Blog Jihlavských listů

Miroslav Tomanec, Ing., MBA
129- Stavební inženýr, restauratér, vinárník a pivovarník na penzi. Dnes už jenom kavárník a bývalý koaliční zastupitel, aktivně se snažící ovlivňovat chod našeho krásného města.

Tak příště.

Miroslav Tomanec, Ing., MBA | Pondělí, 30. 10. 2023 v 6:30

Ztracený projev prezidenta republiky Petra Pavla, který měl původně v sobotu přednést ve Vladislavském sále: 

„Vážení spoluobčané, vážení přítomní,

jsem duší voják a ač prezident, nechci si hrát na druhého Václava Havla.  Proto mi dovolte jen krátce říci: Nadále podporujme Ukrajinu a Izrael v jejich boji o holou existenci. Buďme rádi, že jsme v EU a NATO a nepyskujme pořád. A jak říkal otec mladému Bruci Waynovi ve filmu Batman, padáme proto, abychom se naučili znovu vstávat. Takže vstávejte a přestaňte fňukat. Máme se nejlépe, jak se v historii Češi vůbec kdy měli a komu se to nelíbí, může jet do Ruska, Koreje nebo Iránu.  Jo a dneska jsem tou vlajkou picnul vojáka do čepice schválně, aby byla sranda. Omlouvat se nebudu, protože chci být vtipný a ne směšný. 

Ted už se těším na vyznamenávání, výběr se mi fakt letos povedl. (potlesk)“ via Tomáš Cikrt.

Jak já jsem vděčný za tu delší, obyčejnou nudu po těch dvaceti letech nejprve nadutosti, arogance a povýšenectví a posléze zloby, sprostoty a urážek! A projev bude příště určitě lepší, každý nějak musí začít, ne? 

A opravdu vůbec, ani v nejmenším, jsem necítil žádné zadostiučinění když jsem viděl aktéra toho prvního se s kyselou tváří ošívat v první řadě a dávat bedlivý pozor, aby ani paní Livie netleskla, stejně jako on. Mohl by to být její poslední pohyb v životě…

Ani když hlava té předešlé vlastizrádné lůzy „slavila“ státní svátek na trucakci ve vybrané společnosti s Jiřím Paroubkem a Kateřinou Konečnou pod vedením novodobého mesiášského vůdce Rajcha. Jo, to je ten, jak mu jeho hlupáci horlivě poctivě posílají na nové Porsche, ač sami ve své bídě nemají co do huby… A to vše pod kontrolou jiného Jindřicha, Wassermanna Vodičky, bývalého pohraničníka a esenbáka, který už aspoň přestal znevažovat uniformu a vojenské hodnosti, kaprál jeden přerostlý…

A už vůbec ne, když jsem slyšel odporné zvratky toho slovenského eštebáckeho makaka o komunistické rozvědce a paní Martě Kubišové. Zrovna od něho! 

Naopak – bylo mně jich jenom docela obyčejně líto. Všech tří. 

14 komentářů k článku “Tak příště.”

 1. Svatopluk Beran říká:

  TAK NÁM VZNIKÁ ZA POMOCI USA, ČESKÉHO PRESIDENTA A ČESKÉ VLÁDY

  – NOVÝ VELIKÝ IZRAEL –

  DOBŘE VĚTŠINA ZASVĚCENÝCH VÍ ŽE IZRAEL SI DODNES OD SVÉHO VZNIKU NESTANOVIL HRANICE, TAKŽE PŘESNĚ JAK VE NĚKDY VE STŘEDOVĚKU ZA POMOCI ESKALACE VRAŽDĚNÍ, VYSIDLOVÁNÍ A OSIDLOVÁNÍ SOUSEDNÍCH ÚZEMÍ NABÝVÁ SVÉHO KONTROLOVANÉHO ÚZEMÍ.

  NA STŘEDNÍM VÝCHODĚ POKRAČUJE DALŠÍ ZVĚTŠOVÁNÍ ŽIDOVSKÉHO – LEBENSRAUM –

  PŘESNĚJI ŘEČENO

  PRO VÍCE ŽIDŮ SESTĚHOVÁVANÝCH Z CELÉHO SVĚTA JE POTŘEBA VÍCE VODY, VÍCE ENERGIE, VÍCE PROSTORU.

  TAK JAKO USA VYTVOŘILO ZCELA V ROZPORU ZE SVĚTOVÝM POVÁLEČNÝM ŘÁDEM NOVÝ STÁT KOSOVO, PROTIZÁKONNÝM BOMBARDOVÁNÍM A VYTRŽENÍM ZE SRBSKÉHO ÚZEMÍ, PŘIČEMŽ TAM OKAMŽITĚ VYBUDOVALO VOJENSKOU ZÁKLADNU, TAK NYNÍ VYTVÁŘÍ A PODPORUJE ZVĚTŠOVÁNÍ ŽIDOVSKÉHO STÁTU NA ÚKOR BÝVALÝCH OBYVATEL TAMNÍHO ÚZEMÍ A JEJICH VYVRAŽĎOVÁNÍ CIVILNÍHO OBYVATELSTVA NEJMODERNĚJŠÍ VOJENSKOU TECHNIKOU, JAK VLASTNÍ TAK ZA PODPORY USA

  VŠICHNI SI DOBŘE PAMATUJEME BOSÉ HABEŠANY A ITALSKÝ FAŠISTICKÝ REŽIM.

  ZCELA ZHODNNĚ TO NYNÍ PROBÍHÁ NA VÝSOSTNÝCH ÚZEMÍCH PALESTINY.

  A JAK JIŽ PSAL MEZIVÁLEČNÝ TISK ZDEJŠÍ ARCHITEKT –

  EFEKTIVITA VE VRAŽDĚNÍ MODERNÍMI ZBRANĚMI AŽ DĚSÍ

  JÁ BYCH TO VYJÁDŘL TROCHU JINAK

  ŽIDOVSKÁ SCHOPNOST VRAŽDIT PRO ROZŠIŘOVÁNÍ SVÉHO ÚZEMÍ V ROZPORU Z VÝNOSY OSN JE TĚŽKO POCHOPITELNOU ŠÍLENOSTÍ DNEŠNÍ DOBY, DOBY KTERÁ SE ZŘEKLA NĚMECKO-FAŠISTICKÝCH VOJENSKÝCH DOBÝVÁNÍ CIZÍCH V ZÁJMU NOVÉHO LEBENSRAUMU.

  https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-blizky-a-stredni-vychod-izrael-v-dokumentu-navrhuje-vysidleni-palestincu-do-egypta-40448810#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&source=hp&seq_no=3&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

 2. Svatopluk Beran říká:

  Ztracený projev prezidenta republiky Petra Pavla, který měl původně v sobotu přednést ve Vladislavském sále:

  „Vážení spoluobčané, vážení přítomní,

  Jsem duší voják a ač prezident, nechci si hrát na druhého Václava Havla. Proto mi dovolte jen krátce říci co je Americký LEBENSRAUM – KOSOVO-UKRAJINA nebo Židovský – LEBENSRAUM – SYRSKÉ GOLANSKÉ VÝŠINY, PALISTINSKÁ VÝSOSTNÁ ÚZEMÍ.

  LEBENSRAUM

  Lebensraum (německy, česky „životní prostor“) je termín humanitního původu a označuje území (obydlené nebo nárokované) určité sociální skupiny. Do popředí zájmu se dostal tento výraz v první polovině 20. století, a zejména v období nacismu, v souvislosti s geopolitickými názory, které výrazně ovlivnily další používání uvedeného termínu.

  https://cs.wikipedia.org/wiki/Lebensraum

 3. Svatopluk Beran říká:

  Nerovné války: Habešská kopí proti italským tankům

  Benito Mussolini toužil po velké Římské říši. Své protivníky si ale velmi pečlivě vybíral. Útok fašistické Itálie proti nevyzbrojeným Habešanům byl dokonalou ukázkou nerovné války.
  Italský vůdce Benito Mussolini toužil obnovit Římskou říši – ačkoliv na to neměl prostředky. Itálie 30. let 20. století byla zemědělská země s velmi omezenou průmyslovou základnou a zaostalým systémem školství. Krátce řečeno: Mezi industrializovanými a sebevědomými velmocemi Evropy působila jako sice hezké, ale chudé a trochu přihlouplé děvče z venkova, držené zkrátka autoritativním otcem. Diktátor si tedy musel pečlivě vybírat slabé protivníky.

  Po Somálsku a Eritreji se dalším cílem italské rozpínavosti stala Etiopie neboli Habeš. V roce 1936 se dala do pohybu armáda 750 tisíc mužů, vybavená šesti sty tanky, dvěma tisíci děl a čtyřmi stovkami letadel. I podle standardů tehdejší doby šlo o technicky podprůměrné, nespolehlivé zbraně. Proti Etiopanům, které zval císař Haile Selassie do války slovy „ať se dostaví každý muž schopný nést kopí“, to však mělo bohatě stačit.

  https://www.stoplusjednicka.cz/nerovne-valky-habesska-kopi-proti-italskym-tankum

  ———————————————————————————————–

 4. Svatopluk Beran říká:

  CO JE TO ŽIDOVSKÁ SVOBODA A ROZŠIŘOVÁNÍ SVÉHO VLIVU A ÚZEMÍ A POTŘEB PRO ZESTĚHOVANÉ ŽIDY S CELÉHO SVĚTA.

  Nezisková organizace Save the Children s odvoláním na dostupná čísla uvedla, že v Gaze za poslední tři týdny zemřelo

  NEJMÉNĚ – 3195 DĚTÍ –

  což je více než jich běžně umírá v ozbrojených konfliktech po celém světě za celý rok. Loni jich ve 24 různých zemích podle zprávy generálního tajemníka OSN zemřelo 2985, rok předtím 2515. V roce 2020 dětí zabitých v konfliktech na celém světě bylo 2674.

  KOLIK DĚTÍ DOKÁZALI FAŠISTÉ UPÁLIT V PECÍCH KONCENTRÁKŮ ZA TŘI TÝDNY?
  Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/izrael-palestina-gaza-egypt-vysidleni.A231030_061157_zahranicni_vlc

 5. Svatopluk Beran říká:

  ŽIDOVSKÁ VRAŽDĚNÍ V MINULOSTI – BÁJE A SKUTEČNOST –

  V tomto kontextu je třeba prozkoumat historičnost martyria betlémských neviňátek, o kterém nám podává zprávu svatý Matouš. Logika moderního historického výzkumu je, že „testis unus testis nullus“, jedno svědectví nestačí.

  Nicméně je snadné si představit, že vraždění dětí v Betlémě, ve vesnici s nemnoha obyvateli, nebyl tak velký počet obětí, který by přešel do análů. Jisté je, že tato krutost neodporuje brutalitě, o které se zmiňuje Flavio Josefo, když mluví o Herodesovi;

  Dal zardousit svého švagra Aristóbula, když se stal velmi oblíbeným (Židovské starožitnosti, 15 & 54-56), zavraždil svého tchána Hircana II. (15 & 174-178), a dalšího švagra Costobara (15 & 247-251), a svou ženu Mariannu (15 & 222-239); na konci svého života dal zavraždit své syny Alejandra a Aristóbula (16 & 130-135) a pět dní před svou vlastní smrtí dalšího syna, Antipatra (17 & 145); konečně nařídil, aby před jeho smrtí bylo popraveno několik významných osobností království, aby lidé Judei, ať už si to přáli nebo ne, Herodesovu smrt oplakávali (17 & 173-175).

  https://opusdei.org/cs-cz/article/6-co-to-bylo-vrazdeni-betlemskych-nevinatek-zaklada-se-na-historickych-udajich/

 6. Svatopluk Beran říká:

  S ŽIDOVSKOU POTŘEBOU NOVÝCH ÚZEMÍ A SUROVIN SE NÁM VRACÍ CELÉ DĚJNY SVĚTA SE SVÝMI HRŮZAMI V NEKONTROLOVANÉM VRAŽDĚNÍ A ZABÍJENÍ CIVILISTŮ.

  S ŽIDOVSKOU LIKVIDACÍ CIVILISTŮ V PÁSMU GAZY SE VRACÍME PŘED VESTFÁLSKÝ MÍR. DOST MOŽNÁ SE DÁ I DNEŠNÍ ŽIDOVSKÁ BESTIALITA V PÁSMU GAZY VYSVĚTLIT POGROMY NA ŽIDECH CO KDY KDE V HISTORII BYLY. NEVĚŘÍM TOMUŽE JE TO TAK U ŘADOVÝCH ŽIDŮ, OVŠEM ŽIDOVSKÁ VLÁDA JE VLÁDA PSYCHOPATŮ.

  DRTIVÁ VĚTŠINA ŽIDOVSKÝCH VOJÁKŮ BUDE Z TOHO VYVRAŽĎOVÁNÍ DĚTÍ V GAZE DO KONCE ŽIVOTA V PSYCHIATRICKÝCH LÉČEBNÁCH POKUD NEBUDOU SVŮJ ŽIVOT ŘEŠIT JAK AMERIČTÍ ŠÍLENCIA A VOJENŠTÍ VETERÁNI.

  MASOVÉ VRAŽDY DĚSÍ USA: ŠÍLENCI SE ZBRANÍ TAM ZABÍJEJÍ MINIMÁLNĚ DVAKRÁT ZA DEN.

  https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-svet/346715/masove-vrazdy-desi-usa-silenci-se-zbrani-tam-zabijeji-kazdy-den.html

 7. Svatopluk Beran říká:

  DRTIVÁ VĚTŠINA OBČANŮ ČR U NÁS NECHCE ŽÁDNÉ – AMERICKÉ PŘÍŠTĚ – PŘES Z USA ÚZCE SPOLUPRACUJÍCÍHO A TAM VYŠKOLENÉHO K INICIOVÁNÍ NEZÁKONNÝCH VÁLEK, VOJÁKA GENERÁLA – DNEŠNÍHO ČESKÉHO PRESIDENTA PETRA PAVLA –

  JENOM PROSÍM ŽÁDNÉ AMERICKO-PAVLOVSKÉ – TAK PŘÍŠTĚ –

 8. Jan P říká:

  Smyslem pompézních oslav státních svátku je, dopřát lidem, na které jinak politici úplně kašlou, pocit sounáležitosti a hrdosti. Ty jsou totiž zdarma.
  Část veřejnosti ( pravda a láska ) u toho doslova chrochtá blahem i když se dívá, jak bývalí disidenti přebírají vyznamenání od bývalého kariérního komunisty.

 9. jihlavák říká:

  Lidi už jim to nebaští, u Masaryka byli sami, jako kůl v plotě. 🙂

  https://www.facebook.com/photo/?fbid=667389955538037&set=pcb.667421995534833&locale=cs_CZ

 10. Miroslav Tomanec říká:

  Moment, kterého jsem si v TV přenosu všiml, dojal mě a až díky textu níže jsem tomu plně porozumněl…
  Via Jana Smetánková, a moc děkuju:

  „Tolik lidí tu psalo o včerejším vyznamenávání, že už mi další příspěvek připadal zbytečný. Ale nemůžu dostat z hlavy jeden velmi dojemný moment…
  Řád TGM včera dostala Jarmila Stibicová. Paní Stibicové je 90 let. Ten dojemný moment nastal ve chvíli, kdy ji voják hradní stráže nejen pozvedl držením za paži, ale ještě ji zezadu jistil dlaní.
  Paní Stibicová je drobounká a malinká a zjevně pohybově už ne úplně rozjásaná. Mohla za sebe poslat vnučku nebo pravnuka nebo kohokoliv jiného. Mohla zůstat sedět, prezident by se k ní naklonil, jako k některým dalším. Přesto vstala, byť ji musel podepírat voják hradní stráže.
  Připadalo mi to symbolické z více důvodů. Včetně toho, že paní Stibicová, která zasvětila svůj život disentu, nejen, že přijala vyznamenání z rukou prezidenta, kterému jeho odpůrci vyčítají, však všichni víme, co, je zbytečné to opakovat. Ale ještě stála o to, aby u toho stála.
  Bylo to hezké gesto od nich obou. Od prezidenta, který své chyby třicetiletou službou své zemi dávno odčinil a který se chová tak, jak se nám o chování prezidenta posledních přinejmenším patnáct let ani nesnilo. Ale i od Jarmily Stibicové, která vyznamenání z jeho rukou zjevně ráda přijala.
  Což by si mohli uvědomit ti, kteří se mohli z titulu svého působení ve funkcích prezidentských či premiérských o její vyznamenání přičinit v posledních – třeba – deseti letech. V těch letech, kdy dívat se na vyznamenávání 28. října bylo naprostou ztrátou času.🇨🇿” via Jana Schovánková

 11. Svatopluk Beran říká:

  PŘEBÍRAT VYZNAMENÁNÍ Z RUKOU OSOBY KTERÁ COBY KOMUNISTA SPOLUPRACOVALA S KOMUNISTY A PO ZMĚNĚ SYSTÉMU NA KTERÉM SE SEBE MÍŇ NEPODÍLEL, ALE DOKÁZAL SI VYKOUPIT SI TENTO SVŮJ ŽIVOTNÍ PROPAD DALŠÍM MORÁLNÍM DEBAKLEM, KDY COBY SVÉPRÁVNÝ OBČAN ČESKÉ REPUBLIKY S ČESKÝM OBČANSTVÍM SPOLUPRACOVAL S AMERIČANY NA VYPRACOVÁNÍ ILEGÁLNÍ NEZÁKONÉ AMERICKÉ VÁLKY PROTI IRÁKU, KTERÁ VYHNALA DO EVROPY MILIONY ARABSKÝCH OBČANŮ, PŘI NÍŽ BYLYI OBČANÉ IRÁKU STŘÍLENI Z VRTULNÍKŮ JAK ZVĚŘ, A ROZVRÁCEN IRÁCKÝ STÁT, ČI JEHO OBČANÉ MUČENI AMERICKÝMI VOJENSKÝMI PSYCHOPATY V TAJNÝCH VĚZNICÍCH SVĚTA.

  TAK TO JE URČITĚ ŽIVOTNÍ POTĚŠENÍ A RADOST SLEDOVAT.

  DOBROU CHUŤ

 12. Jan P říká:

  Dějiny NATO jsou sérií neúspěchů a zločineckých aktivit.

  „Od prezidenta, který své chyby třicetiletou službou své zemi dávno odčinil“

 13. Zdeněk Gryc říká:

  Zeman:

  Zeman udělil vyznamenání ukrajinskému prezidentu Zelenskému,
  vyzdvihl jeho statečnost

  Aktualizováno 7. 3. 2022 20:55
  Ve Vladislavském sále na Pražském hradě začalo několikrát odložené předávání státních vyznamenání za loňský a předloňský rok.
  Prezident Miloš Zeman se rozhodl vyhovět návrhu na udělení nejvyššího státního vyznamenání

  ukrajinskému prezidentu Volodymyru Zelenskému.

  Zeman vyzdvihl jeho odvahu a statečnost.
  ů.

 14. Jan P říká:

  Prezident Pavel je jedním z nejlepších vyjádření konsolidace a normalizace nadvlády vládnoucí třídy nad českou společností.
  Kdo napsal oligarchickému prezidentovi projev?
  https://medium.seznam.cz/clanek/adam-bartos-kdo-napsal-oligarchickemu-prezidentovi-projev-28018?fbclid=IwAR2ZnGxXBIoMe92S_ELqDgvBb2S6ya3kgmO4PDnvDTspCYZhMkc65Mb44n4

Zanechte komentář

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. edited by N.E.S.P.I