Blog Jihlavských listů

Zdeněk Gryc
46- Architekt - důchodce - autor sídliště Březinovy sady, žák profesora Rozehnala, který si váží osobnosti PhDr. F. Hoffmanna a Václava Havla

2018 a 2023

Zdeněk Gryc | Pondělí, 16. 10. 2023 v 15:31

Převzato:
K výročí vzniku samostatné České republiky byla na Pražském hradě v úterý zahájena výstava Česká a slovenská architektura. Jako kurátoři se na ní podílejí Matúš Dulla a Vladimír Šlapeta z FA a v rámci expozice si můžete prohlédnout také modely významných staveb zapůjčených naší fakultou.
_____ Z událostí jsme pro vás tento týden vybrali třeba křest knihy 66 domů našich pedagogů Jána Stempela a Jana Jakuba Tesaře, večerem provede Adam Gebrian. V pátek zase můžete v CAMPu navštívit první ročník konference Terény, kterou pořádají studující krajinářské architektury z FA.  

Úspěšný týden přeje     Dalibor Hlaváček
/ děkan
https://storage.googleapis.com/facvut46742/darjan/smile-more.png

            Dne 1. 10. 2018 bude ve Španělském sále Pražského hradu uspořádán Slavnostní večer k 100. výročí vzniku Československa, věnovaný české a slovenské architektuře a stavitelství. Na večeru budou připomenuty a ilustrovány milníky naší architektury a stavitelství.  Ve slavnostní atmosféře Španělského sálu Pražského hradu pak bude předáno neformální poděkování za celoživotní dílo vyjádřené symbolickou cenou prvního hradního architekta T. G. Masaryka Jože Plečnika těm, kteří se o českou architekturu nejvíce zasloužili. Spoluorganizátor této události je Správa Pražského hradu a hlavní mediální partner je Česká televize.

Cenu Vám uděluje mezinárodní festivalArchitectureWeek ve spolupráci s  Obcí architektů,  vydavatelstvím FOIBOS a na doporučení odborné komise.

Je naší milou povinností a zároveň velkou ctí a radostí Vám oznámit, že jste na tuto cenu byl   nominován. Nesmírně si Vašeho přínosu v oblasti architektury a stavitelství vážíme a tak doufáme, že Cenu Jože Plečnika přijmete a přijdete s námi tuto ojedinělou příležitost v rámci zcela jedinečného výročí založení Československa oslavit do Španělského sálu Pražského hradu.

Večeru se,vedle naprostých špiček a legend naší a slovenské architektury a stavitelství, zúčastní také přední osobnosti současného politického a veřejného života. Kromě oficiální části, je v průběhu večera připraven zajímavý, zábavný a – jak se domníváme, i pro zasvěcené i méně zasvěcené, obsahově přínosný program, na kterém se podílí naší přední odborníci z oblasti architektury i řada mediálních osobností.

Očekávejte prosím proto oficiální pozvánku, která bude zároveň i Vaší vstupenkou na Slavnostní večer. Věnujte pozornost všem organizačním pokynům.

Těšíme se na Vás

 Ing. Petr Ivanov  ředitel  festivalu ArchitectureWeek

Komentáře jsou zavřeny.
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. edited by N.E.S.P.I