Blog Jihlavských listů

Miroslav Tomanec, Ing., MBA
129- Stavební inženýr, restauratér, vinárník a pivovarník na penzi. Dnes už jenom kavárník a bývalý koaliční zastupitel, aktivně se snažící ovlivňovat chod našeho krásného města.

Svátek

Miroslav Tomanec, Ing., MBA | Sobota, 28. 10. 2023 v 13:16


Snažím se, ale nejde to – v kavárně neslyšet cizí rozhovory. Samozřejmě ovšem, že se nijak do hovoru nemíchám, když nejsem vyzván, přestože ty hosty dobře znám…Ovšem na tohle bych reagovat chtěl aspoň takto, třeba si to přečtou.

Řeč byla o dnešním svátečním dni. Prý proč pořád ještě slavit vznik něčeho, co už dávno není a nebude. Tedy Československého státu. Zvláště když dneska, ti novodobí jacísi Čechoslováci, kteří toho mají plnou hubu a je jich čím dál víc, to vám je taková pakáž…

Podle mého názoru se jedná o zásadní nepochopení. Já osobně totiž v tento den daleko více než na zrození samostatného Československa myslím na vznik nového státního útvaru obecně. Něčeho, co jsme dosud nikdy ve své historii neměli, co se osvědčilo a z čehož těžíme dodnes.

Demokratická republika.
Samozřejmě, že první republika nebyla bez chyb, ba právě naopak – chyb bylo tolik a neřešily se pořádně, proto náš stát ve své původní podobě nakonec zanikl. Ovšem bylo to v těch dvacátých a třicátých letech ve všech ohledech mnohem, mnohem lepší, než co následovalo, tedy fašistická diktatura a komunistická totalita. Proto pro mne tento den znamená na prvním místě uvědomění si toho daru, že už přes třicet let mohu žít ve svobodné, demokratické republice, která na tu první důstojně navazuje.

A pak je tu Tomáš Garrigue Masaryk, kterého mám s tímto dnem navždy spojeného. Toho totiž považuji za největšího Čecha všech dob. Protože věděl, uměl, sjednocoval a inspiroval. A jasně, že i on dělal chyby, vždyť kdo ne…třebas zrovna ta jeho idea národa československého. A dokázal i odejít v pravý čas – Mnichov by pro něj musel býti jako pro velkého vlastence ranou smrtelnou a podpis chráněnce Beneše v Moskvě stran jeho antibolševismu rovněž…

Pociťují vděk za to, že si mohu vážit dnešní vlády která jde v jeho šlépějích:
“ Vlastenectví je láska k vlastnímu národu, nikoliv nenávist k jiným.“

Z kavárny na Masarykově náměstí pěkné prožití dnešního dne svátečního úplně všem přeji.

27 komentářů k článku “Svátek”

 1. Jan P říká:

  Ano. Masaryk nebyl bez chyb. Má samozřejmě také na svědomí všechny oběti kapitalismu první republiky. Ale kdyby viděl, kdo se k němu dnes hlásí, poblil by se.

 2. Svatopluk Beran říká:

  TAKÉ HEZKÝ SVÁTEK PANE TOMANEC DO KAVÁRNY, ALE S TÍM ŽE PŘÍŠTÍ ROK UŽ BEZ TÉTO VLÁDY PODPORUJÍCÍ VRAŽDĚNÍ, DESTABILIZUJÍCÍ ČESKOU ZEM, ČESKÝ NÁROD A VYKUKUJÍCÍ Z MÍST KDE SE ZÁDA ZBÍHAJÍ S DOLNÍMI KONČETINAMI U JINÉ VELMOCI, NEŽ KOMUNISTŮM SSSR.

 3. Svatopluk Beran říká:

  “ Vlastenectví je láska k vlastnímu národu, nikoliv nenávist k jiným.“

  DOVOLIL BYC SI LEHCE POOPRAVIT

  Vlastenectví je láska k vlastnímu národu, přičemž neokrádám vlastní národ v zájmu jiného národa. NELEZU DO ZADKU JINÉHO NÁRODA. NEROZDÁVÁM KLÍČE VÁLEČNÝM ZLOČINCŮM OD VLASTNÍHO SENÁTU, NEPROHLAŠUJI SE ZA CIZINCE, NEVYTVÁŘÍM CESTY PRO POBYT CIZÍCH VOJSK NA SVÉM ÚZEMÍ A SAMOZŘEJMĚ RESPEKTUJI VŠECHNY OSTATNÍ NÁRODY.

 4. Zdeněk Gryc říká:

  Zajímavé že, tedy slušně řečeno, obličeje neslušně přítomných tedy
  ANONYMŮ

  Vzpomínám na obličej Václava Klause, když Havel mluvil o mafiánské kapitalismu.

  Kyselé zelí bylo málo kyselé.

  Koukám na to dnes, z Klause a mám podobný dojem.

  Problém anonymních ŽVASTŮ

  je v tom že jsou anonymní.

  Osobně rád se podívám do obličeje s kým mluvím,
  Stačí výraz v očí do kterých se vzájemně díváme.

  Nemusí to být ani Můj pan profesor Rozehnal, ba ani Opat Želivského Tajovský.

  Za chyby se omlouvám povídáním do speech text

 5. Zdeněk Gryc říká:

  Svatopluk Beran

  vlastenec gastarbeiter v USA
  ———————————

  Sobota, 28. 10. 2023 v 19:06
  osobně rád se podívám do obličeje s kým mluvím,
  Stačí výraz v očí, do kterých se vzájemně díváme.
  —————————————————-
  v Holywoodu, většinou ve shodě s ukrajinskou vlajkou modrých.

  v Rusku nikoli.

  U Putina, to vypadá na modrou,

  Jaká je většinová barva očí u masových vrahů ?

 6. Svatopluk Beran říká:

  TAKHLE VYPADÁ, DÍVÁ SE, A PŘEMÝŠLÝ VOBARVENEJ NA BLOD POMSTYCHTIVÝ MASOVÝ VRAH A KRÁVA BEZ DĚTÍ. NA STOLE V PRACOVNĚ TANKY NA BATERKY A DVA MILÁČKY COLTY. ASI NEEXISTUJE V ČESKÉ REPUBLICE VĚTŠÍ PSYCHOPATKA.

  https://www.novinky.cz/clanek/domaci-ministryne-obrany-jana-cernochova-ods-vola-po-vystoupeni-ceska-z-osn-40448739#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

 7. Zdeněk Gryc říká:

  Nad míru vážení anonymové jihlavských listů.
  —————————————————-

  Máte prosím prosím nějaké poznámky k ocenění osobnostem prezidenta republiky
  dneska večer?

  Zdeněk Gryc

  Předem děkuje

 8. Svatopluk Beran říká:

  Za mne.

  KAŽDÝ KDO PŘEVZAL VYZNAMENÁNÍ OD BÝVALÉHO STUDENTA ZPRAVODAJCE WARŠAVSKÉ SMLOUVY, KOMUNISTY, DNES VÁLEČNÉHO ZLOČINCE, KTERÝ PŘIPRAVOVAL SPOLU S GENERÁLNÍM ŠTÁBEM USA JAKO ČESKÝ OBČAN ILEGÁLNÍ VÁLKU BEZ MANDÁTU OSN V IRÁKU, ZA PODPORY VÁCLAVA HAVLA, VÁLKU KTERÁ VYGENEROVALA ISLÁMSKÝ STÁT A MĚLA ZA NÁSLEDEK MILIONY OBJETÍ A ROZVRÁCENÝ STÁT, KTERÁ ROZVRÁTILA ARABSKÝ SVĚT, KDY VYHNALA NA ZÁPAD MILIONY OBČANŮ Z VLASTNÍ KULTURY DO KULTURY NEZNÁMÉ, TAK KAŽDÝ TAKOVÝ ČESKÝ OBČAN, BYŤ URČITĚ VE SVÉM OBORU SCHOPNÝ, JE PRO MNE OSOBNĚ STEJNĚ MORÁLNĚ ZNESVĚCENÝ A POKŘIVENÝ PŘEVZETÍM VYZNAMENÁNÍ, JAKO SÁM PŘEDAVATEL TĚCHTO VYZNAMENÁNÍ, ČESKÝ PRESIDENT VLASTIZRÁDCE, PETR PAVEL.

 9. Svatopluk Beran říká:

  Jen tak pro informaci proč židovský geverment také obětoval tak jak to dělají Spojené Státy Americké své vlastní občany a ignoroval to co se za zdí připravuje.

  1. 11. 2022 20:08
  Radikální hnutí Hamás, které nyní ovládá Pásmo Gazy, se k možné těžbě plynu u pobřeží enklávy zatím nevyjadřuje. Tvrdí jen, že plyn patří všem Palestincům.

  Po Izraeli, Ázerbájdžánu či Alžírsku by se dalším zdrojem plynu pro Evropu mohlo stát i palestinské Pásmo Gazy. Tamní plyn by se přes Egypt a Řecko mohl v budoucnu dovážet třeba i do Česka.

  O palestinském nalezišti plynu se ví už od roku 2000, kdy ho v moři asi 30 kilometrů od pobřeží Pásma Gazy nalezla britská společnost British Gaz (nyní BG Group). Množství plynu se odhaduje na jeden bilion kubíků. Palestinský investiční fond, který by ho mohl těžit, to ale až dosud neudělal kvůli nesouhlasu Izraele. Nyní se zdá, že se situace mění.

  Jak informoval server Al-Monitor, Palestinská autonomie jedná o využití plynového pole s Egyptem. Ministr pro sociální záležitosti Ahmad Madžalání oznámil, že obě strany by měly podepsat do konce roku dohodu a na začátku roku 2023 by mohly začít práce. Investice do rozvoje naleziště se odhadují na 1,3 miliardy dolarů (asi 32 miliard korun).

  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zahranicni-s-plynem-muze-pomoci-prekvapive-misto-palestinci-ho-chteji-tezit-v-gaze-218200

 10. jihlavák říká:

  Marta Kubišová velké zklamání. Po 68 si nezadala, statečně
  vzdorovala, nakonec si jde pro vyznamenání předávané bolševickým zmetkem. Patrně věk. Pro starší lidí je těžké vnímat totální zlo zabalené v úlisné vlídnosti.

 11. jihlavák říká:

  Bez komentáře:

  https://www.facebook.com/photo/?fbid=833941308521498&set=pcb.833942125188083&locale=cs_CZ

 12. Jan P říká:

  Platí pořád jedno – úřad prezidenta je třeba zrušit jako nesmyslný anachronismus.

 13. Jan P říká:

  Sváťo, dochází těm, kteří podporují Izrael, že popírají vše, na čem postavili svoji podporu Ukrajiny? Odpovídat nemusí, odpovíme si sami: je jim to úplně jedno, protože konzistence postojů nikdy nebyla jejich ambicí.

 14. Zdeněk Gryc říká:

  MRTVOLY = POŽEHNÁNÍ ?

  Visingr: Mrtví palestinští civilisté jsou pro Hamás „požehnání“.
  Efektivita Izraele až děsí
  46 min

  Izraelští vojáci© Poskytovatel: CNN Prima NEWS
  Hamás cynicky využívá všechny oběti mezi palestinskými civilisty pro svoji propagandistickou válku.
  Ve vysílání CNN Prima NEWS to řekl vojenský analytik Lukáš Visingr.
  Židovský stát se začátkem invaze nasadil široké spektrum vojenských jednotek.
  „Vidíme v akci tanky, různá bojová vozidla pěchoty, ženijní stroje, dělostřelectvo a samozřejmě celou oblast monitorují izraelské bezpilotní letouny, další letouny útočí na cíle Hamásu.
  Nepochybně jsou v akci i speciální jednotky,“ pronesl Visingr.
  „Vidíme, že se izraelská válečná mašinérie dala do pohybu a že dokáže být opravdu strašidelně efektivní,“ pokračoval vojenský analytik ve vysílání CNN Prima NEWS.
  Izraelci se podle něj budou pokoušet především zlikvidovat co nejvíce příslušníků teroristického hnutí Hamás a jejich vybavení, to znamená třeba sklady či odpalovací zařízení a výrobny raket.
  „Nadále existují snahy lokalizovat a osvobodit rukojmí, i když s postupujícím časem naděje slábne, ale jak známo, Izraelci jsou v tomhle velmi důslední,“ řekl Visingr s dovětkem, že Izraelci se nepřestanou snažit vypátrat unesené rukojmí, dokud bude šance, že jsou naživu.
  Co je cílem Hamásu?
  Způsobit nepřátelům co největší ztráty se podle Visingra bude pokoušet i Hamás.
  Dle jeho slov však nebude rád jen za mrtvé izraelské vojáky,
  ale i za palestinské nevinné oběti.
  „Hamás se chová naprosto cynicky a mrtvé palestinské civilisty vítá,
  protože to pro něj jsou cenné body v propagandistickém boji,“ zmínil ve vysílání vojenský analytik.
  —————————————————————————————————–
  Doslova zmínil, že pro teroristy z Hamásu je každý mrtvý civilista v podstatě „požehnáním“.
  —————————————————————————————————–
  „Vedou velmi intenzivní propagandistickou válku a snaží se vše prezentovat tím způsobem, že jsou nevinné oběti izraelského útoku,“ komentoval dále Visingr.
  Expert se dotkl také možné odpovědi na otázku, proč Izrael doposud s pozemní invazí vyčkával. ¨
  Hamás si totiž už několik týdnů stěžuje, že v Pásmu Gazy téměř došlo palivo.

  To však podle Visingra vesměs neputuje do nemocnic,
  ale spíš na ventilaci podzemních tunelů,

  které mají ozbrojenci k dispozici a představují mocnou zbraň.
  Ta se může stát slabinou Hamásu.
  „Podzemní tunely jsou závislé na ventilaci, kterou je potřeba něčím pohánět.
  Generátory potřebují právě ta paliva.
  ——————————————————————–
  Možná proto Izraelci čekali, až jim dojde palivo,“ dodal Visingr.

 15. Jan P říká:

  „Já osobně jsem jako nemluvně přežil holocaust, sotva jsem přežil. Moji prarodiče byli zabiti v Osvětimi a většina mé širší rodiny byla zabita. Stal jsem se sionistou; tento sen židovského lidu vzkříšeného ve své historické vlasti a ostnaté drát z Osvětimi nahradily hranice židovského státu s mocnou armádou…a pak jsem zjistil, že to tak úplně není, že aby se tento židovský sen stal skutečností, museli jsme navštívit noční můru na místním Neexistuje žádný způsob, jak byste kdy mohli vytvořit židovský stát, aniž byste utlačovali a nevyháněli místní obyvatelstvo. Židovští izraelští historici bezpochyby prokázali, že vyhnání Palestinců bylo vytrvalé, všudypřítomné, kruté, vražedné a s promyšleným záměrem – tomu se říká „Nakba“ v arabštině; „katastrofa“ nebo „katastrofa“. Existuje zákon, že nemůžete popřít holocaust, ale v Izraeli není dovoleno zmiňovat Nakbu, i když je na samém základu nadace Izraele. Během první intifády jsem navštívil okupovaná území (Západní břeh Jordánu). Plakal jsem každý den dva týdny při tom, co jsem viděl; brutalita okupace, drobné obtěžování, jeho vražednost, kácení palestinských olivových hájů, odepírání práva na vodu, ponižování… a tak to pokračovalo a teď je to mnohem horší než tehdy. Je to nejdelší operace etnických čistek ve 20. a 21. století. Mohl bych zítra přistát v Tel Avivu a požádat o občanství, ale můj palestinský přítel ve Vancouveru, který se narodil v Jeruzalémě, nemůže ani navštívit! Takže pak máte ty mizerné lidi nacpané do tohohle, hrozného…lidé tomu říkají ‚venkovní vězení‘, což je to, co to je. Nemusíte podporovat politiku Hamasu, abyste se postavili za palestinská práva, to je naprostá lež. Myslíte si, že to nejhorší, co můžete o Hamásu říci, vynásobte to tisíckrát, a stejně to nebude čelit izraelským represím a zabíjení a vyvlastňování Palestinců. A „každý, kdo kritizuje Izrael, je antisemita“ je prostě nehorázný pokus zastrašit dobré nežidy, kteří jsou ochotni postavit se za to, co je pravda.
  -Gabor Maté, kanadský lékař

 16. Svatopluk Beran říká:

  Visingr: Mrtví palestinští civilisté jsou pro Hamás „požehnání“.
  Efektivita Izraele až děsí

  VISINGR – KAŽDÝ MRTVÝ ŽIDOVSKÝ CIVILISTA JE PRO IZRAEL POŽEHNÁNÍM.

  DÁVÁ JIM TÍM OSOBNÍ PRAPODIVNÉ ŽIDOVSKÉ PRÁVO ZAVRAŽDIT DESETKRÁT VÍC CIVILNÍCH CIVILISTŮ PROTIVNÍKA KTERÉHO DRŽÍ V NEJVĚTŠÍM VĚZENÍ SVĚTA, NA JEHOŽ OKUPOVANÉM ÚZEMÍ PROVÁDÍ KAŽDODENÍ VÁLEČNÝ ZLOČIN OSIDLOVÝNÍ, KTERÉMU HODLÁ UKRÁST SUROVINY.

  BARNYES-AMERICKO-ŽIDOVSKO-ČESKÁ PROPAGANDA A JEJÍ NOCHSLEDI SI NEVIDÍ ANI DO HUBY.

  KDYŽ VRAŽDÍ OTROCI JE TO TERORISMUS

  KDYŽ VRAŽDÍ ŽIDI JE TO EFEKTIVITA.

  RAKUŠAN BY MĚL ZASÁHNOUT. CHVÁLA ZA EFEKTIVITU VE VRAŽDĚNÍ?

  PANEBOŽE LIDSKÁ BLBOST JE NEKONEČNÁ, KOMU JSI TO NADĚLIL PANE BOŽE MOZKOVOU KŮRU?

 17. Zdeněk Gryc říká:

  ……Hollandová by měla natočit film, jak se původním obyvatelům Evropy s tzv. migranty radostně žije…………Evropa páchá- spáchala- sebevraždu………….
  km | 2023-10-24 13:26:15 | Reagovat

  PUTINOVY AGENTI
  Rudá kůra mozková
  Anonym „km“+

  Svatopluk Beran říká:
  Sobota, 28. 10. 2023 v 23:51
  Za mne.
  KAŽDÝ KDO PŘEVZAL VYZNAMENÁNÍ OD BÝVALÉHO STUDENTA ZPRAVODAJCE WARŠAVSKÉ SMLOUVY, KOMUNISTY, DNES VÁLEČNÉHO ZLOČINCE, KTERÝ PŘIPRAVOVAL SPOLU S GENERÁLNÍM ŠTÁBEM USA JAKO ČESKÝ OBČAN ILEGÁLNÍ VÁLKU BEZ MANDÁTU OSN V IRÁKU, ZA PODPORY VÁCLAVA HAVLA, VÁLKU KTERÁ VYGENEROVALA ISLÁMSKÝ STÁT A MĚLA ZA NÁSLEDEK MILIONY OBJETÍ A ROZVRÁCENÝ STÁT, KTERÁ ROZVRÁTILA ARABSKÝ SVĚT, KDY VYHNALA NA ZÁPAD MILIONY OBČANŮ Z VLASTNÍ KULTURY DO KULTURY NEZNÁMÉ,
  TAK KAŽDÝ TAKOVÝ ČESKÝ OBČAN, BYŤ URČITĚ VE SVÉM OBORU SCHOPNÝ,
  JE PRO MNE OSOBNĚ STEJNĚ MORÁLNĚ ZNESVĚCENÝ A POKŘIVENÝ PŘEVZETÍM VYZNAMENÁNÍ,
  JAKO SÁM PŘEDAVATEL TĚCHTO VYZNAMENÁNÍ, ČESKÝ PRESIDENT VLASTIZRÁDCE, PETR PAVEL.
  ———————————————————————-
  Seznam osobností vyznamenaných 28. října 2023
  Dina Štěrbová – v oblasti sportu
  ————————————————————-

  Berka říká:
  Neděle, 3. 2. 2019 v 18:41
  Gryce nemusíte složitě nálepkovat. Stačí jednoduše napsat kolaborant.
  Kolaborant, co si byl za Zemanem na hradě pro metál.

  Zdroj: https://www.idnes.cz/jihlava/zpravy/rozhovor-architekt-zdenek-bauersima-jihlava-vysocina-stavba-pribeh.A230901_081931_jihlava-zpravy_mv

  kraj Vysočina
  / odborný garantem je Mgr. Jiří Neubert a cenu předává MUDr. Jiří Běhounek – hejtman kraje Vysočina
  Ing. arch. Zdeněk Gryc
  Ing. arch. Lubor Herzán
  Ing. Josef Podzimek
  Ing. arch. Zdeněk Baueršíma

  Garanti:
  Pardubický kraj – Doc. Pavel Panoch
  Ústecký kraj – Doc. Tomáš Pavlíček, Phdr. Ph. D.
  kraj Vysočina – Mgr. Jiří Neubert
  Jihočeský kraj – Mgr. Eva Erbanová
  Středočeský kraj – Mgr. Šárka Koukalová
  Královehradecký kraj – Dr. Oldřich janota
  Moravskoslezský kraj – Mgr. Martin Strakoš
  Zdeněk | 2023-10-29 15:50:23 | Reagovat

 18. Svatopluk Beran říká:

  Sváťo, dochází těm, kteří podporují Izrael, že popírají vše, na čem postavili svoji podporu Ukrajiny? Odpovídat nemusí, odpovíme si sami: je jim to úplně jedno, protože konzistence postojů nikdy nebyla jejich ambicí.

  ONI TOTIŽ JANE NIKDY DEMOKRATY NEBYLI, NEVĚDÍ A VŮBEC NETUŠÍ CO TO DEMOKRACIE JE. TOTALITA JEDNOHO POHLEDU A NECHOPNOST VLASTNÍ MYŠLENKY JE JIM DANÁ PŘÍRODOU DO KOLÉBKY. AMERICKO-ŽIDOVSKÝ VLÁDNÍ POHLED NA OSTATNÍ SVĚT, JENŽ SI ŽIJE PODLE SVÝCH MYŠLENEK, JE PRO NĚ ZCELA NEPŘIJATELNÝ A NEPOCHOPITELNÝ. JEHO ŠÍŘENÍ VE VAZALSKÝCH ZEMÍ AMERICKÝM BARNYES PROPAGANDISTICKÝM SYSTÉMEM JE TAK ASI MAXIMUM, CO SE JIM DO TĚCH JEJICH MOZKŮ, VEDLE VLASTNÍ PROFESE, VEJDE.

  MUSÍME TU HOLD ALE S NIMI ŽÍT, TO JE DEMOKRACIE.

 19. Jan P říká:

  Sváťo, ano. Liberálové, konzervativci, státní socialisté jsou více autoritáři, jak demokraté:-)

  Jsme svědky masakrování tisíců lidí, a stále tu máme lidi jako Gryc, kteří říkají „hm, nevím o tom dost, abych věděl, kdo se mýlí“ jen ukazuje, že mnoho lidí jsou bezduché zombie neschopné myslet na svět, mimo konzumaci médií. Genocida v Gaze očima českých médií (novinky cz).
  V obou podtitulcích vidíte zmínku o 7.říjnu, vězte však, že to není dostatečné. V prvním článku najdeme minimálně 7 dalších zmínek o 7.říjnu.
  O ilegální okupaci, o násilném vyhnání 1948, o stále dnes probíhající násilné kolonizaci ze strany osadníků, se tam nedozvíme nic. Útok samozřejmě přišel jako blesk z čistého nebe, protože, to dá rozum, že to jsou prostě jenom zvířata, džihádisté, teroristé atd.

  Demonstrace za objektivní zpravodajství k Izraeli a Palestině.
  https://www.facebook.com/events/643206338016627?ref=newsfeed

 20. Zdeněk Gryc říká:

  „Nejsi Žid?“

  Letadlo z Tel Avivu čekal na ruském letišti rozzuřený dav
  dnes 20:17 – Machačkala • Aktualizováno 21:03
  Vít Štěpánek

  Agresivní dav
  čítající stovky osob čekal v neděli v podvečer na letišti v dagestánské Machačkale
  na jihu Ruska na linku z Tel Avivu.
  Lidé se snažili v letištní budově identifikovat Židy a bránili jim v opuštění objektu.
  ———————————————————————————-

  HITLER BY TO JISTĚ OCENIL

 21. Zdeněk Gryc říká:

  DEMAGOGOVÉ A ANONYMOVÉ
  si
  VYMÝŠLÍ KECY
  LŽI A ŽVÁSTY


  Berka říká:
  Neděle, 3. 2. 2019 v 18:41
  Gryce nemusíte složitě nálepkovat. Stačí jednoduše napsat kolaborant.
  Kolaborant, co si byl za Zemanem na hradě pro metál.

  Zdroj: https://www.idnes.cz/jihlava/zpravy/rozhovor-architekt-zdenek-bauersima-jihlava-vysocina-stavba-pribeh.A230901_081931_jihlava-zpravy_mv

  kraj Vysočina
  / odborný garantem je Mgr. Jiří Neubert a cenu předává MUDr. Jiří Běhounek – hejtman kraje Vysočina
  Ing. arch. Zdeněk Gryc
  Ing. arch. Lubor Herzán
  Ing. Josef Podzimek
  Ing. arch. Zdeněk Baueršíma

  Garanti:

  Jan P říká:
  Neděle, 29. 10. 2023 v 20:40
  Sváťo, ano. Liberálové, konzervativci, státní socialisté jsou více autoritáři, jak demokraté:-)

  Jsme svědky masakrování tisíců lidí, a stále tu máme lidi jako Gryc, kteří říkají „hm, nevím o tom dost,

  CO VÍ
  ANONYM
  Jan P říká:
  Neděle, 29. 10. 2023 v 20:40

  A ODKUD TO VZAL ?

  Gryc, kteří říkají
  „hm, nevím o tom dost,
  —————————

  Jan P říká:
  Neděle, 29. 10. 2023 v 20:40

  =

  DEMAGOG
  LHÁŘ

  ANONYM

  PUTINŮV AGENT

  V

  CZ

 22. Miroslav Tomanec říká:

  Bylo povznášející cítit hrdost na to, že na Hradě je opět slušný člověk který vrátil úřadu hlavy státu po deseti letech důstojnost a umí přednést projev hodný významu dne.

  A který nevyznamenává ty, kteří se zasloužili o něj, ale skutečně o náš stát a společnost. Moc mne potěšila úplně všechna jména, která jsem znal.

  Při slzách vdovy po diplomatovi Martinovi Povejšilovi jsem měl rovněž na krajíčku…

  Prezident Petr Pavel na rozdíl od svého předchůdce při udělování státních vyznamenání neocenil žádného bývalého stbáka. Neocenil žádného proruského noka, umazaného dezinformační scénou. Neocenil žádnou bývalou normalizační „hvězdu”. Ocenil disidenty, umělce a akademiky. Ocenil letce z RAF, hrdiny co zachránili lidský život a ocenění rovněž obdržela Zdena Mašínová, sestra bratří Mašínů. Václav Klaus se svou chotí se při projevu Pavla tvářili kysele jak citrón, což rovněž potěšilo a dokonce Klaus, svému nástupci ani nezatleskal – což samozřejmě odpudilo. Sebestředný ubožák, který nedokáže překročit svůj stín a chovat se důstojně.

 23. Zdeněk Gryc říká:

  SPOLUŽÁKA OTAKARA ŠTĚRBY POTĚŠILO…

  Seznam osobností vyznamenaných 28. října 2023
  Dina Štěrbová – v oblasti sportu
  ————————————
  převzato:

  PUTINOVY AGENTI
  Rudá kůra mozková
  Anonym „km“+
  Svatopluk Beran říká:
  Sobota, 28. 10. 2023 v 23:51
  Za mne.
  KAŽDÝ KDO PŘEVZAL VYZNAMENÁNÍ OD BÝVALÉHO STUDENTA ZPRAVODAJCE WARŠAVSKÉ SMLOUVY, KOMUNISTY, DNES VÁLEČNÉHO ZLOČINCE, KTERÝ PŘIPRAVOVAL SPOLU S GENERÁLNÍM ŠTÁBEM USA JAKO ČESKÝ OBČAN ILEGÁLNÍ VÁLKU BEZ MANDÁTU OSN V IRÁKU, ZA PODPORY VÁCLAVA HAVLA, VÁLKU KTERÁ VYGENEROVALA ISLÁMSKÝ STÁT A MĚLA ZA NÁSLEDEK MILIONY OBJETÍ A ROZVRÁCENÝ STÁT, KTERÁ ROZVRÁTILA ARABSKÝ SVĚT, KDY VYHNALA NA ZÁPAD MILIONY OBČANŮ Z VLASTNÍ KULTURY DO KULTURY NEZNÁMÉ,
  TAK KAŽDÝ TAKOVÝ ČESKÝ OBČAN, BYŤ URČITĚ VE SVÉM OBORU SCHOPNÝ,
  JE PRO MNE OSOBNĚ STEJNĚ MORÁLNĚ ZNESVĚCENÝ A POKŘIVENÝ PŘEVZETÍM VYZNAMENÁNÍ,
  JAKO SÁM PŘEDAVATEL TĚCHTO VYZNAMENÁNÍ, ČESKÝ PRESIDENT VLASTIZRÁDCE, PETR PAVEL.
  ———————————————————————-
  Seznam osobností vyznamenaných 28. října 2023
  Dina Štěrbová – v oblasti sportu
  ————————————————————-

  Berka říká:
  Neděle, 3. 2. 2019 v 18:41
  Gryce nemusíte složitě nálepkovat. Stačí jednoduše napsat kolaborant.
  Kolaborant, co si byl za Zemanem na hradě pro metál.

  Zdroj: https://www.idnes.cz/jihlava/zpravy/rozhovor-architekt-zdenek-bauersima-jihlava-vysocina-stavba-pribeh.A230901_081931_jihlava-zpravy_mv

  kraj Vysočina
  / odborný garantem je Mgr. Jiří Neubert a cenu předává MUDr. Jiří Běhounek – hejtman kraje Vysočina
  Ing. arch. Zdeněk Gryc
  Ing. arch. Lubor Herzán
  Ing. Josef Podzimek
  Ing. arch. Zdeněk Baueršíma

  Garanti:
  Pardubický kraj – Doc. Pavel Panoch
  Ústecký kraj – Doc. Tomáš Pavlíček, Phdr. Ph. D.
  kraj Vysočina – Mgr. Jiří Neubert
  Jihočeský kraj – Mgr. Eva Erbanová
  Středočeský kraj – Mgr. Šárka Koukalová
  Královehradecký kraj – Dr. Oldřich janota
  Moravskoslezský kraj – Mgr. Martin Strakoš
  Zdeněk | 2023-10-29 15:50:23 | Reagovat

 24. Zdeněk Gryc říká:

  1. Zdeněk Gryc říká:
  Pondělí, 18. 3. 2019 v 11:29

  JAROMÍR ŠTĚTINA a VÁCLAV HAVEL

  to jsou osobnosti, kterých si
  Ing.arch.Zdeněk Gryc

  spolužák Otakara Štěrby, prvého profesora ekologie,
  jmenovaného bez problémů Václavem Havlem
  a prvého postotalitního děkana Palackého univerzity.

  Ště-tina + Ště-rba
  To není jenom fonetika.
  Jestli někdo z našich politiků ví co se dělo a děje v Rusku, tak je to Štětina,
  který to tam nepoznal z oficiálních setkáních, auta a hotelu.
  Jaromír Štětina je český novinář, spisovatel a politik. Nejvíce je znám jako válečný reportér z oblastí bývalého Sovětského svazu a bojovník za zákaz komunismu, i když sám byl v šedesátých letech aktivním členem KSČ. V roce 2004 byl jako nestraník za Stranu zelených zvolen do Senátu PČR, v roce 2010 svůj mandát obhájil s podporou TOP 09 a hnutí STAN. Byl místopředsedou senátního Klubu TOP 09 s podporou Starostů.
  Od roku 2014 je poslancem Evropského parlamentu. StB v souvislostech s akcemi, mu přidělila krycí jméno „Plavec“. Z jeho cestopisů a povídání Otakara Štěrby toto „skautské jméno“ sedí.
  Jeho kolegyně, Dina Štěrbová, kterou jsme nedávno viděli
  NA PLOVÁRNĚ. . .

  Od roku 2006 spolupracuje s Vítězslavem Dokoupilem na humanitárním projektu Czech Hospital v pákistánském Karakorumu (západní Himálaj).[4] Je to modelový projekt zlepšení životní situace v extrémních podmínkách vysokohorských himálajských vesnic. Vyvezli, postavili a od roku 2007 provozují horskou nemocnici ve vesnici jménem Arandu v údolí Basho pod ledovcem Chogo-lungma. Každým rokem zajišťují léky na roční provoz nemocnice. Udržují a rozšiřují vybavení nemocnice: EKG, ultrazvuk, kyslíková jednotka, defibrilátor, autokláv, diagnostické přístroje, mikroskop, chirurgické vybavení a počítač pro digitalizaci evidence zdravotních výkonů, evidence pacientů a vydaných léků. V roce 2010 vybudovali fotovoltaickou elektrárnu na střeše budovy a sluneční ohřev vody. Kromě zajišťování provozu samotné nemocnice Czech Hospital vybudovali záchrannou službu v podobě dvou terénních vozidel, které slouží k odvozu těžce nemocných pacientů do státní nemocnice ve Skardu. V Arandu rekonstruovali vodovodní řád včetně jímacího jezírka u pramene. Opravili 20km nejhorší části „jeepové“ cesty mezi vesnicemi Arandu a Doko, zrekonstruovali tři životně důležité mosty, vybudovali tři vodovody na vysokohorských pastvinách vysoko nad ledovcem Chogo-lungma, rozšířili místní základní školu na dnešní kapacitu 100 dětí. Pro zlepšení a zmírnění dřiny darovali vesnici traktor s příslušenstvím a mlátičku, která odstranila dřinu lidí a zvířat (jaků a krav). Ve vesnici Arandu vybudovali dům (tzv. staff house) sloužící pro ubytování inspekčních lékařů případně personálu. V roce 2012 po devastujícím stržení zavlažovacího kanálu sesuvem půdy, zatrubnili jeho kritickou části v délce cca 300 m.
  Od roku 2012 staví ve Skardu spolu s lokální neziskovkou ubytovací zařízení umožní cca 50. dětem z vysokohorských vesnic přístup ke vzdělání, který je zásadním momentem pro další rozvoj vesnice jako takové.
  Jejich zásadou je pomoci lidem i zvířatům „in situ“. O jejich názorech by mohl vyprávět bývalý ředitel ZOO Jihlava Jiroušek s kterým jsem o jejich názorech hovořil.
  —————————————————————————
  Europoslanec a válečný novinář Štětina bude besedovat o Rusku.
  Na besedu by měla přijít zejména mládež a podívat se zblízka na obličej člověka, který stejně jako Václav Havel může být pro ně vzorem.
  PS. Pokud by tam přišel některý z ctěných anonymů,
  mohl by si vzít post-maškecovou masku.
  ———————————————
  Štětinovi jsem v radničním sklípku Ing Tomance předal fotky z našeho mládí s Otakarem.

  Otóš… Štětina říká jaký Otóš.

  Hombre

 25. jihlavák říká:

  Je to tady:

  https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/izrael-palestina-gaza-egypt-vysidleni.A231030_061157_zahranicni_vlc

 26. Zdeněk Gryc říká:

  JE TO TADY…

  ???

  Jan P říká:
  Pátek, 27. 10. 2023 v 19:07

  Další ODMÍTÁNÍ bojovat v RUSKU a na UKRAJINĚ.

 27. Zdeněk Gryc říká:

  Videa›DINA ŠTĚRBOVÁ
  Dina Štěrbová
  ceskatelevize.cz13. 2. 2019
  POŘAD NA PLOVÁRNĚ
  ————————-
  Zdeněk Gryc říká:
  Neděle, 29. 10. 2023 v 21:46
  SPOLUŽÁKA OTAKARA ŠTĚRBY POTĚŠILO…
  Seznam osobností vyznamenaných 28. října 2023
  Dina Štěrbová – v oblasti sportu
  ————————————–
  Kus života prožili v horách
  Štětina – Štěrba, jejich přítelkyně

  Petra Procházková
  https://cs.wikipedia.org/wiki/Petra_Procházková
  Petra Procházková (* 20. října 1964 Český Brod) je česká novinářka a humanitární pracovnice.
  Stala se známou především svým zpravodajstvím z válečných konfliktů,
  které vznikly po rozpadu Sovětského svazu na Kavkaze,
  ….to co píšou je ….
  „OD PRAMENE“

Zanechte komentář

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. edited by N.E.S.P.I