Červená středa

Minulý týden ve středu 29. listopadu byla poslední středa před začátkem adventu. Tato středa je mezinárodním památným dnem a nazývá se Červená středa.


Červená středa je věnována připomínce všech lidí, kteří jsou pronásledováni pro svoji náboženskou víru. V tento den se zpravidla zapalují svíce a červeně nasvěcují některé budovy, neboť červená je barva krve a mučednictví, a světlo je symbolem naděje v temnotách.


Článek 15 Listiny základních práv a svobod říká, že „svoboda myšlení, svědomí a náboženského vyznání je zaručena. Každý má právo změnit své náboženství nebo víru anebo být bez náboženského vyznání.“
Pokud se podíváme do statistik, tak zjistíme, že více než polovina obyvatel světa, téměř 5 miliard lidí, žije v zemích, kde dochází k závažnému nebo velmi závažnému porušování náboženské svobody. Také zjistíme, že nejvíce jsou náboženské svobody porušovány v zemích s autoritářskými režimy, nebo v zemích, kde převažuje etnonáboženský nacionalismus nebo islámský extremismus.


Je tedy zřejmé, že na více než polovině světa není svoboda myšlení, svědomí a náboženského vyznání zaručena. Lidé, obyvatelé naší společné planety, se tam potýkají se zásadními problémy, které se bytostně dotýkají jejich existence, nemohou žít ani svobodně ani důstojně.


Naprostá většina z nich se dokáže přizpůsobit, snaží se obstát, překonávat problémy, prosadit se, vychovávat děti, radovat se ze života a žít. Naprostá většina z nich ale zároveň s tím alespoň pokukuje po svobodném světě, a když výjimečně přijde příležitost, tak zpravidla neváhají a do našeho svobodného světa odcházejí nebo přímo utíkají.


Je mi jasné, že jsem si na začátek adventu nevybral nejpříjemnější téma. Vím, že většina z nás vnímá advent jako období radostného očekávání příchodu „Spasitele“. Přesto jsem přesvědčen, že i další rozměry adventu, jako je vnímání adventu jako doby zklidnění, doby postní, doby pro přemýšlení, rozjímání, ztišení a dobročinnost nelze pominout.


V době, kdy píši tento článek, je první adventní neděle a lidé v rodinách zapalují první svíci na adventním věnci. Svíce by měla mít fialovou barvu, někdy se jí říká Svíce proroků na počest proroků, kteří předpověděli příchod „Spasitele“ a právě v tomto smyslu je první svíce symbolem Naděje.
Jsme v předvánočním čase a já bych nám všem chtěl velmi popřát, abychom při všech starostech, které prožíváme a naše životy v poslední době provázejí, neztráceli naději a víru.


Abychom si uvědomili, že žijeme v krásné a bezpečné zemi, většinou obklopeni přáteli a známými. Abychom si uvědomili, že máme velké štěstí, protože nemusíme pokukovat po svobodném světě a nemusíme tedy za svobodou nikam utíkat.


Abychom si uvědomili, že záleží nejvíce na nás samotných, zda budeme žít šťastně a důstojně.
Krásný a pokojný advent a požehnané vánoční svátky všem.


73 Responses to “Červená středa”

 1. Svatopluk Beran napsal:

  HLOUPÉ KECY PŘEDASEDO SENÁTU VYSTRČILE. VA A VAŠE PŘEMÝŠLENÍ JE JISTOTA NÁSILÍ A VÁLEK PRO NAŠI ZEMI. BYL JSTE DOCELA BLÍZKO A DOBŘE VÍTE ŽE U JESLIČEK SPASITELE SEMITÉ ŽIDÉ (PŘESNĚJI SIONISTÉ – KTEŘÍ SI PŘED 100 LETY DALI ZA ÚKOL PO DVOU TISÍCÍCH LETECH, ZAVÉST NA SEMITSKÝCH ÚZEMÍCH BLÍZKÉHO VÝCHODU, JAKO JEDINÉ MOŽNÉ STÁTNÍ USPOŘÁDÁNÍ STÁT ŽIDŮ GENOCIDOU NA STÁVAJÍCÍCH ZDE NÁRODECH, PROVÁDĚNOU SESTĚHOVÁNÍM ŽIDŮ Z CELÉHO SVĚTA A ODSTRANĚNÍ VĚTŠINOVÝCH SEMITÚ – PALESTINCŮ – NEJMODERNĚJŠÍ VOJENSKOU TECHNIKOU TANKY, LETADLY ČI UMĚLOU INTELIGENCÍ POUŽÍVANOU PRO VÝBĚR ZNIČENÍ BYTOVÝCH KOMPLEXŮ VČETNĚ CIVILNÍHO OBYVATELSTVA DĚTÍ, ŽEN, STARCŮ A STAŘEN.

  VY PŘEDSEDO ČESKÉHO SENÁTU VYSTRČILE, KTERÝ PŘEDAL Z ÚSMĚVEM KLÍČE OD ČESKÉHO SENÁTU SVĚTOVÉMU AMERIKÉMU ZLU A ZMĚNIL SE NA POLOVIČNÍHO ČÍŇANA NAPROSTO IGNORUJETE TO, NA ČEM SE DOHODLI JIŽ PŘED 300 LETY PO 30 LETÉ VÁLCE PROTESTANTI S KATOLÍKY VESFÁLSKÝM MÍREM. ŽE UŽ SE NESMÍ NIČIT CIVILNÍ OBYVATELSTVO K VOJENSKÝ A HOSPODÁŘSKÝM ZÁMĚRŮM.

  VY ZE SVOU POMSTYCHTIVOU MORÁLKOU PŘEDSEDO SENÁTU VYTRČILE JSTE VELIKÝM NEŠTĚSTÍM DNEŠNÍ ČESKÉ REPUBLIKY A MORÁLKY.

  TŘEBA VÁM DOMA U BETLÉMU POSTAVÍ VÁŠ RODINNÝ PŘÍSLUŠNÍK PLASTOVÉ HRAČKY V PODOBĚ TANKŮA LETADEL S ŽIDOVSKOU HVĚZDOU JEŽ BUDOU DRTIT POSTAVIČKY KOLEM SPASITELE, JENŽ NEUNESL ŽIDOVSKÉ KUPČÍKY NA SCHODECH CHRÁMŮ, DÁVAL BĚŽNÝM LIDEM JÍDLO, ČI SE STARAL O BEZMOCNÉ A RADĚJI OD ŽIDŮ KONVERTOVAL.

 2. Jan P napsal:

  Pane Vystrčile, NEŽIJEME ve svobodném a spravedlivém světě-)
  Izrael provádí genocidu, vaše podpora je ostudná !
  Jsem opravdu hrdý, pane Vystrčile, že já daňový poplatník mohu skromně přispět na vaše nákladné světové turné, které vám zvedá sebevědomí a mi tlak.

 3. Svatopluk Beran napsal:

  Červená středa

  Miloš Vystrčil | Čtvrtek, 7. 12. 2023 v 13:13

  ADVENT PRO NĚKOHO UŽ DESÍTKY LET NEMOŽNÝ. PŘIPOMÍNÁNÍ DNEŠNÍ FIALOVÉ BARVY JAKO FIALOVY VLÁDY DESTRUKCE A LŽÍ, NAPŘÍKLAD I O SIONISTICKÉM ŽIDOVSKÉM STÁTĚ.

  Izraelská armáda často překračuje hranici do Gazy a buldozeruje oblast v blízkosti hranice, kde se v Gaze nachází většina orné půdy. Vojáci často střílí po palestinských farmářích a komkoliv, kdo se v oblasti objeví.

  V roce 2004 tu kapitán izraelské armády IDF doslova rozstřílel třináctiletou školačku Iman al-Hams. Existuje záznam z armádního radiového spojení, kde si vojáci říkají, že jde o dívku, které je kolem 10 let a ve strachu utíká. Jeden z vojáků Iman nejdříve postřelí a kapitán s dalším vojákem se k ní připlíží. Kapitán do ní poté vyprázdní zásobník. V těle Iman bylo nalezeno nejméně 17 nábojnic. Tři kulky měla Iman v hlavě a zbytek v hrudi, rukou a nohách. Kapitán IDF po zásahu do rádia říká: „Toto je velitel. Všechno, co je mobilní, co se v tého oblasti pohne, i kdyby to bylo tříleté dítě, musí být zabito. Konec“.

  Vojenský soud kapitána IDF osvobodil od všech obvinění a ještě IDF uložil dotyčnému zaplatit odškodnění ve výši 82 000 šekelů (asi 17 000$) za čas strávený ve vazbě a výdaje na obhajobu. Později byl kapitán povýšen na majora.

  JAK PAK BY JSTE VY NĚCO PODOBNÉHO UNESL PANE VYSTRČIL, JAK BY JSTE SE ZACHOVAL, KDYBY VÁM BYLA DÁNA MOŽNOST SE POMSTÍT.

  JÁ NESCHVALUJI TO JAK SE PALESTINCI POMSTILI, JÁ JEN ŽE JIŽ NĚKOLIK DESÍTEK LET NEEXISTUJE BETLÉM A PALESTINA NĚKDE NA OBLÁČKÁCH NÝBRŽ VEDLE NABUBŘELÉHO ŽIDOVSKÉHO SIONISMU.

  https://palestine.cz/cz/newsd-izraelske-buldozery-opet-prekrocily-hranici-do-gazy

 4. Svatopluk Beran napsal:

  Něco, co si až dodnes užívali v arabských zemích bohatých na ropu jen američtí presidenti, kterým vůbec nevadilo že tyto země neuznávají opozici a drtí občanská práva. Přidávají se tedy po nastoupení kapitalistické cesty další státníci.

  https://www.youtube.com/watch?v=epHNiqjkBQ0

 5. Svatopluk Beran napsal:

  Něco, co si až dodnes užívali v arabských zemích bohatých na ropu jen američtí presidenti, kterým vůbec nevadilo že tyto země neuznávají opozici a drtí občanská práva. Přidávají se tedy po nastoupení kapitalistické cesty další státníci.

  https://www.youtube.com/watch?v=fuRz-ylRscM

  A vy jste teď pane předsedo senátu zjistili, po dvouleté devastaci českých občanů vaší dezolátní pětikoaliční vládou spolu s presidentem, že svět nefunguje jak jste si přáli a mi musíme brát energie a obchodovat, stejně jak to dělá již od konce 2SV USA, i z nedemokratických států? No to jste udělal objev!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  TO JSTE UDĚLAL VELIKÁNSKÝ OBJEV, MYSLÍM ŽE UŽ O NĚČEM TAKOVÉM PSAL I SPISOVATEL SVATOPLUK ČECH VE SVÉ POVÍDCE – VÝLET PANA BROUČKA NA MĚSÍC –

  Kde jde o satirický výlet Matěje Broučka, komického šosáckého Telečského měštana, na Měsíc.

  TAK UŽ SE KONEČNĚ Z TOHO DVOULETÉHO POBYTU NA MĚSÍCI VRACÍTE? TO JE DOBŘE A TEĎ UŽ PROSÍM CO NEJRYCHLEJI DEMISI, AŤ TADY PO VÁS NEZŮSTANE JEN SPÁLENÁ ZEM JAK DNES V OKOLÍ BETLÉMA.

 6. Svatopluk Beran napsal:

  ŽIDOVSKÁ CHANUKA A ČÍM SE V NÍ SVITÍ.

  Když vás izraelská armáda zatkne a svlékne do polonaha, tak jste terorista.

  Izraelský rozhlas vysvětlil, že izraelská armáda nejprve zatkla všechny muže nad 16 let, svlékla je do polonaha, a TEPRVE BUDE ZJIŠŤOVAT, jestli někteří z nich nepatří k Hamásu. Izraelská armáda zatkla náhodně muže a teenagery a zadržela je bez obvinění. Předpokládá, že civilisté jsou vinni, než bude dokázáno, že jsou nevinní.

  Mezi zatčenými a svlečenými muži byl i známý novinář. Nemohl se evakuovat na jih, protože má starou matkou a invalidní dítě:

  Izraelská armáda zajala rukojmí a odvezla je na své vojenské základny v Izraeli: Tito muži byli uneseni ze školy OSN v Beit Lahia. Ženy a děti byly vykopnuty na jih, muži nad 16 byli uneseni.

  https://blisty.cz/art/116538-daniel-hule-kdyz-vas-izraelska-armada-zatkne-a-svlekne-do-polonaha-tak-jste-terorista.html

  PRVNÍ ADVENTNÍ VĚNEC JE V BARVĚ FIALOVÉ VLÁDY ODS A ŽIDOVSKÉ GENOCIDY NA PALESTINSKÝCH ÚZEMÍCH

  JAK SI ŽÍDÉ ÍNICIUJÍ VE SVÉ ODPLATĚ DALŠÍ ISLÁMSKÝ STÁT.

  VLÁDA SPOJENÝCH STÁTŮ AMERICKÝCH JIM TENTO STŘEDOVĚKÝ PRINCIP ODVETY ROZMLOUVALA ZE SVÝCH ZKUŠENOSTÍ. ŽIDI SE NEPOUČILI, STEJNĚ TAK JAKO KDYŽ RUSOVÉ ZE ZKUŠENOSTÍ Z JEJICH VÁLKY V AFGANISTÁNU RADILI AMERICKÝM GENERÁLŮM CO BY NEMĚLI S CIVILISTY V AFGANISTÁNU A IRÁKU DĚLAT. NEBYLO TO NIC PLATNÉ A AMERIČANÉ SI VYGENEROVALI ISLÁMSKÝ STÁT. NĚCO PODOBNÉHO MŮŽE POTKAT I ŽIDY.

 7. Svatopluk Beran napsal:

  CO VŠECHNO ŠÍLENÝ VYSTRČIL A ADVENTNÍ FIALOVÝ VĚNEC KOALIČNÍ VLÁDY A PRESIDENTA SCHVALUJE S CIVILISTY A U ČEHO ARCITEKT SOCIALISMU A HÝKAJÍCÍ AMERICKÝ OSEL GRYC TAKTNĚ MLČÍ.

  Za poslední dva měsíce bylo v Gaze v průměru každých 12 minut zabito jedno dítě.

  Moderátor, Channel 4 News, čtvrtek 7. prosince 2023, 19 hodin: Téměř úplně nahé a ponížené desítky mužů zadržených Izraelci na severu Gazy. Jih zachvátily prudké boje a OSN varuje před apokalyptickou situací Napříč válečnými kroky na jihu je boj o přežití stále zoufalejší, tisíce Palestinců bojují o zbytky jídla. OSN varuje, že se hroutí zákon a pořádek. nedávná týdenní přestávka v bojích se zdá být krutou a vzdálenou vzpomínkou. Tato nová fáze války se zdá být ještě brutálnější než ta předchozí. Nejvyšší představitelé OSN konstatují, že v Gaze nyní neexistují žádné bezpečné zóny. Nemocnice se změnily v bojiště a to, co zbylo z humanitární operace, není hodno toho jména.

  https://blisty.cz/art/116514-za-posledni-dva-mesice-bylo-v-gaze-v-prumeru-kazdych-12-minut-zabito-jedno-dite.html

 8. Svatopluk Beran napsal:

  ČESKÉ LIDICE SROVNANÉ FAŠISTY SE ZEMÍ A GAZA CITY SROVNANÁ ŽIDOVSKÝMI SIONISTY SE ZEMÍ A VRAŽDĚNÍ A PONIŽOVÁNÍ CIVILISTŮ.

  ANO PŘED TŘISTA LETY ZA TŘICETILETÉ VÁLKY KATOLÍKŮ S KŘESŤANY BĚŽNÁ PRAXE, PO TŘISTA LETECH OPĚT S PODPOROU NĚKTERÝCH ČECHŮ, PŘEDEVŠÍM SENÁTORA VYSTRČILA, JEHOŽ VNUK CHTĚL POSTŘÍLET V TŘEŠTI CELOU TŘÍDU, KDEPAK A OD KOHO TO ASI TAK KLUČINA SLYŠEL? PRO PŘEDSEDU SENÁTU VYSTRČILA ZŘEJMĚ BĚŽNÁ PRAXE.

 9. Svatopluk Beran napsal:

  AMERIČTÍ IZRAELCI PROTESTUJÍ PROTI ŽIDOVSKÉ GENOCIDĚ V PALESTINĚ.

  CO VY PANE VYSTRČILE AMERICKÝ VLEZDO.ŤCI?

  https://www.youtube.com/watch?v=clhBU-Dm2_8

 10. Svatopluk Beran napsal:

  AMERIČTÍ STUDENTI PROTESTUJÍ PROTI ŽIDOVSKÉ BESTIALITĚ. CO VY PŘEDSEDO SENÁTU, JAKÉ KLÍČE PŘEDTE JAKO DALŠÍ ZLČINNÉ VLÁDĚ USA?

  https://www.youtube.com/watch?v=7I7W99OVcjo

 11. Svatopluk Beran napsal:

  BĚŽNÉ ŽIDOVSKÉ VJEZDY NA PALESTINSKÁ OKUPOVANÁ ÚZEMÍ K NIČENÍ ŽIDOVSKÝCH OBYDLÍ S NÁSLEDNÝMI ÚNOSY PROTESTUJÍCÍCH DO ŽIDOVSKÝCH VĚZNIC. POTŘEBUJEME Z HLEDISKA NEZÁVISLÝCH POHLEDŮ A NÁZORŮ ABY ČESKÁ MEDIA ZVEŘEJŇOVALA BĚŽNÝ ŽIVOT POD ŽIDOVSKOU AGRESÍ.

  NECHCEME VE VLÁDĚ OBČANY S NAPOLEONSKÝM KOMPLEXEM.

  https://www.youtube.com/shorts/mmSF_jQA1GM

 12. Svatopluk Beran napsal:

  OPRAVA

  BĚŽNÉ ŽIDOVSKÉ VJEZDY NA PALESTINSKÁ OKUPOVANÁ ÚZEMÍ K NIČENÍ palestinských OBYDLÍ S NÁSLEDNÝMI ÚNOSY PROTESTUJÍCÍCH DO ŽIDOVSKÝCH VĚZNIC. POTŘEBUJEME Z HLEDISKA NEZÁVISLÝCH POHLEDŮ A NÁZORŮ ABY ČESKÁ MEDIA ZVEŘEJŇOVALA BĚŽNÝ ŽIVOT POD ŽIDOVSKOU AGRESÍ.

  NECHCEME VE VLÁDĚ OBČANY S NAPOLEONSKÝM KOMPLEXEM.

  https://www.youtube.com/shorts/mmSF_jQA1GM

 13. Zdeněk Gryc napsal:

  Zlatá stuha – Punťa – Zapomenutý hrdina českého komiksu (1934…
  zlatastuha.cz/puna-zapomenuty-hrdina-ceskeho-komiksu-1934194
  Zlatá stuha – výroční ocenění nejlepších autorů,
  ilustrátorů a překladatelů literatury pro děti a mládež

  – Punťa –

  Zapomenutý hrdina českého komiksu (1934–1942)

  Vladimir Putin
  v pátek oznámil, že se ve volbách v březnu 2024
  bude opět ucházet o úřad hlavy státu.
  Prezident tak učinil v rozhovoru s účastníky ceremonie
  při příležitosti Dne hrdinů vlasti.
  71letý Putin je u moci už téměř čtvrt století,
  nynější mandát mu vyprší v květnu příštího roku.

  Svatopluk Beran říká:
  Pátek, 8. 12. 2023 v 19:30

  NECHCEME VE VLÁDĚ OBČANY S NAPOLEONSKÝM KOMPLEXEM.

 14. Zdeněk Gryc napsal:

  PRÁVĚ DNES
  Pátek 8.prosince 2023-12-08

  Putin hodlá znovu kandidovat na prezidenta. Podle odborníků nemá konkurenci
  Zdroj: https://tn.nova.cz/zpravodajstvi/clanek/532157-putin-hodla-znovu-kandidovat-na-prezidenta-podle-odborniku-nema-konkurenci?campaignsrc=tn_clipboard

  KATEŘINA VODVÁŘKOVÁ
  Aktualizováno 20:04 8. 12. 2023, 12:44

  Vladimir Putin oznámil, že se bude ucházet o znovuzvolení.
  Prezidentské volby se budou v Rusku konat příští rok na jaře.
  Podle expertů je už teď jasné, že Putin post obhájí.
  Volby v Rusku Západ nepovažuje za regulérní.
  Krok, který jen málokoho překvapil.
  Vladimir Putin chce být i následujících šest let prezidentem Ruska a upevnit svou moc.

  „Nebudu skrývat fakt, že jsem měl v různých dobách různé myšlenky.

  Teď máte pravdu, že jsme v době, kdy musí padnout rozhodnutí.
  Budu kandidovat na post prezidenta Ruské federace,“
  oznámil ruský prezident Vladimir Putin.
  „Volby jsou velmi důležité.

  Musí proběhnout v klidu a potichu a jasně ukázat, že lidé akceptují moc tak, jak funguje,“

  vysvětlil expert na Rusko Nikolaj Petrov.
  V současnosti 71letý vůdce může být prezidentem ještě řadu let.

  V roce 2020 si schválil referendum,
  které mu umožňuje kandidovat znovu a znovu.

  Šestiletá volební období střídá od roku 2012.
  Zdroj: https://tn.nova.cz/zpravodajstvi/clanek/532157-putin-hodla-znovu-kandidovat-na-prezidenta-podle-odborniku-nema-konkurenci?campaignsrc=tn_clipboard
  ————————————————————————————————
  Svatopluk Beran říká:
  Pátek, 8. 12. 2023 v 16:31

  NECHCEME VE VLÁDĚ OBČANY S NAPOLEONSKÝM KOMPLEXEM.

  Svatopluk Beran říká:
  Pátek, 8. 12. 2023 v 19:30

  NECHCEME VE VLÁDĚ OBČANY S NAPOLEONSKÝM KOMPLEXEM.
  ——————————————————————-
  Historický fakt, Stalin při oslavách na tribuně, stál na stoličce
  ———————————————————————
  Velvyslanectví České republiky v Moskvě (rusky Посольство Чехии в России)
  je oficiální diplomatická mise České republiky v Ruské federaci se sídlem v Moskvě
  na Presněnské části na ulici Julia Fučíka č. 12-14.

  Úřadujícím velvyslancem je od roku 2018 diplomat Vítězslav Pivoňka.
  ——————————————————————————————-
  Diplomat Vítězslav Pivoňka bude mít problém.
  Beran, přední český politolog:

  „NECHCEME VE VLÁDĚ OBČANY S NAPOLEONSKÝM KOMPLEXEM“

 15. Jan P napsal:

  S předsedou Senátu je vždycky legrace😅

  ,, Lidé jsou znechuceni politikou, protože opozice nám brání v práci pro lidi. “
  Miloš Vystrčil – předseda senátu

 16. Svatopluk Beran napsal:

  Tak a od předminulého dne už máme jistotu že na CHANUKU nebude židovská armáda střílet do vzdávajících se civilistů s bílou vlajkou. TEPRVE AŽ ROZTŘÍLELI ŽIDI-SIONISTI SVÉ VLASTNÍ OBČANY, TAK MOŽNÁ ZJISTILI, ŽE SE V NORMÁLNÍCH ZEMÍCH VZDÁVAJÍCÍ SE CIVILISTÉ, ALE I VOJÁCI PROSTĚ NESTŘÍLÍ. VĚC KTERÁ, ALE NEZNAMENÁ ŽE ŽIDOVŠTÍ VOJÁCI SIONISTÉ SNAJPŘI, PŘESTANOU STŘÍLET ŽENY A TO I KDYŽ JSOU V KLÁŠTERECH. TÉMĚŘ 20 TISÍC PALESTINSKÝCH CIVILISTŮ ZAVRŽDĚNÝCH ŽIDOVSKO-SIONISTÍCKO GENOCIDNÍ ZVĚŘ POD OCHRANOU RÁDOBY AMERICKÉ DEMOKRACIE. HNUS TAHLE NAŠE PĚTIKOALIČNÍ VLÁDA DESOLÁTŮ A AMERICKÝCH PŘIPOS.ANCŮ.

 17. Svatopluk Beran napsal:

  Pokud se podíváme do statistik, tak zjistíme, že více než polovina obyvatel světa, téměř 5 miliard lidí, žije v zemích, kde dochází k závažnému nebo velmi závažnému porušování náboženské svobody. Také zjistíme, že nejvíce jsou náboženské svobody porušovány v zemích s autoritářskými režimy, nebo v zemích, kde převažuje etnonáboženský nacionalismus nebo islámský extremismus.

  ZNÁME ZEM KTERÁ MÁ POUZE NĚCO PŘES 300 MILIONŮ OBYVATEL, ŘÍKÁ SI DEMOKRATICKÁ A NEPORUŠUJE NÁBOŽENSKÉ SVOBODY AVŠAK PROBÍHAJÍ TAM DVĚ MASOVÉ VRAŽDY DENNĚ. JE TO ZEMĚ URČITĚ DEMOKRATICKÁ? TAKOVOU ZEMI CHCEME ABY NÁM ŘÍKALA JAK SE MÁME CHOVAT.

  PŘEVAŽUJE V NÍ TOTIŽ AMERICKÝ CIVILNÍ VRAŽDÍCÍ EXTREMISMUS. DOBŘE ZNÁME OD NÁS NAPŘÍKLAD AMERICKÉHO OBČANA DAHELGRÉNA, KTERÝ SI PŘIJEL DO ČESKÉ REPUBLIKY VYČISTIT HLAVU A ODS.ALA TO PĚTIČLENÁ BRNĚNSKÁ RODINA I SE TŘEMI DĚTMI. NEPOTŘEBUJEME U NÁS AMERICKÝ CIVILNÍ EXTREMISMUS A VRAŽDĚNÍ CILISTŮ CIVILISTY, BĚŽNÝ V USA, KTERÝ NÁM SEM CPETE PANE PŘEDSEDO SENÁTU VYSTRČILE.

 18. Svatopluk Beran napsal:

  Umělci zabíjeni, novináři umlčováni, knihovny a mešity ničeny. Co zůstane, aby to spojovalo ty, kteří přežilí?

  Začnu otázkou pro tebe, milý čtenáři, píše Nesrine Malik. Co tě spojuje s tvou zemí a dává ti pocit, že je tvoje? Co ti dává pocit identity a sounáležitosti? Jsou to samozřejmě hmotné věci – kde žijete, kde jste se narodili, kde bydlí vaše rodina a přátelé. Ale předpokládám, že v pozadí těchto praktických aspektů jsou všechny ostatní věci, o kterých nepřemýšlíte, které považujete za samozřejmé. Hudba, literatura, humor, umění, film a televize – všechny ty abstraktní kameny identity, které tvoří pojítko mezi tebou a tvou zemí.

  Ptám se proto, že důsledkem otázky „co dělá národ národem?“ je „co ho vymazává?“. A to, co se odehrává v Gaze, činí tuto otázku naléhavou. Protože vedle hrůz smrti a vysídlení se děje ještě něco jiného – něco existenciálního, zřídkakdy přiznaného a potenciálně nezvratného.

  https://blisty.cz/art/116700-co-znamena-vymazat-narod-kulturu-identitu-gaza-nas-o-tom-zacina-informovat.html

  JAKÁ ASI BUDE REAKCE AMERICKÉHO HÝKAJÍCÍHO OSLA, PROAMERICKÉHO UDAVAČE A ARCHITEKTA SOCIALISMU?

 19. Zdeněk Gryc napsal:

  Beran
  +

  Vladimír Havlíček
  Že by zase hoax?

  ANO. Rusko má pravdu. Toto je pravda.
  Varovalo, křičelo, žádalo, abyste mu už
  neutahovali smyčku kolem krku.
  OSM LET OBČANSKÉ VÁLKY NA DONBASU¨

  https://donbas.cz/

 20. Svatopluk Beran napsal:

  Osum let války ukrajinských BANDEROVSKÝCH NACIONALISTŮ-AZOVÁKŮ, POHROBKŮ UKRAJINSKÝCH FAŠISTŮ SPOLUPRACUJÍCÍCH S NĚMECKÝM FAŠISMEM NA VRAŽDĚNÍ ŽIDŮ, ČECHŮ, POLÁKŮ, RUSŮ ZA 2sv NA UKRAJINĚ. KTEŘÍ SI PŘED ROKEM 2014, PO ZAPALCENÍ A VYŠKOLENÍ Z USA ROZHODLI V MENŠINOVÉM STAVU OPROTI OSTATNÍM UKRAJINCŮM UDĚLAT NA UKRAJINĚ AMERICKÝ PUČ PROTI LEGÁLNÍ VLÁDĚ PŘED VOLBAMI.

  UKRAJINA, STEJNĚ TAK JAKO MY, POLSKO, RUMUNSKO, BULHARSKO, MAĎARSKO, MĚLY VEDLE RAKOUSKA, FINSKA, ŠVÉDSKA, NORSKA ZŮSTAT NEUTRÁLNÍ A ODDĚLIT TÍM DVA MOCENSKÉ KAPITALISTICKÉ SVĚTY A NE ZATAHOVAT VRAŽDÍCÍ AMERICKOU BESTIÁLNÍ ARMÁDU DO STŘEDU EVROPY. DÁVNO UŽ MĚLY USA Z EVROPY ODEJÍT. JEJICH DOMOVINA JE NA DRUÉM KONCI SVĚTA. JEJICH HNUS V ZAKLÁDÁNÍ VÁLEK A LIDSKÉHO NEŠTĚSTÍ PO CELÉM SVĚTĚ V ZÁJMU SVÉHO BOHATSTVÍ MUSÍ SKONČIT, JEJICH ODCHODEM TUDY KUDY PŘIŠLI – TEDY PŘES OMAHU A NESMÍ JIM V TOM BÝT DÁVÁNY ŽÁDNÉ PŘEKÁŽKY.

  EVROPA BEZ TERORISTŮ, PROVOKATÉRŮ A EXTREMISTŮ Z USA A BUDE V EVROPĚ KLID NA SVOBODNÉ A VÝHODNÉ OBCHODOVÁNÍ EVROPY S CELÝM SVĚTEM.

 21. Svatopluk Beran napsal:

  Zdeněk Gryc napsal:
  Pátek, 8. 12. 2023 (23:54)

  Historický fakt, Stalin při oslavách na tribuně, stál na stoličce.
  ————————————————————————————–

  HROZNĚ DŮLEŽITÁ INFORMACE OD ARCHITEKTA SOCIALISMU O ČLOVĚKU, KTERÝ JE UŽ 70 LET MRTVÝ K POROVNÁNÍ S NAŠÍM DNEŠNÍM PŘEDSEDOU SENÁTU VYSTRČILEM.

  NÁM BRÁNÍ DNES V SLUŠNÉM A MORÁLNÍM ŽIVOTĚ PŘESEDA ČESKÉHO SENÁTU VYSTRČIL ,ROZDAVAČ KLÍČŮ VRAŽDÍCÍ ZEMI USA, Z DRUHÉHO KONCWE SVĚTA A POLOVIČNÍ ČÍŇAN, OPĚT Z DALŠÍHO KONCE SVĚTA VYSTRČIL S NAPOLEONSKÝM KOMPLEXEM, NE 70 LET NEEXISTUJÍCÍ ČLOVĚK.

  DNEŠNÍ DESTRUUJÍCÍ OBČAN ČESKOU REPUBLIKU A SEDMDESÁT LET MRTVÝ DIKTÁTOR. TO JE TEDA SAKRA CHYTREJ DŮVOD.

 22. Jan P napsal:

  „Kdo ovládá minulost, ovládá budoucnost. Kdo ovládá přítomnost, ovládá minulost. “
  ― George Orwell, 1984

 23. Zdeněk Gryc napsal:

  TGM 105 let

  21. prosince 1918
  21. prosince 2023

 24. Zdeněk Gryc napsal:

  RUD. PERNICKÝ
  Dr. Tomáš G. Masaryk
  Když v den sv. Tomáše 21. Prosince 1918 vjížděl slavnostně do Prahy první občan svobodného státu Dr. T. G. Masaryk, bylo mnoho uvítacích řečí, krásných proslovů a mezi nimi i srdečně zahovořil k panu presidentu prostý, tvrdý Valach, Masarykův volič z Valašska, Čeněk Janík.
  „Tatíčku náš milý, náš pane presidente! Došli jsme z chudobného horského kraje z Tvého volebního okresu, abychom tě přivítali. Jednou prý Valaši putovali o vánocích k božskému děťátku, aby uvítali vykupitele, my dnes o vánocích jdeme k Tobě, k druhému otci národa, po prvním Palackém, který se též narodil v našem kraji, abychom v Tobě uvítali našeho osvoboditele. Neměj za zlé, ale vem si první od nás v naší zlaté Praze chléb a sůl podle starého našeho zvyku. Tobě i nám pro štěstí!“
  A bylo opravdu pro štěstí. Kéž by dlouho nám ještě byl živ, abychom ve zdravé, silné a kvetoucí republice mohli se dočkat spolu s ním trvalého štěstí naší milé vlasti a spokojenosti i míru našeho národa.

  Buď zdráv, buď zdráv,
  presidente, buď nám zdráv!
  —————————-
  Rudolf Pernický (1. července 1915, Krhová – 21. prosince 2005, Praha) byl československý voják, příslušník československé zahraniční armády působící během druhé světové války ve Velké Británii, velitel výsadku Tungsten. Byl též prvním předsedou Konfederace politických vězňů.¨
  —————————–

 25. Zdeněk Gryc napsal:

  Komentáře k blogu
  ilustrují podněcování k nenávisti:

  Svatopluk Beran napsal:
  Pondělí, 18. 12. 2023 (20:54)

  „JAKÁ ASI BUDE REAKCE AMERICKÉHO HÝKAJÍCÍHO OSLA, PROAMERICKÉHO UDAVAČE A ARCHITEKTA SOCIALISMU?“

 26. jihlavák napsal:

  „Jednou si donesu pistol, a bude.“ Tato slova měl o přestávce před asistentkou pedagoga procedit patnáctiletý vnuk jednoho z předních českých politiků. Incident se stal před dvěma týdny na jedné ze základních škol na Jihlavsku.

  Zdroj: https://www.idnes.cz/jihlava/zpravy/skola-jihlava-pistole-vyhruzka-vysocina-politik-policie.A231027_101302_jihlava-zpravy_mv

  Přední český politik nyní na FB píše o zděšení a bolesti. Jsou to paradoxy.

 27. Svatopluk Beran napsal:

  Zdeněk Gryc napsal:
  Čtvrtek, 21. 12. 2023 (20:07)
  Komentáře k blogu
  ilustrují podněcování k nenávisti:

  Svatopluk Beran napsal:
  Pondělí, 18. 12. 2023 (20:54)

  „JAKÁ ASI BUDE REAKCE AMERICKÉHO HÝKAJÍCÍHO OSLA, PROAMERICKÉHO UDAVAČE A ARCHITEKTA SOCIALISMU?“

  ——————————————————————-

  Podporovatel a tolerovatel amerických válek i amerického školního vraždění se opět projevil.

  Nijak neodsuzuje AMERICKÝ PUČ NA UKRAJINĚ, nijak mu nevadí ŽIDOVSKO-SIONISTICKÁ VENDETA A GENOCIDA NA PALESTINCÍCH V PALESTINĚ a okupovaných územích PALESTINY DNEŠNÍMI ŽIDY. Nijak neodsuzuje řádění NĚMECKÝCH FAŠISTŮ V V BÝVALÉM SOVĚTSKÉM SVAZU, nijak mu nevadí masové vraždění v amerických školách a supermarketech, dnes přenosných například i Dahelgréna do ČESKÉ REPUBLIKY.

  VRAŽDÍCÍ PRINCIP AMERIKANISMU A DIVOKÉHO ZÁPADU PŘENÁŠENÝ DO EVROPY A VČEREJŠKEM I DO ČESKÉ REPUBLIKY, JAKO BY PRO NĚJ NEEXISTOVAL. TAK TENTO ČLOVĚK BUDE NA MNE UKAZOVAT JAKO NA OSOBU ŠÍŘÍCÍ NENÁVIST?

  JÁ TU NAROZDÍL OD ČESKÝCH MEDIÍ, ČESKÝCH POLITIKŮ A PODOBNÝCH JAKO JE GRYC, PŘESNĚ UKAZUJI KDE JE NA SVĚTĚ DNEŠNÍ PROBLÉM A ODKUD PRAMENÍ PŘES BYZNIS A OBCHOD DNEŠNÍ SVĚTOVÉ ZLO.

  VČERA ŽÁČEK – ČLOVĚK Z ÚSTAVU PRO STUDIUM TOTALITY ŘEKL, ŽE VČEREJŠÍ PSYCHICKY NARUŠENÝ ČESKÝ STUDENT, JE SVÝM SKUTKEM PROPOJEN S HAMÁSEM. TEN HLUPÁK A DNEŠNÍ POSLANEC ODS Z ÚSTAVU PRO STUDIUM TOTALITY, STEJNĚ JAK ZDEJŠÍ ARCHITEKT SOCIALISMU VIDLEMI PŘEHAZUJE A ZAMĚŇUJE SKUTEČNOSTI. NEUKÁŽE NA BESTIALITU DESETILETÍ TRVAJÍCÍCH MASOVÝCH VRAŽD NA AMERICKÝCH ŠKOLÁCH A UNIVERSITÁCH A SROVNÁVÁ VČEREJŠÍ DĚSIVOU SITUACI (PŘESNĚ TOTOŽNOU S VRAŽDĚNÍM V USA NA ŠKOLÁCH A UNIVERSITÁCH) S DESETILETÍ TRVAJÍCÍ TERORISTICKO- SIONISTICKO-ŽIDOVSKOU OKUPACÍ BÝVALÉHO BRITSKÉHO MANDÁTU PALESTINY A PALESTINSKÉHO STEJNĚ KRUTÉHO ODBOJE. TEDY PROPAGANDISTICKY BYRNYES-GEBLSOVSKY ZAMĚŇUJE VÁLKU MEZ DVĚMA ZEMĚMI S TYPICKÝM AMERICKÝM ŠKOLNÍM TEROREM.

 28. Zdeněk Gryc napsal:

  Blog:
  ZLO
  Autor:
  Roman Podrázský – Wikipedie
  https://cs.wikipedia.org/wiki/Roman_Podrázský
  Meditační zahrada v Plzni –
  Památník obětem zla
  —————————————————–
  Svatopluk Beran říká:
  Středa, 1. 2. 2023 v 18:17

  PANE GRYC TAK UŽ KUPUJTE VNOUČATŮM MUNDURY A
  KUPUJTE MÍSTA NA HŘBITOVĚ.
  VELICE BRZO PŮJDOU.

 29. Zdeněk Gryc napsal:

  Pondělí, 4. 12. 2023 (15:44)
  Zdraví Vladimír Havlíček
  1.12.2023
  ——————-
  Ale abych ukojil vaši zvědavost,
  příkladem ukrajinské architektury je foto
  průčelí rodinného domu ve tvaru velkého hákového kříže.
  ——————

  Nejenom architekti by ocenili odkaz, nebo vložení

  průčelí rodinného domu ve tvaru velkého hákového kříže.
  ————–
  Děkuji, už se na foto těším, pošlete JAK-KOLI

 30. Zdeněk Gryc napsal:

  „STÁLE A DOKOLA“

  1. Jan P říká:
  Čtvrtek, 23. 11. 2023 v 20:38 upravit
  Pane bývalý „komunistický“ architekte Gryci, není žádné tajemství, že jste byl celý dospělý život připosraný poskok/udavač a taky náboženský fanatik: Do roku 89 kariérní architekt okresního formátu a oddaný poskok bolševiků. Po roce 89 poskok/propagandista zbrojařů, evropské a americké oligarchie. Na životech běžných Ukrajinců vám záleží asi jako na těch palestinských.

  Jan P říká:
  Čtvrtek, 23. 11. 2023 v 21:02 upravit
  Tak hlavně, že vás pane Gryci ti „zlí“ bolšani tu VŠ vystudovat nechali…mohl jste nerušeně budovat profesní kariéru architekta. Modlit vás u toho taky nechali. Žádný těžký disidentský život s mizerným důchodem jako „Charlie“ Soukup.

 31. Svatopluk Beran napsal:

  Svatopluk Beran říká:
  Středa, 1. 2. 2023 v 18:17

  PANE GRYC TAK UŽ KUPUJTE VNOUČATŮM MUNDURY A
  KUPUJTE MÍSTA NA HŘBITOVĚ.
  VELICE BRZO PŮJDOU.

  ——————————————————————-

  OTISKNI CELÝ KONTEXT A NEVYTAHUJ JEN SVÉ BRAYNES-GEBLSOVSKÉ MANIPULACE SE SKUTEČNOSTÍ, AŤ JE VIDĚT TVÉ TOLEROVANÉ AMERICKÉ ZLO NA UKRAJINĚ, V PALESTINĚ, V IRÁKU A KDEKOLIV VE SVĚTĚ VŮBEC.

  https://electronicintifada.net/blogs/ali-abunimah/watch-israeli-children-sing-we-will-annihilate-everyone-gaza

 32. Zdeněk Gryc napsal:

  Svatopluk Beran říká:
  Středa, 21. 12. 2022 v 9:37
  JE NESKUTEČNĚ ÚŽASNÉ, AŽ POBAVUJÍCÍ , JAK MÁ ARCHITEKT SOCIALIZMU GRYC SYSTEMATICKY PO VZORU STB ULOŽENÉ ZÁZNAMY O TĚCH KDO S NÍM NESOUHLASÍ A DISKUTUJÍ. TO JE DOSLOVA RADOST SLEDOVAT TOHOTO STÉBAKA, JAK VYTAHUJE ZE SVÉHO ARCHIVU ZÁZNAMY. TO UŽ SNAD NEMŮŽE BÝT ANI VLASTNÍ INICIATIVA, NÝBRŽ VYŠKOLENÝ STEJNĚ JAKO PAVEL, KOMUNISTICKÝ ZPRAVODAJEC. JE MOŽNÉ ŽE GRYC U TOHO ONANUJE? MOŽNÁ I V TOMTO JEHO VĚKU SE TÉTO LIDSKÉ ČINNOSTI MEZE NEKLADOU.

 33. Svatopluk Beran napsal:

  AMERICKÁ BESTIALITA NA CIVILISTECH, PŘIČEMŽ ÚZEMÍ USA A CIVILISTI V USA NEBYLI NIKDY ZVÍŘECKY LIKVIDOVÁNI JAK CIVILISTÉ V BÝVALÉM SSSR NĚMECKÝMI FAŠISTICKÝMI TAK I UKRAJINSKÝMI-FAŠISTICKÝMI BANDEROVSKÝMI VOJSKY.

  https://www.stoplusjednicka.cz/lovci-lebek-valecne-zlociny-americkych-vojaku-behem-valky-v-tichomori

 34. Svatopluk Beran napsal:

  https://cs.wikipedia.org/wiki/V%C3%A1lka_v_Ir%C3%A1ku

  Rozkazy „Frago 242“
  Na jaře roku 2004 byly vydány tzv. fragmentární rozkazy (fragmentary orders) – Frago 242. Díky nim nemusely koaliční jednotky hlásit a vyšetřovat jakákoliv násilí páchané americkými a iráckými vládními jednotkami na civilních osobách. Toto násilí zahrnovalo i znásilňování a extrémně ohavná mučení s výsledkem zohavení i zabití mučených obětí.

 35. Svatopluk Beran napsal:

  Třetinu znásilnění mají na svědomí západní vojáci
  Ze zhruba 860 000 znásilněných Němek připadá podle autorčina výpočtu asi třetina (270 000) na západní vojáky: zhruba 180 000 jich znásilnili Američané, 50 000 Francouzi, 30 000 Britové. Sověti mají podle ní na svědomí nejméně 590 000 znásilnění, zatímco až dosud se mělo za to, že sovětští vojáci asi znásilnili mezi jedním až dvěma miliony žen.

  JE TO ŠÍLENÉ, ALE NĚJAKÝM ODPORNÝM ZPŮSOBEM SE VYROVNÁVALY BRITOVÉ, FRANCOUZI A RUSOVÉ S FAŠISTICKÝM ŘÁDĚNÍM VE SVÝCH ZEMÍCH.

  S ČÍM SE TO ALE VYROVNÁVALI V EVROPĚ AMERIČTÍ VOJÁCI ZNÁSILNĚNÍM 180 TISÍC NĚMECKÝCH ŽEN? S ČÍM SE TYTO AMERICKÉ BESTIE VYROVNÁVALI? CHÁPEŠ TO GRYCI, KDYŽ JEŠTĚ JEDNORÁZOVĚ UPÁLILY TŘIKRÁT STO TISÍC JAPONCŮ CIVILISTŮ A PŘITOM CIVILNÍ OBĚTI NA SVÉM ÚZEMÍ NEMĚLI ŽÍDNÉ? S ČÍM SE TO VYROVNÁVALI?

 36. Jan P napsal:

  Je to blázen, hoďte na něj síť !

  Zdeněk Gryc napsal:
  Pátek, 22. 12. 2023 (10:35)
  „STÁLE A DOKOLA“

 37. Jan P napsal:

  20 tisíc mrtvých a Joe Biden stále odmítá výzvy k zastavení palby. Žádné množství mrtvých palestinských dětí nebude těmto krvežíznivým válečným zločincům stačit.

 38. Zdeněk Gryc napsal:

  Andor Šándor: Pachatel se za něco mstil

  Tu společnost v dnešní době už neuzavřeme. A asi
  nikdo nechceme žít ve státě podobném určitým způsobem Severní Koreji.

  Někdy víc než technické prostředky může pomoci větší všímavost.

  Nejde o práskání,
  ale měli bychom se dívat víc kolem sebe,
  a pokud se někdo vyloženě chová velmi podivně a extrémně,
  tak je dobré na něj upozornit.
  Je to určitě lepší varianta než skončit na prosektuře.

  Zdroj: https://www.extra.cz/zpravy-andor-sandor-o-masakru-na-prazske-fakulte-tohle-normalni-clovek-neudela-ale-byla-to-jen-otazka-casu-16f16

 39. Jan P napsal:

  DEMOKRACIE, NEBO ZISKY ZBROJAŘŮ?

  Pokud hledáte spoluviníky včerejší hrůzné vraždy, najdete je ve vládě a v parlamentu. Bezostyšně na vás totiž každý den čumí z televize, novin nebo smartphonů a smějou se vám do ksichtu.
  Jaké procento českých politiků je podle vás zkorumpováno výrobci zbraní?
  Dokážeme rozkrýt, jak je to u takové Černochové?
  Dokážeme vytvořit tlak na zpřísnění zbraňových zákonů?
  Nebo to bude typická česká zbabělost, konformita a pohodlnost?

  Přehledně: Jak je v Evropě upraveno právo na držení zbraně?
  https://www.ceska-justice.cz/2021/07/prehledne-jak-je-v-evrope-upraveno-pravo-na-drzeni-zbrane/?fbclid=IwAR1RJk9wEZr8Jky3X9VJAQQlDrAd-iq-w6x2flRywhg4FyeTPK7CDyXxAMI

 40. Svatopluk Beran napsal:

  Zdeněk Gryc napsal:
  Pátek, 22. 12. 2023 (12:24)
  Andor Šándor: Pachatel se za něco mstil

  Tu společnost v dnešní době už neuzavřeme. A asi
  nikdo nechceme žít ve státě podobném určitým způsobem Severní Koreji.

  ——————————————————————–

  NIKDY JSME JAK V SEVERNÍ KOREJ NEŽILI A ANI ŽÍT NEBUDEME. TO JSOU KECY O VĚCECH KTERÉ NEBYLY A NEJSOU U NÁS SKUTEČNOSTÍ.

  SKUTEČNOSTÍ JE DNEŠNÍ VRAŽEDNÁ AMERIKANIZACE EVROPY A PŘÍPADNÉ PŘIJMUTÍ AMERICKÉHO OBČANSKÉHO A STÁTNÍHO TERORISMU S VRAŽDĚNÍM KOHOKOLIV V PROSPĚCH OSOBNÍCH ZISKŮ. AMERICKÁ SVOBODA ZISKU – SCHOVÁVANÁ ZA RÁDOBY SVOBODU OBČANA, JE NA PRONCIPU VYVRAŽĎOVÁNÍ A DESTABILIZE SVĚTA DNEŠNÍM NEJDĚSIVĚJŠÍM ZLEM SVĚTA – AMERICKÝM ZLEM ZISKU A VRAŽD, V PROSPĚCH TOHOTO ZISKU. ODSUĎ ME UŽ KONEČNĚ VEŘEJNĚ TOTO AMERICKÉ ZLO A UKONČEME TUTO AMERICKOU CESTU BEZ KRVEPROLITÍ KOHOKOLIV Z KTERÉKOLIV STRANY OBCHODNÍ A LEGÁLNÍ ZÁKONNÉ SOUTĚŽE.

  POTŘEBUJEME JINÝ SVĚT. NE AMERICKÝ VYSPĚLÝ VRAŽDÍCÍ, NE RUSKÝ EKONOMICKY SLABÝ, NE ČÍNSKÝ EKONOMICKÝ, ALE V PODSTATĚ JEDNONÁRODNOSTNÍ.

  CHYBA JE SYSTÉMOVÝ AMERICKÝ NEOLIBERALISMUS ZISKU NĚKOLIKA VÝMEČNÝCH NA ÚKOR VĚTŠINY SLABŠÍCH.

  POTŘEBUJEME SVĚT LIDSKÝ PRO VŠECHNY OBČANY SVĚTA POSTAVENÝ NA RESPEKTU JEDNĚCH K DRUHÝM A SOLIDARITĚ. NE SVĚT NOVODOBÝCH FINANČNÍCH MAGNÁTŮ CÍSAŘŮ A CARŮ A NA DRUHÉ STRANĚ CHUDOBY VĚTŠINY.

 41. Jan P napsal:

  Ale není to jen o zbraních…

  V Rusku jsou snad palný zbraně pro všechny krom ochranek a silových složek zakázané a kolik lidí tam páchá podobné věci… V Číně byla vlna bodavých útoků, Olga Hepnarová taky žádnou palnou zbraň nepotřebovala. Hlavní faktor je frustrace ve společnosti, patologické uctívání individualismu (jájínkové pak, když nejsou dost úspěšní provedou nějakou hrůzu), ta fotka Černochové s dlouhou zbraní u náplavy (kousek o místa činu!) je myslím signifikantní.

 42. Jan P napsal:

  Co se týče „amerikanizace“, kterou kriticky zmiňuje Svatopluk Beran v komentáři.

  Uloveno na netu:
  Když sledujete americké seriály pro náctileté, nelze si nevšimnout šablonovitosti hlavních hrdinů. Všichni bez výjimky jsou „cool“. Tedy, každý z nich je společensky úspěšný, správný bourák, důležitá je i dávka fyzické přítažlivosti. „Cool“ je osoba s vlastním názorem, sebejistá a dobře zapadá do kolektivu či ho dokonce vede. „Cool“ není nálepka pro Timura a jeho partu. „Cool“ může být (a často bývá) i pořádný záporák, vůdce gangu nebo cynický notorický rebel. Ten popis je trochu neurčitý. Jako správní vědci jsme se pídili po dokonalejší definici a nakonec zvítězil Bingův návrh. „Cool“ je takový člověk, který promluví ve všeobecné vřavě či hádce a ostatní mu naslouchají. Osoba, která dokáže dosáhnout v životě toho, co chce, bez zpoceného čela a utrápené snahy.
  Proč to tak dlouho rozpatlávám? Protože v Americe musíte být „cool“, abyste byli úspěšní. Není to jen vliv médií, co vypaluje do mozku dětí tuto mantru. Všichni, i dospělí to tak cítí. Poselství je jasné. Není nutné mít nejlepší známky ve škole. Není nutné mít nejlepší ohoz a auto (i když to výborně pomáhá k budování správného image). Je však nutné být „cool“, děj se co děj. Kdo nezapadne, je „looser“. Ztracenec, poraženec, odpadlík. Ten, na koho v životě nic nečeká. S krutou jasností je od prvních let na high school zřejmé, kdo je vyvolený a kdo to někam dotáhne. Kdo bude modelka či bankéř a kdo půjde čistit hajzly. Ve škole vzniknou kasty, mezi kterými je přestup stejně nemožný, jako v hierarchii indické společnosti před nástupem dvacátého století. Vyvolená zlatá mládež se odtahuje a štítí ostatních, jako by byli nakaženi leprou.

  Pochybuji, že se dá prodej a vlastnictví zbraní v Americe zredukovat natolik, jako u nás za socíku. Rozhodně ne v blízké budoucnosti. Proto se dají očekávat další výstřely na amerických školách. Odstranit vlastní příčinu, tedy nenávist, ponížení a separaci studentů, nepůjde snadno. V tom totiž spočívá sama podstata společenského výběru. Amerika je založena na „cool“ lidech. Změnit definici, kdo je „cool“, a dát šanci i odpadlíkům je mnohem těžší, než zabavit Texasanům jejich pušky.
  http://interkom.vecnost.cz/1999/19990859.htm

 43. Zdeněk Gryc napsal:

  „Cool“ je osoba s vlastním názorem, sebejistá
  ——————————————————
  Svatopluk Beran napsal:
  Pondělí, 18. 12. 2023 (20:54)

  JAKÁ ASI BUDE REAKCE AMERICKÉHO HÝKAJÍCÍHO OSLA, PROAMERICKÉHO UDAVAČE A ARCHITEKTA SOCIALISMU?

 44. Jan P napsal:

  „Policii chybělo pár dní.“ Vrah z fakulty byl mezi podezřelými z Klánovic.
  Zřejmě ale přednost u policie dnes mají dezinformátoři a Putinovi příznivci, pak odpůrci kyjevského totalitního režimu a potom kritici vlády, že pane Gryci.
  https://www.echo24.cz/a/HsY2A/zpravy-domaci-masakr-na-univerzite-strelba-praha-vrazda-klanovicky-les-podezrely-identita-policie

 45. Svatopluk Beran napsal:

  JINAK ŽIDOVSKÁ GENOCIDA NA PALETINSKÝCH CIVILISTECH I NA ŠTĚDRÝ DEN STÁLE POKRAČUJE !!!!!!!!!!

  ,,opatřením k minimalizaci škod na civilním obyvatelstvu,,

  Na Štědrý večer Izraelci vyvraždili 78 lidí v uprchlickém táboře Maghazi.

  JAK JSEM JIŽ UVÁDĚLMNOHOKRÁT, TOTO DNEŠNÍ ŽIDOVSKÉ BARBARSTVÍ VÁLEČNÝCH HROMADNÝCH ZLOČINŮ A VRAŽDĚNÍ CIVILISTŮ NAHÁNĚNÍM Z JEDNOHO MÍSTA PŘEBYTKU PALESTINSKÝCH CIVILNÍCH MRTVOL NA MÍSTA NEDOSTATKU CIVILNÍCH PALESTINSKÝCH MRTVOL, A TO I O SVÁTCÍCH VÁNOČNÍCH, DÁLE POKRAČUJE.

  SVĚT ALE V POHODĚ SLAVÍ SVÁTKY SPASITELE DÁL. JEN V MÍSTECH TÉTO POHÁDKY ŽIDÉ OPĚT PO DVOU TISÍCÍCH LETECH LIKVIDUJÍ I ,,DĚTSKÁ NEVIŇÁTKA, PODLE SVÉ ŽIDOVSKÉ TRADICE.

  JSEM PŘESVĚDČEN ŽE JEŽÍŠ KRISTUS VĚDĚL PROČ KONVERTOVAT OD ŽIDOVSKÉ ZLOČINNOSTI.

  LIDSKÁ BESTIALITA ŽIDŮ NA PALESTINSKÝCH ÚZEMÝCH I O ŠTĚDRÉM DNI JE NA ZAČÁTKU TŘETÍHO TISÍCILETÍ DOSLOVA NESKUTEČNÁ.

  https://blisty.cz/art/116798-na-stedry-vecer-izraelci-vyvrazdili-78-lidi.html

  ZBÝVÁ JEN OTÁZKA – MAJÍ BÝT DO VŠECH BETLÉMŮ SVĚTA PŘIDÁNA LETADLA A TANKY S ŽIDOVSKOU HVĚZDOU A POSTAVIČKY PASTÝŘŮ A ŘEMESLNÍKŮ KOLEM BETLÉMA, POLOŽIT, K UCTĚNÍ DVACETI TISÍCŮ VYVRAŽDĚNÝCH CIVILNÍCH OBYVATEL DNEŠNÍ DAVIDOVOU HVĚZDOU?

 46. Svatopluk Beran napsal:

  Štědrovečerní kázání z Betléma: Kdyby se měl Ježíš narodit dnes, narodil by se pod sutinami.

  Kristus pod sutinami. Jsme rozzlobení. Jsme zlomení. Místo toho, aby to byl čas radosti, my truchlíme. Máme strach. Více než 20 000 mrtvých. A stále jsou lidí pod troskami. Téměř 9000 dětí zabito těmi nejbrutálnějšími způsoby. Den za dnem. 1,9 milionu vysídlených, statisíce zničených domů. Gaza, jak ji známe, už neexistuje. Je to vyhlazení. Je to genocida.

  Svět se dívá. Církve se dívají. Obyvatelé Gazy posílají živé záběry své vlastní popravy. Možná to svět zajímá. Ptáme se zde: Mohl by to být náš osud i v Betlémě a Ramalláhu? Je to i náš osud?

  Trápí nás mlčení světa. Vůdci takzvaného svobodného světa se řadí jeden za druhým, aby dali zelenou této genocidě na zajatém obyvatelstvu.

  https://blisty.cz/art/116797-stedrovecerni-kazani-z-betlema-kdyby-se-mel-jezis-narodit-dnes-narodil-by-se-pod-sutinami.html

  SVOBODNÝ, AMERICKOU VEDENÝ JEDNOMILIARDOVÝ SVĚT, SE PO AMERICKU ZVYKÁ NA NEAMERICKÉ MRTVOLY VE SVĚTĚ, JAKO NABĚŽNOU SOUČÁST AMERICKÉHO OBCHODNÍHO ŘÁDĚNÍ PO SVĚTĚ SVĚTA A DNES I SOUČÁST NAŠEHO ŽIVOTA.

  ČERNOCHOVÁ, VYSTRČIL, FIALA, LIPAVSKÝ, RAKUŠAN, I TA ZBYLÁ PIRÁTSKÁ A LIDOVECKÁ SMEČKA ČESKÝCH POLITIKŮ SE DÁL HRBÍ POD BIČEM AMERICKÉHO OBCHODNÍHO OTROKÁŘSTVÍ A MLČÍ K ŽIDMI PÁCHANÉ GENOCIDĚ NA PALESTINSKÝCH VÝSOSTNÝCH ÚZEMÍCH.

 47. Svatopluk Beran napsal:

  https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_mass_shootings_in_the_United_States_in_2023

  Seznam masových střeleb ve Spojených státech v roce 2023.

  Toto je seznam masových střeleb, které se odehrály ve Spojených státech v roce 2023 . Hromadné střelby jsou incidenty, při kterých se obětí násilí souvisejícího se střelnou zbraní stane několik lidí, konkrétně pro účely tohoto článku celkem čtyři nebo více obětí. Při 559 střelbách bylo k 30. listopadu zabito celkem 660 lidí a dalších 2330 lidí bylo zraněno.

  DEFINICE

  Používá se několik různých kritérií pro zařazení; neexistuje žádná obecně přijímaná definice. Gun Violence Archive , nezisková výzkumná skupina, která sleduje střelby a jejich charakteristiky ve Spojených státech, definuje hromadnou střelbu jako incident, při kterém jsou čtyři nebo více lidí, s výjimkou pachatelů, zastřeleni najednou. umístění zhruba ve stejnou dobu. Kongresová výzkumná služba poskytuje definici čtyř nebo více zabitých.

 48. Jan P napsal:

  Tohle je usvědčující důkaz. New York Times: Izrael použil 2000 librové bomby v oblastech, které označil jako bezpečné pro evakuaci civilistů, nejméně 200krát. „Naše vyšetřování naznačuje, že i pro ty, kteří dodržují každý evakuační příkaz nebo doporučení, nebylo nalezeno žádné bezpečí ve válečné zóně, která je pro civilisty nebezpečnější než kterákoli v nedávné historii.“ Stručně řečeno, izraelská armáda lhala o snaze minimalizovat smrt civilistů od začátku války. Tyto bomby by mohly zabít lidi až 300 yardů od místa, kde dopadly.

 49. Jan P napsal:

  100%

  „USA jsou země třetího světa, která má milion lidí žijících na ulicích a žádnou zdravotní péči pro chudé – to v kombinaci s historií genocidy, otroctví a podporování fašistických režimů znamená, že nemá žádnou morální autoritu být policistou planety Země… „

 50. Zdeněk Gryc napsal:

  Jan P napsal:
  Středa, 27. 12. 2023 (8:56)
  100%
  —————————-
  Zaměřená podobně jako…
  —————————-
  KDO ZAPŘÍČINIL KRIZI NA HRANICÍCH UKRAJINY,
  prosím přečtěte si to všichni ,
  bez ohledu jestli se o politiku zajímate nebo ne.
  Situace se týká nás všech.

  Pro vyrovnanost.

  Tak se věci mají. Žádné ruské trolení.
  Jsme obětí něčeho, čemu se nedá bránit.
  V.H
  ———————–
  Také se nedá bránit politickému školiteli:

  „ PRO VYROVNANOST „

  v nevyžádaném mailu
  s vloženým HOAX
  „rádo-by“ ukrajinském domu s hákovým křížem.
  —————————————
  Jan P napsal:
  Středa, 27. 12. 2023 (8:56)
  100%
  „USA jsou země třetího světa, která má milion lidí žijících na ulicích a žádnou zdravotní péči pro chudé.
  ——————————————
  ZDRAVOTNICTVÍ V USA a v CZ
  někdy později a podrobněji na uzavřeném BLOGU JL

 51. Zdeněk Gryc napsal:

  PS. „pro vyrovnanost“,
  aby nebylo vytrženo z kontextu:
  ———————————————-
  KDO ZAPŘÍČINIL KRIZI NA HRANICÍCH UKRAJINY,
  prosím přečtěte si to všichni ,
  bez ohledu jestli se o politiku zajímáte nebo ne.
  Situace se týká nás všech.
  Tento projev amerického, vojenskopolitického analytika Georga Freemana z roku 2015, tedy rok po Majdanu na Ukrajině, by si měl poslechnout každý, kdo dosud nepochopil záměry a taktiku USA k ovládnutí světa!!!
  Bohudík Rusko jim stojí v cestě. Přesně takto se to děje !!!
  P Ne Rusko ale USA zapříčinilo současnou krizi, svou snahou ovládat svět bez ohledu na všechno , (války, rozvrat států, mrtvoly, bída, neštěstí ) .
  Samé kecy o svobodě a demokracii, je to jenom propaganda a zástěrka pro BLBEČKY,
  které tomu chtějí věřit a oni tomu věří,
  protože si nechali vymýt mozky lživou propagandou
  o nastolování svobody a demokracie ve světě.
  Kdyby rento projev dnes zveřejnila naše ČT,
  asi by si mnoho lidí opravilo svůj názor na to,
  o co se na hranicích Ukrajiny děje a hlavně proč se tak děje.
  Lehce by určili viníka této nebezpečné situace.
  Ukrajina, co EU podporuje !!!

  Pro vyrovnanost.

  No toto je ukážka časti demokratických síl na Ukrajine. Nuž a pre tých, ktorí túto skutočnosť nechcú vidieť,
  je to hoax…

 52. Zdeněk Gryc napsal:

  ZDRAVOTNICTVÍ V USA a v CZ
  někdy později a podrobněji na uzavřeném BLOGU JL
  ————————————————————
  Přes 70 let intenzivního zemědělství
  mělo negativní vliv na podobu naší přírody. Bez šetrnějšího obhospodařování půdy půjde situaci napravit jen těžko.
  Zemědělsky obdělávané plochy dnes tvoří více než polovinu našeho území.
  Na jejich podobě se negativně podepsala kolektivizace v padesátých letech minulého století.
  Statky a malá pole tehdy nahradily dlouhé lány kukuřice, řepky či pšenice.
  S malými poli zmizely také remízky, meze a stromořadí.
  Průměrná velikost obdělávaného kusu půdy se zvýšila desetinásobně. Zemědělci se soustředili hlavně na produktivitu a výnos,
  s čímž se pojilo i nadměrné používání pesticidů a umělých hnojiv.

  TAKÉ AUREOMYCIN PRO PRASÁTKA

 53. Jan P napsal:

  Putin demilitarizuje a denacifikuje Ukrajinu, Netanjahu, Biden, demilitarizuje a deradikalizuje Gazu.

 54. Zdeněk Gryc napsal:

  „PRO VYROVNANOST“

  ————————-
  Jan P napsal:
  Středa, 27. 12. 2023 (19:47)

  Putin ¨
  demilitarizuje a denacifikuje Ukrajinu,

  Netanjahu, Biden,
  demilitarizuje a deradikalizuje Gazu.

 55. Zdeněk Gryc napsal:

  PS. – převzato:

  Kdyby rento projev dnes zveřejnila naše ČT,
  asi by si mnoho lidí opravilo svůj názor na to,
  o co se na hranicích Ukrajiny děje a hlavně proč se tak děje.
  Lehce by určili viníka této nebezpečné situace.
  Ukrajina, co EU podporuje !!!

  Pro vyrovnanost.

  No toto je ukážka časti demokratických síl na Ukrajine.
  Nuž a pre tých, ktorí túto skutočnosť nechcú vidieť,

  je to hoax…

 56. Jan P napsal:

  Pokud nevěříme ve svobodu projevu pro lidi, kterými pohrdáme, nevěříme v to vůbec. – Noam Chomsky

  Zdeněk Gryc napsal:…

 57. Zdeněk Gryc napsal:

  Noam Chomsky
  ———————–
  ANONYM

  „PRO VYROVNANOST“

  Jan P napsal:
  Středa, 27. 12. 2023 (20:54)
  —————————————

  Josef Jelinek
  šéfredaktor Jihlavských listů
  „Hodil se do rozbouřené doby začátku devadesátých let,
  a protože byl rozený psavec,
  pomohl Jihlavským listům v jejich obnoveném rozjezdu,
  „Jožka se pak stal šéfredaktorem, a protože byl člověkem, který nade vše miloval svobodu a naprostou nezávislost, vedl noviny podle svého volnomyšlenkářství,“
  „Dokázal se ale svých kolegů zastat, když byli neprávem napadáni.

  Anonymy házel do koše.“
  —————————–
  BBC:
  „DOBROU NOC
  A PEVNOU NADĚJI“

  +

  V NOVÉM ROCE 2024

  přeje:

  Ing. arch. Zdeněk Gryc

 58. Svatopluk Beran napsal:

  Zdeněk Gryc napsal:
  Středa, 27. 12. 2023 (18:21)

  Přes 70 let intenzivního zemědělství
  mělo negativní vliv na podobu naší přírody. Bez šetrnějšího obhospodařování půdy půjde situaci napravit jen těžko.
  Zemědělsky obdělávané plochy dnes tvoří více než polovinu našeho území.
  Na jejich podobě se negativně podepsala kolektivizace v padesátých letech minulého století.
  Statky a malá pole tehdy nahradily dlouhé lány kukuřice, řepky či pšenice.
  S malými poli zmizely také remízky, meze a stromořadí.
  Průměrná velikost obdělávaného kusu půdy se zvýšila desetinásobně. Zemědělci se soustředili hlavně na produktivitu a výnos,
  s čímž se pojilo i nadměrné používání pesticidů a umělých hnojiv.

  —————————————————————–
  INTENZIVNÍ ZEMĚDĚLSTVÍ PROVOZOVANÉ V USA KTERÉ ZAPŘÍČINILO PRACHOVÝMI BOUŘEMI ODVÁTÍ ZEMĚDĚLSKÉ PŮDY A ÚPRK OBYVATELSTVA Z DŮVODU HOLÉHO PŘEŽITÍ Z ÚZEMÍ OKLAHOMY Z DŮVODŮ INTENZIVNÍHO ZEMĚDĚLSTVÍ.

  OKLAHOMA

  https://www.czech.wiki/wiki/Oklahoma

  TAKÉ AUREOMYCIN PRO PRASÁTKA

  Během velké hospodářské krize se lidé snažili skomírající hospodářství zachránit intenzivním zemědělstvím.

  Drasticky se snažili využít každý kousek půdy, což vedlo k neekologickému obdělávání půdy, bez přihlédnutí k přírodním podmínkám. Velké bouře, které ve třicátých letech postihly USA, zapříčinily, že většina špatně obdělávané půdy byla erodována. Nastal masivní odchod obyvatelstva ze země. Toto období se nazývá – DUST BOWL –

  Tato bídná doba je dobře zachycena na fotografiích Dorothey Langeové. Špatné hospodaření s půdou se rovněž stalo předmětem románu Hrozny hněvu od Johna Steinbecka, který tehdejší politici kritizovali jako „neobjektivní“.

  V roce 1830 sloužila Oklahoma jako hlavní cíl politiky přesídlení indiánských kmenů. Směřovaly sem tisíce Indiánů z přímořských a severních oblastí. Představitel a tvůrce této politiky byl Andrew Jackson. Po této nucené deportaci, kdy bylo mnoho Indiánů zabito, se toto území stalo výhradně indiánským. Mezi nejznámější a zároveň největší kmeny, jež byly na toto území přesídleny, patří Delavarové pocházející ze severovýchodu USA, Kajovové, Komančové a v neposlední řadě Čerokíové, Čoktóové, Čikasóové, Potokové a Seminolové, kteří jsou také známi jako Pět civilizovaných kmenů, protože přejali zvyky a náboženství bílých kolonizátorů. Vybudovali města jako Tulsa, Tahlequah a Muskogee. Ta byla největšími městy ve státě.

 59. Svatopluk Beran napsal:

  DUST BOWL A AMERICKÉ INTENZIVNÍ ZEMĚDĚLSTVÍ

  https://www.czech.wiki/wiki/Dust_Bowl

  Dust Bowl („prachová mísa“), známé také jako Dirty Thirties („špinavá třicátá“), bylo období silných prachových bouří, které způsobily obrovské ekologické a zemědělské škody v amerických a kanadských prériích ve 30. letech 20. století. Příčinou byly nevhodné zemědělské metody a sucho, které se objevilo v letech 1934, 1936 a 1939-40. Některé oblasti trpěly suchem nejméně osm let. V desetiletích, která předcházela prachovým bouřím, farmáři v oblasti Velkých planin používali intenzivně hlubokou orbu. Tato zemědělská metoda vytlačila původní, hluboko zakořeněné trávy, které dokázaly udržet půdu a vlhkost i během období sucha a prudkých větrů. Rozšíření traktorů a kombajnů umožnilo farmářům přeměnit rychle vyprahlé pastviny (srážkový úhrn byl často menší než 250 mm/rok) na zemědělskou půdu.

 60. Jan P napsal:

  Být architektem Grycem, tak za vlezprdelkoství bolševikovi a kariérismus raději dnes lezu kanálama. Pokrytecky vůbec nemoralizuju o anonymních přispěvatelích… Jenže to by musel předně mít nějaký svědomí a charakter, který NIKDY neměl-)
  Základem politické svobody je ekonomická svoboda. Kapitalistické vykořisťování nám bere vše, co nám liberalismus slibuje. Nemáte svobodu a svobodu. Máte účty a směnu obětující identitu kvůli výplatě a trochu klidu, když nezpůsobíte příliš mnoho problémů. Největšími šiřiteli hoaxů a tvrdých dezinformací (účelových lží) byly vždy elity, ke kterým se starobní důchodce a Havlův zelinář Gryc hlásí.

 61. Svatopluk Beran napsal:

  Putin ¨
  demilitarizuje a denacifikuje Ukrajinu,

  Netanjahu, Biden,
  demilitarizuje a deradikalizuje Gazu.

  ——————————————————————–

  Ukrajina je ohromná země na jejímž omezeném území vedou Spojené Státy Americké přes nacionalistické Ukrajinské občany – (pohrobky fašistických Banderovců) – obchodní válku s Rusy, kteří vedou na Ukrajně (v reakci na AMERICKÝ PUČ V ROCE 2014 V KIJEVĚ PROTI LEGÁLNÍ VLÁDĚ PŘED VOLBAMI), preventivní NELEGÁLNÍ válku proti ukrajinskému vyvražďovacímu nacionalismu a za své legální obchodní zájmy prodeje levnějších uhlíkových surovin do Evropy, než USA VNUTILY drahé uhlíkové suroviny EVROPĚ, TÉŽ ZNIČENÍM OBOU VĚTVÍ NORDSTRÍMU.

  ——————————————————————

  V MALÉ UZAVŘENÉ KLECI A NA CIZÍM ÚZEMÍ – V GAZE – VEDOU ŽIDÉ, ILEGÁLNÍ GENOCIDNÍ, NEMILOSRDNÉ, VYVRAŽĎOVÁNÍ. ZÁSOBOVÁNI ZBRANĚMI, FINANČNÍ PODPOROU A LOGISTIKOU USA, PROTI DĚTEM – ŽENÁM – STARÝM ONČANŮM – NEMOCNÝM TEDY PROTI PŮVODNÍMU OBYVATELSTVU – CIVILISTŮM.

  VYVRAŽDILY TAK ŽIDÉ ZA PODPORY USA JIŽ PŘES 20 000 OBČANŮ PALESTINY Z TOHO VĚTŠÍ POLOVINU DĚTÍ A ŽEN. (nějak podobně se choval wermacht v totální válce po přepadení SSSR ve východní části Evropy)

  TAK TAKTO SI DNES USA PŘEDSATVUJÍ ŠÍŘENÍ DEMOKRATICKÉHO HOSPODÁŘSTVÍ A EKONOMIE.

  JEN TAK MIMOCHODEM BYLO PŘED ÚZEMÍM GAZY NALEZENO OBROVSKÉ LOŽISKO UHLÍKOVÝCH ENERGETICKÝCH ZÁSOB NEZBYTNÝCH PRO ŽIDOVSKOU PERSPEKTIVU. PŘEDEVŠÍM PROTO DOCHÁZÍ DNES PO AMERICKU K DEMOKRATICKÉMU OBCHODNÍMU VYVRAŽDOVÁNÍ PALESTINCŮ NA JEJICH VÝSOSTNÉM ÚZEMÍ DNEŠNÍ SIONISTICKO-ŽIDOVSKOU ULTRAPRAVICOVOU VLÁDOU A TO ZA PŘÍMÉ PODPORY NAŠÍ PĚTIKOALIČNÍ VLÁDY DEZOLÁTŮ.

 62. Jan P napsal:

  „Takové jednání by pravděpodobně znamenalo předání části Ukrajiny Rusku.“

  Bidenova administrativa v tichosti mění svou strategii na Ukrajině
  https://www.politico.com/news/magazine/2023/12/27/biden-endgame-ukraine-00133211?fbclid=IwAR11sENlPbewJpG6h4VjQ9yEEpkTWOiqRoPzSNrAPNvQKohOcYrGG5UFZ-4

 63. Svatopluk Beran napsal:

  V takovém to případě Spojené Státy Americké bohatě dosáhly svých postupných cílů v přiblížený se k surovinovým Ruským Sibiřským zdrojům. Budou mít na Ukrajině své vojenské základny s nosiči atomových zbraní a to bez možnosti kontroly Ukrajinských občanů, tak jak to mají ve většině Evropských zemích a pravděpodobně jak se i dohodla kr.va ČERNOCHOVÁ s územím ČESKÉ REPUBLIKY.

  Plus v boji zocelenou a početně i výzbrojí vybavenou nejsilnější pozemní vlezd.prdelovou UKRAJINSKOU armádu z celé Evropy. Za další generaci, po konsolidaci Ukrajiny, kterou dnes platí a i do budoucna platit Evropa, už nebudou muset Americké vlády spolupracovat s Evropou, pokud ta jim odmítne se spolupodílet nějakým způsobem na vojenském SIBIŘSKÉM dobrodružství. Budou jim na to stačit občané a území Ukrajiny, přičemž bude Ukrajina tvořit i nárazníkové pásmo pro USA, s případně nesouhlasící Evropou.

 64. Svatopluk Beran napsal:

  STÁLE MNĚJME NA PAMĚTI WILSNOVU HOSPODÁŘEKOU MILITARISTICKOU DOKTRÍNU USA, NASTAVENOU PO ZMANIPULOVANÉM HLASOVÁNÍ V ROCE 1913 – PROSAZENÍM FEDu JAKO JEDINNÉ CENTRÁLNÍ BANKY USA A V ROCE 1943 BRETONWODSKOU KONFERENCÍ I SVĚTA. ZVLÁŠTĚ SI PAK POVŠIMNĚME KONCE DOKTRÍNY, KDE SI VLÁDY SPOJENÝCH STÁTŮ AMERICKÝCH DOPŘEDU VYMIŇUJÍ JAKO SVÉ BOŽSKÉ, NEZPOCHYBNITELNÉ PRÁVO VÁLČIT A VÉST VÁLKU NA ÚZEMÍ KOHOKOLIV, KDO BY JIM TO NA SVÉM NEAMERICKÉM ÚZEMÍ NEUMOŽNIL A TÍM JIM PŘEKÁŽEL V JEJICH OBCHODNÍCH CELOSVĚTOVÝCH POTŘEBÁCH.

  Na velkovýrobu vybudované hospodářství nutně potřebuje velkospotřebu a vyžaduje si i surovinové základny, které by byly odbytištěm těchto hotových výrobků. Americké hospodářské zájmy se nemohou isolovat jen na americkou pevninu, neboť jejich polem působnosti se stává celý svět.

  JSOU LI TYTO ZÁJMY PŘÍLIŠ NEBEZPEČNĚ OHROŽENY, SPOJENÉ STÁTY, NEMAJÍ LI RADIKÁLNĚ MĚNIT LINII, PO KTERÉ KRÁČEJÍ, JSOU PŘIPRAVENY HÁJIT JI I VOJENSKY.

 65. Jan P napsal:

  „Žádná válka, ale třídní válka! Hlavní nepřítel je doma!“

  Za poslední rok se frontová linie na Ukrajině téměř nezměnila, a to i přes obrovské ztráty na obou stranách. Jak se boje přesouvají do jasně beznadějné „poziční fáze“, počet příznivců příměří mezi obyvatelstvem obou zemí roste. Podle posledních průzkumů veřejného mínění (i přes veškerou jejich relativitu v situaci eskalace militarismu a represí vůči disidentům) bylo v Rusku 48 % pro zahájení jednání a pouze 39 % pro pokračování vojenských operací (Russian Field poll), a na Ukrajině byli pro mírové vyjednávání a řešení konfliktů vyjádřilo na podzim 44 % až 48 % (ratingový průzkum).
  Počet lidí ochotných jít na frontu neustále klesá, a to nutí úřady obou států urychlit mobilizační úsilí a uchýlit se k hrubému a neskrývanému násilí.

 66. Svatopluk Beran napsal:

  Viděli Češi a předseda Českého senátu dnešní záběry z Gazy po té co židovská společnost změnila místo festivalu s mezinárodní účastí z původního místa před místa průniku Palestinců do Izraele? Kdy byla americká vojenská sedmitisícová flotila spolu s letadlovou lodí připravená několik dní předem před útokem Palestinců na Izrael u židovských břehů chránit odvetný židovský útok a Mosad vůbec o ničem nevěděl a nic netušil i když má na palestinských územích své skryté agenty a nejmodernější odposlouchávací a monitorovací zařízení?

  https://blisty.cz/art/116836-videli-cesi-ty-zabery-z-gazy.html

  Viděli jste pasáž, v níž se dav stovek dětí snaží protlačit rukama skrz železné mříže, aby dostal nepatrnou porci jídla? Nejedí proto, aby se nasytily, ale proto, aby si uvědomily, že jídlo existuje. Viděli jste záběr na šestileté dítě, které čeká hodiny ve frontě, ale už na něj nic nezbylo, a tak mu několik dětí nalije polévku a ono šťastně odběhne, jako by jeho rodiče ještě žili a obležení bylo zrušeno.

  Viděli jste klip natočený nikoli v Gaze, ale na Západním břehu Jordánu, kde stojí skupina mladých lidí, pak utíkají před střelbou a Rami al-Jandab padá. Zdá se, že se plazí dopředu, ale ve skutečnosti je na záběrech vidět, jak se svíjí v křečích. Přijíždí džíp a zastavuje asi tři metry od něj. Voják nonšalantně otevře dveře a dokončí práci dávkou z pistole.

 67. Jan P napsal:

  Sváťo, nejhorší je, že tahle kreatura Tomáš Pojar(poradce pro národní bezpečnost) má velký vliv na zahraniční politiku vlády. Fakt zlý sen!

Leave a Reply