 86. Svatopluk Beran říká:

  Výborný nápad, schvaluji, jen bych ještě přidal co prováděly s Čechy ukrajinští nacionalisté společně s německým fašisty, které dnes honoruje Ukrajinská vláda vedená Zelenským, jak před 2SV ale i v jejím průběhu.

  Roman suševič

  https://cs.wikipedia.org/wiki/Roman_%C5%A0uchevy%C4%8D

  Ve službách nacistů.

  Během prvních válečných let Šuchevyč působil v Polsku. V té době se OUN rozštěpila na dvě frakce – umírněné pod vedením Andrije Mělnyka (OUN-M) a radikální pod vedením Stepana Bandery (OUN-B). Obě frakce pracovaly pro nacisty, ale po invazi do SSSR se banderovci stále více zapojovali do „přímých akcí“, což Mělnyk kvůli své katolické víře odmítal. Šuchevyč se připojil k Banderovi a pod vedením Abwehru z ukrajinských nacionalistů zformovali dva „policejní“ prapory, Nachtigall a Roland, které se podílely na etnických čistkách na Ukrajině, například na pogromech ve Lvově. Šuchevyč velel praporu Nachtigall, a po jeho reorganizaci na policejní Schutzmannschaft Battalion 201 byl zástupcem velitele praporu a velitelem 1. roty (k reorganizaci došlo kvůli nepokojům, které mezi ukrajinskými nacionalisty vyvolalo německé zamítnutí Deklarace ukrajinské nezávislosti). Prapor, složený jak z dobrovolníků OUN, tak z vybraných válečných zajatců, bojoval proti partyzánům v Bělorusku. Během svého nasazení policejní prapor ztratil 49 mužů a zabil přes 2.000 „partyzánů“, přičemž novější výzkumy ukazují, že toto označení zahrnovalo jak skutečné partyzány, tak i nepohodlné civilisty, včetně židů.

  Po porážce Němců u Stalingradu mnoho členů OUN začalo pochybovat o správnosti spojenectví s Německem. Po uplynutí kontraktu tak mnoho nacionalistů, včetně Šuchevyče, v lednu 1943 vystoupilo z praporu 201 (ti zbývající se přihlásili do vznikající dobrovolnické divize SS-Galizien). Přibližně 4.000 ukrajinských veteránů z nacistických policejních praporů se stalo páteří Ukrajinské povstalecké armády; přičemž muži jako Oleksandr Luckyj, Vasyl Sydor a Roman Šuchevyč se ujali nejvyšších velitelských postů v UPA. Šuchevyč upevnil svou pozici v UPA i v OUN-B jako „první mezi rovnými“ a v srpnu 1943, v době, kdy vrcholily masakry proti Polákům, byl jmenován velitelem UPA. Jako bývalý velitel protipartyzánských jednotek a znalec taktiky partyzánského boje i protipartyzánských operací měl Šuchevyč ideální předpoklady pro vedení záškodnické války, kterou pak úspěšně vedl několik let.

  Smrt
  .
  Šuchevyč se sám zastřelil, když byl zatýkán agenty MGB v Bilohoršču poblíž Lvova 5. března 1950. Jeho obydlí bylo obklíčeno asi 700 vojáky vojska ministerstva vnitra.

  Šuchevyčův ideologický obraz
  V ukrajinském národním pojetí, a to zejména na západní Ukrajině, je Roman Šuchevyč zobrazován jako hrdinný velitel největšího ozbrojeného hnutí proti krutovládě stalinismu a vůdce národního odboje. Jeho spolupráce s nacisty, genocidní politika vůči etnickým a náboženským menšinám, a především celé období od srpna 1941 do ledna 1943 jsou ve většině ukrajinských biografických pracích ignorovány, zlehčovány, nebo přímo popírány. Toto chápání Šuchevyče vyústilo až jeho posmrtné vyznamenání titulem Hrdina Ukrajiny (Герой України) prezidentem Juščenkem v říjnu 2007.

  Zcela opačný je naopak Šuchevyčův obraz v sousedním Polsku a Bělorusku, kde je naopak zásadní důraz kladen na masakry civilistů páchané ukrajinskými formacemi pod Šuchevyčovým velením. Po protestech těchto států, a také některých organizací z východní části Ukrajiny, bylo v dubnu 2010 Šuchevyčovo vyznamenání zpětně anulováno.

  V roce 2017 byla třída Generála Vatutina v Kyjevě přejmenována na třídu Romana Šucheviče. Předseda Ukrajinského židovského výboru to označil za „národní ostudu“.

 87. Svatopluk Beran říká:

  VOLYŇSKÝ MASAKR

  https://cs.wikipedia.org/wiki/Voly%C5%88sk%C3%BD_masakr

  V RÁMCI IMUNITY PROTI
  DEMAGOGII A PROPAGANDĚ – FORMOU VZDĚLÁNÍ
  BY MĚLA FIALOVA VLÁDA PODPOŘIT
  MINISTERSTVO ŠKOLSTVÍ

 88. Svatopluk Beran říká:

  DĚJINY BY MĚLY BÝT PŘEDKLÁDÁNY PRO STUDENTY V CELÉ JEJICH PROBĚHLÉ PODOBĚ.

  V RÁMCI IMUNITY PROTI
  DEMAGOGII A PROPAGANDĚ – FORMOU VZDĚLÁNÍ
  BY MĚLA FIALOVA VLÁDA PODPOŘIT
  MINISTERSTVO ŠKOLSTVÍ

  Dne 30. 4. 1945 americké jednotky dosáhly Chebu, Aše, potom směřovaly do Stříbra, Klatov, Domažlic… Pražské povstání proti německým okupantům 5. 5. 1945 působilo velmi rychle i mimo Prahu. Ve stejný den v Plzni české síly získaly silné pozice. Němečtí starostové Wild a Sturm byli zajištěni našimi vlastenci.
  Dne 6.5.1945 v 9 hodin ráno vstoupil do Plzně americký vojenský oddíl »B« 16. pancéřové divize pod velením plukovníka Nobleho. Ten měl nařízeno zastavit se na předměstí Plzně, ale viděl příležitost, rozkázal svému oddílu, aby obsadil Plzeň. (Archiv JNV Plzeň, -7-1. plk. Noble).
  Revoluční národní výbor v Plzni zveřejnil 6. 5. 1945 výzvu »Na pomoc bojující Praze«. Občané Plzně na výzvu reagovali bleskově. Velení USA bylo z české strany požádáno o zapůjčení automobilů pro přepravu dobrovolníků do Prahy a také o některé zbraně. Velení americké armády nejenže takovou žádost odmítlo, ale odjezd dobrovolníků na pomoc Praze zakázalo.
  Ukazovalo se, že zájmy USA jsou jiné než českých občanů bojovníků proti německým okupantům. Počínání Američanů v Plzni bylo podivné a vedlo k narůstání pochybností, o co jim vlastně jde. Po příchodu vojenských jednotek USA do Plzně zrušilo jejich velení Revoluční národní výbor v Plzni.
  Občané Plzně velmi tvrdě tento čin kritizovali a neuznali jej. Američané museli nakonec ustoupit, ale jejich počínání se nezměnilo. Všimněme si některých kroků, které americké vojenské velení v Plzni nařídilo a realizovalo:
  Jen americký velitel má právo určovat strukturu města Plzně.
  Ulice musí být vyklizeny, obyvatelé mohou do ulic jen v rozsahu dvou hodin za den.
  Bylo zakázáno vydávat a rozšiřovat české noviny a české informační letáky.
  Američané plzeňským bojovníkům proti německému fašismu zabavili vysílačky, zbraně, fotoaparáty, a dokonce zabavili i zbraně československým důstojníkům a policistům.
  Veškerá písemná povolení, žádosti, stížnosti… prostě veškeré písemnosti musely být napsány v českém i anglickém jazyce.
  Americké velení neustále opakovalo a kontrolovalo své nařízení, že německým důstojníkům se nesmí nic stát, protože jsou pod americkou kontrolou.
  Občané Plzně se mohli vzdalovat z města jen do vzdálenosti šesti kilometrů…
  Americké velení zakazovalo činnost Národních výborů jako orgánů nové lidové moci. To omezovalo naši suverenitu a poškozovalo plnění Košického vládního programu, který byl schválen 5. 4. 1945.
  Americké pojetí svobody prozrazoval také politický obsah vyhlášky amerického velitelství ve Strakonicích ze dne 9. 5. 1945 (č.j. 6684): Okresní hejtmani »budou provádět všechna nařízení amerického vojska a to do té doby, dokud nová česká vláda nebude uznána vládou USA…«. Přitom vláda ČSR byla v Košicích 5. 4. 1945 uznána všemi antifašistickými velmocemi a dalšími zeměmi.
  Americké bombardování Plzně: Tento nepřátelský akt nesmí být nikdy zapomenut. Tak to diktují fakta a historická pravda. Americkému velkokapitálu šlo hlavně o zničení významného centra naší ekonomiky Škodových závodů v Plzni a v dané oblasti.
  Fašistické Německo v březnu 1939 tyto závody zabralo a využívalo pro svůj válečný zbrojní program, a to až do konce války v roce 1945. Ve dnech 17. – 18. 4. 1945, čtrnáct dnů po přijetí Košického vládního programu, americký velkokapitál, vojáci a zbrojaři vedení vztekem a nervozitou z toho, že uvedené centrum naší ekonomiky nebudou ovládat, přistoupili ke zničení závodů v Plzni. Dne 25. 4. 1945 se uskutečnilo poslední masové bombardování Škodovky. Bylo to současně poslední bombardování v Evropě. 500 bombardérů USA svrhlo na závod 5000 tříštivých, fosforových a zápalných bomb. 29 objektů Škodovky bylo totálně zničeno, 21 těžce poškozeno, nebyl elektrický proud, komunikační a celková infrastruktura byla zničena.
  Americký zločin – bombardování Plzně – neměl žádný strategický význam z hlediska dokončování válečné porážky fašistického Německa. Byl to cílený nepřátelský záměr proti nové osvobozené Československé republice. Američanům šlo o rozbití průmyslové a ekonomické základny ČSR. Bylo zabito 624 Čechů, 453 jich bylo zraněno. Američané zničili 505 budov, seřaďovací nádraží a další objekty.
  Americký generál Patton poté, když si prohlížel ruiny Škodovky, prohlásil: »Dobrá práce, jsem spokojený!«
  Tajemství čtvrté brány. V této části zničené Škodovky »pracovaly« dva týmy Američanů ze strategické rozvědky. Zajímaly je výrobní a technologické plány, prototypy nových německých zbraní, které nebyly použity na frontách. Hledaly archiv závodu, ale ten byl zničen při americkém bombardování. Části archivu a plánů v některých výrobnách nám však přesto Američané ukradli. Náhradní válečný německý archiv nových zbraní a komponentů se ale Američanům nepodařilo odcizit.
  Dne 22. července 1945 se skupina Američanů převlečených do uniforem důstojníků československé armády zmocnila československých odborníků na odstředivé lití dělových hlavní a unesla je do Mnichova. Americký lup ve Škodovce mohl být ještě větší. Naši vlastenci a nové bezpečnostní orgány ČSR tomu zabraňovali.
  Pohled do jednoho policejního hlášení:
  Pod č.j. 400 pres./1945 bylo uváděno mj. toto: »Po obsazení Plzně americkou armádou vznikla řada nesnází, které se postupem času vyvinuly v problémy. Vojáci obsazují samovolně opuštěné byty bez ohledu na jejich zajištění, vnikají do nich i násilím… na otevřených táborech německého vojska v okolí Ejpovic naskýtá se týž obraz. Zde byly národnímu hospodářství způsobeny milionové škody, hlavně na motorových vozidlech, na kterých se přijela vzdát německá armáda, ustupující od Prahy. Američané velkou část vozidel zničili.«
  A pokračuje se dále:
  U Ejpovic Američané zničili velké zásoby prádla a potravin.
  Za starou hrnčírnou v Plzni do obrovské jámy svážela americká nákladní auta velké zásoby potravin, konzerv, nábytku… to polévali benzínem a zapalovali…
  V Chebu zničili Američané velké sklady látek, psacích strojů, radiopřijímačů, konzerv a automobilů…
  V Kraslicích zničili vojáci USA sklady hudebních nástrojů.
  Na zámku Pozorka u Kladrub bylo velké skladiště hlídáno československými hlídkami. Američané hrozící zbraněmi naše hlídky vytlačili, skladiště polili benzínem a zapálili.
  Z Aše bylo do Mnichova uneseno pět odborníků na výrobu technického porcelánu.
  Z tachovského muzea zmizely cenné památky – olejomalby, staré zbraně vykládané stříbrem. S tím vším zmizel také major armády USA Hoower.
  Ve Stodu se americké vojenské velitelství zmocnilo násilím 40 vagonů látek, zabavených Němcům, tyto zásoby Američané spálili.
  Národní výbor v Chebu 14. 5. 1945 oznámil, že americké vojenské velitelství nařídilo odvézt 45 vagonů obilí do Německa…

  »Pokus o hospodářskou kolonizaci ČSR«, Praha 1969, str. 11 a další.

  Připravil J. Groušl

  JÁ JEN DODÁVÁM. GEOPOLITICKÁ POROBA NEPŘIŠLA Z USA TAK JAK SI PŘEDSTAVOVALA VLÁDA USA, ALE PŘIŠLA ZE SOVĚTSKÉHO SVAZU. A TEDY URČITĚ TEHDY HORŠÍ NEŽ Z USA. PROČ ALE MUSÍME BÝT VLEZ.OŘIŤCI KAŽDÉMU NEUSTÁLE? PROČ TEĎ UŽ ZASE MUSÍME PŘES 30 LET LÍBAT ZA.EK USA. SKUTEČNĚ NENÍ ČR A EVROPA SCHOPNÁ MÍT SVOU VLASTNÍ SVĚTOVOU VIZI. PROČ A NACO MÁME DNES SVÉ EVROPSKÉ DĚTI PŘIPRAVOVAT DO AMERICKÝCHV VÁLEK PO CELÉM SVĚTĚ A PROTI CELÉMU SVĚTU?

 89. Zdeněk Gryc říká:

  PROČ TEĎ UŽ ZASE MUSÍME PŘES 30 LET LÍBAT ZA.EK USA.

  pane Beran přestaňte s líbáním.

  u mužských se mi to vždycky moc nelíbilo.

  Trojitý Brežněv, dvojitý Chruščov. Kde se vzala záliba komunistů ve „francouzském“ polibku
  1. květen 2023
  Historie Plus
  Berlínská zeď | Foto: Fotobanka Pixabay
  Trojitý Brežněv, dvojitý Chruščov. Kde se vzala záliba komunistů ve „francouzském“ polibku (repríza)
  25:30

  Komunisté už se nelíbají. Kdysi dávno to ale bylo běžné a uvítací ceremoniály mezi vysoko postavenými komunistickými pohlaváry polibku neobešly.

 90. Svatopluk Beran říká:

  VZKAZ PRO VÁS PANE GRYC, PANE TOMANEC A PRO NAŠI VLEZDOZADK.VOU VLÁDU OD PLUKOVNÍKA Douglase Macgregora – Skutečnosti o dění na Ukrajine

  https://www.youtube.com/watch?v=FQlto0bnuKE

  JSEM PŘESVĚDČEN ŽE TENTO AMERICKÝ PLUKOVNÍK NEŘÍKÁ NIC JINÉHO, NEŽ TO CO JÁ TU COBY V ČESKOSLOVENSKÉ REPUBLICE VYUČENÝ OBYČEJNÝ AUTOMECHANIK, UŽ PŘES DESÍTKU LET.

  PROSÍM ZAMYSLETE SE, ŽIVOT JE KRÁTKÝ

 91. Svatopluk Beran říká:

  A je to tady Zelenský pro USA končí, mají jinou práci ve světě. Z užitečného idiota dostaly co mohli.

  Kecy ,,RÁDOBY ČESKÝCH EXPERTŮ, PRO ČESKÉ NEVĚDOMÉ OBYVATELSTVO,, jsou další typickou třešničkou na českém mediálním dvorku. 🙂

  Expert Romancov – Zelenskyj může udělat stejnou chybu jako Putin. Je cesta, jak to zvrátit –

  https://volny.centrum.cz/?utm_source=vmail.centrum.cz&utm_medium=referral&utm_term=desktop&name=DPjLuL7o0ciDQ02WQDzAswSbohRgFQXyizV8h15Ws3qv2mfHRndDp5%2BxKQlt9g4U&timestamp=1698388591

 92. Zdeněk Gryc říká:

  Rusové popravují své vlastní vojáky, tvrdí Washington.
  Armáda útočí na Mykolajivskou, Chersonskou a Charkovskou oblast
  Příspěvek od: Libor Novák • 2 h

  Ruská armáda, ilustrační foto© mil.ru
  Ruská armáda v uplynulých dnech zintenzívnila útoky v okolí města Avdijivka v Doněcké oblasti na východě Ukrajiny ve snaze postoupit na frontě před přicházející zimou.

  „Máme informace, že ruská armáda popravuje vojáky, kteří odmítají plnit rozkazy,“ řekl Kirby.
  „Máme také informace, že ruští velitelé vyhrožují popravou celých jednotek,
  budou-li se snažit ustoupit před palbou ukrajinského dělostřelectva… Je to odsouzeníhodné,“ doplnil.
  ———————————————-
  Něco podobného se odehrávalo v bitvě u Stalingradu.

 93. Jan P říká:

  Další ODMÍTÁNÍ bojovat v RUSKU a na UKRAJINĚ. Polovina podzimu 2023

  Na základě analýzy statistiky justičního oddělení Nejvyššího soudu Ruské federace za první pololetí roku 2023 se celkový počet odsouzených vojáků zvýšil oproti prvnímu pololetí roku 2022 o 40 %. Od ledna do června bylo odsouzeno 2 694 osob, z toho 1 270 za trestné činy proti vojenské službě, zbytek za ostatní trestné činy včetně vraždy, krádeže, držení drog, řízení v opilosti (nepočítá se násilí páchané exwagneristy, kteří nevstoupil do ruských ozbrojených sil). O rok dříve to bylo 1918 odsouzení, z toho 543 za vojenské trestné činy. Počet trestů za vojenské zločiny se tak zvýšil téměř dvaapůlkrát. Mezi tyto trestné činy patří nedodržení rozkazu, dezerce, neoprávněné opuštění služby, předstírání nemoci a dobrovolná kapitulace.
  Ruský liberálně-pacifistický telegramový kanál ASTRA napočítal 24. října nejméně 173 ruských vojáků umístěných v ilegálních táborech pro odmítače na okupovaných územích Ukrajiny za posledních 10 dní. Podle jejich názoru je to jen špička ledovce – to, co se jim podařilo prosadit prostřednictvím odvolání na kanál. Zprávy přicházely hlavně z kupjanského směru na charkovsko-luganském pomezí; jsou plné stejných stížností na opilé velitele, nedostatek munice, průzkum, dělostřeleckou podporu, jídlo a vodu. Někteří lidé nechtějí bojovat vůbec, jiní odmítají jít na porážku. Nejčastěji se v příbězích objevuje mučírna ve vesnici Zajcevo, která se začala masově zaplňovat loni na podzim, poté byla po zveřejnění rozehnána a nyní je opět v provozu. Kolik lidí tam v tuto chvíli sedí, není známo.

  Podle Národní policie Ukrajiny bylo od začátku totální ruské invaze v zemi zahájeno asi 8 tisíc trestních řízení za vyhýbání se mobilizaci. Monitoring Shromáždění ukrajinského státního rejstříku soudních rozhodnutí ukazuje, že pokud na začátku roku byly tresty podle Čl. 336 trestního zákoníku (vyhýbání se mobilizaci) a čl. 408 trestního zákoníku (dezerce) v Charkovské oblasti byly vzácné a oddělené, od jara a léta se postupně začaly dávkovat, čímž se zpřísnil trest za nedostavení se k jednotce: v polovině léta první v našem regionu se objevil povolávací rozkaz, který byl odsouzen ke skutečnému trestu odnětí svobody, ale nyní se to děje pravidelně. Tyto údaje se pravděpodobně nebudou příliš lišit od obecné situace v zemi. Typický příklad z místních sociálních sítí, jak lze vydat předvolání k útvaru, vypadá takto: předevčírem policisté v ulici Kibalchich vnutili šestapadesátiletého muže nastoupit do auta a odvezli ho do záchytného střediska, kde se za 20 minut stal způsobilým ke službě. Druhý den se už musel ukázat se svými věcmi. Pak se takoví lidé připojují k řadám odmítačů v ozbrojených silách Ukrajiny.

 94. Jan P říká:

  Ještě roztleskáváte, čeští spoluviníci masakrů?
  „Nezisková organizace Save the Children s odvoláním na dostupná čísla uvedla, že v Gaze za poslední tři týdny zemřelo nejméně 3195 dětí, což je více než jich běžně umírá v ozbrojených konfliktech po celém světě za celý rok. Loni jich ve 24 různých zemích podle zprávy generálního tajemníka OSN zemřelo 2985, rok předtím 2515. V roce 2020 dětí zabitých v konfliktech na celém světě bylo 2674.“

 95. Zdeněk Gryc říká:

  Proč šel

  Svatopluk Beran říká:
  Pondělí, 30. 10. 2023 v 19:00

  Gastarbeitrovat do USA.

  Proč nešel

  Rabótať do SSSR

 96. Jan P říká:

  Dítě utěšující dítě. Tento svět nemůže být skutečný. Proč to „lidé“ prostě NEVIDÍ?
  https://twitter.com/missfalasteenia/status/1720925876357857298

 97. Svatopluk Beran říká:

  Doufejme že česká televize bude mít KONEŠNĚ odvahu ukazovat tisíce důsledků židovské okupace palestinských území například na DĚTECH – ANDĚLECH – I SKUTEČNOSTI O KAŽDODENÍCH VÁLEČNÉHÝCH ZLOČINECH, KDY JIŽ PO NĚKOLIKA DESETILETÍCH OSIDLOVÁNÍM, V POČTEM STATISÍCŮ ŽIDOVSKÝCH OSADNÍKŮ PŘICHÁZEJÍCÍCH Z CELÉHO SVĚTA, OSIDLUJÍ TITO ŽIDÉ VÝSOSTNÉ ÚZEMÍ PALESTINY.

  ŽIDÉ MAJÍ VÁLEČNÉ PRÁVO NA TĚCHTO VÁLKOU DOBYTÝCH ÚZEMÍ DRŽET SVÁ VOJSKA, KE KONTROLE TĚCHTO OKUPOVANÝCH ÚZEMÍ, KTERÁ ALE BUDOU JEDNOU MUSET VRÁTIT.

  TĚŽKO SE BUDOU VRACET ÚZEMÍ KDE DRTIVĚ PŘEVÝŠÍ OBČANÉ OKUPANTŮ V ČASE OBČANY OKUPOVANÉ. V TOM TKVÍ ŽIDOVSKÉ SVINSTVO BUDOUCNOSTI CÍLENĚ PŘIPRAVOVANÉ ŽIDOVSKÝMI VLÁDAMI. PROTO JE TOTO TOTO OSIDLOVÁNÍ MORÁLKOU LIDSTVA PŘES VÁLEČNÉ PRÁVO, POSUZOVANÉ JAKO VÁLEČNÝ ZLOČIN.

  ŽIDÉ NEMAJÍ ŽÁDNÉ PRÁVO, POKUD TO NEJSOU STŘEDOVĚCÍ BARBAŘI, TATO ÚZEMÍ OSIDLOVAT A POČETNĚ TAK V ČASE UMOŽNIT PŘEČÍSLENÍ PŮVODNÍHO OBYVATELSTVA – TO JE VÁLEČNÝ ZLOČIN – ZA KTERÝ MUSÍ NÉST ZODPOVĚDNOST KAŽDÝ OBČAN ŽIDOVSKÉHO STÁTU, JENŽ TOLERUJE TATO POČÍNÁNÍ VŠECH ŽIDOVSKÝCH VLÁD, ČI SE PŘÍMO TOHOTO VÁLEČNÉHO OSIDLOVÁNÍ – BUDOVÁNÍ NOVÉHO ŽIDOVSKÉHO LEBENSRAUMU NA CIZÍM ŮZEMÍ – DOPOUŠTÍ.

 98. Dvořák říká:

  A že židé Gazu úplně opustili a arabákům to stejně nestačilo a pokračovali v napadení Izraele,to nic?

 99. Svatopluk Beran říká:

  VYSTĚHOVANÍ ŽIDÉ Z GAZY BYLI OPET JEN A JEN VE VĚTŠINĚ ŽIDOVSKÉ NÁPLAVY Z ARABSKO – IZRAELSKÝCH VÁLEK, JENŽ ŽIDÉ VŽDY VYHRÁLI. DRTIVÉ MINIMUM BYLO STAROUSEDLÍKŮ, HISTORICKY ŽIDÉ V TĚCHTO MÍSTECH ŽÁDNÉ ENKLÁVY NEMĚLI.

  Šaron nevyloučil referendum o zrušení osad v pásmu Gazy.

  4. 2. 2004, 16:01 – TEL AVIV

  https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-saron-nevyloucil-referendum-o-zruseni-osad-v-pasmu-gazy-281455

 100. Svatopluk Beran říká:

  ZA VEŠKERÝM VÁLEČNÝM SVINSTVEM PO CELÉM SVĚTĚ V POSLEDNÍCH DESETILETÍCH, NAJDEŠ SPOJENÉ STÁTY AMERICKÉ.

  USA už netrvají na zastavení výstavby židovských osad.

  8. 12. 2010

  Jeruzalém/Ramalláh – Spojené státy už nebudou tlačit na Izrael, aby zmrazil výstavbu židovských osad. Bílý dům oznámil, že moratorium nepovažuje za podmínku pro obnovení mírových rozhovorů. Chce se zaměřit na jiné způsoby, jak přivést obě strany opět k jednacímu stolu. Přímé mírové rozhovory přerušili Palestinci a Izraelci v září, kdy Izrael obnovil stavbu na okupovaných palestinských územích. Palestinci rozhodnutí USA kritizují.

 101. Svatopluk Beran říká:

  Politický systém Státu Izrael je svou strukturou parlamentní zastupitelská demokratická republika s pluralitním politickým systémem. NEMÁ PSANOU ÚSTAVU ANI VYZNAČENÉ HRANICE ZÁKONEM, politický systém Státu Izrael a jeho hlavní principy jsou ukotveny v jedenácti Základních zákonech.

  Stát Izrael nemá klasickou psanou ústavu. Přestože Deklarace nezávislosti slibuje, že ústava bude schválena do 1. října 1948, propastí mezi sekulárními a náboženskými představiteli vznikl rozpor, jenž znemožnil přijetí jednotného dokumentu. DAVID BEN GURION POZDĚJI PROHLÁSIL, ŽE IZRAEL BY MĚL VYČKATNÁVRATU VŠECH ŽIDŮ DO IZRAELE. Zbožní Židé odmítali představu, že jejich národ bude mít dokument, který bude mít větší autoritu než náboženské texty jako jsou Tóra, Tanach, Talmud a Šulchan aruch. Začátkem 90. let prohlásil vůdce Šasu, Arje Deri, že i kdyby v návrhu ústavy bylo Desatero, odmítl by se pod něj podepsat.

  Zákon o návratu (hebrejsky חוק השבות‎, chok ha-švut) je izraelský zákon, který zaručuje každému člověku s židovskými kořeny a členům jeho rodiny právo přijít do Izraele a automaticky získat státní občanství. Zákon se nevztahuje pouze na člověka, který má židovskou matku či konvertitu, ale i na člověka, který má židovské příbuzenské vztahy ze strany otce či prarodičů. Byl schválen prvním Knesetem 5. července 1950. Netýká se ale těch Židů, kteří vyznávají jinou víru než judaismus (včetně mesiánských židů).

  NA STATISÍCE PALESINCŮ ODSUNUTÝCH ZE SVÉ HISTIRICKÉ DOMOVINY S NĚKOLIKAGENERAČNÍMI KOŘENY NA DNEŠNÍM ÚZEMÍ STÁTU IZRAEL, SE NIKDY NESMÍ VRÁTIT DO SVÉ DOMOVINY.

  NIKDY SE NEPODEPSALI, JAKO SUDEČTÍ NĚMCI U NÁS, NA DRUHÉ SVĚTOVÉ VÁLCE A PŘESTO BYLI ZE SVÝCH HISTORICKÝCH DOMOVŮ ODSUNUTI ŽIDY A ZAKÁZÁN JIM NÁVRAT DO MÍST JEJICH PR,PRA,PRA……..DĚDŮ.

  ATD, ATD, ATD.

 102. Zdeněk Gryc říká:

  Svatopluk Beran říká:
  Neděle, 5. 11. 2023 v 17:52
  ZA VEŠKERÝM VÁLEČNÝM SVINSTVEM PO CELÉM SVĚTĚ V POSLEDNÍCH DESETILETÍCH, NAJDEŠ SPOJENÉ STÁTY AMERICKÉ.
  —————————
  Také za vznikem Československa ?

  26. října byla ve Spojených státech podepsána Filadelfská dohoda mezi T. G. Masarykem a předsedou Americké národní rady Uhro-Rusínů Grigorijem Žatkovičem o připojení území budoucí Podkarpatské Rusi k Československu. 26. října také císař Karel I. vypověděl spojenectví s Německem[7] a 27. října Rakousko-Uhersko nótou ministra zahraničí Andrássyho přijalo podmínky prezidenta Wilsona pro jednání o příměří.

  Říjen 1918, pokus o federalizaci Rakouska-Uherska a Washingtonská deklarace[editovat | editovat zdroj]
  5. října 1918 Německo přišlo s nabídkou příměří, v níž vyjádřilo souhlas s vyjednáváním o podmínkách podle čtrnácti bodů prezidenta Wilsona (následující vyjednávání pak vedlo 11. listopadu 1918 k uzavření tzv. příměří z Compiègne).
  Na 14. října svolala Socialistická rada generální stávku a řadu demonstrací, kde měl být vyhlášen socialistický stát nezávislý na Rakousku. [4] Když se o tom dozvěděl zástupce velitele pražské vojenské posádky, maršál Eduard Zanantoni, dal v Praze rozmístit vojsko. Národní výbor se obával krveprolití, snažil se připravené demonstrace odvolat a distancoval se od zamýšleného vyhlášení samostatnosti, demonstrace se ale odvolat nepodařilo. K násilí ale nedošlo. Někteří z vůdců Socialistické rady byli následně zatčeni. [4]
  Tyto události vyděsily rakousko-uherskou vládu, která se velmi obávala chaosu a vzestupu bolševismu. [4] 16. října do Prahy poslala majora Rudolfa Kalhouse, aby s českými vůdci dohodl udržení kázně u českých pluků. Rašín mu to slíbil výměnou za slib lepšího přístupu Vídně vůči Čechům. [4]
  16. října 1918 byla zveřejněna poslední rakouská nabídka adresovaná prezidentu Wilsonovi, tzv. Národní manifest. Byla předána Rakouskem švédské diplomacii již 7. října, kdy Karel I. se ještě na poslední chvíli snažil zachránit svoji monarchii. Jeho nabídka byla ze strany USA za dva dny odmítnuta. Nabídka zahrnovala autonomii pro Čechy, ale pouze pro ně, pro Slováky nikoliv. Neřešila řadu problémů: Polsko, národy v Uhersku (Uhersko bylo z federalizace úplně vyloučeno a mělo si zachovat centralizovanou monarchii), chybělo také řešení jihoslovanské otázky atd. Citát: „Rakousko se má státi, jak tomu chtějí jeho národové, státem spolkovým, v němž každý národní kmen tvoří svůj vlastní státní útvar na území, jež obývá. Tím se nijak nepředbíhá spojení polských území Rakouska s polským neodvislým státem. Městu Terstu s obvodem dostane se podle přání jeho obyvatelstva postavení zvláštního. Tato nová úprava, která se nijak nedotýká celistvosti zemí Svaté koruny uherské…“. [5] Odmítnutím Karlova manifestu jeho hlavními protivníky, tedy Spojenými státy, Francií a Spojeným královstvím, došlo k rozpadu monarchie a v této souvislosti ke vzniku Československa. 19. října tento manifest odmítl také Národní výbor. [4]
  17. října bylo T. G. Masarykem zasláno prezidentu Wilsonovi „Prohlášení nezávislosti československého národa“, aby se mohl připravit na odpověď Habsburkům. Tento text byl později označen jako Washingtonská deklarace. Masaryk o plánech Karla I. Habsburského na federalizaci věděl a proto text prohlášení připravil se svými spolupracovníky; z části na něm pracoval přímo sám.
  18. října Wilson odepsal Masarykovi, že deklaraci četl, dojala ho a již dává odpověď Rakousku, se kterou bude Masaryk spokojen. Washingtonská deklarace Čechoslováků byla ještě téhož dne vyhlášena v Paříži. Důležitější ale je, že 18. října obdržel také švédský velvyslanec působící ve Washingtonu Wilsonovu odpověď pro Rakousko-Uhersko (Švédsko bylo pověřeno zastupováním zájmů Rakouska-Uherska vůči USA). Na počátku Wilsonovy odpovědi, kterou velvyslanci Švédska předal Robert Lansing, nenechal prezident USA rakouské vládní kruhy na pochybách o tom, že pouhá autonomie rakousko-uherských národů (požadavek, který Wilson zapsal ještě 8. ledna 1918 do svých čtrnácti bodů) nemůže už sloužit jako podklad pro mír. Citát: „Mezi Čechoslováky a říší německou i rakousko-uherskou je stav válečný a Národní rada je de facto válčící strana … a ony, ne on (poznámka: Karel I.), mají býti soudci nad tím, které akce na straně vlády rakousko-uherské uspokojí aspirace a mínění národů o jejich právech a o určení jejich jakožto členů rodiny národů…“.
  20. října ve 3 hodiny odpoledne byla americkým velvyslanectvím v Paříži úředně Benešovi sdělena odpověď prezidenta Wilsona rakousko-uherské vládě, tedy, že mír bude jen za podmínky uznání samostatnosti Čechoslováků a Jihoslovanů.
  22. října se sešel císař Karel I. s místopředsedou Národního výboru Československého Václavem Klofáčem a žádal ho, aby se následující události obešly bez krveprolití. [6] Také velení pražské vojenské posádky souhlasilo, že nebude klást událostem žádný odpor a úloha vojska se omezí pouze na udržení pořádku. [6] 25. října jednali Maďaři s Milanem Hodžou a dalšími slovenskými politiky, nabídli vytvoření zvláštního slovenského ministerstva. [6]
  26. října byla ve Spojených státech podepsána Filadelfská dohoda mezi T. G. Masarykem a předsedou Americké národní rady Uhro-Rusínů Grigorijem Žatkovičem o připojení území budoucí Podkarpatské Rusi k Československu. 26. října také císař Karel I. vypověděl spojenectví s Německem[7] a 27. října Rakousko-Uhersko nótou ministra zahraničí Andrássyho přijalo podmínky prezidenta Wilsona pro jednání o příměří.
  ——————————–
  Svatopluk Beran říká:
  Středa, 1. 11. 2023 v 8:46

  STARÝ MUŽI POKUSTE SI TO ZAPAMATOVAT.

 103. Zdeněk Gryc říká:

  26. října byla ve Spojených státech podepsána Filadelfská dohoda mezi T. G. Masarykem a předsedou Americké národní rady Uhro-Rusínů Grigorijem Žatkovičem o připojení území budoucí Podkarpatské Rusi k Československu.

  PO OSVOBOZENÍ V 1945
  tomu bylo jak?
  a proč?
  ———————————–
  Svatopluk Beran říká:
  Středa, 1. 11. 2023 v 8:46

  STARÝ MUŽI POKUSTE SI TO ZAPAMATOVAT.

 104. Zdeněk Gryc říká:

  převzato:

  Akcím za prosazení vzniku a uznání samostatného Československa
  také napomáhaly různé krajanské sbírky

  (převážně v USA)

  a především vznik československých legií.

  Svatopluk Beran říká:
  Středa, 1. 11. 2023 v 8:46

  STARÝ MUŽI POKUSTE SI TO ZAPAMATOVAT.

 105. Zdeněk Gryc říká:

  Návrat Tomáše Garrigua Masaryka do vlasti

  Začátkem roku 1918 se Masaryk vydal do USA,
  aby se setkal s prezidentem Woodrowem Wilsonem
  a přesvědčil ho o osamostatnění Československa.

  Masaryk v Americe dlouhé týdny přednášel a přesvědčoval.

  Napsal dokonce i knihu “Nová Evropa”,
  která ve výsledku přispěla k Wilsonovu rozhodnutí,
  že odmítne rakouské návrhy na federalizaci monarchie a
  podpoří vznik Československa a jiných slovanských národů.

  Samostatný Československý stát byl vyhlášen 28.října 1918.

  Krátce po vyhlášení samostatnosti
  byl v revolučním Československu Masaryk prohlášen také za prezidenta republiky.

  V této době byl však Masaryk ještě v USA

  a do své milované vlasti přijel až v prosinci roku 1918.

  20. listopadu 1918 se Masaryk vydává z New Yorku vstříc nové svobodné budoucnosti.

  Cesta mu trvala přibližně měsíc,
  jelikož jako prezident ještě navštívil Anglii, Francii, Itálii a Rakousko,
  a tak se do své mateřské země dostal až 21. prosince 1918,
  kde ho vítězoslavně přivítaly tisíce lidí.
  ————————————————————–

  Návrat Eduarda Beneše do vlasti.

  Z Moskvy Prezident Beneš přijel 3. dubna 1945 do Košic.

  Ocitl se tím konečně na části osvobozeného území obnovovaného Československa.

  Z dnešního hlediska ovšem zaráží seznam osob, které ho na místě vítaly,
  nebo s ním už z Moskvy přicestovaly.
  Ta jména mluví za vše:
  kromě lidoveckého premiéra Jana Šrámka

  šlo vesměs pouze o komunisty nebo jejich skryté spolupracovníky,
  jako byl moskevský velvyslanec Zdeněk Fierlinger,
  který Šrámka ještě v Košicích jako premiér vystřídal.
  Dále už následovali:
  Gottwald,
  Slánský,
  Kopecká,
  Široký,
  Laušman (váhavý sociální demokrat nepevných zásad),
  a k tomu komunistický kulturní sekerník Zdeněk Nejedlý.

  Vše v přítomnosti sovětského velvyslance Valeriana Zorina.

  Prezidenta a jeho shromážděnou družinu

  vítal v košickém divadle člen předsednictva Národní rady Slovenska

  Gustáv Husák. Co dodat.
  ——————————-
  Svatopluk Beran říká:
  Středa, 1. 11. 2023 v 8:46

  STARÝ MUŽI POKUSTE SI TO ZAPAMATOVAT.

 106. Zdeněk Gryc říká:

  TGM
  Zdeněk Gryc | Sobota, 28. 10. 2023 v 9:41

  ————————————————-
  Svatopluk Beran říká:
  Středa, 1. 11. 2023 v 8:46

  STARÝ MUŽI POKUSTE SI TO ZAPAMATOVAT.

 107. Svatopluk Beran říká:

  Původní rozum WILSONA byl nechat RAKOUSKO-UHERSKO pohromadě. Teprve časem si uvědomil, že lepší a jednoduší bude pro budoucnu USA nemuset soupeřit s většími státními celky a mocnostmi ve světě. O nějakém rozkladu RAKOUSKA-UHERSKA nechtěl zpočátku ani slyšet. Teprve časem došlo americké diplomacii využít národnostních rozmíšek v Evropě a raději k toleranci nových menších národnostních celků v Evropě. Menší národní celky se jednodušeji ovládají, přemlouvají a nejsou do budoucna hospodářskými konkurenty a vojensky nebezpečné. Samozřejmě jsem rád že jsme byli samostatní, ale to už nikdy nebudeme. Protože přes země které Američané po druhé světové válce v Evropě okupovali a UŽ Z NICH NIKDY NEODEŠLI, NÝBRŽ JE ZA UVOLNĚNÍ Z OKUPACE ZAČLENILI DO SVÉHO MILITARISTICKÉHO USKUPENÍ NATO A NÁSLEDNĚ PO NABÍDCE RUSKA O MÍRU A SPOLUPRÁCI, DOMINOVÝM EFEKTEM A OBCHODNÍ PROXI VÁLKOU Z RUSKEM NA UKRAJINĚ DNES ZABÍRAJÍ CELÝ ZBYTEK EVROPY PRO SVÉ HOSPODÁŘSKÉ A MILITARISTICKÉ POTŘEBY. Pokud by takto USA NEPŘEMÝŠLELI DOPŘEDU, MOHL BY SE MASARYK, ŠTEFÁNIK A OSTTNÍ STRHAT A WILSON BY ZŮSTAL U PŮVODNÍHO SVÉHO PŘESVĚDČENÍ.

  Přesně tak jak si postupně s každým státem v Evropě dělají USA samostatnou vojenskou smlouvu. Je vždy jednoduší si vybudovat pátou kolonu v malém státě, v menším celku než ve velké zemi. ŘÍKÁ SE TOMU UŽ OD OTCE ZAHRANIČNÍ POLITIKY USA, PANA DULESE, (- DOMINOVÝ EFEKT -), KTERÝ NAPŘÍKLAD CHYTŘE ANEKTOVAL V DEVATENÁCTÉM STOLETÍ PRO USA HAVAJSKÉ OSTROVY, POMOCÍ MIGRUJÍCÍCH AMERICKÝCH OSADNÍKŮ – PLANTÁŽNÍKŮ – Z USA NA HAVAJSKÉ OSTROVY, ASI TAK NĚJA, JAK TO DNES DĚLAJÍ ŽIDÉ PALESTINCŮM NA PALESTINSKÝCH VÝSOSTNÝCH ÚZEMÝCH. NAPŘED PŘEČÍSLÍŠ DOMORODCE, PAK NA JEJICH ÚZEMÍ UDĚLÁŠ REFERNDUM A ZKUŠEBNÍ VOLBY, NÁSLEDNĚ ÚZEMÍ ANEKTUJEŠ A NA ÚPLNÝ ZÁVĚR PŘIJDE ZAČLENĚNÍ.

  STARÝ MUŽI POKUSTE SI TO ZAPAMATOVAT.

  ŘÍKÁ SE TOMU ZAHRANIČNÍ POLITIKA NEBO TÉŽ GEOPOLITIKA ZÁJMOVÉ MOCNOSTI

 108. Svatopluk Beran říká:

  Zdeněk Gryc říká:
  Neděle, 5. 11. 2023 v 21:32
  Návrat Tomáše Garrigua Masaryka do vlasti

  Začátkem roku 1918 se Masaryk vydal do USA,
  aby se setkal s prezidentem Woodrowem Wilsonem
  a přesvědčil ho o osamostatnění Československa.

  DOPORUČIL BYCH KE STUDIU K TOMUTO TÉMATU TÉŽ KNIHU CARLA J. RICHARDA

  AMERICKÁ INVAZE DO RUSKA – Šedesát tisíc amerických mariňáků (na Sibiři) a české legie.

  https://www.databazeknih.cz/knihy/americka-invaze-do-ruska-sedesat-tisic-americkych-marinaku-a-ceske-legie-187213

  STARÝ MUŽI POKUSTE SE JEŠTĚ CHVILKU STUDOVAT. A NEBÝT V DNEŠNÍ ČESKÉ DEMOKRACII JEN VE VLEKU LŽIVÉHO AMERICKÉHO NEOLIBERÁLNÍHO MILITARISMU, STEJNĚ JAK MNOZÍ BYLI DŘÍVE VE VLEKU SOVĚTSKÉHO KOMUNISMU.

 109. Dvořák říká:

  Pane Berane,je zvláštní, že odkazy si najít umíte,ale asi jen některé. A stejně byste si udělal ten svůj správný názor. Ta historicka hranice,ktera určuje,ze je to výhradně arabske území,je přibližně kde? Já myslím, že tady je dost jasný,kdo je letitý agresor. Jedna strana se domluvit nechce a zase je jasný, která. Že umírají palestinští civilisté? A kdo jiný? Mají snad teroristi armádu,nebo jsou to jen ozbrojený civilisti? Bohužel, takhle jednat s muslimem v Evropě neumíme,to se před nimi plazí politici po břiše. Ale v Izraeli dělají ramena.

 110. Jan P říká:

  Ministr izraelské vlády Otzma Yehudit: „Jednou z možností, jak vyřešit problém Gazy je odpálit tam atomovku. Místní populace, ať táhne do Irska nebo do pouště.“
  Tomuhle tleskají a tohle aktivně podporují paní von der Leyenová pánové Fiala nebo Lipavský (Česká pirátská strana a de facto vlastně snad všichni čeští politici včetně internetových (ne)placených trollů jak Gryc a Dvořák.

 111. Zdeněk Gryc říká:

  Svatopluk Beran říká:
  Středa, 1. 11. 2023 v 8:46

  STARÝ MUŽI POKUSTE SI TO ZAPAMATOVAT.
  ——————————————
  Most přes řeku Kwai

  Dnes20:00 › 22:45
  Vyhledat na Seznam.cz

  Předchozí fotografieDalší fotografiePřejít do galerie
  Říkalo se jí železnice smrti. Té trati, která měla v roce 1943 spojit Bangkok s Rangúnem a umožnit tak Japoncům dokonalé propojení a ovládnutí celého toho obrovského území od Singapuru až po Barmu. Pracovaly a umíraly na ní desetitisíce zajatců i domorodců. Vyčerpávající dřina, podvýživa, tropické klima, malárie, úplavice, beri beri – to vše si vybíralo svou krutou daň… Po celé její délce byly desítky zajateckých táborů. Ten, jemuž velí plukovník Saito, je však ze všech nejdůležitější. Neboť tady má vzniknout most, bez něhož železnice nemůže fungovat. Most, který mu postaví nový kontingent britských zajatců. Saito ovšem netuší, že jejich velitelem, jediným, jehož Angličané jako svého velitele uznávají, je plukovník Nicholson. A plukovník Nicholson má o existenci svých mužů v táboře velmi jasnou představu, která se ovšem značně liší od toho, co od nich očekává Saito… Film, natočený podle bestselleru Pierra Boullea, inspirovaného skutečnými událostmi, získal sedm z osmi oscarových nominací, (nejlepší film, David Lean za nejlepší režii, Alec Guinness jako nejlepší herec v hlavní roli, nejlepší scénář, kamera, původní hudba, střih), 3 Zlaté glóby a řadu dalších prestižních britských i mezinárodních cen. Do povědomí filmových diváků na celém světě pak vstoupila i jeho ústřední melodie – hvízdaný pochod anglických vojáků.
  ———————————————————————–

  Druhá světová válka
  Mírová smlouva s Japonskem bude do konce roku, doufá Putin

  12.09.2018 10:23
  SDÍLEJTE:
  Ruský prezident Vladimir Putin navrhl Japonsku uzavřít mírovou smlouvu do konce roku, a to bez jakýchkoli podmínek. Veškeré sporné otázky by měly být podle ruského prezidenta vyřešeny až poté. Moskva a Tokio o mírové smlouvě bezvýsledně jednají od konce druhé světové války, rozhovory blokuje územní spor o jižní Kurily.
  „Uzavřeme do konce roku mírovou smlouvu bez jakýchkoli předběžných podmínek,“ obrátil se Putin na tiskové konferenci k japonskému premiérovi Šinzóovi Abemu. „Až pak na základě mírové smlouvy budeme jako přátelé řešit všechny sporné otázky. Soudím, že by to ulehčilo řešení problémů, s nimiž se nedokážeme vyrovnat už sedmdesát let,“ řekl prezident japonskému partnerovi.
  Mírová smlouva mezi oběma zeměmi nebyla po druhé světové válce uzavřena
  kvůli územnímu sporu o původně japonské ostrovy na jihu Kuril
  anektované Ruskem.
  Moskva opakovaně označuje zábor jihokurilských ostrovů za nezvratný výsledek druhé světové války.
  Připouští realizaci společných projektů na ostrovech, ale na své svrchovanosti trvá.

 112. Zdeněk Gryc říká:

  Sovětsko-japonský pakt o neútočení

  Sovětsko-japonský pakt o neútočení, 13. dubna 1941
  Sovětsko-japonský pakt o neútočení byl podepsán na pět let v Moskvě 13. dubna 1941.[1] SSSR jej vypovědělo Japonsku 5. dubna 1945.[2][1]

  Japonský velvyslanec Jošicugu Tatekawa 30. října 1940 na schůzce s Molotovem vyslovil

  „přání uzavřít se SSSR pakt o neútočení, podobný sovětsko-německému paktu“.

  Molotov odpověděl, že „uzavření paktu rozváže Japonsku ruce na jihu, ale z druhé strany zkomplikuje naše vztahy s USA a Čínou“.

  SSSR za to požadoval kompenzaci, např. Jižní Sachalin nebo Kurilské ostrovy.
  To bylo pro Japonsko nepřijatelné a jednání uvázla na mrtvém bodě.
  K obratu došlo až 24. března 1941,
  kdy japonského ministra zahraničních věcí Jósuke Macuoku (松岡 洋右) přijal sám Stalin

  a k možnosti zlepšení vzájemných vztahů uvedl, že „to pokládá nejen za nutné, ale i za zcela reálné.“

  Text paktu se skládal ze čtyř článků, v nichž si obě strany vzájemně garantovaly územní integritu a neutralitu v případě konfliktu se třetí stranou.
  ———————————————————————————————¨
  Na rozdíl od sovětsko-německého paktu neměla tato dohoda žádné tajné dodatky.
  ———————————————————————————————
  Svatopluk Beran říká:
  Středa, 1. 11. 2023 v 8:46

  STARÝ MUŽI POKUSTE SI TO ZAPAMATOVAT.

 113. Svatopluk Beran říká:

  Dvořák říká:
  Pondělí, 6. 11. 2023 v 11:52
  Pane Berane,je zvláštní, že odkazy si najít umíte,ale asi jen některé. A stejně byste si udělal ten svůj správný názor.

  Pane Dvořák již mnohokrát jsem zde, za svou již možná dvacetiletou účast na blozích, napsal že to co dělám je vyrovnávání TOTALITY JEDNOJEDINÝCH ZPRÁV Z NAŠICH MEDIÍ.

  NEMÁM ŽÁDNÝ PROBLÉM HOVOŘIT O ÚSPĚŠÍCH ZÁPADU, ALE TOTALITNÍ MASMEDIÁLNÍ JEDNOSTRANNÁ ČESKÁ DEMAGOGIE O TOM JAK JEDNI JSOU ANDĚLÉ A DRUZÍ MOHOU BÝT JEN HLUPÁCI A VRAZI JE ŠÍLENOSTÍ, V ZHLEDEM K TOMU CO UŽ JSME TU JEDNOU ZAŽÍVALI. SPRÁVNĚ PODOTÝKÁTE, ŽE SI HLEDÉM JEN NĚKTERÉ ODKAZY. JÁ TO DĚLÁM CÍLENĚ ZA NAŠE MEDIA, KTERÁ NA SKUTEČNÉ DĚNÍ VE SVĚTĚ SER.U A KRMÍ OBČANY ČESKÉ REPUBLIKY POLOVIČNÍ, MNOHDY POUZE TŘETINOVÝMI ZPRÁVAMI O DĚNÍ VE SVĚTĚ A TAK ZCELA PŘEKRESLUJÍ SKUTEČNOSTI A GUMUJOU ČESKÝM OBČANŮM HLAVY. PAN GRYC SPOLU S PANEM TOMANCEM JSOU TOHO DOSTATEČNÝM DŮKAZEM.

  SVĚT NENÍ TAK BÍLÍ A ČERNÝ JAK TU TITO DVA PÁNOVÉ TLESKAJÍ.

  VYROVNÁVÁM SKUTEČNOSTI DLE SKUTEČNĚ HISTORICKY PROBĚHLÝCH UDÁLOSTÍ.

  MÝM SNEM NENÍ ANI AMERICKÝ, ANI RUSKÝ, ANI ČÍNSKÝ SVĚT. UMÍM SI PŘEDSTAVIT ÚPLNĚ JINÝ.

  TO ŽE TADY GRYC ČI TOMANEC O MNE TVRDÍ ŽE JSEM PUTINOVEC JE JEN JEJICH UBOHOST V NEZNALOSTI HISTORIE LIDSTVA.

  STÁLE PŘEMÝŠLÍ V KOMUNISTICKÉM MODU JEDNODUCHOSTI POHLEDU NA SVĚT.

 114. Svatopluk Beran říká:

  Most přes řeku Kwai

  Dnes20:00 › 22:45
  Vyhledat na Seznam.cz

  Předchozí fotografieDalší fotografiePřejít do galerie.

  Sovětští váleční zajatci během druhé světové války

  Tento článek se zabývá osudy sovětských válečných zajatců během druhé světové války, kteří se dostali do nacistického zajetí během bojů na východní frontě. Během války se dostalo do německého zajetí na východní frontě asi 5,7 milionů lidí, kteří byli příslušníky sovětských ozbrojených sil.

  Brutální zacházení se sovětskými válečnými zajatci, zejména v prvních 8 až 12 měsících po nacistickém vpádu patří mezi nejhorší genocidy v dějinách. Vyžádalo si životy zřejmě 3,3 až 3,5 milionů, tedy téměř 57,5 % ze všech, kteří se dostali do zajetí.

  KOLIOK ŽE TO GRICI ZAHYNULO SPOJENECKÝCH VOJÁKŮ V JAPONSKÉM HRŮZNÉM KONCENTRÁKU?

  KOLIK ŽE TO BYLO ZNÁSILNĚNO ŽEN V USA A UBITO AMERICKÝCH DĚTÍ A CIVILISTŮ V USA?

  KDO ŽE TO VYSTAVĚL ZE SVÝCH BANK NĚMECKÝ A JAPONSKÝ MILITARISMUS?
  KDO ŽE TO VYSTAVĚL ZE ZISKŮ SVÝCH PODNIKATELŮ NĚMECKÝ A JAPONSKÝ MILITARISMUS A PODPOROVAL AMERICKÝ FAŠISMUS VE SVÉ ZEMI NABÍZEL AMERICKÉMU FAŠISMU NA POŘÁDÁNÍ SJEZDŮ NEJVĚTŠÍ SVÉ HALY?

  https://www.theatlantic.com/video/index/542499/marshall-curry-nazi-rally-madison-square-garden-1939/

 115. Svatopluk Beran říká:

  STARÝ MUŽI MŮŽETE SI TO ZAPAMATOVAT KDO VYSTAVĚL EKONOMICKY CESTU NĚMECKÉMU A JAPONSKÉMU MILITARISMU?

  IGFarben vyráběla pro nacistické koncentrační tábory CYKLON B

  PRAKTICKY TAK AMERICKÉ BANKY DOSTÁVALI Z KAŽDÉHO ZPLYNOVANÉHO ŽIDA ČI JINÉHO TRESTANCE SPÁLENÉHO V PECÍCH FAŠISTICKÝCH KONCENTRÁKŮ DIVIDENDU A TO I PO VYHLÁŠENÍ VÁLKY MEZI USA A NĚMECKEM.

  https://de.wikipedia.org/wiki/I.G._Farben

  IG Farben v USA
  V roce 1929 byl ze zahraničních zastoupení členských společností v USA založen holding IG Chemical Corporation , později přejmenovaný na General Aniline & Film Corporation (GAF) . Dokud Německo nevyhlásilo 11. prosince 1941 válku Spojeným státům , existovaly úzké ekonomické vazby mezi IG Farben a americkými bankami a chemickými společnostmi, jako je Rockefeller’s Standard Oil of New Jersey . Obchodní vztahy (a antimonopolní dohody), které existovaly se Standard Oil of New Jersey od roku 1929, byly udržovány i během druhé světové války. Od roku 1925 zastupoval Duisbergův syn Walther (1892–1964) německé zájmy v USA jako patentový zástupce v americkém IG GAF dodnes existuje pod názvem GAF Materials Corporation .

  V roce 1929 Hjalmar Schacht předpokládal, že je zcela jisté, že „I. G. Farben, že AEG a další prvotřídní německé továrny jsou již z velké části v americkém vlastnictví.

  Dnes je společnost spojována především s válečnými zločiny spáchanými během nacistické éry . IG expandovala prostřednictvím „ arizace “ bývalých židovských konkurentů, vykořisťovala velké množství nuceně nasazených dělníků jako zbrojní společnost a založila první soukromě financovaný koncentrační tábor, koncentrační tábor Auschwitz III Monowitz . Několik manažerů neslo titul vojenského ekonomického vůdce . Po skončení války Allied Control Council zabavila majetek IG Farben AG a nařídila rozdělení společnosti. V procesu s IG Farben se 23 vedoucích zaměstnanců společnosti muselo zodpovídat z drancování zahraničních společností v bývalých německých nepřátelských zemích Polsku, Norsku, Francii a Sovětském svazu. Dalším trestným činem bylo zotročování, často končící smrtí, vězňů koncentračního tábora Auschwitz III Monowitz, stejně jako výroba jedovatého plynu ( Zyklon B ) a jeho zásobování SS za účelem masového zabíjení lidí. Dvanáct zaměstnanců bylo odsouzeno k trestu odnětí svobody.

 116. Zdeněk Gryc říká:

  Japonský velvyslanec Jošicugu Tatekawa 30. října 1940 na schůzce s Molotovem vyslovil

  „přání uzavřít se SSSR pakt o neútočení, podobný sovětsko-německému paktu“.

  NACIFIKACE !!!
  ————————————
  Svatopluk Beran říká:
  Středa, 1. 11. 2023 v 8:46

  STARÝ MUŽI POKUSTE SI TO ZAPAMATOVAT.

 117. Svatopluk Beran říká:

  Pro pana Dvořáka.

  Dvořák říká:
  Neděle, 5. 11. 2023 v 14:04
  A že židé Gazu úplně opustili a arabákům to stejně nestačilo a pokračovali v napadení Izraele,to nic?

  DEJTE SI DO VYHLEDÁVAČE TUTO ADRESU

  https://cs.wikipedia.org/wiki/Kategorie:Izraelsk%C3%A9_osady_v_P%C3%A1smu_Gazy

  POTÉ SI ZADEJTE KAŽDOU OSADU ZVLÁŠŤ DO WIKIPEDIE, JE JICH TAM KOLEM 25 A POTÉ SE PODÍVEJTE KDY A JAKO CO BYLA ZALOŽENA.

 118. Svatopluk Beran říká:

  ZASE PAPÁTE STEJNÉ HLOUPOSTI DNES AMERIČANŮM, JAKO KOMUNISTŮM ZA SOCÍKU.

  BYLY TO SPOJENÉ STÁTY AMERICKÉ KTERÉ OBCHODOVALY A VYKŘESALY JAPONSKÝ MILITARISMUS S FEUDÁLNÍHO STÁTU A ŽE SE S TÍMTO AMERIKOU VYBUDOVANÝM JAPONSKÝM MILITARISMEM NA SVÝCH HRANICÍCH DOHODLI SOVĚTI O NŮTOČENÍ, BYLO PO ZRADĚ ZÁPADU NA ČESKÉ REPUBLICE A SPOJENÍ AMERICKÝCH PRŮMYSLNÍKŮ S FAŠISTICKÝM NĚMECKEM I JAPONSKEM, VELICE ROZUMNÉ.

  ŽE BYL TENTO PAKT STEJNÝ S PAKTEM MOLOTOV – RIEBENTROP JE NAPROSTÁ HLOUPOST. ÚZEMÍ KTERÉ SI NÁROKOVAL TEHDEJŠÍ SSSR V TAJNÉM DOKUMENTU BYLO DŘÍVĚJŠÍM ÚZEMÍM CARSKÉHO RUSKA. AŽ TEPRVE LENIN TUTO ČÁST CARSKÉHO RUSKA PO STO LETECH VLÁDY CARSKÉHO RUSKA, ZTRATIL.

  KOLEM JEDENÁCTÉ MINUTY.
  https://www.youtube.com/watch?v=ymI5Uv5cGU4

 119. Svatopluk Beran říká:

  PODOBNÝ AKVIVALENT V TOM, ŽE BY SI RUSKO ZABRALO ZPĚT ČÁST JINÉ ZEMĚ, KTEROU BY TEĎ NA PŮL S JAPONSKEM OBSADILO A KTEROU PŘED TÍM I VLASTNILO, NEEXISTOVALA.

  KOLEM PATNÁCTÉ MINUTY

  https://www.youtube.com/watch?v=ymI5Uv5cGU4

 120. Zdeněk Gryc říká:

  Hry, které s kamarády hrála, se často týkaly války, konkrétně mezi KLDR a nepřátelskými zeměmi,
  tedy Jižní Koreou

  a Spojenými státy.

  Svatopluk Beran říká:
  Středa, 1. 11. 2023 v 8:46

  STARÝ MUŽI POKUSTE SI TO ZAPAMATOVAT.

  Pak Čihjon se podařilo dvakrát uprchnout z KLDR.
  O svém životě napsala knihu Můj život v Severní Koreji,
  která vychází v češtině.

  Popravy jsem viděla už na základce.
  Děti umíraly hlady, líčí uprchlice poměry v KLDR; Zdroj foto: Reuters© Poskytovatel: Aktuálně.cz
  Způsob, jakým pětapadesátiletá Pak Čihjon popisuje své dětství,
  se na první pohled neliší od vyprávění jakéhokoliv jiného šťastného dítěte.
  V sousedství se znala se všemi dětmi, se kterými si často chodívala hrát, doma na ni čekalo teplé jídlo připravené maminkou a na venkově měla babičku. Když nastoupila do školy, učila se psát, počítat, recitovat básně a musela si pamatovat důležité letopočty.

  Když se ale dostane k detailům, najednou je zřejmé, že vyrůstala v naprosto odlišném prostředí –
  v izolované Severní Koreji 70. a 80. let minulého století, kde o osudu lidí už desítky let rozhoduje jediný rodinný klan a jemu podřízená vláda.
  Rodiče neměli čas ani peníze na výchovu dvou dětí, tak svou starší sestru Pak poprvé potkala až ve čtyřech letech, kdy se vystřídaly na venkově u babičky.
  Často ji trápil hlad a už odmala rozuměla tomu, že musí

  milovat vládce Kim Ir-sena víc než svoje rodiče.
  Na ně, stejně jako na své vrstevníky, musela už od základní školy donášet při hodinách kritiky,
  případně sama zpytovat svědomí.
  Hry, které s kamarády hrála, se často týkaly války, konkrétně mezi KLDR
  a nepřátelskými zeměmi, tedy Jižní Koreou a

  Spojenými státy.

  „Ty yankeeovské hyeny se spolčily

  s jihokorejskýma loutkama a chystají se zaútočit na naši silnou a bohatou zem!“,

  „Nepřátelé lidu! Chcípněte, vy bando jihokorejská!“
  byla spojení, která děti při hrách používaly.

 121. Jan P říká:

  Pracovníci barcelonského doku odmítli naložit a blokují všechny lodě obsahující válečný materiál pro Izrael. Vyplývá to z kroku belgických dopravních pracovníků z minulého týdne, kteří odmítli nakládat a vykládat zbraně mířící do Izraele. Globální hnutí za příměří v Gaze roste.

 122. Jan P říká:

  USA si myslí, že je bezmocná zastavit genocidu v Gaze. Je to genocida , kterou USA přímo financují a kterou poskytuje diplomatické, politické a vojenské krytí, píše Caitlin Johnstoneová.
  https://consortiumnews.com/2023/11/06/us-thinks-its-powerless-to-stop-gaza-genocide/

 123. Zdeněk Gryc říká:

  Svatopluk Beran říká:
  Středa, 1. 11. 2023 v 8:46

  STARÝ MUŽI POKUSTE SI TO ZAPAMATOVAT.
  ———————————————–
  Co píše
  a proč píše
  do blogů JL
  ———————————————–
  Pjérvym dělom:
  Zdeněk Gryc | Úterý, 7. 11. 2023 v 15:58

  PODÍVAT SE DO OČÍ

  Rudolf Nedoma

  „Na poli lidských konfliktů ještě nikdy nevděčilo tolik za tak mnoho tak málu“
  Churchillův projev o Bitvě o Británii 20. 8. 1940.

  Pozvánka
  Je mi ctí pozvat Vás na vernisáž výstavy, věnované čtyřiceti našim příslušníkům Britského Královského letectva RAF z Boskovic a okolní oblasti, pod názvem:
  Rodáci z Boskovic a okolí ve službách Královského letectva
  Vernisáž se koná dne 7. Května 2015 v horní části náměstí v Boskovicích
  ———————————————————————
  Jedním, z těchto čtyřiceti příslušníků RAF je Rudolf Nedoma, který napsal knížku:
  „Bombardovali jsme Německo“, vydanou v roce 1946, V. Kutil Olomouc.
  Knížku věnoval jako upomínku, sekundánkovi RG Židenice,
  na společné prázdniny, strávené v roce 1946 v Rožnově.
  Přítelíčkovi a jeho rodině se omluvil pohlednicí, odeslanou dne 1. 4. 1947. BERKS:

  „Prosím za prominutí, že jsem se nepřišel ani rozloučit. . .
  Snad se jednou přijedeme podívat do Rožnova“.
  Rudolf Nedoma

  No, Zdeněk Gryc se nedočkal.
  PS. R. N. bydlel v Brně-Černovicích.
  Na letiště na kopci to neměl daleko. Svoji drobnou Angličanku nacpal do Spitfire…

  Pohlednici si vyžádali boskovičtí jako autentickou
  „omluvenku“
  pro předmětnou výstavu RAF.

 124. Svatopluk Beran říká:

  JEN TAK PERO INFORMACI.

  I JÁ MÁM V RODINĚ ČESKÉHO LETCE Z ANGLIE. JEHO JMÉNO JE ADOLF PRAVOSLAV ZELENÝ A POBÝVAL KRÁTCE PŘED ÚTĚKEM V JIHLAVĚ. MOJE PRABABIČKA POCHÁZELA Z OLEŠNÉ ZA NOVÝM MĚSTEM NA MORAVĚ A BYLA Z JEDENÁCTI SOUROZENCŮ. ÁDA BYL SYN JEJÍHO BRATRA.

  Při útěku z okupovaného Československa žádal syn majora z Jihlavy Adolfa Pravoslava Zeleného, aby byl vzat do týmu. „Tak jsem slevil. A potom mě Jan prosil, abych vzal jeho synovce. Tak nás bylo pět. V noci dvanáctého a třináctého června jsme ujeli v uhláku.

  MÁM DOMA FOTO ČTYŘKA ÚTĚKÁŘŮ I FOTO ADY V UNIFORMĚ, TĚSNĚ PŘED ÚTĚKEM PO ABSOLVOVÁNÍ LETECKÉ ŠKOLY.

  Celá rodina Adolfa Pravoslava Zeleného pocházela z Moravy. Vzpomíná na učitelský původ rodiny. Otec byl ředitelem měšťanské školy a kořeny jeho učitelského původu sahají až do přelomu 17. a 18. století.

  https://www.pametnaroda.cz/cs/zeleny-adolf-pravoslav-20060605-0

  MOJE PRABABIČKA JEJÍHOŽ BRATRA BYL ADA SYN A SE KTEROU JÁ JSEM JEŠTĚ ŽIL DO SVÝCH PATNÁCTI LET, NEŽ V 95 LETECH ZEMŘELA, V TŘÍGENERAČNÍ RODINĚ V JEDNOM RODINÉM BARÁKU V JIHLAVĚ A TO NAVRH JEŠTĚ I S RODINOU Z MATČINY STRANY. TAK TATO MOJE PRABABIČKA NAPOMÁHALA JAKO ŽENA V DOMÁCNOSTI SVÉMU O SEDMNÁCT LET STARŠÍMU MANŽELOVI, LESNÍMU INŽENÝROVI, VYSLANÉMU JEŠTĚ CÍSAŘEM FRANTIŠKEM JOSEFEM VYBUDOVAT DO RUMUNSKA, V OBLASTI MĚSTA CRAIOVA NA ÚPATÍ TRANSYLVÁNSKÝCH ALP, MODERNÍ LESNICTVI.

  Z JEDENÁCTI DĚTÍ, OBYČEJNÉHO ROLNÍKA ,,láníka,, SE JICH V PODSTATĚ PĚT VELICE DOBŘE V ŽIVOTĚ PROSADILO.

  JSEM PŘESVĚDČEN ŽE ANI TATO HISTORIE MÉ RODINY, MNE VŮBEC NEOPRAŇUJE K TOMU, ABYCH PODPOROVAL DNEŠNÍ AMERICKÉ A NYNÍ POTAŽMO I ŽIDOVSKÉ STŘEDOVĚKÉ BARBARSTVÍ VENDETY NA CIVILISTECH. KDY TREST ODPOVÍDÁ JEŠTĚ NÁSOBNĚJŠÍM VÁLEČNÝM ZLOČINŮM NA CIVILNÍM OBYVATELSTVU – DĚTI ANDĚLY NEVYJÍMAJE.

  NEHLEDĚ NA TO, ŽE CELÝ PRINCIP NABÝVÁNÍ DNEŠNÍHO AMERICKO-ŽIDOVSKÉHO SVĚTOVÉHO ,,LEBENSRAUMU,, JENŽ NEMÁ DALEKO SVOU, BARBARSKOU VOJENSKOU ANGAŽOVANOSTÍ OD NACIONÁLNÍMU BUDOVÁNÍ NĚMECKÉHO LEBENSRAUMU NA VÝCHODĚ, JE Z VELKÉ ČÁSTI VYSTAVĚN NA LŽÍCH A MANIPULACÍCH, JAK S KONKRÉTNÍMI POKOŘENÝMI NÁRODY TAK I PŘIDRUŽENÝMI VAZALSKÝMI.

  DNEŠNÍ ZÁPADNÍ GEOPOLITIKA, NENÍ SCHOPNÁ, PŘENĚJI OCHOTNÁ, NÉST DŮSLEDKY KAPITALISMU KTERÝ SAMA PŘED DVĚSTĚ LETY NASTARTOVALA A INICIOVALA. DOKUD BYL VÝHODNÝ JEN PRO NI, BYLO VŠE V POŘÁDKU. DNES, KDY SE O NĚCO PODOBNÉHO SNAŽÍ I OSTATNÍ ZEMĚ, JE NAJEDNOU ZŘEJMÉ, ŽE PRO PRINCIP AMERICKÉHO NEOLIBERÁLNÍHO KAPITALISMU, NENÍ NA SVĚTĚ TOLIK SUROVIN ANI SPOTŘEBNÍHO A VÝROBNÍHO TRHU. TENTO AMERIKANISMUS SVĚTA JE BARBARSKY DESTRUKTIVNÍ.

 125. Zdeněk Gryc říká:

  Díky
  Je to zajímavá Story.
  —————————————
  Jde o to, aby se neopakovala 3x.
  —————————————-
  Piloti RAF utíkali napřed nacisty.
  Potom před komunisty.
  Hitler chtěl napřed Sudety, potom celou Evropu,
  Stalin chtěl napřed Podkarpatskou Ukrajinu.
  Pak okupoval celé Československo.
  Když začaly zimně 68 tát komunistické ledy,
  tak přišlo jaro 1968.
  Normalizace
  Obdobná Story je Ukrajina. Putin taky jenom chtěl kousek.
  Denacifikace.
  Putin považuje původní evropskou državu za své koloniální panství.
  Pokud ho nezastaví Ukrajina, tak ho možná Tisovic potomci na Slovensku uvítají.
  ———————————————————-
  Jozef Tiso
  slovenský římskokatolický kněz a politik
  Slovenská republika (1939–1945)
  Karol Sidor
  Andrej Hlinka
  Jozef Tiso (13. října 1887 Veľká Bytča – 18. dubna 1947 Bratislava) byl římskokatolický kněz, československý a slovenský politik, člen Hlinkovy slovenské ľudové strany, ministr československých vlád a předseda vlády autonomních vlád Slovenska i vlády slovenského státu. V letech 1939–1945 prezident Slovenského státu. Po válce byl československým Národním soudem odsouzen k smrti za vlastizradu a popraven.
  ————————————————————-
  Tanky pod Pístovem, ještě mnozí Jihlavané pamatují.
  Putinův sen, tanky na Václaváku.

  No a pak co ?

  KOMUNISMUS !

  Prvním předpokladem toho kroku je třídní uvědomění dělnictva:
  Z pasivní „třídy o sobě“ se musí stát „třídou pro sebe“, která si je vědoma svého historického poslání a pracuje pro jeho dovršení. K tomu účelu je potřeba vybudovat komunistickou stranu, která bude hrát roli předvoje dělnictva a vést je ke splnění jeho dějinného poslání, kterým je revoluční svržení vládnoucích kapitalistů a ustavení komunismu. Socialistická revoluce je jedinou cestou, jak společenský řád změnit, a v rámci revoluce je nezbytné použít revoluční násilí a nastolit diktaturu proletariátu, v níž sám proletariát se stane vládnoucí třídou, rozbije struktury státu (definovaného jako „organizované násilí“), zbaví buržoazii jejího kapitálu a zestátní výrobní prostředky. Marx měl za to, že k revoluci dojde v průmyslově nejvyspělejších státech světa a že internacionalizované dělnictvo ji uskuteční ve všech zároveň jako světovou revoluci. „Komunismus je empiricky možný jen jako čin vládnoucích národů provedený naráz a současně, což předpokládá univerzální vývoj výrobní síly a světové styky.
  —————————————————————————–
  Převzato:

  AVŠAK TEPRVE ZJIŠTĚNÍ PO 11ZÁŘÍ, ZA JAKÝCH MORÁLNÍCH PODMÍNEK JE TATO EKONOMIKA BUDOVÁNA NA ÚKOR CELÉHO SVĚTA, – ZA POUŽÍVÁNÍ TERORISTICKÝCH HOSPODÁŘSKÝCH ZÁSAHŮ DO CELÉHO SVĚTA A TO I POMOCÍ CÍLENÝCH PODVRATNÝCH AKCÍ, PŘI POUŽITÍ VLASTNÍCH OBČANŮ JAKO OBJETÍ, MNE POUČILA –
  ŽE Z MORÁLNÍHO HLEDISKA NENÍ BOHATSTVÍ A PROSTŘEDKY SMĚNY TO NEJDŮLEŽITĚJŠÍ PRO TEN KRAŤOUČKÝ ŽIVOT, KTERÝ JE NÁM NABÍDNUT ZROZENÍM.
  A ŽE SE AMERICKÉHO DEVASTOVÁNÍ SVĚTA
  ZE STOVEK MILITARISTICKÝCH ZÁKLADEN PO CELÉM SVĚTĚ
  NEBUDU ÚČASTNIT A PODPOROVAT HO.

  STARÝ MUŽI POKUSTE SI TO ZAPAMATOVAT.
  ——————————————————–
  A ŽE SE RUSKÉHO DEVASTOVÁNÍ SVĚTA
  NEBUDU ÚČASTNIT A PODPOROVAT HO !

 126. Svatopluk Beran říká:

  A ŽE SE RUSKÉHO DEVASTOVÁNÍ SVĚTA
  NEBUDU ÚČASTNIT A PODPOROVAT HO !

  ———————————————————————————————–

  STÁLE DO KOLA. NESTOJÍM DNES UŽ O AMERICKÝ BOHATÝ VRAŽDÍCÍ SVĚT TAK JAKO KDYŽ JSEM DO USA UDJÍŽDĚL ASARBAJTROVAT. LÍBILO BY SE MI BÝT SOUČÁSTÍ USA, POKUD BY ONO BOHATSTVÍ PRAMENILO Z PRÁCE, CHYTROSTI,. HUMANITY. NENÍ TO ALE TAK. JE TO Z PRÁCE, CHYTROSTI A ,,VRAŽDĚNÍ,, PO CELÉM SVĚTĚ ZE STOVEK MILITARIDTICKÝCH ZÁKLADEN, POKUD NEDOSTANOU USA LACINO SUROVINY A SPOTŘEBNÍ I VÝROBNÍ TRH JINÉ ZEMĚ. NEVĚDĚL JSEM TO A ŽIL JSEM PO PŘEVRATĚ AMERICKÝ SEN, ZE KTERÉHO JSEM SE ALE OSOBNÍM POZNÁNÍM V USA, PROBUDIL.

  UKRAJINA, MY, POLSKO MAĎARSKO PROSTĚ CELÝ STŘED EVROPY OD SEVERU K JIHU MĚL BÝT NEUTRÁLNÍ A NE NA SVÉ ÚZEMÍ ZATÁHNOU NATO KTERÉ ŘÍDÍ A SPONZORUJE VRAŽDĚNÍ PO CELÉM SVĚTĚ PRO SPOJENÉ STÁTY AMERICKÉ. PUTIN CHTĚL DO NATA A NEVZALI HO, A NATO NALEZLO AŽ NA HRANICE RUSKA A CHTĚLI TO UDĚLAT I NA UKRAJINĚ, PŘIČEMŽ VYHNALI DO RUSKA Z UKRAJINY UKRAJINCE RUSKÉH PŮVODU. TŘIČTVRTĚ MILIONU LIDÍ A 13 TISÍCH JICH PŘI TOM BYLO ZABITÝCH. TO VŠE JE PRÁCE USA A UKRAJINSKÝCH NEONACISTŮ. PUTIN NECHTĚL UKRAJINU, STAČILO BY MU TO CO MĚL JAK USA, OBCHODOVAT S NÍ. O TO ALE SPOJENÉ STÁTY NESTOJÍ. PRO SVŮJ ROZVOJ A PODPORU CÍLENÉ DVOUPROCENTNÍ INFLACE POTŘEBUJÍ STÁLE NOVÁ A NOVÁ CHUDÁ ODBYTIŠTĚ, TY ZVELEBOVAT A PROZATÍMNĚ VYKRÁDAT, NEŽ SI NAJDOU NĚKOHO DALŠÍHO. A TAK VÁLČÍ A VYTVÁŘEJÍ ZÁMĚRNÉ LŽIVÉ SITUACE. SAMOZŘEJMĚ SE V KAŽDÉ ZEMI NAJDE PÁTÁ KOLONA PRO USA. NEJSEM PRO PUTINA ANI PRO USA ANI PRO ČÍNU.

  ALE PŮVODCE TVŮRCE A INICIÁTOR DNEŠNÍHO VÁLEČNÉHO SVINSTVA NA UKRAJINĚ JSOU SPOJENÉ STÁTY AMERICKÉ A TAK USA PŘIPRAVÍ UKRAJINU O DŮLEŽITÝ KRYM A HOSPODÁŘSKÉ ZÁZEMÍ VÝCHODNÍ UKRAJINY, VYBUDOVANÉ ZA SOCIALISTICKÉHO RUSKA. PŘITOM ZEMŘE DO PUL MILIONU UKRAJINSKÝCH A RUSKÝCH KLUKŮ PLUS UKRAJINSKÉ CIVILNÍ OBĚTI.

  NEPODPORUJU RUSKO, ALE INICIÁTOREM CELÉ TÉTO AKCE A ZÁROVEŇ ODTRŽENÍ EVROPY OD LEVNÝCH RUSKÝCH UHLÍKOVÝCH SUROVIN JSOU PNĚ POD AMERICKOU KONTROLOU A ŘÍZENÍM. AMERICE MUSÍ BÝT HO.NO DO TOHO S KÝM EVROPA OBCHODUJE TAK, ABY TO BYLO CO NEJVÝHODNĚJŠÍ PRO EVROPU. EVROPA NEPODPSALA Z USA OBCHODNÍ DOHODU TTIP A TAK NÁM TO DALO USA SEŽRAT. ABY BYLO JASNO, KDO JE V TRANSATLANTICKÉ SPOLUPRÁCI, TEN KDO URČUJE CO SE BUDE DÍT. USA SI NA UKRAJINSKEJCH A RUSKEJCH KLUKÁCH UDĚLALI VÁLEČNOU KONJUNKTURU A BUDOU U NÁS PRODÁVAT SVÉ DRAHÉ BŘIDLICOVÉ ENERGETICKÉ SUROVINY A JEŠTĚ ROZEŠTVOU EVROPU MEZI SEBOU.

 127. Jan P říká:

  Je mi Zelenského líto. To, že USA opustí vaši zemi kvůli Izraeli, je jako když vás váš manžel opustí kvůli své první ženě.

 128. Zdeněk Gryc říká:

  Hrozí ruská invaze na Ukrajinu?
  Moskva shromažďuje jednotky u hranic
  JIŘÍ HOŠEK
  1. 4. 16:06

  Mohutné vojenské síly shromažďuje Rusko v blízkosti svých hranic s Ukrajinou.
  Oficiálně jde o přípravy na strategické cvičení a udržování bojové pohotovosti.
  Kyjev tomu ale nevěří.

  Ve střehu jsou USA i NATO.
  Článek
  Sociální sítě se prohýbají pod spoustou amatérských fotografií a videí, na kterých je vidět nebývalá koncentrace ruské vojenské techniky všeho druhu. Ukrajina hlásí i přesuny některých vzdušných jednotek na letiště na západě Ruské federace. Spojené státy zase mluví o zachycení podezřelé rádiové komunikace.
  Známý německý novinář Julian Roepcke, který se dění ve východní Evropě dlouhodobě věnuje, začal na sociálních sítích používat hashtag #PutinImKrieg, Putin ve válce.

  HITLER
  STALIN
  PUTIN
  a
  NEBO…

  Monako.
  se již dlouho tísní na území
  o velikosti necelých 2 kilometrů čtverečních, které se téměř celé rozkládá na skále. Kníže Albert II. jde ve stopách svého otce, knížete Rainiera,
  který zvětšil velikost knížectví o 20 %.
  Nejnovější klenot Monaka se bude jmenovat čtvrť Anse du Portier.
  Stavitelé budou muset zápasit s hlubokým mořským dnem, chránit jeho křehký ekosystém a využívat ohromné zdroje, aby mohl z vody vyrůst tento zbrusu nový kousek Monaka.
  Dokument Monako: Dobývání moře sleduje tento úžasný stavební projekt ve všech jeho fázích. Na pozadí pozoruhodných záběrů rostoucího území mezi pevninou a mořem se s námi o toto mimořádné a jedinečné dobrodružství podělí několik manažerů, kteří výstavbu tohoto díla řídili.
  ————————————

  Převzato:
  Ztráty byly obrovské, a tak dostali Spojenci slušnou lekci v provádění vyloďovacích operací.
  Další zkušenosti získali při vylodění v severní Africe, na Sicílii,
  V Itálii a další cenné zkušenosti načerpali zejména při obojživelných akcích v Pacifiku.
  Díky těmto vědomostem začali postupně vyvíjet velmi podivné technické a podpůrné prostředky.
  Například problém absence tanků, které by okamžitě pomohly pěchotě čistit ohniska odporu,
  byl vyřešen díky generálu Hobartovi a skupině tankových expertů,
  kteří navrhli a upravily tank Sherman na plovoucí obojživelný tank DD,
  který po vypuštění z výsadkové lodi doplul až na pobřeží,

  kde se okamžitě zapojil do boje a podpořil pěchotu v nejkritičtější fázi invaze.

  A nebyly to jenom tanky DD, které vynalezli lidé pod vedením generála Hobarta. Upravené tanky, které měly místo věží mostovou konstrukci, aby v případě potřeby mohli přemostit jakoukoli překážku, která by se na cestě vyskytla. Pak to byly tzv.¨cepní tanky¨ na vyčišťování pláží a cest od min, tanky vezoucí náklad hatí, kterým urovnaly sebemenší nerovnosti terénu a další možné i nemožné modifikace techniky jaké,
  kdy byly vyrobeny.
  ———————————————————————————————–
  S čím Němci nepočítali,

  tak to byly obrovské umělé přístavy

  budované v Anglii jen pro potřebu invaze.

  PLOVOUCÍ BETONOVÉ KESONY – VIZ MONACO

  Měly zajistit stálý přísun zásob a fungovat jako normální přístav
  dokud Spojenci nedobijí a nezprovozní nějaké jiné přístavy na francouzském pobřeží

  (prvním přístavem měl být Cherbourg).

  Všechny tyto prostředky měli umožnit Spojencům úspěšně provést operaci OVERLORD
  ( invazi do Normandie).

 129. Svatopluk Beran říká:

  MÝM NEJSYLNĚJŠÍM SNEM JE NYNÍ TO, ABY PŘÍŠTÍ NASTUPOJÍCÍ VLÁDA PO DNEŠNÍCH DEZOLÁTNÍCH BLBCÍCH, CO JE VYNESL NA TRŮN PROJEKT AMERICKÉ AMBASÁDY V ČR – MILIONU CHVILEK PRO DEMOKRACII – JAKO SVŮJ ZÁVAZEK MNĚLA V PRVÉ ŘADĚ VYPOVĚZENÍ MILITARISTICKÉ SMLOUVY USA S BEZDĚTNOU ČERNOCHOVOU, KTERÁ SE STALA MINISTRINÍ OBRANY ČR VOLEBNÍM PODVODEM ODS – (pod jejím vedením ministryní VÁLKY v ČR řízeném z USA) – . ODS SPOJENÉ DO KOALICE S DESOLÁTY Z ( netop09 – občany v kristu a pirstanem) A TO TÍM, ŽE VLÁDA NEBUDE ZVYŠOVAT DAŇĚ. NA COŽ PŘEDEVŠÍM STŘED PRAVICE I STŘED LEVICE HLOUPĚ NALÉTL A TEĎ JIM ZBYLY JEN OČI PRO PLÁČ.

  TO SEMÉ SE MUSÍ STÁT POKUD MOŽNO I S DALŠÍM PROJEKTEM AMERICKÉ AMBASÁDY V ČR A TO S PROBÍHAJÍCÍM PĚTILETÝM PRESIDENTSKÝM PROJEKTEM. A TO PŘES VÁLEČNÉHO ZLOČINCE A BÝVALÝVALÉHO KOMUNISTICKÉHO ZPRAVODAJSKÉHO STUDENTA WARŠAVSKÉ SMLOUVY, PETRA PAVLA. NEJDÉLE BY JEHO PROAMERICKÁ ÚČAST NA ČESKÉM PRESIDENTSKÉM POSTU MĚLA TRVAT DO VYPRŠENÍ JEHO PRVNÍHO VOLEBNÍHO MANDÁTU, NEJLÉPE BY VŠAK BYLO ODSTRANT TENTO PROJEKT AMERICKÉ AMBASÁDY U NÁS DŘÍVE. A TO OPĚT LEGÁLNÍM ZPŮSOBEM, ODSOUZENÍM ZA VLASTIZRADU A ZA NABÍZENÍ NAŠICH DĚTÍ A VNUKŮ USA DO AMRICKÝCH GEOPOLITICKÝCH VÁLEK. TENTO SOUD BY MĚL PROBĚHNOUT CO NEJDŘÍVE, POKUD MOŽNO OKAMŽITĚ!!!!!!

 130. Svatopluk Beran říká:

  PF pořádá na Hradě galavečeři pro „tajný“ spolek sdružující nejmocnější aktéry světa.

  https://zpravy.aktualne.cz/domaci/ppf-galavecer-trilateralni-komise/r~2e8009107e1511eebc030cc47ab5f122/?utm_source=volnyHP&utm_medium=dynamicleadbox&utm_term=position-3&utm_campaign=Aktualne

  V pátek začne v Praze konference, jež nemá v Česku obdoby. Sjedou se tam světoví státníci, diplomaté i byznysmeni. Úřadovat budou ve dvou z nejcennějších objektů města. Neexistuje však veřejný seznam hostů, přesný program ani výstupy pro média. Tyto okolnosti provází konferenci Trilaterální komise, která je jednou z nejuzavřenějších vlivových platforem světa. Aktuálně.cz popisuje podrobnosti akce.

 131. Svatopluk Beran říká:

  Trilaterální komise je diskusní fórum politiků, obchodníků, bývalých diplomatů a novinářů založené na podporu bližší spolupráce mezi státy USA, Evropy a Japonska.Komise byla založena v roce 1973 z podnětu finančníka Davida Rockefellera, který byl v té době předsedou americké organizace Council on Foreign Relations (CFR).

  Komise je tvořena třemi skupinami: Evropskou (170 členů, sídlo v Paříži), Severoamerickou (112 členů, sídlo ve Washingtonu) a Asijsko-tichomořskou (přes 100 členů, sídlo v Tokiu), Asijsko-tichomořská skupina byla původně tvořena pouze Japonskem a tudíž byla nazývána Japonská skupina. V čele každé skupiny stojí jeden předseda a dva místopředsedové. V čele celé Trilaterální komise potom stojí předsedové těchto tří skupin.

  https://cs.wikipedia.org/wiki/Trilater%C3%A1ln%C3%AD_komise

 132. Svatopluk Beran říká:

  NEHODLÁM KOMENTOVAT POSLEDNÍ MÉ TŘI PŘÍSPĚVKY – NÁZOR NA TO KAM ČEŠTÍ OBČANÉ POD DNEŠNÍM AMERICKÝM PROJEKTEM Z ČESKÝM STÁTEM, ZA VEDENÍ DNEŠNÍ DEZOLÁTNÍ VLÁDY VZNIKLÉ VOLEBNÍM PODVODEM SE NEZDANĚNÍM PŘÍMŮ OBČANŮ ČR, PO NASTARTOVÁNÍ HAVLISTICKÉHO PROAMERICKÉHO SMĚRU V UKRADENÉ REVOLUCI ČESKÝCH OBČANŮ KE KONCI MINULÉHO STOLETÍ V ROCE 1989, SE VE SKUTEČNOSTI DĚJE.

  Council on Foreign Relations
  Rada pro mezinárodní vztahy (CFR) (Anglicky: The Council on Foreign Relations) byla založena v USA v roce 1921.

  Je neziskovou organizací složenou ze 4900 členů se sídlem v New Yorku a s další kanceláří ve Washingtonu, DC. Vydává think tank a specializuje se na americkou zahraniční politiku a mezinárodní vztahy. Její vedoucí členská základna je složena z politiků, více než tucet státních tajemníků, CIA ředitelů, bankéřů, právníků, profesorů a majitelů mediálních agentur. CFR propaguje globalizaci, volný obchod, což snižuje finanční předpisy o nadnárodních korporacích a hospodářské konsolidaci do regionálních bloků, jako je NAFTA (Severoamerická dohoda o volném obchodu) nebo EU, a vyvíjí politické doporučení, které odrážejí tyto cíle.

  Na shromáždění CFR se setkávají vládní úředníci, majitelé nadnárodních firem a prominentní členové inteligence / zahraniční politici – diskutují o mezinárodních otázkách. CFR publikuje bi-měsíčník pro zahraniční věci (bi-monthly journal Foreign Affairs), provozuje David Rockefeller Studies Program, který ovlivňuje zahraniční politiku prostřednictvím doporučení k prezidentské administrativě a diplomatického sboru, jak svědčit před Kongresem, komunikovat s médii a publikovat v otázkách zahraniční politiky.

  Jak je uvedeno na internetových stránkách CFR: posláním je být „zdrojem pro své členy, vládní úředníky, obchodní manažery, novináře, pedagogy a studenty, občanské a náboženské vůdce, a další zainteresované občany, s cílem pomoci jim lépe pochopit světové dění“

  https://www.czech.wiki/wiki/Council_on_Foreign_Relations

 133. Svatopluk Beran říká:

  JINAK ZKRÁCENĚ, POKUD JE TO PRO NĚKOHO SLOŽITÉ A NETUŠÍ O CO JDE.

  JDE O VÝPRODEJ SAMOSTATNOSTI ČESKÉ REPUBLIKY A ČESKÝCH OBČANŮ SVĚTOVÝM OBCHODNÍKŮM A SVĚTOVÉMU BYZNISU. ZATÍM NEJVĚTŠÍ SVĚTOVÝ OBCHODNÍK – USA – NEVŠLA SMLOUVA TTIP S EVROPOU A TAK JDE NA TO MALINKO SOFISTICKY JINAK. PŘIPRAVÍ SI PŘEDPOKLADY (podobně to udělali dnešní z vojenskou smlouvou mezi ČR a USA, když to Topolánkově vládě nevyšlo s americkou vojenskou základnou v Brdech) PRO SAMOSTATNÉ SMLOUVY OBCHODNÍKŮ ZE STÁTY A ZAČNOU U NEJVĚTŠÍHO A NEJJEDNODUŠŠÍHO MOMENTÁLNÍHO VLEZDOŘIŤCE ZA POMOCI DNEŠNÍ ČESKÉ VLÁDY A ČESKÉHO PRESIDENTA. JO, JO NENÍ – NAD MILION CHVILEK PRO DEMOKRACII –

 134. Jan P říká:

  Bylo to super, když intelektuálové měli svědomí a odvahu, ne jako ti dnešní ubožáci – čest výjimkám.

  10. dubna 1948
  Shepard Rifkin, ředitel Friends of the Fighters for the Freedom of Israel 149 Second Ave New York 3, NY

  Vážený pane,
  když nás v Palestině postihne skutečná a konečná katastrofa, budou za ni zodpovědní jednak Britové a jednak za ni budou zodpovědné teroristické organizace z našich vlastních řad.
  Nechci se vidět s nikým, kdo se spolčuje s těmi pomýlenými a zločinnými lidmi.
  S pozdravem
  Albert Einstein

 135. Zdeněk Gryc říká:

  Svatopluk Beran říká:
  Čtvrtek, 9. 11. 2023 v 8:50
  JINAK ZKRÁCENĚ, POKUD JE TO PRO NĚKOHO SLOŽITÉ A NETUŠÍ O CO JDE.

  JDE O VÝPRODEJ SAMOSTATNOSTI ČESKÉ REPUBLIKY A ČESKÝCH OBČANŮ SVĚTOVÝM OBCHODNÍKŮM
  ——————————————————————————————————————–
  České paraglidy v rukou útočících teroristů
  MILAN ROKOS

  Foto: Repro: The Telegraph, Youtube.com

  Vybavení od české firmy Nirvana Systems při útoku na Izrael,

  jak uvádí deník deník The Telegraph.
  5:00
  AKTUALIZOVÁNO • 11:01
  Teroristé, kteří napadli 7. října jih Izraele, používali k překonání hranice i motorové paraglidy.
  Na videu z útoku se objevil stroj přerovské firmy Nirvana Systems. Paraglidy se nepovažují za zboží určené k vojenskému užití.
  Článek si také můžete poslechnout v audioverzi.
  Paraglidingové vybavení české firmy Nirvana Systems pomohlo teroristům z palestinské organizace Hamás proniknout 7. října na izraelské území. Paraglide z Přerova je jasně vidět na záběrech z videa, které odvysílala zahraniční média. Seznam Zprávy o tom informovala americká konzervativní organizace United Against Nuclear Iran (UANI).
  UANI se nejdříve obrátila na přerovskou firmu, ta ale reagovala až na dotaz SZ. Jak se mohly její stroje dostat k teroristům z Pásma Gazy, její majitel Pavel Březina neví: „Netuším. Prodali jsme celkem 3500 paramotorů po světě a přes pět tisíc padáků. Asi chápete, že neznám všechny svoje zákazníky, dealera máme mimochodem i v Izraeli, také v Americe, Německu a celkem 42 zemích,“ řekl v telefonickém rozhovoru.
  Zatímco na palestinských územích žádnou partnerskou společnost Nirvana Systems nemá, v Íránu, který teroristické hnutí sponzoruje, ho v minulosti měla.

  S leteckou školou v Teheránu,
  která figuruje na stránkách přerovské firmy jako jeden z distributorů,
  už prý nespolupracuje.

 136. Jan P říká:

  100%
  100%
  100%

  „Každý, kdo obhajuje deeskalaci a příměří, je vždy obviněn ze zrádné loajality k druhé straně(Západní impérium mocenské centrum USA). Vždy, vždy, vždy. Stalo se to s Ukrajinou a děje se to znovu s Gazou. Od začátku války na Ukrajině byli ti z nás, kteří volali po mírových rozhovorech, obviňováni z toho, že jsme milovníci Putina a ruští agenti. Téměř o dva roky později a hory lidských mrtvol a USA začínají tlačit na Kyjev, aby přijal horší mírovou dohodu, než byla ta, která byla nabízena na začátku konfliktu. Všechna ta smrt a ničení, úplně za nic. Jediní, kdo z této noční můry těžili, byli váleční prospěcháři, kteří shrábli obrovské jmění, a manažeři impéria, kteří toho využili k vykrvácení Ruska. Ti z nás, kteří volali po mírových jednáních, měli objektivní pravdu, a ti, kteří nás pokřikovali a obviňovali ze zrádné loajality Kremlu, se objektivně mýlili. Ti, kdo vás označují za antisemitského milovnice teroristů v oblasti vaření dětí za podporu příměří, se mýlí úplně stejným způsobem z úplně stejných důvodů. Všechny argumenty proti míru, které se právě teď objevují, skončí pouze tím, že budou sloužit bohatým a mocným, za cenu nedozírných oceánů lidského utrpení. Mír získáte tím, že uzavřete mír. Tak to děláš. Přestanete střílet, posadíte se, vedete rozhovory a uzavíráte dohody. Dohody nebudou dokonalé, protože nebudou, ale budou lepší než vraždění dětí po tisících bez ospravedlnitelného důvodu a zabíjení částí naší vlastní lidskosti. Stanovíte svůj záměr směrem k míru a harmonii a začnete jít tímto směrem, krok za krokem. Opravdu je to tak jednoduché. Každý, kdo vám tvrdí opak, lže ve prospěch bohatých a mocných.“

 137. Svatopluk Beran říká:

  MOSAD NEVĚDĚL O TOM CO SE MU DĚJE ZA ZDÍ. 🙂 MOSAD KTERÝ ZNÁ CO SE DĚJE PO CELÉM SVĚTĚ A VRAŽDÍ VĚDCE PO CELÉM SVĚTĚ, NEVĚDĚL CO SE MU DĚJE ZA ZDÍ A NECHAL UDĚLAT TU HRŮZU VOJENSKOU SLOŽKOU HAMÁSU. TO JE SMĚŠNÉ. TOMU MŮŽE VĚŘIT JEN BL.EC. MOSAD A ŽIDOVSKÁ ARMÁDA KTERÁ NECHALA TERORISRY Z HAMÁSU DOJET SI BULDOZERY AŽ KE ZDI!!! TŘI MĚSÍCE SRA.LA ŽIDOVSKÁ VLÁDA NA TO CO SE ZA ZDÍ DĚJE A HLÁŠENÍ OD OBYČEJNÝCH VOJÁKŮ HÁZELA DO KOŠE. TEN MASAKR NA ŽIDOVSKÉM ÚZEMÍ BYL CÍLENĚ ŽIDOVSKOU ARMÁDOU PONECHÁN ABY BYL CO NEJHORŠÍ. ČAS TO UKÁŽE, ALE ŽIDI SE MEZITÍM VYŘÁDÍ NA CIVILISTECH A ZABEROU DALŠÍ ČÁST PALESTINY PRO SVŮJ ŽIDOVSKÝ-SIONISTICKÝ LEBENSRAUM. ŽIDÉ MAJÍ DRONY A MOHLI SLEDOVAT CO SE DĚJE NA DERUHÉ STRANĚ, ŽIDÉ MAJÍ SVÉ NASTRČENÉ AGENTY V PÁSMU GAYZY A HLÁŠENÍ JIM MUSELA CHODIT. USA MÁ SVÉ VÝZVĚDNÁ LETADLA I SATELITY, KTERÉ O VŠEM MUSELI VĚDĚT, USA UŽ MĚLA U BŘEHU GAZY LETADLOVOU LOĎ, KTERÁ MĚLA HLÍDAT IRÁN A VŮBEC NEPOCHYBUJI O AMERICKÝCH PŘIPRAVENÝCH PONORKÁCH. PŘESTO NECHALI ŽIDÉ HAMÁSOVCE VRAŽDIT ŽIDY. OBA DVA ZRŮDNÍ HYBATELÉ MASAKRU JSOU JSANÍ A ZROVNA TAK I TEN JEDEN PŘI ODVETĚ. SVĚT TO DNEŠNÍM ŽIDŮTAK , TAK JAK TO ZORGANIZOVALA ŽIDOVSKÁ VLÁDA V GAZE OPLÁCET MASAKRY A GENOCIDOU NEBUDE, ALE ŽIDOVSKÁ VLÁDA MUSÍ JÍT ZA MASAKR A GENOCIDU CIVILNÍCH OBYVATEL PALESTINY, SPOLU S VOJENSKOU SLOŽKOU HAMÁSU PŘED SVĚTOVÝ SOUD.

 138. Jan P říká:

  Dnes, 11. listopadu, je Den příměří, který si připomíná konec první světové války v roce 1918. Oficiální připomínky nikdy nezmiňují, co vlastně válku ukončilo: vzpoury a revoluce, které se v menší míře zametly Ruskem a Německem i bulharskými, francouzskými a britskými silami. Udělejte si tedy čas a připomeňte si desítky nebo stovky tisíc britských vojáků v první světové válce, kteří se vzbouřili nebo se snažili najít způsob, jak se vyhnout zabití svých německých spolupracovníků, jako je Harry Patch, poslední přeživší válku, nebo miliony Němců, Francouzů a Rusů, kteří udělal totéž.
  ŽÁDNÁ VÁLKA, ALE TŘÍDNÍ VÁLKA !

 139. Jan P říká:

  Malajský premiér Anwar Ibrahim statečně čelí americkému prezidentovi Joeovi Bidenovi přímo do očí: „Žádáte po nás, abychom odsoudili Rusko na Ukrajině, ale mlčte o izraelských zvěrstvech zabíjení žen a dětí v Gaze.

 140. Jan P říká:

  Žádný blog, koment, žádné rozhořčení liberálů.

  Šéf OSN : „Jsem hluboce šokován, že během necelých 24 hodin byly v Gaze zasaženy dvě školy UNRWA. Desítky lidí – mnoho žen a dětí – byli zabiti a zranění, když hledali bezpečí v zařízeních OSN.

 141. Zdeněk Gryc říká:

  RETRO
  Převzato:

  Dobrý den, pane architekte,

  mám na Vás prosbu.
  Připravujeme téma k výročí 17. listopadu a oslovujeme do ankety osobnosti z Vysočiny.
  Vzpomeňte prosím, co jste dělal v pátek 17. listopadu 1989?
  A jaký byl pro Vás nejsilnější zážitek z těch dní, které pak následovaly po 17.11. 1989?
  Rozsah odpovědi? Spíše stručnější, prosíme tak maximálně sedm vět.

  Když se Vám podaří odpovědět do čtvrtku 14. 11., bude to akorát.

  S pozdravem a poděkováním

  Radek Laudin, redaktor MF DNES Jihlava
  Dobrý večer pane redaktore,

  Tedy jestli jsem zarámován 1 – 7, tak snad takto:

  1. Ráno 18. Listopadu svoláváme do patra Stavoprojektu schůzi, kde o události informujeme, hovoří také arch. Zdeněk Baueršíma, „nenechá mlátit do dětí.“
  2. Předtím dopoledne jsou na náměstí poblíže Mariánského sloupu asi 3 studenti, kteří se snaží hovořit s lidmi. Je mezi nimi student Radek Šerý, studující v Praze od něj mám autentickou zprávu o tom, co se událo. / vzpomínkový článek z JL s fotem R. Š. přiložen/.
  3. 19. listopadu jdu do gymnázia navázat styk se studenty a předat informaci od Radka Šerého
  z Prahy, tam je klid s nikým se mi nepodaří mluvit.
  4. V předsíni kostela sv. Ignáce čtu vyvěšené provolání kardinála Tomáška.
  Po chvíli vidím, že odtud vyběhli ve zmatku 3 mladíci STB, jednoho jsem znal.
  Jdu zpět, provolání je strženo.
  5. Předseda ZV KSČ N. se snaží mezi čtyřma očima
  rozmluvit některým vlivnějším zaměstnancům účast na manifestaci.
  Soudruh ředitel F. jde na to racionálněji,
  svolává na datum a hodinu středeční manifestace Umělecko-technickou radu
  složenou převážně z architektů. Jdeme za ním postupně se omlouvat, důvod-stávka.
  6. Přetím…účastním se schůze svolané do Domu kultury,
  jednání předsedá jihlavský prokurátor.
  Beru si slovo a upozorňuji na monitorování schůze několika mladíky v řadě přede mnou.
  Arogantně se rozhlížejí a cosi zapisují. Předseda to odbývá tím, že to jsou STB, které zná.
  Po schůzi odcházíme spolu a povídáme si.
  6. Jako vedoucí projektant sídliště Přímětice se obracím na spoluautory výtvarných děl:
  a/Akad. Soch. R. Podrázského s žádostí o návrh pomníku pro Jana Palacha.
  /návrh je současně vystaven na souborné výstavě jeho díla v Přibyslavi, foto přiloženo. /
  b/ Výtvarníka Antonína Hoschny o sjednání kontaktu s OF závodu ve Znojmě,
  ve kterém je zaměstnán.
  Jde o to, aby velitelské stanoviště, údajně štábu CO,
  —————————————————————–
  nebylo realizováno v podzemí pod areálem školy.
  —————————————————————–
  To se nakonec podařila a projekt školy byl bez tohoto strategického objektu,
  bezostyšně umístěného, na riziko dětí odstraněn.
  /Jednalo se podobné zařízení jaké bylo realizováno nedávno pod budovou PVT v Jihlavě./
  7. Vyhledal jsem redaktora MF, abych „za čerstva“ dokladoval bačování ZV KSČ v našem podniku. Boris Dočekal si fakta pečlivě ověřil a napsal přiložený článek:

  „VE SVÉM PODNIKU SI DĚLEJ CO CHCEŠ“, který vyšel v MF 17. Května 1990.

  PS. Dnes a zítra jsem k dispozici pro vysvětlení, či doplnění mého textu.
  Ve středu jsem v Praze na zahájení výstavy mého Profesora Rozehnala vězněného komunisty. Prof. R. je autorem významné funkcionalistické stavby v Jihlavě
  pavilonu ředitelství v Psych. Léčebně.

  Pro zajímavost přikládám upoutávku-pozvánku na výstavu:
  „BEDŘICH ROZEHNAL, ARCHITEKT, KTERÝ ZMĚNIL STANDART NEMOCNIČNÍHO PROSTŘEDÍ“.

  S pozdravem Zdeněk Gryc

  V roce 1989 je to pak právě nejvíce kardinál František Tomášek,
  kdo se zaslouží o svatořečení Anežky České,
  v listopadu téhož roku se pak katolická církev v jeho osobě rázně postaví na stranu prodemokratických sil, žádajících obnovu demokratického zřízení v Československu.
  Naše poslední ročníkové setkání FA se konalo den před svatořečením v Brně.
  Na cestě zpátky kontrolovala ozbrojená milice a policie
  na dálnici autobus ve kterém jsem jel.

 142. Zdeněk Gryc říká:

  Jan P říká:
  Neděle, 19. 11. 2023 v 18:30
  Žádný blog, koment, žádné rozhořčení liberálů.
  Šéf OSN : „Jsem hluboce šokován, že během necelých 24 hodin byly v Gaze zasaženy dvě školy UNRWA.
  ————————————————————————————————————-
  6. Jako vedoucí projektant sídliště Přímětice se obracím na spoluautory výtvarných děl:
  a/Akad. Soch. R. Podrázského s žádostí o návrh pomníku pro Jana Palacha.
  /návrh je současně vystaven na souborné výstavě jeho díla v Přibyslavi, foto přiloženo. /

  STAREJ „MÍROVEJ“ TRIK
  VELITELSTVÍ POD

  NEMOCNICI

  nebo

  ŠKOLU

  Převzato:
  b/ Výtvarníka Antonína Hoschny o sjednání kontaktu s OF závodu ve kterém je zaměstnán.
  Jde o to, aby velitelské stanoviště, údajně štábu CO,
  nebylo realizováno v podzemí pod areálem školy.
  To se nakonec podařila a projekt školy byl bez tohoto strategického objektu,
  bezostyšně umístěného, na riziko dětí odstraněn.

 143. Jan P říká:

  Má Izrael podle mezinárodního práva „právo na sebeobranu“? Ne. Jak vysvětluje zvláštní zpravodaj OSN : „Izrael si nemůže nárokovat právo na sebeobranu proti hrozbě, která vychází z území, které okupuje a které je drženo pod válečnou pod válečnou okupací.“

 144. Jan P říká:

  Nejnovější čísla z Gazy od švýcarského Euro-Med Human Rights Monitor, která odhalují neuvěřitelný rozsah zvěrstva: – 8 176 zabitých dětí a 4 112 žen: 61 % zabitých – 92 % zabitých jsou civilisté (18 460 lidí z 20 031 ) – 1 730 000 vysídlených lidí: více než 80 % obyvatel Gazy A tak dále… Za pouhých 49 dní. Což znamená: – 167 zabitých dětí denně v průměru, 7 každou hodinu nebo 1 každých 8 minut. – 377 zabitých civilistů denně v průměru, nebo téměř 16 každou hodinu. Podle OHCHR zaznamenala válka na Ukrajině během 20 měsíců 9 614 civilních obětí. Takže vzhledem k tomu, že toto je populace o 22 nižší než Ukrajina a že mluvíme pouze o 49 dnech (na rozdíl od 20 měsíců), je tato válka v Gaze pro civilisty šílených 520krát smrtelnější než válka na Ukrajině.😓

 145. Jan P říká:

  Navzdory pokusům izraelské lobby akci zrušit, Roger Waters z Pink Floyd vystoupil na pódium v ​​Uruguayi, oblékl si Kufiyyah a obhajoval ukončení izraelské genocidy v Gaze.
  https://twitter.com/OnlinePalEng/status/1726668252498239665

 146. Svatopluk Beran říká:

  ŽIDOVŠTÍ BARBAŘI SE V GAZE CHOVAJÍ STEJNĚ JAK FAŠISTICKÁ VOJSKA NA VÝCHODĚ PŘI TOTÁLNÍ HITLEROVSKÉ VÁLCE. JIŽ NA ZAČÁTKU ŽIDOVSKÉHO GENOCIDIA PÁCHANÉHO NA CIVILNÍM OBYVATELSTVU PALESTINY, JSEM PO ZDĚLENÍ ŽIDŮ, ŽE SE MAJÍ ZE SEVERU PALESTINCI PŘESUNOUT NA JIH GAZY PSAL, ŽE AŽ NAŽENOU NECHUTNÍ DNEŠNÍ ŽIDI PALESTINSKÉ CIVILISTY NA JIH GAZY, TAK UŽ NEBUDOU VRAŽDIT V JEDNOM MILIONU PALESTINSKÝCH OBČANŮ NA SEVERU PALESTINY, ALE BUDOU SVÁ ŽIDOVSKÁ ZVĚRSTVA PÁCHAT NA MENŠÍM ÚZEMÍ SE DVĚMA MILIONY PALESTINCŮ. A JE TO TADY. KDO ZASTAVÍ ŽIDOVSKO-AMERICKO-FAŠISTICKÉ METODY GENOCIDNÍHO VÁLČENÍ?

  https://www.novinky.cz/sekce/zahranicni-blizky-a-stredni-vychod-45

  HNUS DNEŠNÍCH ŽIDŮ JE NEKONEČNÝ. VŠE PAK OCHRAŇUJE Z MOŘE, LETADLOVÝCH LODÍ A JEJICH DOPROVODNÉHO ZÁSOBOVÁNÍ, 7 TISÍCOVÉ AMERICKÉ MĚSTEČKO NA MOŘI U BŘEHŮ GAZY.

 147. Svatopluk Beran říká:

  DNEŠNÍ GENOCIDNÍ ŽIDOVSKÝ SIONISMUS NA DĚTECH, ŽENÁCH CIVILISTECH PALESTINY NEMÁ PODLE MNE V MODERNÍCH DĚJINÁCH OBDOBY. NAŠE DNEŠNÍ VLÁDA KOALIČNÍ VLÁDA S PIRÁTSKÝM MINISTREM ZAHRANIČÍ LIPAVSKÝM, ČESKÝ VÁLEČNÝ ZLOČINEC Z IRÁKU PETR PAVEL, SPOJENÉ STÁTY AMERICKÉ ČI EVROPSKÝ BRUSEL NEJSOU SCHOPNI ZADRŽET ŽIDOVSKÝ STÁTNÍ SIONISMUS V PÁCHÁNÍ STŘEDOVĚKÝCH MASOVÝCH VYVRAŽDĚNÍ CIVILISTŮ.

  ———————————————————————————————

  Sionismus

  Dr. Theodor Herzl, duchovní otec sionismu
  Sionismus (hebrejsky: ציונות‎, Cijonut) je ideový směr, který vznikl v druhé polovině 19. století mezi evropskými Židy. Hlavním cílem jeho představitelů bylo a je přesídlení Židů do země izraelské (Erec Jisra’el) a vybudování a udržení židovského státu, národního státu Židů.

  V důsledku nacistické perzekuce Židů (viz též holokaust, šoa) za druhé světové války získala sionistická myšlenka širší mezinárodní podporu a OSN schválilo plán na rozdělení Palestiny na židovský a arabský stát. Na základě tohoto plánu byl 14. května 1948 vyhlášen nezávislý stát Izrael.

  https://cs.wikipedia.org/wiki/Sionismus

  ——————————————————————————————–

  FAŠISTICKÉ NĚMECKO ZASELO NECHUTNÉ ZLO A ÚZEMÍ PALESTINY NA TO DNES DOPLÁCÍ. TOTO FAŠISTICKÉ ZLO POSTIHLO I DALŠÍ ZEMĚ VE VYŠŠÍCH POČTECH ZAVRAŽDĚNÝCH, PŘEDEVŠÍ TEHDEJŠÍ SOVĚTSKÝ SVAZ, OVŠEM DNEŠNÍ AMERICKÝ SVĚT, KTERÝ SE PŘÍMO PODÍLEL EKONOMICKY NA TOMTO NĚMECKO FAŠISTICKÉM ZLU, JE NAPROSTO BEZCHARAKTERNÍ.

 148. Zdeněk Gryc říká:

  Vernisáž k výstavě Vánoce za totáče • Muzeum a galerie Hranice
  Web3. lis 2019 · Atmosféru sametové revoluce roku 1989 v Hranicích
  připomene výstava k 30. výročí sametové revoluce „

  Vánoce za totáče“.
  ———————
  RUSKO
  ČÍNA
  BEZCHARAKTERNÍ!!!
  ————————————
  Z NICH SE ANI NEDALO ODJET

  Československo chránily ostnaté dráty, jelena v říji ale nezastavily
  27. října 2019 8:11
  Před třiceti lety chránily hranice socialistického Československa ostnaté dráty. Cílem bylo znemožnit emigraci do kapitalistických států. Pohraničníci se psy nepřetržitě obcházeli nekonečné stěny drátů, střežili je z pozorovatelen a umisťovali nástrahy. Někde dokonce měli kotce se psí smečkou, které v případě narušení zakázaného prostoru otevřeli na dálku.

  Zdroj: https://www.idnes.cz/plzen/zpravy/sametova-revoluce-listopad-1989-komunismus-totalita-ostnaty-drat-hranice-ceskoslovensko-pohranicnik.A191019_509154_plzen-zpravy_vb#Akce%20K%C3%A1men:%20%C4%8E%C3%A1belsky%20Krut%C3%A1%20HRA%20STB

 149. Jan P říká:

  “Cílem ukrajinského státu a jeho vojenských struktur v této válce je
  udržet si moc, cílem ruského státu a jeho vojenských struktur je moc
  převzít. Účast anarchistů ve strukturách kteréhokoli z těchto států
  nijak neulehčuje situaci lidem žijícím na Ukrajině, kteří trpí válkou
  mezi dvěma státy. Všechna slova o armádě, která brání lidi, společnost a
  jejich zemi, jsou jen součástí státní propagandy, což dokazují i dějiny.
  Válku je možné zastavit pouze tím, že se postavíme proti oběma státům.“

  – Saša Kaluža, anarchista působící na Ukrajině
  ————————————————————————————————————————

  „Izraelská lobby“ je ve skutečnosti lobby západního impéria – je to specializovaná část operace nonstop vlivu zaměřená na udržení členských států impéria v pohybu v souladu s celosvětovou mocenskou strukturou centralizovanou kolem Spojených států namísto toho, aby se chovaly jako suverénní národy. a starat se o své lidi v souladu s vůlí voličů. Vlády jako USA a Spojené království mají zavedené právní nástroje, které používají k tomu, aby zabránily zahraničním vládám ovlivňovat jejich národní politiku, ale obecně je používají pouze tehdy, když by vliv pocházel od vlád, které nejsou spojeny se západním impériem, jako je Rusko, Čína a Írán. Pokud by vojenská a diplomatická podpora Izraele nesloužila zájmům impéria, tyto právní nástroje by již dávno byly použity k zastavení lobbingu. Ale protože lobbistické aktivity ve skutečnosti prospívají zájmům impéria tím, že udržují válečnou mašinérii spojenou s USA zaměřenou na všechny neamerické skupiny na geostrategicky klíčovém Blízkém východě, nejenže umožňují, ale aktivně podporují takové lobování. Je to jen jeden z mnoha typů lepidel nezbytných pro udržení nesourodých částí nepřiznaného impéria vždy v pohybu stejným směrem. Izraelská lobby umožňuje skupinám, jako jsou Izraelci, západní sionisté a američtí fundamentalističtí křesťané, financovat vlivové operace západního impéria z jejich vlastních osobních pokladen. Proč by tomu manažeři impéria zabránili? Je to skvělý obchod.“
  (Caitlin Johnston, australská novinářka)

  Biden, už jsi šťastný? Ne, kolik dětí ještě musí zemřít? Aipac, ropa, plyn opravdu stojí za tuto genocidu?
  Dítě se třese poté, co se vynořilo zpod trosek svého domu po izraelském náletu v Gaze.
  https://twitter.com/Vigilante2801/status/1731314898838110584

 150. Zdeněk Gryc říká:

  Jan P říká:
  Neděle, 3. 12. 2023 v 19:20
  “Cílem ukrajinského státu a jeho vojenských struktur v této válce je
  udržet si moc,
  ————————————————————————–
  cílem ruského státu a jeho vojenských struktur je moc
  převzít.
  ————————————————————————-
  Milovaní i zatracovaní. Sovětští vojáci krátce po svém příjezdu do Prahy v květnu 1945 projíždějí kolem kavárny Slavia, za okupace přejmenované na Café Viktoria. Foto: ČTK
  Komentář:
  Spor o sochu sovětského maršála Ivana Stěpanoviče Koněva i osmdesáté výročí
  napadení Polska nejdříve Hitlerem a později i Stalinem
  opět rozvířily debatu, jak se vlastně dívat na to,
  co komunistická propaganda označovala za osvobození Československa Rudou armádou
  a nepřipouštěla o tom diskusi.
  A o čem se dnes často hovoří jako o nahrazení jedné okupace druhou.
  Dva historici se pro Deník N pokusili na věc podívat bez předsudků a ideologického zatížení.

  UKRAJINCI S PRÁVĚ DNES OBÁVAJÍ

  OSVOBOZENÍ
  NORMALIZACE
  A
  PUTINOVY DENACIFIKACE

  ZKRÁTKA

  O PAMEŤ
  O DEMOKRCII
  A ŽIVOTY INTELIGENCE

  ————————-

  Katyňský masakr
  Katyňský masakr nebo Katyňský zločin (polsky zbrodnia katyńska)
  je označení pro povraždění polských válečných i civilních zajatců
  vězněných v sovětských koncentračních táborech a táborech pro válečné zajatce,
  které provedla NKVD v roce 1940.
  Povražděno bylo přibližně 22 000[1] mužů – zejména důstojníků a příslušníků inteligence.
  Sovětský svaz popíral vinu až do roku 1990.[2]

 151. Jan P říká:

  Podzimní vzestup sociálního boje na celé Ukrajině

  27. října se v Kyjevě, Oděse, Poltavě a dalších 10 městech země konala shromáždění ženských příbuzných mobilizovaných vojáků požadujících jejich demobilizaci. Většina z těchto vojáků byla na frontě od začátku nepřátelských akcí v únoru 2022 a jsou ve špatném fyzickém a morálním stavu.
  Obyvatelé Sosnivky ve Lvovské oblasti se vyslovili proti rozhodnutí poslat kriminální vězně pracovat do uhelného dolu, který se nachází na území tohoto města. „Absurdita této otázky je v tom, že horníci, kteří mají specializaci, mají zkušenosti s prací v dolech, nejsou osvobozeni od mobilizace, jsou posíláni do zákopů. A to jsou cizí, odsouzení lidé. Podle jakých článků byli odsouzeni, nevíme. Nevíme, co od těch lidí čekat,“ řekla Věra Bogdanová ze Sosnivky.
  14. října se desítky obyvatel územního společenství Ovruch (Žytomirská oblast) sešly na nepovoleném shromáždění před městskou radou a požadovaly vysvětlení od místních úřadů ohledně zrušení plateb, které jsou splatné obětem havárie v Černobylu. Úřady protest zakázaly s odvoláním na stanné právo. Do administrativní budovy však přišli lidé, kteří požadovali ujištění, že platby budou zahrnuty do státního rozpočtu a vysvětlení, jak se bude zrušení těchto plateb dělat.
  Večer 29. listopadu v oděské čtvrti Luzanovka obyvatelé protestovali kvůli nedostatku tepla a světla v jejich domech po dobu čtyř dnů. Zablokovali ulici, ale poté se kvůli leteckému poplachu rozešli.
  V druhé polovině listopadu zorganizovali studenti Národní letecké univerzity v Kyjevě spontánní setkání kvůli absenci vytápění ve vzdělávacích budovách. 20. listopadu bylo zapnuto topení, předtím v prostorách mrzlo. Po zapnutí topení zůstala většina budov stejně studená, protože systém je starý, na mnoha místech jsou netěsnosti. Zapnuli i samotné topení, že radiátory jsou sotva teplé, přijde mi to jen proto, aby neprasklo potrubí,“ řekl student Maxim.
  Kurýři doručovací služby Bolt Food stávkují každý pátek. Usilují o stanovení minimální zaručené mzdy, zvýšení sazeb o 70 % a odblokování neprávem zablokovaných kolegů.
  V Lisičansku (část Luganské oblasti okupované Ruskem od loňského roku) vstoupili vodárenští pracovníci 2. září údajně do stávky kvůli mnohaměsíčním nedoplatkům na platu.
  Mezitím na fóru zástupců všech frakcí a poslaneckých sdružení ukrajinského parlamentu přijali společné prohlášení o odmítnutí voleb na Ukrajině do konce stanného práva. Podle oděského historika anarchismu Vjačeslava Azarova to zničí naděje západních spojenců získat zde méně zkorumpovanou, transparentnější a vstřícnější vládu. A teď mají jen dvě možnosti: nalít miliardy na podporu ukrajinského týlu a ukrajinských ozbrojených sil, dokud nedosáhnou slíbených hranic z roku 1991, nebo uškrtit vládu omezením financování a vojenských dodávek, dokud nebudou souhlasit s vyjednáváním nebo se nerozbije nový Majdan. První varianta ohrožuje roky zbraní a finanční náklady, které jsou pro spojence nedostupné. Druhým jsou nejen potravinové nepokoje v ukrajinském týlu, ale i vážnější hrozba, že nepřítel využije nepokojů a oslabení Ozbrojených sil Ukrajiny, svrhne obranu a zmocní se řady dalších regionů, což ohrožuje vládnoucí kabinety zemí západní koalice s porážkou ve volbách. Dilema „kufr bez rukojeti“…

 152. Zdeněk Gryc říká:

  Vladimír Havlíček
  občas uvádí.
  pro
  „VYROVNANOST“
  ————————–
  Jan P říká:
  Neděle, 3. 12. 2023 v 19:20
  “Cílem ukrajinského státu a jeho vojenských struktur v této válce je
  udržet si moc,
  cílem ruského státu a jeho vojenských struktur je moc
  převzít.
  ———————–

  A CO PAK ???
  ———————-

  Zdeněk G. 1934
  Strýc Čeněk Janík Rožnov
  valašký partyzán
  byl krátce po osvobození odvlečen NKVD
  do Olomouce, přežil,
  podrobněji jinde v JL.

  Zdeněk B. 1934
  bratr Ivo,
  otec jeho ženy
  ruský emigrant Antipov Praha
  byl krátce po osvobození
  odvlečen NKVD
  brzo umřel, ušlapán ve vězení, v jakémsi kostele.

 153. Zdeněk Gryc říká:

  pozn.

  Zdeněk G. 1934
  Strýc Čeněk Janík Rožnov
  valašský partyzán,
  zrazený udavačem
  zatčen Gestapem,
  byl vězněn ve Wroclau.
  Přežil a vrátil se do Rožnova,
  odkud byl, krátce po osvobození odvlečen NKVD
  do Olomouce, a zařazen do transportu na Sibiř.
  Podrobněji jinde v JL.

 154. Svatopluk Beran říká:

  Před třiceti lety chránily hranice socialistického Československa ostnaté dráty. Cílem bylo znemožnit emigraci do kapitalistických států. Pohraničníci se psy nepřetržitě obcházeli nekonečné stěny drátů, střežili je z pozorovatelen a umisťovali nástrahy. Někde dokonce měli kotce se psí smečkou, které v případě narušení zakázaného prostoru otevřeli na dálku.

  PŘED 80 LETY SI FAŠISTI POCHODOVALI NEW YORKEM A SPOJENÉ STÁTY DOTOVALY BANKOVNÍMI ÚVĚRY FAŠISTICKÉ NĚMECKO V JEHO ROZVOJI MILITARISMU, ZNAMENÁ TO ŽE JSOU SPOJENÉ STÁTY AMERICKÉ DNES FAŠISTICKÉ? PŘEHLÍŽEJÍ SICE ORÁLNÍ FAŠISMUS PRO SVŮJ AMERICKÝ POSTOJ K PRÁVU SVOBODNÉHO PROJEVU SLOVA A TUDÍŽ JEDINĚ NA AMERICKÝCH INTERNETOVÝCH WEBECH, MOHOU FAŠISTICKÉ ORGANIZACE Z CELÉHO SVĚTA VYVÍJET SVOU FAŠISTICKOU PROPAGANDU.

  SLYŠELI JSME NEBO ČETLI NĚKDE ČLÁNEK ŽE NA PODKLADĚ AMERICKÉ PODPORY HITLEROVSKÉHO NĚMECKA ČI DNEŠNÍ AMERICKÉ TOLERANCE K FAŠISTICKÝM AMERICKÝM WEBŮM BUDOU SPOJENÉ STÁTY AMERICKÉ FAŠISTYCKÝMI?

  SKUTEČNOSTÍ ALE JE, ŽE USA NA PODPOŘE UKRAJINSKÉHO FAŠISMU, JAK PROPLACENÍM TAK VÍCVIKEM BANDEROVSKÝCH POHROBKŮ UKRAJINSKÝCH VRAHŮ SPOLUPRACUJÍCÍCH S FAŠISTY PŘI LIKVIDACI OBČANŮ UKRAJINY – ŽIDŮ – POLÁKŮ – ČECHŮ – ZA 2SV V ROCE 2014, ZNEUŽILI MENŠÍ ČÁSTI NESPOKOJENÝCH UKRAJINSKÝCH OBČANŮ K PŘED VOLEBNÍMU PUČI V KIJEVĚ PROTOŽE VĚDĚLI, ŽE NA VÝHRU VE VOLBÁCH MAJÍ MALOU PODPORU VŠECH OBČANŮ UKRAJINY.

  DŮSLEDKY ZNÁME – ROSTOUCÍ CHUDOBU ČESKÝCH OBČANŮ – ZNIČENÁ UKRAJINA – STATISÍCE MRTVÝCH UKRAJINSKÝCH A RUSKÝCH CHLAPŮ – ODŘÍZNUTÍ EVROPY OD LEVNÝCH RUSKÝCH, ENERGII VYRÁBĚJÍCÍCH SUROVIN – ROZROSTLÉ NATO DO DALŠÍCH EVROPSKÝCH NEUTRÁLNÍCH STÁTŮ – POVOLENÝ PŘÍPADNÝ VSTUP AMERICKÝM VÁLEČNÝCH VRAHŮ NA ČESKÉ ÚZEMÍ A BUDOVÁNÍ JIŽ DOPŘEDU JEJICH VOJENSKÉHO ZÁZEMÍ – JIŽ TEĎ SPLÁCENÍ AMERICKÝCH STRATEGICKÝCH STÍHAČEK, NOSIČŮ JADERNÝCH ZBRANÍ, KTERÉ NEJSOU K OBRANĚ, NÝBRŽ JSOU TO ÚTOČNÉ ZBRANĚ – ČESKÝ PRESIDENT COBY PROJEKT AMERICKÉ AMBASÁDY V ČR, BÝVALÝ KOMUNISTICKÝ STUDENT VOJENSKÉHO ZPRAVODAJSTVI WARŠAVSKÉ SMLOUVY – DNES VÁLEČNÝ ZLOČINEC, KTERÝ ORGANIZOVAL JAKO ČESKÝ OBČAN AMERICKOU ILEGÁLNÍ VÁLKU V IRÁKU – KLÍČE OD SENÁTU PŘEDÁNY POCHYBNÝM PŘEDSEDOU ČESKÉHO SENÁTU VYSTRČILEM, AMERICKÉMU MINISTRU ZAHRANIČÍ POMPEOVI, PŘED TÍM NEŽ TEN HO VYSLAL JAKO ČECHA NA TAJVAN, STÁT SE POLOVIČNÍM ČÍŇANEM.

  VÝSLEDEK – DNES EVROPA ŘÍZENÁ Z USA PŘÍMO PŘES AMERICKÝ MILITARISMUS KDYŽ PŘED PÁR LETY ODMÍTLA USA OBCHODNÍ SMLOUVU TTIP. NECHTĚLI JSTE ABXCHOM VÁS OVLÁDALI POUZE PŘES OBCHOD? TAK VÁS BUDEM OVLÁDAT PŘES NÁŠ MILITARISMUS A BUDETE I OBCHODNĚ NA KOLENÁCH BEZ RUSKÝCH LEVNÝCH UHLÍKOVÝCH SUROVIN ZA NÁMI POVOLENÉ UHLÍKOVÉ SUROVINY OD NÁS I CELÉHO SVĚTA, KTERÉ BUDOU MINIMÁLNĚ O 100 PROCENT DRAŽŠÍ NEŽ TY PŘÍMO RUSKÉ Z ROPOVODŮ.

 155. Svatopluk Beran říká:

  Novinářská konference Scholze a Bidena o Nord streemu.

  Úplně na začátku Scholz vyděšeně kouká na Bidena a po dlouhé upřesňující otázce reportérky na Bidena, Biden vlastně říká – Nord Strým není pod kontrolou Německa, my ho zastavíme a už víme jak. NÁSLEDUJE SAMOLIBÉ POUSMÁNÍ BIDENA

  Puste si to několikrát od 1min a 45 vteřiny.

  https://www.youtube.com/watch?v=OS4O8rGRLf8

 156. Svatopluk Beran říká:

  ČÍNSKÁ VERZE JAK PROBÍHALA PŘÍPRAVA A NÁSLEDNÁ LIKVIDDACE EVROPY Z RUKOU USA PŘES NORD STREEM.

  https://www.pokec24.cz/video/video-clanek-cinska-televize-ukazala-jak-americane-vyhodili-do-povetri-plynovody-nord-stream/

 157. Zdeněk Gryc říká:

  Politický systém Čínské lidové republiky (ČLR) se řadí mezi socialistické republiky řízené jedinou politickou stranou, v tomto případě Komunistickou stranou Číny (KSČ). V jejím čele stojí generální tajemník ústředního výboru KSČ[1]. Státní moc v ČLR je v rukou KSČ, Státní rady ČLR a jejích provinčních a místních reprezentantů. Stát využívá interní publikace, tajné dokumenty zpravodlajské agentury Sin-chua, jež jsou obdobou amerických President’s daily brief, jež jsou doručovány podle stupně utajení daných informací většině oficiálních představitelů. Ty představují hlavní zdroj informací o společnosti.
  ——————————————————
  Svatopluk Beran říká:
  Pondělí, 4. 12. 2023 v 11:01
  ČÍNSKÁ VERZE

  DEWMOKRACIE ?
  —————————————————-
  Dne 30. června 2020, v předvečer 23. výročí předání Hongkongu Číně, uvedla čínská vláda v platnost „Zákon o státní bezpečnosti v Hongkongu“,[8] který je mnoha ohledech explicitnější a tvrdší než vlastní čínský zákon z roku 2015. Kriminalizuje jakoukoli kritiku čínské vlády a Komunistické strany Číny a ve většině kategorií stanoví jako nejvyšší sazbu doživotní trest odnětí svobody. Byly tím značně omezeny svobody občanů Hongkongu, které se Čína zavázala respektovat mezinárodními úmluvami v 80. a 90. letech.[9]
  hnutí bránícího svobody občanů Hongkongu, mezi nimi byl i devadesátiletý emeritní biskup Hongkongu kardinál Zen.

  Výsledkem represí je rekordní vlna emigrace. Od poloviny roku 2021 do poloviny roku 2022 Hongkong opustilo přes 113 tisíc lidí, což vedlo nejvyššímu úbytku obyvatelstva od počátku vedení záznamů v roce 1961. Roste počet žádostí o speciální britské pasy pro obyvatele bývalé britské kolonie, z hongkongských škol se odhlašuje množství studentů a obyvatelé vybírají své penzijní fondy.[10][1

 158. Svatopluk Beran říká:

  Páchá Izrael v Gaze genocidu Palestinců? Řada židovských vědců argumentuje, že ano.

  Tento termín, který je definován v mezinárodní smlouvě přijaté Organizací spojených národů v roce 1948, je kritiky používán k charakteristice izraelské vojenské ofenzívy v Gaze, zahájené v reakci na útok Hamásu ze 7. října, při němž zahynulo více než 1 200 Izraelců.

  Izraelské bombardování a pozemní invaze dosud zabily přibližně 15 000 Palestinců a vyhnaly z domovů více než 1,7 milionu lidí, které nutí žít ve stále horších podmínkách.

  https://blisty.cz/art/116446-pacha-izrael-v-gaze-genocidu-palestincu-rada-zidovskych-vedcu-argumentuje-ze-ano.html

  TAK TEĎ DOKONCE I ČESKÁ DVOJKA VE SLOŽENÍ VYSTRČIL – PEKAROVÁ JAKO VÁLEČNÍ ZLOČINCI PODPORUJÍCÍ DNEŠNÍ ŽIDOVSKÉ VRAŽDĚNÍ DĚTÍ, ŽEN CIVILISTŮ PO TISÍCOVKÁCH A SPROVNÁNÍ MĚSTSKÉ AGLOMERACE GYZY NA ROVNOU PLOŠINU, PLÁNOVANÉ VYHÁNĚNÍ UPRCHLÍKŮ DO CIZÍCH ZEMÍ. TEDY PODPORUJÍCÍ ŽIDOVSKÉ GENOCIDIUM NA ÚZEMÍ PALESTINY.

  Předseda Senátu Miloš Vystrčil a předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová v pondělí ráno přiletěli do Izraele vyjádřit svou politickou a morální podporu po útocích palestinského teroristického hnutí Hamás. V tiskovém prohlášení to oznámil mluvčí Pekarové Adamové Martin Churavý.

  JE POTŘEBA JEN DOUFAT, ŽE BUDOU ZA SVOU ČINNOST V ESKALACI AMERICKÉ PROXI VÁLKY NA UKRAJINĚ A PODPOŘE GENOCIDY ŽIDŮ V PALESTINĚ, PO UKONČENÍ SVÝCH MANDÁTŮ SOUZENI ČESKÝMI SOUDY ZA SVOU ANTIHUMÁLNÍ LIDSKOU ČINNOST A PODPORU SVĚTOVÝCH VÁLEK V ZÁJMU USA.

  TITO DVA DNEŠNÍ ČEŠTÍ POLITICI OPAKUJÍ CHYBY KOMUNISTŮ ZE SOCIALISTICKÉHO OBDOBÍ, KDY NĚKTEŘÍ VLÁDNÍ ČINITELÉ NAŠI ZEMĚ TAKÉ LEZLI DO PR.ELE SOVĚTŮM, ALE ŽE BY PODPOROVALI GENOCIDNÍ VRAŽDĚNÍ DĚTÍ, ŽEN, CIVILISTŮ, TO TU JEŠTĚ ŽÁDNÍ VLÁDNÍ PŘEDSTAVITELÉ NEPŘEDVEDLI V DĚJINÁCH CELÉ ČESKÉ REPUBLIKY.

 159. Svatopluk Beran říká:

  Zdeněk Gryc říká:
  Pondělí, 4. 12. 2023 v 11:37

  Politický systém Čínské lidové republiky (ČLR) se řadí mezi socialistické republiky řízené jedinou politickou stranou, v tomto případě Komunistickou stranou Číny (KSČ). V jejím čele stojí generální tajemník ústředního výboru KSČ[1]. Státní moc v ČLR je v rukou KSČ, Státní rady ČLR a jejích provinčních a místních reprezentantů. Stát využívá interní publikace, tajné dokumenty zpravodlajské agentury Sin-chua, jež jsou obdobou amerických President’s daily brief, jež jsou doručovány podle stupně utajení daných informací většině oficiálních představitelů. Ty představují hlavní zdroj informací o společnosti.

  HONKONG JE ČÍNSKÉ ÚZEMÍ, KTERÉ SI NA STO LET ZABRALA VELKÁ BRITANIE.

  ZAJÍMAVÉ JE ŽE PANU GRYCOVI NEVADÍ JIŽ PADESÁT LET SPOLUPRÁCE USA S ČÍNOU, KDE NA LEVNÉ PRACOVNÍ SÍLE AMERIČTÍ BYZNYSMENI VYDĚLÁVALI MILIARDY DOLARŮ A BYLI PŘESVĚDČENI ŽE TO TAK BUDE S MILIARDOVÝM POČTEM ČÍNSKÝCH OBYVATEL NA VŽDY. TEORIE JEDINÉ ČÍNY NA KTEROU AMERIKA V 70 MINULÉHO STOLETÍ PŘISTOUPILA Z DŮVODŮ POTŘEBY ZNIČENÍ AMERICKÝCH, PŘEDEVŠÍM AUTOMOBILOVÝCH ODBORŮ, VŠAK USA NEVYŠLA. TEDY S ODBORY TO USA VYŠLO, TY DOKÁZALA TÉMĚŘ VYGUMOVAT. ALE JINAK SPOJENÉ STÁTY AMERICKÉ VE SVÉ NADUTOSTI A NADŘAZENOSTI SI VŮBEC NEPOVŠIMLI, ŽE PO 200 LETECH PROBOUZEJÍ ČÍNSKÉHO TYGRA. JEŠTĚ NA ZAČÁTKU DEVATENÁCTÉHO STOLETÍ, BYLA TOTIŽ ČÍNA NEJVĚTŠÍM PRODUCENTEM VÝROBKŮ A SUROVIN. JEŠTĚ V ROCE 1810. JEŠTĚ V ROCE 1810 DRTILA ČÍNA OBJEMEM VÝROBY JAK EVROPU, RUSKO, INDII TAK I USA. DVĚSTĚ LET PRŮMYSLOVÉ REVOLUCE A JEJICH BEZKONKURENČNÍCH ZISKŮ ZÁPAU UTEKLO A USA SE SVOU HAMIŽNOSTÍ PODAŘILO NASTARTOVAT KOMUNISTICKÝ SYSTÉM ČÍNY K EKONOMICKÝM ZÁZRAKŮM.

  JAKÉ JE Z TOHO PRO NÁS POUČENÍ?

  POJĎME OBCHODOVAT ZE VŠEMI, NENECHME SE AMERIKOU OVLÁDAT, DRTIT A STÁT SE DOST PRAVDĚPODOBNĚ JAKO EVROPA, JEDINÝMI NA CELÉM SVĚTĚ Z KOHO BUDOU SPOJENÉ STÁTY PROFITOVAT A TAHAT ZISK. PADESÁT LET USA OBCHODUJE S ČÍNOU A ŽE TO BYLA ECHT KOMUNISTICKÁ ZEMĚ A NAJEDNOU KDYŽ JIM ŠLAPE EKONOMICKY ČÍNA NA PATY, TAK SI NÁS AMERIKA PŘISVOJÍ JAKO NĚJAKÉ OTROKY, JAKO NĚJAKÉ BLBCE?

 160. Jan P říká:

  Ale ty statisíce mrtvých stály za to, ne?
  Chápete alespoň trochu, o čem je válka na Ukrajině? Chápete, za jakých podmínek se jí dalo zabránit či se dala ukončit?
  Peníze pro Ukrajinu došly, prohlásil Bílý dům
  https://www.novinky.cz/clanek/valka-na-ukrajine-mesec-s-penezi-pro-ukrajinu-je-prazdny-prohlasil-bily-dum-40453013?fbclid=IwAR3bMvW486q-AAZzb9S73aUoNpqyq3QKvO9cbiK8_5-DykqMrGE7s40WHBs

Zanechte komentář

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. edited by N.E.S.P.I