Blog Jihlavských listů

Miroslav Tomanec, Ing., MBA
129- Stavební inženýr, restauratér, vinárník a pivovarník na penzi. Dnes už jenom kavárník a bývalý koaliční zastupitel, aktivně se snažící ovlivňovat chod našeho krásného města.

Další úplné zbytečnosti.

Miroslav Tomanec, Ing., MBA | Pátek, 20. 10. 2023 v 8:01

Další úplně zbytečná trapárna estébákovy party konečně pryč. Bureš po mnoha hodinách planých řeči s velkým překvapením už zjistil, že nemá dost svých poslanců – zaměstnanců – aby shodil vládu. Ani s horlivou pomocí těch od komerčního nácka…

Další úplně zbytečně vyhozené peníze za promarněné dva jednací dny sněmovny. Poslanci namísto toho, aby řešili směřování země a schvalovali zákony, tedy pracovali, bezcílně bloumají…

Další úplně zbytečně řeči oponentů z řad koalice. Přesvědčeného o Babišově velikosti a prospěšnosti pro zemi NIKDY nelze přesvědčit o opaku, když ani nedokážou pochopit tak jednoduchou věc , tedy kdože je ten, kdo nejvíce bohatne na jejich chudnutí.

Ovšem naopak to funguje skvěle – jak ukazují preference – hmatatelný důkaz morálního úpadku a totální hlouposti podstatné části společnosti, která dokáže pořád důvěřovat někomu, kdo tak bezuzdně bohatne v dnešní těžké ekonomické situaci. Jenom za loňský rok vzrostl majetek Babiše o 62 mld, celkem se více než zdvojnásobil za donu jeho pobytu v politice. Zisk celého Agrofertu meziročně narostl o 124 % a například firmy Vodňanské kuře o 114 %. Je opravdu tak skvělým hospodařením, nebo růstem cen pro spotřebitele ? A ten, kdo někoho takového dokáže volit do čela státu v konfrontaci s těmito informacemi, nezasluhuje podle mého názoru nic než opovržení.

Máte naprostou pravdu, pane Lasico, v nedostatku informací to fakt není!

PS. : “ Pamatujete si ještě na časy před internetem ? Když jsme si mysleli, že za lidskou hloupost může nedostatek informací ? Tak v tom to nebylo…“ Milan Lasica

39 komentářů k článku “Další úplné zbytečnosti.”

 1. Zdeněk Gryc říká:

  Dobrý den,
  jsem zrovna dnes, když není moc hezky jsem rád v Jihlavě
  a ne třeba jako Ing Tomanec někde na Ukrajině.

  Vůbec se nestydím, jako architekt, za budovu PVT Jihlava.

  Je tam báječný kryt určený pro Jihlavské papaláše.

  Rád bych někdy, v rámci jihlavského architektonického manuálu

  tam provedl nejenom ANONYMY, ale taky pana Berana.

  ———————————————————–
  Ruská armáda, ilustrační foto© mil.ru **www.mil.ru**
  Z těchto údajů vyplývá, že Ukrajinská protivzdušná obrana potřebuje moderní západní zbraně, jako jsou americké rakety Patriot, aby byla schopna úspěšně sestřelovat balistické rakety Iskander a Kinžal, které byly během těchto útoků použity.
  Ukrajinci zároveň potřebují více těchto zbraňových systémů, ale na jejich dodání budou muset počkat.
  Během noci zaútočilo Rusko na Ukrajinu několika různými typy raket a dronů. Patřily mezi ně balistické rakety Iskander-M, iránské drony Šáhed, řízená letecká raketa Ch-59, upravená z protiletecké na použití proti pozemním cílům, a střela s plochou dráhou letu.
  Ze 17 cílů se Ukrajincům podařilo sestřelit pouze čtyři, včetně raket a jednoho dronu. Tentokrát Rusové použili novou taktiku s větším nasazením raket Iskander.
  Mluvčí velitelství vzdušných sil Jurij Ihnat zdůraznil, že k úspěšnému sestřelení balistických raket Iskander a Kinžal jsou potřebné moderní západní zbraně, jako jsou rakety Patriot nebo Iris-T.
  Ukrajina je v současné době závislá na těchto moderních zbrojních systémech, ale na jejich dodání musí čekat na pomoc spojenců. Ihnat také apeloval na občany, aby vzhledem k této situaci neignorovali letecké poplachy a při nich vyhledali bezpečí v krytech.

 2. Dvořák říká:

  Tomanec je mlsná slepice,že vyzobává,co se mu hodí? Nikdo jiný nebohatl? Asi by to chtělo předložit výsledky všech zemědělců a potrvinářů. Vlastně nejen jich. Možná by to chtělo doložit i nějaký důkazy o hlouposti té podstatné části společnosti. Nebo se právo na vlastní názor určuje podle partaje(zase) a rozkopaných stánků?

 3. Zdeněk Gryc říká:

  no Dvořák
  ANONYM

  Hned tu napíše pěkný komentář o slepici.

 4. Jan P říká:

  Zajímavý, že autorovi rekordní zisky vadí jen u Andreje Babiše. Ale u jiných oligarchů a korporací mu nevadí. Je zoufalý, když jediné, čím chce autor přebít neschopnost vlády, je strašení Babišem.

 5. Miroslav Tomanec říká:

  …a ti ostatní oligarchové jsou také ve veřejném životě, v politice, ve sněmovně, v těžkém střetu zájmů ovládají media a zneužívají dotace?
  Strašení Babišem? Dokud bude tento slovenský eštébácký zmetek ve veřejném prostoru tak se společnost dál nepohne.
  Smutná realita, strašit nemusím – nikoho se nebojím.

 6. Svatopluk Beran říká:

  Vám pane Tomanec především vadí to, že je tento bývalý OBCHODNÍK KOMUNISTA chytřejší, než vy dva bývalí VOJÁCI KOMUNISTÉ s Pavlem. Vám vaše podnikatelské záměry oproti Babišovi nevycházejí a tak jen obyčejně závidíte. Právě na vás je určitě ušit film NESMRTELNÁ TETA. I když byl tento film s Bohdalkou naprosto hloupí a byl natočen jen jako součást PUBLIC RELATINS pro ospravedlnění KLAUSOVSKÉHO VYKKRÁDÁNÍ STÁTU a používán jako krytí pro ZLODĚJE-ZBOHATLÍKY (viz. Jihlavský Kratochvíl), ve smyšleném protikladu k neschopným rozkradačům a tím pádem STOPROCENTNĚ ZÁVISTIVÝM, dle tehdejší ideologie nastupujícího neoliberálního kapitalismu. Tak s vámi a vám podobným U KTERÝCH SE NEDOSTAVIL KÝŽENÝ VÝSLEDEK ANI PO LETECH, mi připadá tento film jako nadčasový, když si přečtu obsah a ideu vašeho příspěvku.

 7. jihlavák říká:

  Penzisté, které pětidemolice okradla o růst penzí, při 30 inflaci za dva roky, mají svůj pozdrav: Sláva Babišovi.

 8. Jan P říká:

  Panu Tomancovi

  Jasně. Zatímco „komunista“ Pavel (Pávek) si podle Vás „odčinil svou minulost“ coby NATOidní funkcionář, „komunista“ Babiš pro Vás zůstane „komunistou“, přestože se při budování polistopadového kapitalismu tolik snažil…
  Ne, nežijeme v demokracii ! Babiš, Bartoš, Rakušan nebo Fiala? To už bych si spíš vybral mezi průjmem a zácpou. Přijde mi, že v mafiánství ODS teda zdatně vede. V ČR si mohou voliči vybrat(!) vládu oligarchie v podání ANO Babiše nebo ti, co si myslí, že jsou pravicového smýšlení vládu oligarchie v podání ODS Křetínský a dalších oligarchů…

  Jistě, není to žádná novinka a tento systém je tady od revoluce. Divné je, že to pořád velká část lidí žere a opakují tyto ,, základní pravdy “ po těch, jejichž jedinou kvalifikací je stranická knížka, schopnost vysát erár a ještě se při tom dívat lidem do očí.
  https://www.novinky.cz/clanek/domaci-bartos-a-stanjura-davaji-smlouvy-za-miliony-stranickym-kolegum-40445551

 9. Jan P říká:

  Z internetu :
  ,, Kdyby vláda zavedla daň ze lži, tak se její členové nedoplatí .“

 10. Miroslav Tomanec říká:

  Kecy nesoudných a nestoudných hlupáků, které nepřesvědčí nic. Prostě Bureš je nedoknutelný.

  A vůbec je nezajímá ani nezvratný fakt, že nikdo, nikdo v celé zemi netěží ze svého pobytu v politice tak, jako Andrej Babiš, největší škodná na penězích daňových poplatníků.

 11. Jan P říká:

  Reprezentativní takzvaná „demokracie“ zcela selhala a nestojí za to se jí vůbec účastnit, a to včetně sociálně kapitalistické politiky, která se někdy nepravdivě prohlašuje za „socialistickou“.
  Přestaňme se nechat klamat, že žijeme ve svobodné společnosti, která je pro naše zájmy, když ne. Všechny politické strany a politici by měli být zcela odmítnuti.

 12. jihlavák říká:

  Jane P. souhlas, ale co dál? Zahraniční finančníci, kteří ekonomicky kolonizovali zemi a organizují nám volební „demokratické“ divadélko ,kdy se z bývalých vychcaných bezpáteřních komunistů stávají masarykovci a největší demokrati, nebudou chtít pozici kolonisty dobrovolně vyklidit. Vůbec, když se penízky tak nádherně sypou do jejich kapes.

 13. Miroslav Tomanec říká:

  Demokracie selhala konkrétně v čem?

  Nemáte co jíst? Nemáte kde bydlet? Nemáte práci? Nemůžete si zajet kam chcete? Nemáte vzdělání,doktory a další služby od státu? Nemůžete si volit své zástupce v systému řízení společnosti?Nemůžete si plácat co vás napadne? Nemůžete se odstěhovat, když se vám tu tak nelíbí? Nemůžete si sám rozhodovat o svém životě?

  Nikoliv demokracie, ale společnost selhává, protože je v ní stále více těch, kteří nechápou, že politici nemohou být jiní, než většinová společnost, když z ní vzešli. Kteří odmítají přijmout fakt, že mohou od státu dostávat jenom takovou kvalitu služeb, na jaké jsou prachy. Kteří se odmítají jakkoliv zapojit do čehokoliv, co by náš život zlepšilo a jenom chtějí nastavovat ruku. Takoví lidé jako vy, Jane P.

  Takže co teď bude ve svém neštěstí dělat? Emigrace směr Rusko, Severní Korea, arabský svět, nejlépe Palestina – nebo fírer Rajch, který okamžitě vše vyřeší a hlavně – společnost, kterou už tak dlouho ničí zmetci jako Klaus, Zeman, Babiš, Okamůra a jejich pohůnci – bleskově uzdraví?

 14. jihlavák říká:

  Slušná demagogie a zase bláboly o Rusku a posílání do S. Koreje. Mimochodem, x rodičů dětí nemá prostředky pro děti na obědy ve škole a sehnat dnes některé doktory je obrovský problém.

  Většině lidí nejde o větší obžerství, ale o vedení státu, které by mělo morální kredit, důvěru občanů, erudici, odpovědnost a případně špetku studu. Které by na národ mělo i hodnotový vliv.To nakonec platí i pro komunální úroveň. Politici musí být elita národa. Demokracie pouští k moci nejlepší z nejlepších, tak nějak se to říká? Jenže to by musela být skutečná demokracie, ne organizovaná nadnárodním kapitálem a lobistickymi skupinami.

  Není třeba nikam emigrovat, tito nastrčení zmetci, jak píše pan Tomanec, třetí svět rychle doženou a předeženou. Fialu nevyjímaje.

  Pokud není národ schopen 35 let opravdově demokraticky fungovat, neustále volí zmetky, tak se pojďme zamyslet nad novým politickým uspořádáním. Jestli není lepší monarchie a vláda osvíceného diktátora?

 15. Miroslav Tomanec říká:

  A to má být jako vše, ten konec demokracie?
  Pár rodin nemá na obědy a je málo doktorů?
  Vy už opravdu ani nedokážete konkrétně odpovědět na pár konkrétních dotazů a raději to označíte jako demagogii?

  A ani nechcete přijmout ten nezvratný fakt, že politici nemohou být jiní než většinová společnost, když z ní vzešli? Kde by se jinak mohli vzít? Je to prostě průměr – protože ti lepší, nadprůměrní, natož elita do toho nikdy za současné atmosféry ve společnosti nikdy nepůjdou, protože vidí co by je čekalo – urážky, nadávky, posměch od podobných jako jste vy.

  Já vás nikam neposílám, já se jenom ptám, co teď uděláte se svým hrozným životem v této nesnesitelné zemi…

  A jakou tu osvícenou monarchii byste si představoval, kde už to tak funguje? V Británii, ve Španělsku, Holandsku,Belgii, Norsku, Dánsku, Švédsku, …. Saúdské Arábii? Nebo snad u cara Putina?

 16. Jan P říká:

  jihlaváku, dobrá otázka: Jak z tohoto začarovaného kruhu uniknout?

  Určitě se jihlaváku shodneme, že bloger JL Miroslav Tomanec je mj. silně odtrženej od reality, jak dnes žije většina nás pracujících a chudých. O bídných morálních a materiálních podmínkách pracující dělnické třidy nic neví. „Hlady přece nechcípete, tak co byste chtěli“, říká Tomanec na adresu nás nespokojených s vládou bohatých a válečných štváčů.

  Ekonomický útlak dnes dopadá nejvíc na dělníky tedy vykořisťování, kterému nás šéfové a obchodníci vystavují díky svému monopolu na všechny(nejdůležitější výrobní a distribuční prostředek).
  Většina neduhů, které sužují lidstvo, pramení ze špatné společenské organizace, a že by je člověk mohl zničit, kdyby chtěl a věděl jak. Všechny tyto neduhy mají svůj původ. Nenávist a hořkost cesta není. Existuje touha po radikální společenské transformaci a přesvědčit lidi, že spojením mají sílu zvítězit ? Zájmy vlády(demokratická nebo nedemokratická), státu, politiků, vlastníků výrobních a distribučních prostředků, šéfů jsou V PROTIKLADU k zájmům nás dělníků, že nemohou zlepšit své podmínky a mnohem méně se emancipovat. Ale znovu, můžeme my dělníci a ostatní pracující zaměstnanci v současném stavu společnosti skutečně zlepšit své podmínky?

  100%

  „… demokracie v buržoazním státě není to, co slouží lidu, ale vládnoucí třídě, buržoazii, která prostřednictvím toho, že vlastní média a firmy, ve kterých lidé pracují, tak ovlivňuje veřejné mínění natolik, že lidé chodí volit za mediální diskurz, který přijímají. Proto si myslím, že žádná společenská změna nemůže proběhnout skrz politiku. Musí to proběhnout skrz ekonomiku.“
  https://www.studenta.cz/work/kariera/konference-smysl-prace-marx-mel-navod-jak-byt-stastny-v-prac/r~49132f96f4b711e9b259ac1f6b220ee8/

 17. Jan P říká:

  Vyskočí taky hypotéky. Platy zase nic. Tak si příště zase, milí Češi, nezapomeňte zvolit SPOLU, protože hlady ještě „NECHCÍPÁTE“ a zachránit demokracii.
  https://www.idnes.cz/ekonomika/domaci/refixace-refinancovani-vyssi-splatky-hypoteky.A231020_152813_ekonomika_alis?zdroj=otvirak

 18. Zdeněk Gryc říká:

  Dvořák říká:
  Pátek, 20. 10. 2023 v 10:52
  Tomanec je mlsná slepice,že vyzobává,co se mu hodí? Nikdo jiný nebohatl? Asi by to chtělo předložit výsledky všech zemědělců a potrvinářů. Vlastně nejen jich. Možná by to chtělo doložit i nějaký důkazy o hlouposti té podstatné části společnosti. Nebo se právo na vlastní názor určuje podle partaje(zase) a rozkopaných stánků?

  Zdeněk Gryc říká:
  Pátek, 20. 10. 2023 v 12:01
  no Dvořák
  ANONYM

  Hned tu napíše pěkný komentář o slepici.

  ——————————————–

  JE ANONYM DVOŘÁK

  JABLKO

  KTERÉ SPADLO ZE STROMU REDAKTORA JISKRY
  MILANA DVOŘÁKA ?

 19. Zdeněk Gryc říká:

  Nepřišel o život, jen mu jej zkazili

  4.4.2008 Aktuality/Komentáře (2), autor: admin

  O jedné záměně dvou lidí shodných jmen. Jmen Milan Dvořák
  Po listopadu 1989 jsem byl jmenován Občanským fórem (OF) do nově utvořené redakční rady Jiskry a začal upozorňovat v Jihlavských listech na případy justičních vražd i nevinně odsouzených lidí.

  Tehdy jsem netušil, že viníci a pachatelé těchto násilností v převážné většině ujdou potrestání a po l9 letech nastane i doba, kdy osudy nespravedlivě postižených a zejména ukončení jejich životů už nebudou příliš lidi zajímat.

  Čtenáři JL i posluchači TV byli před časem seznámeni s drastickým případem záměny nebožtíků v jihlavském krematoriu.

  Rád bych upozornil na jiný případ, s nímž krematorium nemá co do činění, leda to, že oba hlavní aktéři tohoto příběhu v něm „skončili“. Případ lze nazvat „Utajená identita“ a týká se dvou lidí shodného jména. Jména Milan Dvořák.

  Právě stejné jméno mohlo zmást řadu lidí, kteří znali jen jednoho z Milanů Dvořáků.

  První Milan Dvořák, mukl
  Již 11. května 1990 jsem v článku s nadpisem Nepřišel o život, jen mu jej zkazili psal o skupině většinou mých spolužáků a kamarádů. Za pár čmáranic a hesel z nich jihlavská StB dle 1. a 5. zák. 231 udělala velezrádce a špiony.

  Potrestáni byli Zdeněk Matějka, Zdeněk Jabůrek, Karel Linhart, kominík Miloslav Kyba a Milan Dvořák, s přezdívkou MAX, který vyfasoval l5 let. Dohromady pět neplnoletých dostalo 55 roků vězení…

  Milan odseděl 11 roků. Trpěl v různých věznicích a v jáchymovských koncentrácích.
  Osm let za ním jezdila na návštěvy jeho dívka,
  než podlehla naléhání maminky Milana a vzala si jiného.

  Stresy, útrapy, podvýživa a uranové záření vykonaly své a Milanovi štěstí nepřálo. Byl třikrát ženat a rozveden.

  Nemůže zastávat odpovědné místo, není ve straně, nemá ten správný poměr,
  mnozí se s ním báli i mluvit. Tehdy mi řekl: „Přežil jsem jen díky sportu, jinak bych se nevrátil“.

  Napsal jsem také, že to byl nejoblíbenější kluk z naší maturitní třídy.
  Mnozí jej znali jinak: „Přijde do hospody, vypije sice jen dvě piva, pak jde domů, ale je tam denně.“

  Na původním dlouhém článku nemusím po letech měnit ani slovo. Pouze z pěti zatčených zůstal naživu již jen Karel Linhart.

  Druhý Milan Dvořák, redaktor
  Jihlaváci ale také znali jiného Milana Dvořáka,
  podstatně mladšího, dlouholetého redaktora komunistické Jiskry,
  kde s ním dávno před rokem l989 byly problémy zaviněné alkoholem.

  Po revoluci ztrátou novinářského zaměstnání
  a možná i privilegovaného členství ve straně vzrostla jeho nenávist k novému zřízení a začal psát různé „čmáranice a hesla“.

  To by v roce 1990 již nevadilo, dokonce by v JL rádi lecos otiskli.
  Nebyly to však výzvy k udržení práva a spravedlnosti, či svobodným volbám.

  Bývalý redaktor Milan Dvořák začal psát ručně tiskacím písmem po celé republice různé pamflety,
  dopisy a korespondenční lístky plné nadávek, které s oblibou podepisoval mým jménem a adresou.

  Díky shodě neobyčejných náhod jsem jeho anonymy dostal z OF Radotínských strojíren v Praze,
  současně od bývalého starosty Telče a dnešního ministra kultury Václava Jehličky a starosty Jihlavy Františka Dohnala.

  Tehdy jsem se obrátil na jihlavskou policii, která požádala vytypovaného pachatele
  redaktora M. Dvořáka o napsání podobných slov.
  Po grafologickém rozboru měla stejné znaky.
  Soud s alkoholikem by ale byl pro mne ztrátou času i peněz.
  Ač se prakticky přiznal, mávl jsem nad tím rukou.

  Kremace redaktora Milana Dvořáka v září 2006, jak jsem později ve Službách města Jihlavy, které provozují krematorium, zjistil, nebyla na přání příbuzných vůbec zveřejněna.
  Až dodatečným placeným oznámením ohlásila rodina kremaci bez účasti veřejnosti.

  Záměna jmen
  Nejen já, ale i další jsme se mylně domnívali, že tímto oznámením zemřel náš Milan Dvořák
  s přezdívkou Max.

  Po řadě e-mailů jsem však bývalého vězně Milana objevil v květnu roku 2007 v Domově důchodců (DD) Jihlava Lesnov, odkud si jednou vyjel taxíkem pro doplňky potravin.

  Dovezl jsem mu nákup, popovídali jsme si, ale při mé třetí návštěvě 10. července 2007
  mi pracovníci DD Lesnov sdělili, že Milana poslali na psychiatrické vyšetření, protože chtěl jednak odjet na návštěvu za bývalou dívkou, a navíc měl zkažené potraviny v ledničce.

  Okamžitě jsem zajel na Psychiatrickou léčebnu (PL),
  kde byl Milan Dvořák na uzavřeném oddělení od 4. července umístěn.

  Milan mne ujistil, že sebevraždu neplánuje, když to neudělal za těch 11 let komunistického žaláře.
  Zdál se mi zcela normální a shodli jsme se na tom,
  že jako platící klient Domova důchodců má plné právo na to odjet někam – třeba taxíkem na návštěvu nebo požadovat při placeném úklidu odstranění či odnesení zkažených potravin.

  Ošetřující lékař tehdy nebyl přítomen, nemohl jsem se tedy nikoho vyptat na jeho zdravotní stav. Domníval jsem se ale, že ho za pár dní propustí.

  Dlouhý e-mailový dotaz jsem mohl odeslat dle dohody až po návratu do Prahy 24. července.
  Obratem jsem však dostal soustrastné sdělení, že Milan již 19. zemřel.

  Kremace bez oznámení veřejnosti
  Znovu jsem zajel na DD Jihlava Lesnov a sháněl informaci, zda byla hospitalizace Milana na PL oprávněná. Vše marno.

  Domov důchodců se vymlouvá na Psychiatrickou léčebnu, ošetřující lékařka správně sděluje,
  že není oprávněná podávat informace o zdravotním stavu a diagnóze….

  DD Jihlava-Lesnov nezařídil ani pohřeb. Vymlouvá se na to, že to odmítla jeho poslední rozvedená manželka a pochopitelně to odmítla i jeho bývalá nemocná snoubenka v Praze.
  S údajným synem z jednoho ze tří nepodařených manželství, který žije v cizině, asi kontakt možný nebyl.

  Kremaci nakonec zajistily SMJ bez obřadu a především bez oznámení veřejnosti.

  V Praze jsme se s předsedkyní Konfederace politických vězňů ČR MUDr. Naděždou Kavalírovou shodli,
  že poslání na psychiatrické vyšetření je od roku 1948 stále stejný způsob,
  jak se zbavit nepohodlného klienta.

  Milanův důchod přes 20 tisíc měsíčně (za 11 let v žaláři) umožňoval nejen používání taxíku k občasné návštěvě, placení úklidu ledničky či pokoje, ale především mohl umožnit trávit poslední dva týdny života v pohodlí DD nebo nemocnice, a nikoliv opět za mřížemi a zámky společných ložnic uzavřeného psychiatrického oddělení.

  Je možné, že Milan obřad nevyžadoval, ale rádi by se s ním rozloučili kamarádi z Konfederace politických vězňů, nebo alespoň jihlavští spolužáci, kteří o úmrtí vůbec nevěděli.

  * * *

  Jak vidíte, nejen záměna nebožtíků, ale i záměna jmen může způsobit problém.
  Snad tímto článkem křivdu na Milanu Dvořákovi – Maxovi alespoň částečně napravím.

  Jiří KOZEL
  ————————————————————

  NEVÍ NĚKDO O NĚJAKÉM FOTU
  Milana Dvořáka, on se stylizoval oblekem jako Lenin.

  včera jsme měli s arch. Baueršímou povídání
  o jeho realizaci části Magistrátu – Domu politické výchovy
  /lektorem tam byl také ředitel Stavoprojektu Kavalec/

  Kde byla busta Lenina od mého učitele Axmana,
  který vedení atelieru FA převzal po Vincenci Makovském.

  MAKOVSKÝ DĚLAL BUSTY TGM
  jedna je v patře Masarykovy university v Telči

  AXMANN DĚLA BUSTY LENINA

  Milan Dvořák stylizovaným vzhledem Lenin už značně pod párou s ní pootáčel
  byl z toho incident který naštval Miloše Axmana
  a M. Dvořák pak šel málem „na kolena“ a omlouval se.

  Také bylo pozoruhodné, že na mecheche k této události nebyl pozván,
  stejně jako ZG při otvírání Adm. budovy OV KSČ

  BYL TO APARTEID

  ne černí a bílí
  ale rudí a bílí

  svaz architektů JM kraje schůze v Domě umění.
  nejprve do sálu architekti-komunisté
  po hodině se otevřou dveře zasedačky a mohou vstoupit i bezpartijní
  Bylo to všude

  STAVOPROJEKT
  ZV ROH
  ZV KSČ

  UKRAJINCI BOJUJÍ
  za to, aby nebyli ve své zemi podlidi druhé,
  nebo 3 kategorie

 20. Zdeněk Gryc říká:

  ps.

  NEVÍ NĚKDO O NĚJAKÉM FOTU
  Milana Dvořáka, on se stylizoval fousy vlasy a oblekem jako Lenin.

 21. FL říká:

  Skvěle popsaná realita, a zoufalé výkřiky obhajovatelů udavače STB typu – oni také bohatnou – to jen ukazuje jejich hloupost. On si totiž Bureš přihrával miliardy už jako Premiér do svých soukromých firem. Udavač STB, soudem uznaný lhář, zrůda, co dokáže křivě přísahat na zdraví svých dětí a vnoučat, syna nechal unést na okupovaný Krym …a těmto koblihám je to stále málo. Pokud prostě někdo poukáže na jeho chyby, okamžitě startují ho obhajovat. Asi stejní morální velikáni, jako jejich idolek. No a teď uvidíme, která potrefená husa se ozve.

 22. jihlavák říká:

  Takže přijatelnou alternativou proti Burešovi jsou podprůměrní politici vyprodukovaní údajně podprůměrnou většinovou společností. Já si to tedy nemyslím, potkávám spoustu slušných, pracovitých lidí, kteří neodklání a nelžou. Ale dobrá.

  Jen nechápu, proč vzhlížet k ulhané pětidemolici, která rozesílá desítky a stovky miliard z daní občanů na všechny světové strany a proč nenávidět Babiše, který by se choval ve vládě patrně úplně stejně. Jako ho nemám mít rád, že zdražil kuře? Tak si ho prostě nekoupím. Mám volbu.

  Tady volbu naopak nemám:

  https://www.kurzy.cz/zpravy/739269-ceska-vlada-se-chysta-utratit-desitky-miliard-korun-za-plynovody-ktere-ale-uz-zadny-plyn/

  Naše lidi budou zmetci nutit pracovat do 67 a okrádat je o valorizace. Přitom za fondy kanadských penzistů možná velkoryse zatáhnou miliardy dluhů. Jde jen o malý kšeftík z mnoha.

 23. Jan P říká:

  „Podprůměrní politici vyprodukovaní údajně podprůměrnou většinovou společností“

  Mám na to jiný pohled. Věřím tomu, že mnoho kandidátů než vstoupí do politického světa, je ve svých motivech a záměrech docela upřímných. Brzy však zjistí, že podvody, lstivost, pokrytectví jeho protivníci volně využívají, a aby se s nimi úspěšně vyrovnal, musí přijmout jejich taktiku. Podvody a lži NIKDY nemohou SLOUŽIT spravedlivému cíli. Ale naneštěstí pro čestného kandidáta, horlivého pro veřejné blaho, který se odmítá pošpinit lstí a podvody – všechny politické síly jsou proti němu. Tím, že odmítá být vším pro všechny a nepodléhá lidovým předsudkům a nevědomosti, nedokáže si zajistit přízeň masy jako bezskrupulózní demagog, který dává mnoho planých slibů. Politická korupce a nečestnost je tak notoricky zjevná, že i VĚŘÍCÍ ve vládu, zastánci politické akce jako autor blogu, jsou si toho plně vědomi. Přesto pokračují ve volbách s nepatrnou nadějí, že se nějakým záhadným způsobem změní poměry a že za chvíli bude zvolen dostatek čistých/čestných kandidátů , kteří zajistí poctivou správu věcí veřejných. Jejich naděje se nikdy NENAPLNÍ. Skutečný PROBLÉM je v systému, ne v těch, kteří jej spravují. Samotná podstata a princip vlády, lidské autority, je demoralizující, korumpující a nesprávná. I když hlasuje pro poraženého kandidáta, SCHVALUJETE celé schéma, proces volby, autoritu a nátlak. Nechci být řízen, neuznávám a nepřipustím právo ŽÁDNÉHO kandidáta/politika nebo skupiny lidí vládnout nade mnou, nechci vládnout ostatním. Nevím o žádném morálním nebo sociálním právu, které bych tak měl činit, a v důsledku toho ODMÍTÁM VNUCOVÁNÍ svých názorů ostatním prostřednictvím HLASOVÁNÍ, jak to dělá autor blogu a řada jiných.

 24. Zdeněk Gryc říká:

  Odborníci zkoumají ostatky obětí Hamásu. Horší smrt si nelze představit
  dnes 15:38
  Magdalena Žohová
  Ohořelé ruce svázané dráty, na první pohled těžko identifikovatelné kusy těl,
  dvě k sobě připoutané míchy zbylé po rodiči a jeho dítěti.

  Více než 200 odborníků z celého světa

  se pustilo do identifikace těl obětí po bestiálním útoku Hamásu v Izraeli ze 7. října.
  a pomoci počítačové tomografie odhalují detaily utrpení obětí během mučení
  nepředstavitelnou hrůzu, kterou si museli před smrtí projít.
  Většina těl skončila ohořelá,
  věkové rozpětí zavražděných bylo od tří měsíců do osmdesáti nebo devadesáti let.

 25. Jan P říká:

  To je ta slibovaná ZMĚNA

  …jak se likvidují neposlušní policisté z NCOZ a jak je na Vnitru kauza Dozimetr pomalu zametána.
  https://twitter.com/Jiri_Kheil/status/1716206859244257576

 26. Jan P říká:

  Žádná armáda nikdy nebude bojovat za mír!

 27. Svatopluk Beran říká:

  Tak jo, ach jo. Rakušanova cenzura už zase jede NA PLNÝ PECKY. Tak aspoň jen odkaz na jeden ze stovek Izraelských zločinů na Palestincích.

  https://cs.wikipedia.org/wiki/Masakr_v_Sab%C5%99e_a_%C5%A0at%C3%ADle

 28. Jan P říká:

  Normální člověk: Je špatné házet bomby na budovy plné dětí a musí to hned přestat. Blázen(Gryc): ALE PŘED DVĚMA TÝDNY SE STALA ŠPATNÁ VĚC.

 29. Svatopluk Beran říká:

  https://blisty.cz/art/115801-hromadne-vrazdeni-deti-v-gaze-je-to-osobni-vina-nas-vsech.html

  Hromadné vraždění dětí v Gaze – je to osobní vina nás všech.

  Co si budou myslet děti, které přežijí útok na Gazu, o těch, kteří to dovolili
  Hodinu za hodinou jsou děti zabíjeny, mrzačeny a traumatizovány, zatímco vůdci našich zemí nezasahují

  Křik dětí je přes hluk a zuřivost víru v Gaze těžko slyšet. Proto je dvojnásob důležité naslouchat jejich křiku, protože to, co se jim právě teď děje, je opravdu strašné. Ne, nedívejte se jinam. Nezavírejte tuto kartu. Je to i váš problém, píše Simon Tisdall.

  Ještě dlouho po skončení této války se bude na násilnou smrt nejméně 1750 dětí – jejich počet denně stoupá – a zmrzačení myslí a těl dalších tisíců vzpomínat jako na epické selhání lidské slušnosti, za které možná nakonec všichni zaplatí.

  Je to selhání politiky, kolektivní bezpečnosti a mezinárodního práva, které navazuje na strašlivá zvěrstva Hamásu ze 7. října, kdy v Izraeli zahynulo 1 400 lidí, včetně mnoha dětí a kojenců. Události v Gaze však představují hluboce zakořeněné morální selhání, na němž nesou část viny všichni.

 30. Svatopluk Beran říká:

  DŮSLEDKY ŽIDOVSKÉHO TERORU – humanitárního bombardování – PROTI CIVILISTŮM – ANDĚLŮM.

  Více než polovina dětí v Gaze uvažuje o sebevraždě a tři z pěti se sebepoškozují, uvádí zpráva. Její zjištění podporují nedávné výzkumy negativních psychologických dopadů „chronické války“ na mladou mysl.

  Klíčovými faktory této epidemie duševních chorob jsou opakované střety mezi izraelskými silami a Hamásem a účinky blokády, která začala v roce 2007. Nyní, uprostřed totální války, se situace dětí ještě zhoršuje, protože Izrael zesiluje nepřetržité bombardování před pozemní invazí.

  Každý, kdo v některých částech severní Gazy ignoruje izraelský příkaz k evakuaci, může být podle letáku distribuovaného o víkendu považován za „komplice teroristické organizace“. Takže je to oficiální. Civilisté, včetně případně osiřelých, zraněných, ztracených nebo od rodin odloučených dětí, mohou být nyní považováni za nepřátelské bojovníky, pokud se objeví na „nesprávném“ místě.

 31. Svatopluk Beran říká:

  PŘESNĚ TOTO OSPRAVEDLŇOVAL ROZKAZ FRAGO 242, PROTI KTERÉMU SE ČESKÝ PRESIDENT PETR PAVEL, COBY ČESKÝ OBČAN KTERÝ SPOLUPRACOVAL NA VYPRACOVÁNÍ ILEGÁLNÍ VÁLKY USA PROTI IRÁKU, NIKDY NEOHRADIL, DOST MOŽNÁ ŽE BYL I JEHO SIGNATÁŘEM.

  Civilisté, včetně případně osiřelých, zraněných, ztracených nebo od rodin odloučených dětí, mohou být nyní považováni za nepřátelské bojovníky, pokud se objeví na „nesprávném“ místě.

  Rozkazy „Frago 242“

  Na jaře roku 2004 byly vydány tzv. fragmentární rozkazy (fragmentary orders) – Frago 242. Díky nim nemusely koaliční jednotky hlásit a vyšetřovat jakákoliv násilí páchané americkými a iráckými vládními jednotkami na civilních osobách. Toto násilí zahrnovalo i znásilňování a extrémně ohavná mučení s výsledkem zohavení i zabití mučených obětí.

  https://cs.wikipedia.org/wiki/V%C3%A1lka_v_Ir%C3%A1ku

 32. Jan P říká:

  Sváťo, je hodně Čechů jako např. starobní a nepříliš bohatý důchodce pan Gryc, kteří si opakovaně volí do čela státu asociální a destruktivní pravici, pohybující se na hraně organizovaného zločinu, která po sobě pokaždé zanechá totální spoušť. A teď si představ, že se ty lidi, kteří si ani nedokáží zjistit, kdo v politice skutečně reprezentuje jejich zájmy, mají tendenci vyjadřovat třeba k mezinárodním problémům, jako válka v Palestině nebo v Ukrajině. Vlastně si to ani nemusíme představovat…

 33. Zdeněk Gryc říká:

  LHÁŘ =

  Berka říká:
  Neděle, 3. 2. 2019 v 18:41
  Gryce nemusíte složitě nálepkovat. Stačí jednoduše napsat kolaborant.
  ———————————————————————————-
  Kolaborant, co si byl za Zemanem na hradě pro metál.
  Zdroj: https://www.idnes.cz/jihlava/zpravy/rozhovor-architekt-zdenek-bauersima-jihlava-vysocina-stavba-pribeh.A230901_081931_jihlava-zpravy_mv

 34. Zdeněk Gryc říká:

  Baueršíma
  ———–
  Kolik staveb jste navrhl?
  Někde jsem to počítal – kolem 250 realizací. Hodně jsem spolupracoval s umělci, třeba s kovářem Habermannem, se sklářem Svatoplukem Kasalým. Když jsem kreslil návrh interiérů, tak už jsem taky naznačil, jaký obraz nebo výtvarné dílo by tam mělo být.

  Jednou se všichni architekti Stavoprojektu museli zúčastnit výběrového řízení na
  Dům politické výchovy
  pro Okresní výbor KSČ v Jihlavě.

 35. Zdeněk Gryc říká:

  Berka říká:
  Neděle, 3. 2. 2019 v 18:41
  Gryce nemusíte složitě nálepkovat. Stačí jednoduše napsat kolaborant.
  Kolaborant, co si byl za Zemanem na hradě pro metál.
  ———————————————————–
  Baueršíma je držitelem Ceny Jože Plečnika,
  za celoživotní přínos v oblasti architektury a stavitelství.

  Baueršíma ani Gryc tam Zemana ani nezhlédli.

  LŽI + DEMAGOGIE

  Se snadno lepí pod blog autora
  se stručným sdělením a fotografií.

  Gryc blog uzavírá,
  nechce poskytovat bilbord
  Anonymům + Beranovi

 36. Zdeněk Gryc říká:

  JAKO ZA TOTÁČE…

  _____ Každoročně vyjíždějí naši studující na studijní pobyty do zemí blízkých i vzdálených.

  Výstavu projektů, na kterých během zahraničních stáží pracovali, si můžete prohlédnout na výstavě v atriu u jelena. Vernisáž dnes od 18 hodin.
  _____ Z fakultního dění jsme pro vás vybrali rozhovor se studentem krajinářské architektury Václavem Suchanem nebo novou náčelnicí SPA Lucií Ehrlichovou. Minout by vás určitě nemělo vyhlášení voleb do studentské části Akademického senátu ČVUT. Kandidátky je možné podávat do 1. listopadu.

  Úspěšný týden přeje
  Dalibor Hlaváček
  / děkan
  ———————-

  PŘEČTE BLOG
  INDEX

 37. Zdeněk Gryc říká:

  blog INDEX
  dodatek:

  MARXLENINSKÝ INDEX
  Studium za totáče

  Přehlídka studentu, totalitou ukradeného času.
  Index, výkaz o studiu na vysoké škole
  V Brně dne 22.9.1952 9592/ x str. 1

  Libuše Májková v Brně 22. 9. 1952

  studijní rok 1952 /1953
  stránka 2 shora:
  základy marxismus-leninismus týdně hodin
  přednáška 2 cvičení 2
  ruský jazyk cvičení 2.
  Pak teprve navazuje další předmět biologie obecná a syntetika

  studijní rok 53/54
  kurz dějin KSSS týdně hodin 4
  jazyk ruský 2
  tělesná výchova 2
  vojenská výchova 6
  Pak následuje anatomie

  studijní rok 54/55
  základy marx-leninismu týdně hodin 4
  politická ekonomie týd.hod. 4

  studijní rok 55/56 obor směr specializace pediatrie
  politická ekonomie 4

  studijní rok 56/57
  dialekt mater přednášky 2 hod. cvičení 1 hod.

  studijní rok 57/ 58
  závěrečná zkouška z marxismu-leninismu

  velmi dobře Havránek 8.11.1957

  ZPĚTNÉ ZRCÁTKO,

  NEJENOM V AUTĚ:
  Soudruh Havránek klasifikoval,
  takže červený index se z tohoto
  jediného důvodu nekonal.

  „UDAVAČ Z MARXLENINSKÝM INDEXEM GRYC?“

  PS.
  V podstatě vše o čem píše Beran,
  leč jinými slovy,
  už jsme po-vinně dozvěděli:

  studijní rok 53/54
  kurz dějin KSSS týdně hodin 4

 38. Zdeněk Gryc říká:

  JAVOŘICE

  lézt do voda a kresli akvarel.
  právě včera se de-doporučuje

  žvasty ANO –

 39. Zdeněk Gryc říká:

  žvasty ANO … nymů vítány

Zanechte komentář

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. edited by N.E.S.P.I