Blog Jihlavských listů

Miroslav Tomanec, Ing., MBA
129- Stavební inženýr, restauratér, vinárník a pivovarník na penzi. Dnes už jenom kavárník a bývalý koaliční zastupitel, aktivně se snažící ovlivňovat chod našeho krásného města.

Závist.

Miroslav Tomanec, Ing., MBA | Neděle, 22. 10. 2023 v 19:47

To si tak na zahrádce kavárny užívám nečekaného teplíčka podzimního dne. Když z ničeho nic si přisedne borec, kterého znám asi tak třicet let a nevím o něm, že by se kdy nějak pozitivně vyjadřoval o nějaké věci veřejné, či někomu bližnímu jakkoliv pomohl.

Vůbec nic si s ním nemám co říct, nic nás nespojuje, ale prostě známe se a snažím se být na prvním místě slušným člověkem a chovat se k podobným týpkům přesně opačně než to dělají oni – a tak jsem ho hned nevyrazil, když ani nepovažoval za nutné se zeptat, zda si může přisednout…

A on hned z první, z voleje začal s tímhle tím. Co prý je tohle za bordel, když z “ „jeho daní se platí něco takového…“ ( přitom je už ve starobním důchodě…):

UKRAJINA HLEDÁ CESTY, JAK SE POSTARAT O SVÉ VÁLEČNÉ INVALIDY. REHABILITAČNÍCH CENTER JE TAM MÁLO A TAK SE JEDNO BUDE STAVĚT V UŽHORODĚ. NA STAVBU SE SLOŽÍ ČESKÉ KRAJE, MIMO JINÉ I VYSOČINA.

Takže jsem mu nakonec poděkoval, protože jsem o tom nevěděl a proto jsem nemohl takto ocenit tento počin našich krajů. Respekt a podpora. A doufám že borec už si příště nepřisedne, když si to přečte. Život je příliš krátký na utrácení času s podobnými lidmi…

Prostě dezoláti už závidí Ukrajincům i utržené nohy.

PS. : Výraz „dezoláti“ nemám rád a nepoužívám ho. Ale tady tedy sedne jak hrnec na pr.el!

11 komentářů k článku “Závist.”

 1. Jan P říká:

  Zaslouží si humanitární pomoc a solidaritu okupovaná Palestina ?
  https://blisty.cz/art/115750-nikdy-v-historii-oxfamu-jsme-nezazili-takovou-humanitarni-krizi-jako-je-ta-v-gaze.html

 2. Zdeněk Gryc říká:

  „Manželství je správná věc, může-li se častěji střídat“:
  Mark Twain

  1. Trump
  2. Putin
  3. Babiš

  Stavoprojekt Jihlava autor:
  Baueršíma
  Lázeňský dům pro arabskou klientelu
  1 pokoj pro několik přilehlých dam
  Také muslimská kaple.

  Zdroj: https://www.idnes.cz/jihlava/zpravy/rozhovor-architekt-zdenek-bauersima-jihlava-vysocina-stavba-pribeh.A230901_081931_jihlava-zpravy_mv

 3. jihlavák říká:

  Léčba několika zmrzačených nebožáků kádrový profil podporovatelům smrtícího imperialistického běsnění na Ukrajině u Posledního soudu asi nevylepší. Navíc léčba hrazená z veřejných prostředků.

 4. Svatopluk Beran říká:

  UKRAJINA HLEDÁ CESTY, JAK SE POSTARAT O SVÉ VÁLEČNÉ INVALIDY. REHABILITAČNÍCH CENTER JE TAM MÁLO A TAK SE JEDNO BUDE STAVĚT V UŽHORODĚ. NA STAVBU SE SLOŽÍ ČESKÉ KRAJE, MIMO JINÉ I VYSOČINA.

  ———————————————————————————————–

  OSOBNĚ JSME PŘESVĚDČEN ŽE K POMÁHÁNÍ OŠETŘOVÁNÍ HRŮZ VÁLEK ZPŮSOBENÝCH NA LIDECH BY SE MĚLY PODÍLET VŠECHNY ZEMĚ KTERÉ NA TO MAJÍ VYŠKOLENÝ ZDRAVOTNÍ PERSONÁL. VEŠKERÉ FINANCE BY PAK NA TATO ZDRAVOTNÍ OŠETŘENÍ MĚLY PŘICHÁZET OD AMERICKÝCH, NEJEN ZBROJAŘSKÝCH KORPORACÍ.

  SPOJENÉ STÁTY AMERICKÉ BY TÉŽ MĚLY FINANCOVAT ZE SVÉHO STÁTNÍHO ROZPOČTU I OPRAVU VŠECH ZEMÍ KTERÉ ZNETVOŘILY JAK SVOU PŘÍMOU MILITARISTICKO AGRESÍ TAK I SVÝMI PROXI VÁLKAMI. URČITĚ BY STAČILO KDYBY VŠECHNY VLÁDY USA NAMÍSTO MILITARISTICKÉHO SPONZOROVÁNÍ USA ARMÁDY, KTERÁ VŠUDE OD 2SV JEN DEVASTUJE SVĚT.

  PROSTĚ BY PŘESTALY USA KUR.IT SVOU ARMÁDOU SVĚT A ZAČLI BY KONEČNĚ MÍSTO MILITARISTICKÉHO NIČENÍ SVĚTA, SE PODÍLET NA MÍROVÉ VÝSTAVBĚ SVĚTA.

  JE TO NAPROSTO JEDNODUCHÉ.

 5. Svatopluk Beran říká:

  NEBUDE TO JEN PÁR MRZÁKŮ, ALE VEDLE MOŽNÁ AŽ PŮL MILIONU MRTVÝCH UKRAJINSKÝCH VOJÁKŮ I NĚKOLIK MILIONŮ ZRANĚNÝCH. TO SAMÉ ASI I NA RUSKÉ STRANĚ. TO VŠE JE UKRAJINSKÁ A RUSKÁ DAŇ ZA EVROPOU NEPŘIJETÍ AMERICKÉ OBCHODNÍ SMLOUVY, JEŽ BYLA PRO EVROPU, COBY VAZALSKOU ZEM V ZÁJMU USA, VYPRACOVANÁ PRO USA -TTPS-
  https://cs.wikipedia.org/wiki/Transatlantick%C3%A9_obchodn%C3%AD_a_investi%C4%8Dn%C3%AD_partnerstv%C3%AD

  TAK SPOJENÉ STÁTY ZAŘÍZLY ZAŘÍZLI EVROPU JINAK, KDYŽ EVROPA NECHTĚLA PŘISTOUPIT NA NEVÝHODNOU OBCHODNÍ SMLOUVU. EVROPA NEBUDE MÍT ŽÁDNÉ RUSKÉ LACINÉ UHLÍKOVÉ SUROVINY NA KTERÝCH SI JIŽ PŘES TŘICET LET BUDUJE SVÉ BOHATSTVÍ A JEŠTĚ BUDE NA NĚKOLIK DESÍTEK LET SPONZOROVAT AMERICKÝ VÁLEČNÝ PRŮMYSL NÁKUPEM AMERICKÝCH ZBRANÍ A UŽÍVÁNÍM SERVISU K TĚMTO ZBRANÍM. JAK ŘEKL ČESKÝ EKONOM SEDLÁČEK. KONEČNĚ SE I EVROPA BUDE MUSET ZAŘADIT DO SKUTEČNÝCH SVĚTOVÝCH CEN EKONOMIKY, KTERÉ URČUJÍ SPOJENÉ STÁTY AMERICKÉ. TAK SE I V EVROPA NAROVNÁ ZE SVĚTEM – MYŠLENO USA – PODLE VÝHRADNÍCH AMERICKÝCH PRAVIDEL. A NENÍ NA TO POTŘEBA ANI SMLOUVA.

 6. Svatopluk Beran říká:

  OPRAVA

  TTIP

  TRANSATLANTICKÉ OBCHODNÍ A INVESTIČNÍ PARTNERSTVÍ

  Transatlantic Trade and Investment Partnership

  Je to něco jako si vypracovaly Spojené Americké Americké i pro Kanadu s Mexikem.

  NAFTA

  North American Free Trade Agreement)

  https://cs.wikipedia.org/wiki/NAFTA

 7. Zdeněk Gryc říká:

  Svatopluk Beran říká:
  Pondělí, 23. 10. 2023 v 8:22
  UKRAJINA HLEDÁ CESTY, JAK SE POSTARAT O SVÉ VÁLEČNÉ INVALIDY. REHABILITAČNÍCH CENTER JE TAM MÁLO .
  ——————————————-
  Vhodné bude v Karlových Varech zabrat ruské hotely a baráky.
  v Jáchymově pak obnovit lázeňský dům pro arabskou klientelu.

 8. Svatopluk Beran říká:

  NADČASOVĚ VYJÁDŘIL VZTAH USA K EVROPĚ SPISOVATEL JAROSLAV HAŠEK SLOVY ŠVEJKA.

  NECHCEŠ? TAK TADY MÁŠ PŘES DRŽKU.

 9. Svatopluk Beran říká:

  Vhodné bude v Karlových Varech zabrat ruské hotely a baráky.

  S TĚMA VARAM BYCH TO PANE GRYC TROCHU UPRAVIL. SAMOZŘEJMĚ BYCH TAM POSLAL DLE KAPACIT KARLOVÝCH VARŮ VŠECHNY ZRANĚNÉ VOJÁKY TÉTO NAPROST ZBYTEČNÉ PRO EVROPU I CELÝ SVĚT, AMERICKÉ OBCHODNÍ VÁLKY. A SAMOZŘEJMĚ BY VŠECHNO PLATILI AMERICKÉ ZBROJAŘSKÉ KONCERNY.

  ———————————————————————————————–

  v Jáchymově pak obnovit lázeňský dům pro arabskou klientelu.

  S TÍM JÁCHYMOVEM BYCH TO PANE GRYC TAKÉ TROCHU UPRAVIL. POSLAL BYCH TAM VŠECHNY POSTIŽENÉ SEMITY Z BUDOVÁNÍ VELKÉHO IZRAELE, PO 2SV. TO BY OPĚT PLATILY SPOJENÉ STÁTY AMERICKÉ SPOLU S ŽIDOVSKOU KOMUNITOU CELÉHO SVĚTA.

  Takže by mohl přispět něco i pan Zelenský, ze svých dotací od USA z daňových rájů.

 10. Svatopluk Beran říká:

  SEMITÉ

  https://cs.wikipedia.org/wiki/Semit%C3%A9

 11. Jan P říká:

  Jedním z nich je Assad. Jedním z nich je Putin. Jedním z nich je Netanjahu.
  https://twitter.com/BenjaminPDixon/status/1716151319285662055

Zanechte komentář

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. edited by N.E.S.P.I