Blog Jihlavských listů

Miroslav Tomanec, Ing., MBA
129- Stavební inženýr, restauratér, vinárník a pivovarník na penzi. Dnes už jenom kavárník a bývalý koaliční zastupitel, aktivně se snažící ovlivňovat chod našeho krásného města.

Sbohem Slovensko?

Miroslav Tomanec, Ing., MBA | Neděle, 1. 10. 2023 v 16:44

„Zbohom Slovensko! Už nebudem žiť v krajine, kde toľko ľudí volí na čelo krajiny mafiu, také preto, že predchádzajúci psychopat zlyhal… Slovensko je krásna krajina, len národ treba vymeniť…“ napsal dnes jeden mladý, vzdělaný Slovák.

Tohle je podle mého názoru pro Slovensko daleko horší zpráva, než samotné Ficovo vítězství. Už dnes je slovenský kontingent v zahraničí jeden z největších v přepočtu na počet obyvatel a tímto se to ještě zvýší. Ale že vyhrál Fico je prostě demokracie a je třeba se s tím smířit a uznat to, voliči rozdali karty. Jednou vyhrajeme my, podruhé oni. Michal Šimečka prostě tváří v tvář nebezpečí nedokázal dát demokratické síly dohromady tak jako se to podařilo Petru Fialovi.

Ruská propaganda tak zabírá čím dál víc a tohle ti současní největší zločinci světa umí dokonale, to je nutné uznat. Vymývání mozků jím jde skvěle. A útočí na ty nejzranitelnější. Pro srovnání – 71% obyvatel České republiky  je toho názoru, že válku na Ukrajině způsobilo Rusko, totéž si ovšem myslí pouze 40% Slováků; současně 51% Slováků považuje USA za bezpečnostní hrozbu pro Slovensko. Slovenská společnost se už v roce 1938 rozhodlo pro německý nacismus, teď to vypadá že sází na ruský fašismus. Ale tady je zase dobrou zprávou aspoň to, že ti „čístí“ fašisti vypadli a po Kotlebovi už pes neštěkne.

Nic se však nejí tak horké. Fico už mnohokráte prokázal, jaký je to také velký účelový lhář a proto po sestavení vlády může být všechno jinak. Oni už mu kapitáni průmyslu vysvětlí co je a není možné, a on určitě rád ustoupí, protože mu jde především o pomstu a beztrestnost.

Ostatně i nedávný příklad z Itálie je hodně výmluvný. Po vítězství blondýny ve volbách se už skoro vystupovalo z EU a zastavovala pomoc Ukrajině, dnes je to tam však přesně naopak. Itálie patří k pilířům evropské integrace a její pomoc napadené zemi bojující o svoji existenci nijak neochabla.

Od nás však vůbec není na místě se sousedům jakkoliv posmívat, či jím dokonce cokoliv vyčítat. Především proto, že to v naší zemi není o mnoho lepší. Zeman, Babiš, Klaus jásají a současné volební preference jsou také velice výmluvné. 

Ale my máme ještě chvíli čas. Uvědomit si, že ač pořád usilovně hledáme na naší současné vládě mouchy (… a na prvním místě tím pomáháme vytvářet nálady, jak je všechno špatně u liknavější části národa) tak je to to zdaleka nejlepší, co nás mohlo potkat a že dokud bude ve veřejném prostoru eštébák z Agrofertu, tak opravdu nic jiného nezbývá.

20 komentářů k článku “Sbohem Slovensko?”

 1. jihlavák říká:

  Věra Jourová si myslí, že volby na Slovensku provázela dezinformační masáž. . Některé informace byly opravdu strašidelné.

  https://www.youtube.com/watch?v=IEVYjHEuexw

 2. Svatopluk Beran říká:

  Slovenská společnost se už v roce 1938 rozhodlo pro německý nacismus, teď to vypadá že sází na ruský fašismus.

  ———————————————————————————————–

  ČESKÁ VLÁDA TAK I SLOVENSKÁ VLÁDA DO TEĎ SÁZELA NA UKRAJINSKO-AMERICKÝ FAŠISMUS.

  https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-amerika-americti-poslanci-zakazali-vojensky-vycvik-ukrajinskych-radikalu-306360

 3. Svatopluk Beran říká:

  Americká Sněmovna reprezentantů schválila dodatek k zákonu o zahraniční vojenské pomoci, v němž zakazuje americkým instruktorům podílet se na výcviku příslušníků ukrajinského dobrovolnického praporu Azov a blokuje dodávky mobilních protiletadlových raket na Ukrajinu. Oznámila to rozhlasová stanice Hlas Ameriky s odvoláním na prohlášení iniciátora dodatku, demokratického poslance z Michiganu Johna Conyerse. Příslušníci praporu Azov jsou v dodatku označeni za neonacisty a rasisty.

  https://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/amerika/usa-zakazaly-vojensky-vycvik-ukrajinskych-neonacistu_345872.html

 4. Svatopluk Beran říká:

  15. 9. 2014

  NATO pořádá manévry na západě Ukrajiny, Moskva protestuje.

  Kyjev – Na západě Ukrajiny začaly desetidenní manévry, do nichž se má zapojit 1 300 vojáků z USA, Německa, Británie a několika dalších zemí NATO. Kromě aliančních jednotek se mají do cvičení Rapid Trident-2014 zapojit i jednotky z Ázerbájdžánu, Gruzie a Moldavska. Moskva označuje manévry za provokaci.

  https://ct24.ceskatelevize.cz/svet/1017786-nato-porada-manevry-na-zapade-ukrajiny-moskva-protestuje

 5. Svatopluk Beran říká:

  ,,JSME VE HŘE,, NAS.RAT NA EU

  NA INTERNET UNIKL TELEFONÁT DIPLOMATŮ USA O DĚNÍ NA UKRAJINĚ

  https://www.stream.cz/zahranicni-9232/americti-diplomate-nulandova-a-pyatt-o-eu-a-ukrajine-453342

 6. Svatopluk Beran říká:

  Ukrajina uznala banderovce za válečné veterány.

  Vlnu nesouhlasných reakcí vyvolal nový ukrajinský zákon, který staví ukrajinské nacionalisty bojující po boku nacistů za druhé světové války a po ní proti Rudé armádě na roveň těm, kteří bojovali proti Německu

  https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-ukrajina-uznala-banderovce-za-valecne-veterany-40261756

 7. Svatopluk Beran říká:

  Masakr Poláků a Volyňských Čechů

  Katolický pohřeb exhumovaných obětí masakru ve volyňské vesnici Ostrówki. 30. srpna 1943 zde UPA zavraždila 483 Poláků, včetně 246 dětí.
  Když bylo v roce 1943 téměř jasné, že Německo válku prohraje, změnili představitelé OUN svoji strategii a vyhlásili boj za osvobození Ukrajiny proti všem nepřátelům, mezi něž začalo patřit i Německo. 9. února jednotky UPA zahájily etnické čištění Volyně (severozápadní Ukrajina) bestiálním vyvražděním Poláky obydlené obce Parosl (oddíl Hrihorije Perehiniaka). Akce vyvraždění Poláků (a ostatních menšin) na Ukrajině nebyla sporadickou událostí – operaci naplánovalo a nařídilo vedení ukrajinské organizace OUN-B (Dmytro Klačkivský, Vasil Ivachiv, Ivan Lytvynčuk). Po masakru v Parosli následovaly další případy vyvražďování obcí obydlených Poláky (Lipniky, Janova Dolina, Ugly, Konstantinovka, Osty, Uberez, Staryki atd.). Kulminací vyvražďování byl červenec 1943. Operaci jednotky UPA zahájily 11. července 1943 („krvavá neděle“) a trvala do 16. července. Během operace bylo napadeno 530 polských vesnic, osad a statků a brutálně zavražděno kolem 17 000 polských civilistů. V srpnu 1943 vyvražďovací akce UPA pokračovaly – napadeno bylo 85 dalších vesnic. Po krátkém období klidu v prosinci téhož roku UPA zahájila další vlnu vyvražďování trvající do první čtvrtiny roku 1944, kdy UPA využila období stahování se německých vojsk před útočící Rudou armádou.

  Na jaře 1944 UPA přesunula hlavní působiště do východní Haliče a pokračovala ve vyvražďování. Celkový počet polských civilistů (včetně žen, dětí a nemluvňat) povražděných UPA během války (oběti byly často před smrtí brutálně mučeny) se odhaduje na 80 000–130 000. Vedení polských partyzánů (AK) důrazně zakázalo svým jednotkám provést odvetné akce proti ukrajinským civilistům, některé oddíly, ve kterých sloužili blízcí zavražděných polských civilistů neuposlechly rozkazu a vypálily několik ukrajinských vesnic (np. Sahryn). Za oběť nekoordinovaným polským odvetným útokům padlo odhadem kolem 10–15 000 Ukrajinců (členů OUN-UPA i civilistů – bestialita zdokumentovaná u mnoha činů ukrajinské UPA zde nebyla odhalena ani prokázána). V letech 1943–45 rozpoutaly UPA partyzánskou válku jak proti jednotkám Rudé armády, tak proti Němcům. Nejznámější akcí jednotek UPA byl přepad kolony štábu velitele frontu Rudé armády generála armády Vatutina, při kterém byl tento významný velitel vážně zraněn a zakrátko zemřel. Hlavním článkem UPA byly kurině, tj. prapory, které byly rozděleny na 4–6 sotní, tj. rot. Velitelský kádr UPA byl složen ze zkušených velitelů, z nichž řada byla absolventy vojenských škol v Polsku i v SSSR. Uniformy vojáků byly různé, od stejnokrojů SS až po stejnokroje Rudé armády, ale všichni bez rozdílu nosili čepice s odznakem UPA, „trojzubcem“.

  https://cs.wikipedia.org/wiki/Organizace_ukrajinsk%C3%BDch_nacionalist%C5%AF

 8. Svatopluk Beran říká:

  Duchovní otec Azovu, později ukrajinský poslanec Andrij Bileckyj, ještě před vznikem oddílu prohlásil: „Údělem Ukrajiny je stanout v čele bílé rasy během poslední křížové výpravy proti podlidem, jimž vládnou Semité.

  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/magazin-historie-pluk-azov-elita-ukrajinske-armady-nebo-novy-taliban-195666

 9. Svatopluk Beran říká:

  Bude i nás čekat ukrajinská cesta pod řízením americké ambasády v ČŘ proti celému světu, pokud občané ve volbách smetou dnešní NEOLIBERÁLNÍ ČESKO-AMERICKOU MILITARISTICKOU VLÁDU, jako to včera udělali Slováci. Což například paní Vašáriová komentoval poznámkou o tom, že Fica volili pouze SLOVÁCI TŘETÍ A ČTVRTÉ KATEGORIE.

  I ČESKÁ VLÁDA A NĚKTEŘÍ JEJÍ DNEŠNÍ -,,RÁDOBYDEMOKRATIČTÍ PŘÍZNIVCI,,- ROZDĚLUJÍ ČESKÉ OBČANY MINISTREM VNITRA RAKUŠANEM NA PRVNÍ A DRUHOU KATEGORI.

  https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/zive-utery-2-prosince-ukrajina-rusko-separatiste/r~3f25face762f11e4845a002590604f2e/

  Do čela ministerstva financí Porošenko navrhl Američanku ukrajinského původu Nataliji Jareskovou, která na Ukrajině žije už 20 let. Litevce Ajvarase Abramavičuse, který v zemi žije deset let, prezident vybral na post ministra hospodářství. Třetím cizincem ve vládě má být Gruzínec Alexandr Kvitašvili, jenž zaujme křeslo ministra zdravotnictví.

  Porošenko do vlády navrhl i tři zahraniční experty, kterým ještě před hlasováním parlamentu udělil občanství, aby tak usnadnil jejich účast v Jaceňukově kabinetu.

 10. Jan P říká:

  Souhlasím s autorem, kdo vyhraje volby, vždy vyhrají korporace. Jakýkoli hlas je hlasem pro třídu kapitalistů a její kapitalistický systém. Ale jinak je dost mimo.

  A co prezident Pavel, který lhal o zbraních hromadného ničení v Iráku a pomohl tak ospravedlnit ilegální agresi, zcela srovnatelnou s Putinovým útokem na Ukrajinu ?
  Hlavně, že česká politika se odvíjí v kyvadle: ANO anebo SPOLU, tedy pravice anebo pravice. Jedny volby vyhraje Babiš, protože bude mobilizovat proti nepříčetné asociální politice koalice SPOLU a jejím šťavnatým kauzám ve prospěch oligarchie, druhé volby vyhraje SPOLU, protože bude mobilizovat proti kosmeticky sociální politice a šťavnatým kauzám ANO a jeho rozkrádačkám ve prospěch Agrofertu. Lidi v rámci předvolebních mobilizací pokaždé zapomenou, jaké peklo to bylo za předchozí vlády koalice SPOLU anebo ANO. Vypadá to jako dlouhodobě udržitelný systém, kterému už stačí k úspěchu jen jedna věc. Zrušení DPH na alkohol a televizní zábavu. Lidi si ještě víc vylijou mozky a jejich schopnost si aspoň něco zapamatovat se bude blížit nule. K fungování tohohle ideálního systému, ve kterém oligarchie nikdy neprohraje, ale běžní občané všechno, by to mohlo stačit.

  https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/2365893?fbclid=IwAR2m8oiEsB79_wTYt50BJawUpfBDZvQFAdt-h0jZghjk7_Nx40lKkSaog3o

 11. Svatopluk Beran říká:

  Jediný rozumný odstavec, je ale o dnešní světové ekonomice pod vedením a organizováním západních zemí a její logice beztrestného zneužívání svých i cizích občanů planety.

  Nic se však nejí tak horké. Fico už mnohokráte prokázal, jaký je to také velký účelový lhář a proto po sestavení vlády může být všechno jinak. Oni už mu kapitáni průmyslu vysvětlí co je a není možné, a on určitě rád ustoupí, protože mu jde především o pomstu a beztrestnost.

 12. Svatopluk Beran říká:

  Pro srovnání – 71% obyvatel České republiky je toho názoru, že válku na Ukrajině způsobilo Rusko, totéž si ovšem myslí pouze 40% Slováků; současně 51% Slováků považuje USA za bezpečnostní hrozbu pro Slovensko.

  Čeští občané totiž nemají za vlády ministra vnitra Rakušana relevantní informace o tom o co na Ukrajině běží a jsou jim podávány pouze poloviční informace -,, VLASTNĚ JSOU TO TÍM PÁDEM DEZINFORMACE-,, o skutečnostech.

  Toto moje prohlášení neznamená že Putin vede legální válku na Ukrajině a já s ní nesouhlasím. Putin vede na Ukrajině zcela nelegální válku, jako vedly dosud téměř všechny války Spojené Státy Americké po celém světě. Čeští občané akorát Rakušanovou cenzurou vůbec nevědí o pozadí a důsledcích globálních hospodářských zájmů USA ve světě. Což se týká i dnešní USA PROXI války na Ukrajině o Ruské surovinové zdroje a jejich dopravu do Evropy a dalšího ostatního světa, což přináší především umenšováním krytí hodnoty amerického dolaru, na němž je americká ekonomika životně přisáta.

 13. Zdeněk Gryc říká:

  RELATISOVAT
  ROZBLÁBOLIT

  3 x PŘEČÍST
  3 x ZATLESKAT

  PUTIN
  se obrovsky baví
  a rád zatleská

 14. Svatopluk Beran říká:

  TYPICKÉ ČESKÉ DEZINFORMCE VLOŽENÉ DO NÁZVU ČLÁNKU.

  Při RUSKÉM útoku v Charkově ZEMŘELO DÍTĚ.
  Zranění utrpělo dalších 16 lidí VČETNĚ ANI NE ROČNÍHO DÍTĚTE.

  Na co útočili Rusové, dovíme se to? Na kasárna, na důstojnickou slavnost nebo jak to běžně dělají DEMOKRATIČTÍ Američané, když je na nějaké svatbě jeden terorista, tak bez problémů s ním vyvraždí celou svatbu?

  ——————————————————————————————

  Strašlivé následky útoku dronů, v Sýrii zasáhly DŮSTOJNICKOU slavnost.
  Sýrii bylo ZABITO 89 lidí, včetně 31 ŽEN a PĚTI DĚTÍ, a zraněno bylo dalších 277 lidí.

  Kolik z těch dalších 277 lidí bylo asi žen a dětí? Dozvíme se to? Dovíme se kdo útočil? Spojené Státy americké, Židé?

  ——————————————————————————————–

  Na koho má směřovat naše spravedlivé rozhořčení z vraždění žen a dětí? Kdo bude souzen za válečné zločiny?

 15. Svatopluk Beran říká:

  Zdeněk Gryc říká:
  Pátek, 6. 10. 2023 v 17:11

  PUTIN
  se obrovsky baví
  a rád zatleská

  400 000 tisíc mrtvých Ukrajinců. 250 000 tisíc mrtvých Rusů.

  Biden a Usa se baví a tleskají jak se jim podařilo vyprovokovat občanskou válku mezi Slovany a ještě z toho mají třetinu Ukrajinské země, vojenské základny v EVROPSKÝCH VAZALSKÝCH ZEMÍCH, válečnou EKONOMICKOU konjunkturu na desítky let, plus NA DESÍTKY LET ZAJIŠTĚNÝ prodej svého předraženého BŘIDLICOVVÉHO PLYNU, při jehož těžbě si ničí svou zemi a při jehož přepravě přes oceán zasí.rají smogem z cisternových lodí celý svět.

  USA TLESKÁ A BAVÍ SE, CHYTŘÍ LIDÉ JSOU SMUTNÍ Z BIDNO-ZELENSKÉHO EKONOMICKÉHO VDÍRÁNÍ SVĚTA A JEHO ROZDĚLOVÁNÍ, ČEŠTÍ VLÁDNÍ DEZOLÁTI A JEJICH OBDIVOVATELÉ JÁSAJÍ.

 16. Svatopluk Beran říká:

  NAJDE SE NĚKDO U NÁS S KOULEMA JAKO SLOVENKÝ FICO, KTERÝ NEVYLYZUJ ZADEK USA STEJNĚ, JAKO HO DŘÍVE LÍZALI ČEŠTÍ KOMUNISTÉ SOVĚTSKÉMU SVAZU?

  S klidem a jasně, žádný český presidentský Pavel – válečný zločinec -, či – ekonomický nýmand – Fiala.

  https://www.forum24.cz/ficovi-hrozi-vylouceni-z-evropske-frakce-kvuli-postoji-k-ukrajine-rozcileny-sef-smeru-natocil-video?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

 17. Svatopluk Beran říká:

  DVĚ ŽENY BEZ DĚTÍ A MATEŘSKÝCH VAZEB NA ŽENSKÝ MATEŘSKÝ PUD ROZHODUJÍ O NAŠICH DĚTECH A JEJICH DĚTECH.

  ZCELA VE SHODĚ ZE ZDEJŠÍM BÝVALÝM KOMUNISTICKÝM VOJÁKEM. NEJRADĚJI BY VIDĚLY NEKONEČNÉ PROUDY NEŠTĚSTÍ A ŠŤASTNĚ TLESKAJÍ AMERICKÉ MILITARIZACI EVROPY. AMERIČANÉ PŘIŠLI ABY UŽ NIKDY NEODEŠLI A ROZPOUTALI OPĚT VÁLKY, KDYŽ UŽ JAKO FRANCIE – POD VEDENÍM NAPOLEONA – ČI NĚMECKO – POD VEDENÍM HITLERA – NEMAJÍ SÍLU NA DNEŠNÍ VÝCHODNÍ RUSKÝ LEBENSRAUM. TAK SE USA ZA POMOCI VAZALŮ Z HLOUPÉ EVROPY SNAŽÍ A SNAŽÍ.

  JEDNÉ SE NEPOZDÁVÁ JAK KOMUNISTŮM VÝCHOVA DĚTÍ V RODINĚ, DRUHÁ KDYŽ SI NEZASTŘÍLÍ ZE SVÝCH MILÁČKŮ, TAK RADĚJI ZASE.E CELOU REPUBLIKU ZBRANĚMA.

  PEKAROVÁ JE PRO ZKRÁCENÍ RODIČÁKU. ROZUMÍ TOMU, I KDYŽ NEMÁ DĚTI.

  Černochová: Musíme nakupovat zbraně, armáda byla ohlodaná kost. Své „miláčky“ zanedbávám.
  Přiznala také, že po nástupu do čela resortu zanedbává své „miláčky“ – dvojici pistolí české výroby, se kterými ráda navštěvovala střelnice.

 18. Zdeněk Gryc říká:

  PAMĚŤ
  Jiřina Šiklová říká:
  NEJLEPŠÍ ILUSTRACÍ JE PŘÍBĚH.
  ——————————————–
  nejen člověka, ale zejména doby.
  Zdeněk | 2023-10-06 19:03:15 | Reagovat
  —————————————————
  Ti, co měli přinést svobodu, přinesli smrt

  JOSEF ŠRÁMEK z Jihlavy byl zasloužilým odbojářem proti nacistům.
  Zavražděn byl nakonec sovětskými vojáky, kteří kradli koně.
  Na snímku jeho hrob u Měřína.
  Foto: archiv Jiřího Tomana

  …Situace Josefa Šrámka se tím ještě zhoršila. Antonín Zeman nabádal Šrámka: „Na nic nečekej a zdrhni, oni jsou všeho schopni, já je dobře znám.“
  Josef Šrámek se domníval, že se jako partyzán nemá čeho bát. O jeho osudu se asi rozhodlo, když řekl, že má velení ze západu. Sousedé naposledy viděli Josefa Šrámka v odpoledních hodinách, jak bosý v doprovodu několika kozáků vedl Zemanovy koně po cestě k Jihlavě.

  Když si o tři dny později mlynář Josef Jeřábek při cestě z Řehořova krátil cestu přes les do svého mlýna, našel v lese, který patřil mlynáři Zemanovi, zastřeleného Josefa Šrámka.

  Našel tam pohozené tělo vojáka a vlastence, který bojoval za poražení fašismu a toužil po svobodě.

  Ti, co mu měli svobodu přinést, mu přinesli smrt, a to vlastně již dva dny po skončení války.

 19. jihlavák říká:

  Fico nebude pro Slováky žádná výhra, ale vláda progresivistů by bylo nové dno slovenské politiky. Strana PS je projekt, který má zjistit, jak daleko je eurosystém s debilizací původních obyvatel Evropy. Idiotizace na Slovensku sice pokročila, ale zatím nezvítězila.

 20. Svatopluk Beran říká:

  President suverénního státu v porovnání se dvěma komunistickými vojenskými příslušníky natáčejícími kabát do větru.

  https://www.youtube.com/watch?v=wQjRo3TtKLQ#utm_content=organic&utm_term=fico%20petr%20pavel&utm_medium=hint&utm_source=search.seznam.cz

Zanechte komentář

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. edited by N.E.S.P.I