Prozření.

Francouzská kráska Maryna Vladyová se zamilovala do ruského barda bardů Vladimíra Vysockého, vzala si ho v roce 1970 za muže a ten mohl po mnoha peripetiích vycestovat v roce 1973 poprve na Západ.


Ve své knize „Vladimír – zastavený let“ takto líčí první setkání umělce s jinou civilizací v Západním Berlíně…:


“ Sotva jsi vystoupil z auta kousek od hotelu, kde máme nocovat, chceš se podívat do ulic, na lidi, na obchody. Jdu za tebou a je mi za tebe těžko. Jdeš pomalu, se široce otevřenýma očima, mijíš to nevídané, na odiv vystavené bohatství….a šeptáš :≠ A to všechno se dá koupit, stačí vejít do obchodu…? ≠- Ano, jenže musíš mít peníze, odpovídám.Jdeš a o kousek dál se zastavíš před výkladem obchodu s potravinami. Výloha přetéká masem, uzeninami, ovocem, konzervami. Jsi úplně bílý a najednou se předkloníš a začneš zvracet na chodník…Později, když jsme zpátky v hotelu, je ti skoro do pláče: ≠ Jak to… ? Tihle lidé kteří prohráli válku mají všechen ten majetek a náš národ, který tolik trpěl, nemá nic! Válka skončila už skoro před třiceti lety, vyhráli jsme ji my, a jsme chudí, nemáme co koupit. V některých městech není čerstvé maso už léta, všeho je málo, všude a pořád. ≠ „

Za pár dnů uplyne od narození Vladimíra Semjonoviče Vysockého už 86 let . Odešel předčasně v pouhých 42 letech    (* 25. ledna 1938 + 25. července 1980).

“ Jistěže ve světě nakonec zvítězí pravda, ale až dokáže to, co dovede lež.“ 

45 Responses to “Prozření.”

 1. jihlavák napsal:

  Síly, které odstartovaly bolševickou revoluci v Rusku, jsou úplně stejné síly, které nyní v duchu marxismu leninismu vedou Evropu do „neomarxistického ráje“.

  U nás tyto síly k dosažení jejich cílů používají staré bezpáteřní bolševické kádry, patologické lháře a různé pomatence živené v politických neziskovkách.

  Neštěstí Ruska trvá více jak 100 let. Je jen na nás, zda dopadneme jako Rusko.

  V Německu protestují sedláci za velké podpory veřejnosti, ČT mlčí.

  https://www.youtube.com/watch?v=lN40leAF8GE

  Podpora AfD se blíží k 40 procentům. Prozření?

 2. Miroslav Tomanec, Ing., MBA napsal:

  Lžete jako když tiskne . ČT nemlčí. informuje o dění v Německu tak jako o jiných událostech ve světě. Vidím to každý den.

  A protesty tam jsou normální, pořád někdo. Normální věc v demokracii. A po celou dobu existence té země. Na rozdíl od Ruska, kde je to zakázané.

  A srovnávat dnešní dobu s bolševickou revolucí, to není nic jiného než …. idiocie.

 3. XXXXX napsal:

  Tak teď sis naběhl zastupiteli 🙂 Ale já už nas to taky konečně přišel. S těmahle idiotama to fakt nejde. A to tě nemám rád. 🙂

 4. Jan P napsal:

  jihlaváku, mějte mě za politicky negramotného.

  Prosím o vysvětlení:
  -„které síly odstartovaly bolševickou revoluci v Rusku“ ?
  -co znamená dnešní „duch marxismus leninismus“ ?

  O letošních masivních bojovných stávkách a demonstracích německých odborářů/zaměstnanců, zemědělců po celém Německu kvůli vládním škrtům začala ČTOP 09 informovat až se zpožděním.
  Jestli tohle nakonec nebude důvod , proč my ten vyspělý západ ne a ne dohnat. Sedíme , čekáme . Stejně jako tenkrát v 89 . Němci bourali zeď a u nás StB pracně rozpoutávala revoluci pomocí ,, mrtvého “ Šmída .

 5. blade napsal:

  (převzato)

  6. října 2023 Jan Žabka

  Češi a dezinformace. Je na čase si přiznat, že Rusko za rozklad společnosti nemůže.

  >>Zaslepující morální panika
  Vojenské zpravodajství ve výroční zprávě za rok 2022 upozorňuje na „morální paniku“ z toho, že nelze čelit vlivovým akcím ze strany Ruska. Tato panika údajně zastihla některé státy Evropské unie a NATO, včetně Česka. Rusko má podle těchto představ „disponovat inovativním a mimořádně efektivním konceptem zmíněných akcí“.

  Následkem je „masivní nadužívání pojmů, jako je hybridní válka, propaganda a dezinformace, které se především u laické veřejnosti začaly využívat spíše k dehonestaci názorových protivníků a jako radikálně zjednodušující vysvětlení komplexních jevů“.

  Týká se to i politiků a dalších společenských aktérů. Ti měli uvedené pojmy „používat i pro označení pravdivých informací, jenž však nebyly v souladu s jimi prosazovanými idejemi“.

  „Dokonce docházelo ke spojování kritiky vládních politik s propagandistickým působením cizí moci, což mohlo vést k vyčlenění části do té doby legitimních hlasů z politické debaty,“ píše se ve zprávě.

  Stačí si při tom vzpomenout na výroky části politické scény v době nedávných protivládních demonstrací, kdy jejich účastníci byli označování různými nálepkami od dezolátů přes dezinformátory až po ruskou pátou kolonu.

  Mnohdy legitimní obavy ze současného krizového období a nespokojenost s aktuálním stavem společnosti nebo politického směřování země jsou těmito nálepkami přikryty. Tito lidé se tak snadno mohou cítit umlčeni, což může vést k jejich větší frustraci a radikalizaci.

  Podle Vojenského zpravodajství je však současně třeba odmítnout snahy vliv propagandistických kampaní cizích mocností zcela marginalizovat Zabránit šíření propagandistických informací je dnes složitější než dříve. Digitální technologie umožňují jejich masivní šíření v mnohem rychlejším měřítku a v podobě, která je přizpůsobená konkrétním cílovým skupinám.

  Takto může cizí mocnost úspěšně prohlubovat nespokojenost a spory uvnitř konkrétní části společnosti. Sama sebe přitom dokáže vyobrazit jako jistého spojence či přímo zachránce dané skupiny.

  >>Rozklad i bez peněz z Ruska
  Ještě o pár dní dříve, než svou zprávu vydalo Vojenské zpravodajství, informoval ředitel Bezpečnostní informační služby Michal Koudelka o snaze ruských vlivových agentů ovlivňovat některé známé osobnosti a dezinformační aktéry v Česku, aby zde šířili proruskou propagandu.

  „BIS se podařilo odhalit, že jeden z dlouhodobých ruských vlivových agentů v České republice rozdal úplatky v hodnotě několika tisíc eur za šíření ruské propagandy,“ řekl Koudelka na konferenci o dezinformacích v Poslanecké sněmovně s tím, že to zmíněný agent udělal „na žádost jednoho z nejvyšších orgánů ruské státní moci“.

  Zároveň ale dodal, že „dle aktuálních poznatků BIS tvoří přímé zásahy Ruské federace do českého informačního prostoru, co do četnosti, menšinu oproti domácí produkci dezinformací a konspirací“. Česká dezinformační scéna je podle něj roztříštěná a bez jasného vedení či jednotící myšlenky.

  „Část dezinformačních webů přebírá mimo jiné i obsah z ruských zdrojů a ruských státních médií, čímž se do českého prostředí dostávají některé prokremelské narativy,“ řekl. Cílem je podle něj primárně snaha na sebe upozornit a vydělat, na což upozorňují dlouhodobě i někteří novináři, včetně redakce HlídacíPes.org.

  Lokální konspirační influenceři si v době pandemie koronaviru a pak během války na Ukrajině vybudovali základny fanoušků, kteří jim jsou ochotni přispívat i desítky tisíc korun měsíčně. Hýčkají si často úzkou, ale věrnou skupinu podporovatelů, kterým prodávají vlastní reklamní předměty nebo vybírají peníze na demonstrace.

  Ruské peníze k tomu v podstatě nepotřebují, obzvlášť pokud jde skutečně „jen“ o desítky tisíc, které jim v dobré víře pošlou nespokojení občané, jejichž důvěru ztratil jak stát a vláda, tak média a novináři.

  >>Přehánění vs. bagatelizace
  V české společnosti, stejně jako v kterékoli jiné, bude vždy určitá část populace nastavena antisystémově. Stejně tak s jistotou v dohledné době zničehonic nezmizí ani ti, kteří se vyznačují proruskými postoji a důvěrou v manipulativní výklad světa a kterých je zhruba do deseti procent. U tvrdého jádra ke změně postojů nedojde ani ve chvíli, kdy by Rusko na Česko zaútočilo.

  K tomu probíhá období výrazných technologických změn, prohlubujících se sociálních a ekonomických rozdílů, společenských krizí a nejistoty ohledně budoucnosti. Vzniklo tak úrodné podhoubí pro názorové střety, kdy jedni kritizují systém a volají po jeho změně, zatímco druzí ho podobně radikálně a nekriticky obhajují.

  Profitují z toho často populističtí politici, bulvarizující či dezinformační média, ale i cizí mocnosti se zájmem o vliv na českém území. Podle Vojenského zpravodajství se navíc krize málokdy daří úspěšné řešit a v mediálním prostoru převládají jejich radikální interpretace:

  „To spočívá buď v jejich označování za extrémní existenční rizika, nebo naopak v bagatelizaci a popírání, přičemž stoupenci obou táborů se obviňují z nečestných pohnutek (včetně vědomého či mimovolného jednání ve prospěch cizí moci), což dále podporuje rozklad společnosti.“

  >>My proti „těm druhým“?
  Dochází k poklesu důvěry v část veřejných institucí, jež často začínají být považovány za implicitně nepřátelské k některým vrstvám obyvatelstva. Jak upozorňuje Vojenské zpravodajství, politická opozice například radikálně odmítá veškerá vládní opatření jen proto, že je zavádějí ideoví protivníci.

  Roli hrají i sociální změny, jako je individualizace nebo demokratizace informačního prostoru. „Oslabují a mizí tradiční kolektivní identity. Jedinec je chápán jako formálně zcela autonomní subjekt, nicméně to jej zároveň činí mnohem zranitelnějším vůči informačnímu působení, které jeho individualismu formálně vychází vstříc,“ zaznívá ve zprávě.

  Do toho podle Vojenského zpravodajství ovlivňují veřejnou debatu tisíce entit, jejichž úspěch je založen nikoliv na profesionalitě, ale na schopnosti zaujmout a přitáhnout pozornost. K tomuto nejlépe slouží informace vyvolávající emoce, což vytváří široký prostor nejen pro bulvarizaci médií, ale právě i pro šíření propagandy.

  Tajné služby, ať záměrně či nikoli, uvedenými informacemi otevřely dveře střízlivějšímu chápání problematiky dezinformací. Ruský vliv existuje, ale není důvod ho přeceňovat. Nedůvěra části populace v systém plyne především zevnitř, kde je také potřeba ji řešit. Pro začátek třeba uznáním, že problém není jen na straně „těch druhých“, ale že na něm má každý vlastní podíl, ať už jde o politiky, novináře či voliče.

  Zdroj:
  https://hlidacipes.org/cesi-a-dezinformace-je-na-case-si-priznat-ze-rusko-za-rozklad-spolecnosti-nemuze/

 6. Svatopluk Beran napsal:

  Vojenské zpravodajství, jako typická dnešní dezinformační vládní PR. Konečně sice něco skutečností. ale to ostatní opět jako snůška polopravd, dezinformací a PŘEDSTAV, ŽE MIMO NAŠE TRANSATLANTICKÉ VESMÍRNÉ ZÁKONY, již svět nikdy nebude jinak existovat.

  JNIKDY ŽÁDNÝ ARCHIMEDES, VIKLEF, KOMENSÝ, GALILEO, KOPERNÍK, NEWTON, EINSTAIN SE NEMŮŽE UŽ NENARODIT. TAKŽE VŠECHNO UŽ NA VĚKY JEN NĚKOLIK NÁS TISÍCOVEK ZÁPANÍCH ELIT. PAK UŽ ZBÝVÁ JEN TĚCH OSTATNÍCH, TÉMĚŘ OSUM MILIARD OBČANŮ SVĚTA.

  🙂

  JAK PROSTODUCHÉ A SMĚŠNÉ.

 7. Jan P napsal:

  Autor blogu Miroslav Tomanec odtržen od současné reality…

  Trend je zcela jasný, konec globální nadvlády západu se po 5 stoletích blíží. Západ svoji legitimitu drží už jenom na vojenské převaze USA (zatím), mediální mašinérii (která má ale působnost jen uvnitř západu) a konzumní globalizované popkultuře (která ale nemá vliv na politickou orientaci mimozápadních zemí). Vliv USA se možná nakonec smrskne jen na některé Evropské země, Jižní Koreu a Japonsko. USA ztrácí i v regionu Latinské Ameriky, kde ztrácí jakýmkoli novým levicovým režimem. USA se prostřednictvím Argentinského mediálního magnáta podařilo na poslední chvíli vytáhnout ultrapravicového proamerického kašpara Milyeho (Mickyeho Mouse), a zabránit tak na poslední chvílí vstupu Argentiny do BRICS, ale je to jen slabá útěcha.
  Pokud jednou západní impérium(mocenské centrum US)skončí, žádná škoda.
  Nicméně ani potom, nebude svět bezpečnější a spravedlivější. Svět je kapitalistický(útlak, vykořisťovaní, války) a chceme-li, aby tomu bylo jinak, musíme začít znovu zdola a uvědomit si, jak předchozí socialistická hnutí sklouzla do kapitalistických a autoritářských vztahů.
  Ne, nemám rád nacionalismus. Nevidím v něm nic dobrého. Jen nástroj na rozdělování lidí a manipulaci mocných, tryzny falešných hrdinů, hádky čí národ je starší a ,,vyspělejší“, kdo na co má ,,svaté právo apod.“ Velmi dobře to ukázala 2 světová válka, jak se hromadně všechny možné provinční etnonacionalismy dali do služeb nacismu. Mor ultranacionalismu a fašizmu se bleskově šíří i po Evropě, a dokonce je i legitimizován. Stačí jen, aby držel ten ,,správný směr“.
  Takže zatímco Meloniová obdivující Mussoliniho a Italský fašizmus nevadí, stejně jako nyní podporující Ukrajinu Španělská neofrankistická Vox, Švédští demokraté, nebo Finští či baltští nacionalisté, zatímco třeba Orbán vadí. Proč asi není nutné popisovat. Ta účelovost a dvojí metr bije do očí…
  Spolu s oživením aktivity dělnické třídy, která charakterizovala poslední rok, vidíme v ochotě odmítnout válku, znamení naděje do budoucna. V mnoha zemích po celém světě došlo k oživení dělnických akcí, jedním z pozoruhodných příkladů by byli pracovníci v dopravě a učitelé v Jižní Koreji, ale zvláštní zmínku si snad zaslouží stávky ve Spojených státech, kde je dělnická třída dlouho v klidu. Americká média tento rok nazvala „horké stávkové léto“ a více než půl milionu dělníků se zúčastnilo více než čtyř set stávek, pozoruhodné zmínky zahrnují velké vítězství v automobilovém sektoru, nejdelší stávku zdravotníků, a dokonce i hollywoodští herci a spisovatelé, kteří stávkují, aby během roku ztratili na stávkovou akci celkem přes jedenáct milionů dní. Dobře propagovaným příkladem v Evropě je Spojené království, kde počet pracovních dnů ztracených kvůli stávkám činil téměř dva a půl milionu, což je nejvyšší úroveň od 80. let. Je pravda, že platy po celém světě zaostávají za inflací, ale tato čísla ukazují, že pracovníci jsou ochotni bojovat. Na prvním místě v Evropě však byla Francie s protesty proti návrhu zákona o důchodové reformě o zvýšení věku odchodu do důchodu z 62 na 64 let. Miliony lidí přestaly pracovat a ještě více jich vyšlo do ulic ve snaze zastavit tento zákon. Ochota francouzských pracovníků bojovat je samozřejmě jedním z hlavních důvodů, proč byl jejich důchodový věk tak nízký.
  Spolu s oživením aktivity dělnické třídy, která charakterizovala poslední rok, vidíme v ochotě odmítnout válku, znamení naděje do budoucna.

 8. jihlavák napsal:

  Nelžu, jako když tiskne.

  Včera jsem se donutil sledovat celou snůšku pravd, polopravd a lží. Co se týče obrovských protestů sedláků v Německu, ani slovíčko. Jen ke konci krátká zmínka o stávce strojvůdců. Přitom včera se konal velký protest v nedalekých Drážďanech. Po celém Německu blokují dálnice, dopravní terminály atd. Je to v Německu největší protest od 2. sv. války. Konat se podobný protest na Slovensku nebo v Maďarsku proti Orbánovi, tak se ČT „posere“. Každou půlhodinu by se masírovalo a do hlavních Událostí by byl dlouhý živý vstup. Tak se u nás informuje.

  Je to pochopitelné. Progresivistické neomarxistické sebrance u nás s to nehodí. My přece žijeme ve šťastné společnosti. U nás odborový předák- člen Aspen institutu- vyhrožoval zjara 23 generální stávkou, ale průběh byl klasický. Ke konci roku se pár odborářů vyvezlo do Prahy, tam se vykřičeli, upustili páru a hybaj zpět ke strojům. Zlodějiny prošly a už je klid po pěšině. Razantní akce jako v Německu nejsou vítány, proto se skoro mlčí. Už chystají další prásárny proti lidem a státu, nově přijetí Eura. Marxista leninista nezahálí. Naše zářná budoucnost jsou nesplatitelné dluhy.

 9. Svatopluk Beran napsal:

  Jo Fico je v tomto ohledu SUPR. Žádný typický dnešní český PĚTIKOALIČNÍ AMERICKÝ PŘIP.SRANEC.

  NEZAPOMEŇME NIKDY ŽE TATO DNEŠNÍ VLÁDA ČESKÝCH DESOLÁTŮ, VYHRÁLA PŘEDEVŠÍM PODVODEM O SNIŽOVÁNÍ DANÍ A O KROCENÍ INFLACE.
  SKUTEČNOSTÍ BYL NAPROSTÝ OPAK TĚCHTO DVOU ARGUMENTŮ, O KTERÝCH S BLÍŽÍCÍ SE AMERICKOU PROXI VÁLKOU NA UKRAJINĚ (PROTO TAKÉ BYLI AGENTY CIA VYTIPOVÁNI A PAN KOUDELKA BYL ZA TO DOKONCE ODCENĚN NEJVYŠŠÍM VYZNAMENÁNÍM TAJNÝCH AMERICKÝCH SLUŽEB, CIA), O RUSKÉ UHLÍKOVÉ ZDROJE A JEJICH PŘEPRAVU DO EVROPY, BYLI AMERICKOU AMBASÁDOU V ČR VYBRÁNI, JAKO PŘÍŠTÍ ČESKÁ VLÁDA.

  OPAKUJI ZNOVU. DNEŠNÍ ČESKÁ VLÁDA, PLUS PRESIDENT JSOU CÍLENÝM ROJEKTEM AMERICKÉ AMBASÁDY V ČR. POTAŽMO AMERICKÝM PROJEKT PŘÍMO Z USA.

  NAPROSTO PRINCIPIELNĚ STEJNÝ PROJEKT JAKO PO 48 ROCE BYLI ČEŠTÍ KOMUNISTÉ PROJEKTEM SSSR. BYL TO ALE VÝCEMÉNĚ VÝSLEDEK SPOJENECKÝCH DOHOD Z JALTY. PROTOŽE USA SE DO URČITÉ DOBY NECHTĚLY MÝCHAT DO VÁLKY V EVROPĚ DOKUD NEBYLO NAPROSTO JASNÉ, ŽE NĚMCŮM SE UŽ VÍC SSSR NEPODAŘÍ HOSPODÁŘSKY ZNIČIT. TEPRVE PAK SE ZAPOJILI DO VÁLKY V EVROPĚ I PŘÍMO SVÝMI VOJSKY, ABY VEDLE HOSPODÁŘSKÉHO ZISKU Z 2SV, UHRÁLY TAKÉ ZÁPADNÍ ÚZEMÍ EVROPY. TICHOMOŘÍ UŽ V PODSTATĚ MĚLI POD KONTROLOU A JAPONSKO LIKVIDOVALI VÁLEČNÝMI ZLOČINY POMOCÍ NAPALMU A ATOMOVÝMI BOMBAMI.
  NÁSLEDNĚ I ROZKRADENÍM NĚKTERÝCH KULTURNÍCH ARTEFAKTŮ JAPONSKÉ HISTORIE. SOUČÁSTÍ KAPITULACE BYLO TOTIŽ TAKÉ ODEVZDÁNÍ VŠECH CHLADNÝCH I PALNÝCH ZBRANÍ CIVILISTŮ, AMERICKÉ VOJENSKÉ ZPRÁVĚ. KAŽDÝ AMERICKÝ VOJÁK, KTERÝ PO KAPITULCI JAPONSKA POBÝVAL V TÉTO ZEMI, MĚL PRÁVO VÍTĚZE SI ODVÉZT PO JEDNÉ CHLADNÉ A JEDNÉ PALNÉ ZBRANI.
  AMERIČANÉ TAK VYKRADLI JAPONSKU VEŠKERÉ HISTORICKÉ ZBRANĚ. HLAVNĚ ALE SAMURAJSKÉ MEČE NEPŘEDSTAVITELNÝCH HISTORICKÝCH HODNOT. POKUD KDOKOLIV Z JAPONCŮ NECHTĚL NEODEVZDAT SVOU SOUKROMOU RODINNOU HISTORICKOU PAMÁTKU AMERICKÉ ARMÁDĚ, HROZIL MU AŽ TREST SMRTI.

 10. Miroslav Tomanec, Ing., MBA napsal:

  to xxxxx : však já to také nepíšu pro ně. A jak vidíte, tak na ně ani nijak nereaguji. A zastupitelem už pěkných pár roků nejsem…

  to jihlavák : lžete. psal jste že Čt mlčí a to není pravda . A pochybuji, že na ni ležite od rána do večera , abyste to dokázal objektivně posoudit. Já ty informace mám, a každý kdo chce si je najde. A veřejnoprávní televize je normálně občanům dává. Stává se z vás stejný jednostranný zabedněnec jako z Berana

  to blade : díky za upozornění na zajimavý text. Je to osvěžující vidět tady také něco jiného, než ty Beranovy totální sračky

 11. jihlavák napsal:

  Dobrá, skoro mlčí. Opakuji, včera Události ČT , ani slůvko o protestech zemědělců v Německu. Zdůrazňuji , největší protesty od 2. sv války. Kdyby do Budapešti, Bratislavy, dorazilo 4 000 traktorů, jako tomu bylo včera v Drážďanech, tak ČT udělá takovou masírku, jakou svět neviděl. Ale o Německu se mlčí. Pardon, skoro mlčí. Tak se informuje. Jen co se hodí k propagandě.

 12. Svatopluk Beran napsal:

  Stává se z vás stejný jednostranný zabedněnec jako z Berana.

  ——————————————————————

  NAPSAL JSEM O JIŽ NĚKOLIKRÁT. JÁ TADY ZA ZABEDNĚNOU VLÁDU A ČESKÝ MEINSTRIMOVÝ TISK, VYROVNÁVÁM SKUTEČNOSTI.

  NEMÁM ŽÁDNÝ PROBLÉM PŘIZNAT USA ČI JINÝM KVALITY, KTERÝMI OPLÝVAJÍ. A JIŽ JSEM TO TU NĚKOLIKRÁT ZDĚLIL.

  ZDE NA TĚCHTO BLOZÍCH PÍŠU ZCELA PRAVDIVĚ, ALE JEDNOSTRANĚ, V PŘESNÉM OPAKU TOHO JAK TO DĚLÁ VLÁDA.

  JE TO ODEMNE ZRCADLO, PRO NEJEN DNEŠNÍ VLÁDNÍ, NAPROSTO JEDNOSTRANNOU PROPAGANDU, KTERÉ OPĚT UKAZUJE SVOU JEDNOSTRANOSTÍ (které jsem si plně vědom), NA ZCELA DEZINFORMAČNÍ ČESKOU MEDIÁLNÍ SCÉNU.

  JE TO JEDNOSTRANÉ, Z DŮVODU JEDNOSTRANÉHO MEINSTRÍMU, KTERÉMU BEZ UVÁDĚNÍ KOMPLETNÍCH VĚDOMOSTÍ O HISTORICKÝCH ČI PROBÍHAJÍCÍCH UDÁLOSTECH, NASKAKUJÍ NA ŠPEK OBČANÉ VE VELKÉM MNOŽSTVÍ.

  TI, KTEŘÍ TUŠÍ, ŽE JE SITUACE ZŘEJMĚ JINAK, ALE NEMAJÍ KOMPLETNÍ INFORMACE, PAK LEHCE PŘIHLOUPLE A RÁDOBY ZASVĚCENĚ, PŘEPOSÍLAJÍ STEJNÉ POLOPRAVDY, JAKO BĚŽNÁ MEDIA.

  VOJENSKÉ ZPRAVODAJSTVÍ NEOBJEVILO NIC MIMOŘÁDNÉHO , JEN KONEČNĚ VE SVÝCH PRVNÍCH ODSTAVCÍCH ZKRYTĚ UKÁZALO NA SKUTEČNOSTI, JENŽ VEDOU OBČANY K PODLÉHÁNÍ MNOHDY ZMANIPULOVANÝCH ZPRÁV.

  PROBLÉME JSOU TEDY VLÁDNÍ POLOPRAVDY, NEZNALOST KOMPLETNÍ HISTORIE U OBČANŮ A DNES JIŽ I UMĚLÁ INTELIGENCE, KTERÁ POUŽÍVANÁ PŘEDEVŠÍM BEZPEČNOSTNÍMI SLOŽKAMI TOHO KTERÉHO STÁTU, SE DOKÁŽE VE SVÉ PÍSEMNÁ ČI OBRAZOVÉ ZPRÁVĚ TVÁŘIT JAKO PRAVDIVĚ PROBĚHLÁ SKUTEČNOST.

 13. Jan P napsal:

  „Nejvíc stádo nenávidí toho, kdo přemýšlí jinak; není to ani tak názor sám o sobě, ale drzost chtít myslet sám za sebe, což neumí.“
  -Arthur Schopenhauer

 14. Jan P napsal:

  Fajn za vojenské zpravodajství objevující Ameriku.
  Falešní proroci neoliberalismu nám slibovali 30 let blaho, které nás v 21. století nečeká. My, kteří často čelíme nařčení z levicového extremismu, můžeme jednoduše nasadit povýšenecký úsměv, ale pak si musíme položit otázku, co je v současné době v neoliberálním globálním systému skutečně extremistické. Osm lidí má v rukou tolik bohatství jako chudá polovina světa; Není to vrcholný příklad extremismu? Např. v roce 2011 vydělaly mezinárodní banky a různé finanční fondy nepředstavitelné sumy peněz spekulacemi na globální ceny potravin, čímž přímo uvrhly další desítky milionů lidí do chudoby. Není to extremismus? Nejen Gaza v těchto dnech, ale Palestina byla vždy zrcadlem pro celé lidstvo. V tomto zrcadle, do kterého se na sebe vlastně nikdo nechce dívat, se odráží veškerá bída a veškeré pokrytectví jak Západu, tak arabských zemí a Ruska a Číny jako protiváhy Západu.
  Rozumím příspěvkům jihlaváka, i když je moc nesdílím. V baštách, jako je EU, jsme svědky růstu extrémní pravice , autoritářství a potlačování svobod ve jménu iluzorní bezpečnosti. Tento trend je pochopitelný: při absenci sociálních a ekonomických jistot lidé touží po jakémkoli typu bezpečí, politice a takzvaná levice na tyto výzvy a problémy nemá odpovědi.

 15. Svatopluk Beran napsal:

  SCHYLUJE SE K DALŠÍ AMERICKÉ VÁLCE O ROPU, TENTOKRÁT V JIŽNÍ AMERICE PŘES GUYANU S VENEZUELOU.

  SITUACE JE TÉMĚŘ SHODNÁ, JAKO DNEŠNÍ AMERICKÝ VÁLEČNÝ SPOR VEDENÝ – PŘES UKRAJINU – O PRÁVA TĚŽBY A DOPRAVY UHLÍKOVÝCH ENERGETICKÝCH ZÁSOB Z RUSKÉ JIŽNÍ GEOPOLITICKÉ KASPICKÉ OBLATI, ČI RUSKÉ SEVERNÍ GEOPOLITICKÉ OBLASTI V BARENTSOVĚ MOŘI.

  https://blisty.cz/art/117075-guyana-kvuli-venezuelske-hrozbe-pozadala-o-vojenskou-pomoc-usa.html

  ČAS TEPRVE UKÁŽE, ZDALI DO TOHOTO KONFLIKTU MEZI DNEŠNÍMI TĚŽAŘI Z USA A VENEZUELOU, POPRVÉ VSTOUPÍ I INDIE.

  KTERÁ Z DNEŠNÍHO ÚSTUPU SVĚTOVÉHO VELMOCENSKÉHO POSTAVENÍ USA, I NÁSLEDNÉHO, PO NĚKOLIKA DESETILETÍCH ZÁKONITÉHO ČÍNSKÉHO ÚSTUPU, BUDE OPĚT JAKO PŘEDEŠLÉ VELMOCI, NA URČITOU DOBU, NEJVĚTŠÍ HOSPODÁŘSKÁ SVĚTOVÁ VELMOC.

  Obyvatelstvo Guyany.

  Většinu populace (40 %) tvoří lidé indického původu. Indové se sem začali ve velkém stěhovat jako levná pracovní síla za britské nadvlády po zrušení otroctví roku 1833. Třicet procent tvoří černoši s původem v Africe, deset procent obyvatel je původu indiánského, zhruba dvacet procent jsou míšenci různého druhu.

  Venezuela dlouho trvala na tom, že Essequibo bylo součástí jejího území během španělského koloniálního období, a argumentuje ženevskou dohodou z roku 1966 mezi Venezuelou, Británií a tehdejší Britskou Guyanou, nyní Guyanou, která anulovala hranici vytyčenou v roce 1899 mezinárodními arbitry.

  Venezuela vystupňovala svou agresi vůči Guyaně poté, co americký ropný gigant ExxonMobil a jeho partneři objevili v roce 2015 u pobřeží Guyany obrovská ložiska ropy a plynu. Denní produkce je téměř 600 000 barelů ropy a očekává se, že se bude zvyšovat.

 16. Svatopluk Beran napsal:

  SITUACE JE TÉMĚŘ SHODNÁ, JAKO DNEŠNÍ AMERICKÝ VÁLEČNÝ SPOR VEDENÝ – PŘES UKRAJINU – O PRÁVA TĚŽBY A DOPRAVY UHLÍKOVÝCH ENERGETICKÝCH ZÁSOB Z RUSKÉ JIŽNÍ GEOPOLITICKÉ KASPICKÉ OBLATI, ČI RUSKÉ SEVERNÍ GEOPOLITICKÉ OBLASTI V BARENTSOVĚ MOŘI.

  K tomuto svému závěru mohu jen dodat, že vazalská západní Evropa, ze které americká vojska po 2SV neměla nikdy naplánováno odejít a také neodešla. A dnes propojená i se Střední Evropou, se podporou této Americké války na Ukrajině s Ruskem, Evropa střílí do vlastní OBCHODNÍ ENERGETICKÉ NOHY.

  RUSKO JAKO TAKOVÉ, NÁS EVROPU, NIKDY NEMŮŽE VOJENSKY PORAZIT, TO JE AMERICKÝ CÍLENÝ PROPAGANDISTICKÝ NESMYSL. CÍLEM TOHOTO AMERICKÉHO OBCHODNÍHO P.R., JE NAVÁZAT NA SEBE CO NEJVÍC ZEMÍ, KTERÉ PAK BUDOU NA ÚKOR SVÝCH OBČANŮ HOSPODÁŘSKY I SVÝMI OBČANY-VOJÁKY, HÁJIT OBCHODNÍ ZÁJMY třista milionového státu USA, PROTI SEDMI MILIARDÁM OSTATNÍHO, HOSPODÁŘSKY SE RYCHLE ROZMÁHAJÍCÍHO SVĚTA.

 17. Zdeněk Gryc napsal:

  PUTINOVY PACHOLCI

  TYPU
  PRACOVITÝ

  BERAN:

  ZprávyDomácíŽivot v ČeskuVetchý čelí výhrůžkám kvůli dronům pro Ukrajinu, škodit mu mají i fotomontáže
  Vetchý čelí výhrůžkám kvůli dronům pro Ukrajinu, škodit mu mají i fotomontáže
  JAROSLAV GAVENDA

  Foto: dronynemesis.cz
  Herec Ondřej Vetchý je předsedou spolku, který vybírá peníze na drony pro Ukrajinu.
  9:30
  Vedení spolku, který vybírá peníze na drony pro Ukrajinu, čelí výhrůžkám. Chodí i předsedovi, herci Ondřeji Vetchému.
  Článek
  Spolek s názvem Skupina D chce vybrat peníze na deset tisíc dronů pro Ukrajinu. Zakladatelem a předsedou spolku je herec Ondřej Vetchý, mezi další patří například bezpečnostní analytik Milan Mikulecký.
  V rozhovoru pro Seznam Zprávy Mikulecký potvrzuje, že on i herec Vetchý čelí výhrůžkám a podvrženým fotomontážím. Na sociálních sítích je spousta příspěvků, kde lidé Vetchého vulgárně za pomoc Ukrajině urážejí nebo šíří falešné fotomontáže s jeho osobou.
  „Pověsíme tě i s dětma“
  „Ondřej, když to teď začalo gradovat, na to řekl, že je z toho strašně smutný. Je smutný za lidi, kteří tady nechtějí žádné ukrajinské uprchlíky a současně nechtějí, aby se pomáhalo Ukrajině,“ řekl Mikulecký v rozhovoru pro Seznam Zprávy.
  —————————————————-
  Zdeněk Gryc říká:
  Sobota, 25. 11. 2023 v 21:19
  Svatopluk Beran říká:
  Středa, 1. 2. 2023 v 18:17
  PANE GRYC TAK UŽ KUPUJTE VNOUČATŮM MUNDURY A KUPUJTE MÍSTA NA HŘBITOVĚ.
  VELICE BRZO PŮJDOU.
  ——————————————————–
  PROČ A S JAKÝM CÍLEM
  ADRESNĚ PÍŠETE
  O
  MÝCH VNOUČATECH ?
  PROČ JIM MÁM KUPOVAT
  MÍSTA NA HŘBITOVĚ ?

 18. Jan P napsal:

  Vážený pane Tomanče, pane Gryci.

  Věřím tomu, že určitě jste spolu ve spojení. Proč ne, když sdílíte stejný světonázor a po všech stránkách si rozumíte.
  Nicméně, kde se v Češích jako Svatopluk Beran bere antiamerikanismus, na který jste oba tak alergičtí ? Není to náhodou proto, že si uvědomují, že to co udělali Sověti nám udělaly USA taky spoustě jiným zemím ? To že se to nestalo v Evropě neznamená, že se to nestalo vůbec.
  Místo trollingu pane Gryce, zkuste se nad tím OBA trochu zamyslet.

 19. Svatopluk Beran napsal:

  PANE GRYC JIŽ JSEM VÁM NA TO ODPOVĚDĚL NĚKOLIKRÁT.

  PANE GRYC MĚL ZNÁMÉHO V PSYCHIATRICKÉ NEMOCNICI A KDYŽ JSEM ZA NÍM PŘIŠEL, TAK JSEM BYL VELICE PŘEKVAPENÝ Z TOHO, KOLIKRÁT MUSEL BĚHEM KRÁTKÉ DOBY ODPOVĚDĚT PSYCHICKY NEMOCNÉMU ČLOVĚKU NA STEJNOU OTÁZKU.

  ZAZNĚLA ODPOVĚĎ A PSYCHICKY NARUŠENÝ ČLOVĚK PŘIŠEL ZA CHVÍLI ZNOVU ZE STEJNOU OTÁZKOU.

  OBDIVOVAL JSEM KAMARÁDA ZE NEUVĚŘITELNOU SCHOPNOST STÁLE ODPOVÍDAT NA TO SAMÉ A TOHO PSYCHICKY NARUŠENÉHO ČLOVĚKA MI BYLO LÍTO, ŽE MU NENÍ DÁNO ŽÍT S NÁMI NORMÁLNÍ ŽIVOT.

  JE ALE TAKÉ MOŽNÉ ŽE UŽÍVÁTE POKAŽDÉ JINÉHO POL-POINTU K UDÁVÁNÍ SVÝCH SPOLUOBČANŮ A UŽ V TOM MÁTE ZMATEK.

  https://www.youtube.com/watch?v=GIyheuWH2BM

 20. Svatopluk Beran napsal:

  K Ondrovi Vetchému, svému kamarádovi, mohu říci jen jedno.

  ONDRO, ONDRO. UŽ I TY MANIPULUJEŠ SE SKUTEČNOSTMI S HISTORICKÝMI SKUTEČNOSTMI. I KDYŽ JSI DOKÁZAL POCTIVĚ URČIT, SICE NEJMENOVITĚ,ALE ASPOŇ TO, ŽE NÁS ZRADIA BERITÁNIE S FRANCIÍ A NAPADLO NĚMECKO S ITÁLIÍ, TEDY DNEŠNÍ ZÁPAD. TAK NEŘÍCT VE SVÉM PROPAGANDISTICKÉM VIDEU, ŽE JSME MĚLI LETCE I V BÝVALÉM SSSR, JE PODLE MNE OSTUDA NEJVĚTŠÍ TŘÍDY A PODLE MNE, TVÁ OSOBNÍ SLABOST. KOUKÁM ŽE SE ZAŘAZUJEŠ K DALŠÍM DEZINFORMÁTORŮM TÉTO VLÁDY O HISTORICKY PROBĚHLÝCH SKUTEČNOSTECH. JE TO SAMOZŘEJMĚ TVOJE VĚC, ALE JE TO SMUTNÉ SE DOSTAT Z ROZUMNÉHO STŘEDU, ZCELA JAK KOMUNISTÉ AŽ NA MANTINEL. PRAVDA OPAČNÝ.

  https://www.youtube.com/watch?v=6FiL46e3sPA

 21. Svatopluk Beran napsal:

  ČESKOSLOVENŠTÍ LETCI V SSSR, TEDY ČESKOSLOVENŠTÍ LETCI NA DNES UTAJOVANÉ STRANĚ, STEJNĚ JAK TO PROVÁDĚLI KOMUNISTÉ ZA BÝVALÉHO SOCIALISTICKÉHO HOSPODÁŘSKÉHO ŘÁDU OD ROKU 1948 DO ROKU 1989

  https://www.fronta.cz/dotaz/ceskoslovensti-letci-v-sssr

  V SSSR se celá skupina shromáždila během dubna a ke dni 3.5. 1944 byla ustanovena 128. československá samostatná stíhací letecká peruť. Záhy se ke skupině škpt. Fajtla připojili slovenští piloti, dezertéři od slovenské stíhací letky operující v řadách německé Luftwaffe na východní frontě, Ludovít Dobrovolský a Anton Matúšek. Další slovenští letci a zájemci o letecký výcvik z řad čs. pozemních jednotek procházeli tou dobou výcvikem v leteckých školách v SSSR. Výcvik skupiny škpt. Fajtla probíhal rychle a bez větších problémů – šlo vesměs o zkušené piloty s mnoha operačními lety a stovkami nalétaných hodin.

  Ve dnech 1. – 15. června 1944 byla skupina přeformována na 1. československý samostatný stíhací letecký pluk (měl prozatím jen dvě letky místo plánovaných tří). Výzbroj pluku tehdy tvořilo 22 ks stíhacích letadel Lavočkin La-5FN. Šlo o stíhací dolnoplošníky s hvězdicovým motorem AŠ-82 FN s výzbrojí dvou synchronizovaných kanónů ŠVAK ráže 20 mm. Šlo o rychlé a obratné stroje, poměrně výkonné a konstruované speciálně pro podmínky na východní frontě. Měly pochopitelně i své nedostatky, ale v zásadě šlo o vynikající stíhačky. Ve stavu se dále nacházely 3 ks spojovacích dvouplošníků U-2.

  Sestava pluku byla následující:
  Velitel pluku škpt. František Fajtl
  Zástupce velitele pluku škpt. Jan Klán
  Náčelník štábu pluku kpt. Stanislav Rejthar
  Pobočník velitele: por. Jiří Sehnal
  Inženýr pluku: por. Vinogradov
  Vrchní zbrojíř: por. Kaplun
  Hlavní mechanik: por. Babiněr
  Spoj. důstojník: ppor. Šumilov
  Lékař: kpt. Karandajev
  Piloti 1. perutě:
  Velitel: npor. Josef Stehlík
  Zástupce velitele: ppor. Leopold Šrom
  ppor. František Štička
  ppor. František Vendl
  ppor. Jan Skopal
  ppor. Stanislav Hlučka
  ppor. Stanislav Tocauer
  rtm. Ludovít Dobrovodský
  Piloti 2. perutě:
  Velitel: npor. František Chábera
  Zástupce: ppor. Tomáš Motyčka
  por. Rudolf Borovec
  ppor. Jiří Řezníček
  ppor. Ladislav Valoušek
  ppor. František Krůťa
  ppor. František Loucký
  ppor. František Vaculík
  ppor. Bohuslav Mráz
  šrtm. Anton Matúšek

 22. Svatopluk Beran napsal:

  Profesionální televizní zpravodajstí, jaké v českých televizích neuvidíte:

  https://blisty.cz/art/117061-gaza-izrael-stale-bombarduje-civilisty-sanitky-a-nemocnice.html

  „Byly dny, kdy na pohotovosti v nemocnici nebyla žádná úleva od bolesti. A více než 50 % těchto těžkých úrazů, které přicházely, jsou děti, často velmi malé, a dovedete si představit, jak nepopsatelně hrozné je být svědkem toho, že tyto malé děti mají úrazově amputované nohy a nejsme schopni jim poskytnout žádnou úlevu od bolesti, žádné umrtvení, a my jsme toho všeho svědky, v mnoha dnech nebyla na sálech vůbec žádná úleva od bolesti. Prostředky byly často velmi nedostatečné. Jeden den jsme neměli tekoucí vodu, takže jsme se nemohli pořádně umýt.“

  „Nepochybuji o tom, že existuje jasný cíl rozbít celou strukturu zdravotnictví v Gaze.“

  DNEŠNÍ ŽIDOVSKÁ ZLOČINNOST V ÚROVNI TOTÁLNÍ VÁLKY ZLOČINNÉHO NACISTICKÉHO NĚMECKA NA ÚZEMÍ SSSR.

 23. Svatopluk Beran napsal:

  ŽIDOVSKÉ GENOCIDIUM NA PALEATINSKÝCH ÚZEMÝCH.

  https://blisty.cz/art/117039-proc-pali-izrael-v-gaze-olivovniky.html

  VŠECHNO VYVRAŽDIT VŠECHNO VYPÁLIT, ZBYTEK JAK V LIDICÍCH SROVNAT BULDOZERY.

 24. Svatopluk Beran napsal:

  JAK PO DEAETILETÍ PROBÍHÁ ŽIVOT V ZEMÝCH NAPADENÝCH VOJSKY USA V ILEGÁLNÍCH CELOSVĚTOVÝCH AMERICKÝCH VÁLKÁCH NA DRUHÉM KONCI SVĚTA, NEŽ JE ÚZEMÍ USA. I ODTUD JE SLOŽITÉ AMERICKÉ OBCHODNÍ PIJAVICE VYHNAT.

  https://blisty.cz/art/117046-iracane-nepouzivejte-nasi-zemi-jako-zastupne-bojiste.html

  NEZAPOMEŇME ŽE TUTO AMERICKOU ILEGÁLNÍ VÁLKU V IRÁKU PLÁNOVAL Z AMERICKÝMI GENERÁLY I ČESKÝ VÁLEČNÝ ZLOČINEC PETR PAVEL. NEVÍM KDO MU K TOMU DAL TEHDY OPRÁVNĚNÍ. OBČANÉ ČESKÉ REPUBLIKY TOMUTO BÝVALÉMU KOMUNISTOVI – ASTÉBKOVI A STUDENTU VOJENSKÉHO ZPRAVODAJSTVÍ WARŠAVSKÉ SMLOUVY, URČITĚ NE.

  Irácký premiér uvedl, že vláda sestaví výbor, který se bude připravovat na ukončení irácké mise koalice vedené USA.

  „Jedná se o hrubé porušení suverenity a bezpečnosti Iráku,“ uvedl irácký prezident Rašíd v příspěvku na X. „Odsuzujeme také útoky na irácký Kurdistán. Irák se nesmí a nebude měnit v zástupné bojiště. Prioritou musí být dialog jako prostředek ke zmírnění napětí.“

  „Irácké ozbrojené síly považují jednotky mezinárodní koalice za odpovědné za tento útok,“ sdělil v prohlášení úřad premiéra Mohammeda Shia al-Sudáního, který útok rovněž označil za „nebezpečnou eskalaci a agresi“.

 25. Zdeněk Gryc napsal:

  „VŠECHNO VYVRAŽDIT VŠECHNO VYPÁLIT,“

  Katyňský masakr
  Katyňský masakr nebo Katyňský zločin (polsky zbrodnia katyńska) je označení pro povraždění polských válečných i civilních zajatců vězněných v sovětských koncentračních táborech a táborech pro válečné zajatce, které provedla NKVD v roce 1940. Povražděno bylo přibližně 22 000[1] mužů – zejména důstojníků a příslušníků inteligence. Sovětský svaz popíral vinu až do roku 1990. [2]

  Předehra

  Polští vojáci zajatí Sověty během invaze do Polska
  Podrobnější informace naleznete v článcích Sovětská invaze do Polska a Sovětská okupace východního Polska 1939–1941.
  Poté, kdy nacistické Německo přepadlo 1. září 1939 Polsko a rozpoutalo tak druhou světovou válku v Evropě, se k jeho útoku v souladu s tajnými dohodami v rámci paktu Molotov–Ribbentrop připojil dne 17. září i Sovětský svaz. Ten následně získal kromě území a podrobeného obyvatelstva asi 15 000 válečných zajatců důstojnických hodností, k nimž připojil ještě asi 10 000 příslušníků inteligence (většinou rezervistů) zajatých mimo bojové operace. Tito všichni byli vězněni ve zcela nevyhovujících podmínkách v západním Rusku, Bělorusku a na Ukrajině až do roku 1940, kdy vedení SSSR došlo na návrh šéfa NKVD Lavrentije Beriji k názoru, že není žádoucí, aby se „prominentní váleční zajatci“ obecně nepřátelsky smýšlející vůči SSSR a komunismu vůbec vrátili domů, a nechalo je povraždit. [3] Jako důvod likvidace se v příkazu k ní výslovně udává právě jejich nepřátelský postoj k SSSR a jeho režimu. [4]

  Příkaz k vraždě navržený Berijou a podepsaný Stalinem, vrchním sovětským vůdcem, Klimentem Vorošilovem, významným maršálem Rudé armády, Molotovem, Sovětským diplomatem, a také Anastázem Mikojanem, vrchní autoritou Státního výboru obrany a souhlas k vraždě podepsaný Michailem Kalininem a Lazarem Kaganovičem
  Masakr
  Hlavní vraždění bylo koncentrováno na třech místech (Katyň, Kalinin a Charkov), kde bylo dohromady pozabíjeno asi 15 000 lidí (důstojníci), na řadě dalších míst však bylo v téže době po menších skupinkách povražděno dalších 10 000 (většinou příslušníci inteligence). Další řádově tisíce lidí byly povražděny v roce 1941. Z důvodu neshody, které z těchto zavražděných zahrnout pod pojem Katyňský masakr a které nikoliv, kolísají udávané počty obětí masakru, a to v rozmezí 15–28 tisíc lidí. Mezi zavražděnými byl například i bratr premiéra polské exilové vlády, generál Franciszek Sikorski, Xawery Czernicki či Jakub Wajda, otec režiséra Andrzeje Wajdy.

  Poté, co již v roce 1939 provedli Němci na okupovaném polském území operace „Tannenberk“ a „Inteligence“, při kterých zahynulo kolem 60 tisíc předních Poláků a další byli odvlečeni do německých koncentračních táborů, znamenal Katyňský masakr další výraznou ztrátu v řadách polské elity.
  ——————————————————————–
  Přepadení Ukrajiny potvrdilo dominantní trend historie ruského imperialismu
  1. 4. 2022 / Karel Dolejší

 26. Jan P napsal:

  Biden je čtvrtým americkým prezidentem v řadě, který bombardoval Jemen.
  Mohli se zaměřit na námořní plavidlo. Místo toho zahájili nálety na hlavní město jednoho z nejchudších národů na Zemi. Je to politické divadlo na úkor civilistů, za účelem ochrany materiálních zájmů impéria.
  https://blisty.cz/art/117086-krize-na-blizkem-vychode-spojene-staty-a-velka-britanie-provedly-udery-proti-cilum-spojenym-s-husii-v-jemenu.html

 27. Jan P napsal:

  Když někdo povraždí 1% lidí během tří měsíců, tak je to v pohodě, ale blokáda plavidel do Izraele si zaslouží vojenskou intervenci. A my se pak divíme, že nás svět mimo USA a Evropu nemá rád.

  ČT24:Spojené státy a Británie dnes v noci zahájily údery ze vzduchu a z moře proti vojenským pozicím húsíjských povstalců na území Jemenu. Informuje o tom agentura Reuters s odvoláním na čtyři nejmenované americké představitele. V hlavním městě Saná se podle svědků ozvaly tři výbuchy.

 28. Svatopluk Beran napsal:

  VŠECHNO VYVRAŽDIT VŠECHNO VYPÁLIT,“

  NEUMOŽNĚME USA ROZPOUTÁVAT PO CELÉM SVĚTĚ VÁLKY AMERICKOU TOLERANCÍ A PODPOROU FAŠISMU ČI MAFIÍ, POTŘEBNOU K SVÝM OBCHODNÍM ZÁJMŮM.

  AMERICKÁ SVĚTOVÁ OBCHODNÍ DOKTRÍNA JIŠTĚNÁ AMERICKÝM MILITARISMEM ROZPOUTÁVAJÍCÍ VÁLKY MEZO OBČANY PO CELÉM SVĚTĚ.

  Na velkovýrobu vybudované hospodářství nutně potřebuje velkospotřebu a vyžaduje si i surovinové základny, které by byly odbytištěm těchto hotových výrobků. Americké hospodářské zájmy se nemohou isolovat jen na americkou pevninu, neboť jejich polem působnosti se stává celý svět. JSOU LI TYTO ZÁJMY PŘÍLIŠ NEBEZPEČNĚ OHROŽENY, SPOJENÉ STÁTY, NEMAJÍ LI RADIKÁLNĚ MĚNIT LINII, PO KTERÉ KRÁČEJÍ, JSOU PŘIPRAVENY HÁJIT JI I VOJENSKY.

  POKUD BY USA NEPODPOROVALI BANKAMI A TOLERANCÍ S FAŠISTŮ VE SVÉ ZEMÍ HITLERA. POKUD BY NÁSLEDNĚ BRITÁNIE A FRANCIE NEODEVZDALI ČR HITLEROVI. BYLO BY PRO HITLERA SLOŽITÉ 2SVÁLKU VŮBEC ZAČÍT. NEUMOŽNĚME OPĚT USA VYDĚLÁVAT NA VÁLKÁCH PO CELÉM SVĚTĚ, PŘEDEVŠÍM PAK V EVROPĚ. NEBOJME SE UKÁZAT NA OBCHODNÍ ZLOČINOST USA VE SVĚTĚ A PŘEDEVŠÍV V EVROPĚ, KDY NÁS USA OKRÁDAJÍ O LACINÉ UHLÍKOVÉ ENERGIE Z RUSKA A STARTUJÍ V EVROPĚ VÁLEČNÉ ÚSILÍ. NEZAPOMEŇME NA FAŠISTICKOU TOLERANCI SPOJENÝCH STÁTŮ AMERICKÝCH FINANCOVÁNÍM FAŠISTŮ PŘED DRUHOU SVĚTOVOU VÁLKOU, ALE I DNES NA UKRAJINĚ K FINANCOVÁNÍ FAŠISTICKÉ ČÁSTI UKRAJINY K POMOCI KE SVRŽENÍ LEGÁLNÍ UKRAJINSKÉ VLÁDY A ZATAŽENÍ TÍM EVROPY DO AMERICKÉ VÁLKY Z RUSKEM, K TOLIK POTŘEBNÉMU OZAMEZENÍ LEVNÝCH ENERGETICKÝCH SUROVIN A ENERGIE Z VÝCHODU PRO EVROPU. NEZAPOMEŇME NA AMERICKOU TOLERANCI K FAŠISMU JEŠTĚ 20 DNÍ PŘED NAPADENÍ ČR, ALE JEŠTĚ I MĚSÍCE PO ZAČÁTKU VÁLKY V EVROPĚ.

  https://www.theatlantic.com/video/index/542499/marshall-curry-nazi-rally-madison-square-garden-1939

 29. Jan P napsal:

  USA bombardují mezinárodní letiště Sanaa v Jemenu.
  Izrael bombarduje mezinárodní letiště Aleppo a Damašek v Sýrii. Pokud by Rusko nebo Írán bombardovaly mezinárodní letiště, RB OSN by hlasovala pro vojenskou intervenci…

 30. Svatopluk Beran napsal:

  USA, A DNES UŽ I ŽIDÉ JAKO ZEMĚ KTERÉ PŘES SVŮJ MILITARISMUS A VYVRAŽĎOVÁNÍ SPOLU S GENOCIDOU ( V PALESTINĚ BĚHEM 3 MĚSÍCŮ DESET TISÍC DĚTÍ UMŘELO V NESKUTEČNÝCH FYZICKÝCH MUKÁCH- sám jsem zažil ve svých šedesáti letech co to je být čtyři hodiny bez umrtvení po výměně ramenního kloubu a prosil aby už to navždy skončilo). SE.OU V ZÁJMU SVÝCH HOSPODÁŘSKÝCH POTŘEB NA VŠECHNY A VŠECHNO.

  VÁLKA A ZEMNÍ PLYN – IZRAELSKÁ INVAZE A LOŽISKA ZEMNÍHO PLYNU V POBŘEŽNÍCH VODÁCH GAZY –

  https://www.matrix-2001.cz/clanek/valka-a-zemni-plyn-izraelska-invaze-a-loziska-zemniho-plynu-v-pobreznich-vodach-gazy-3112

  Vojenská invaze do pásma Gaza má všechny známky ovládnutí a převzetí strategických zásob plynu v pobřežních vodách Gazy. Tahle válka je o zabrání nerostného bohatství. Ve vodách patřících Gaze byla v roce 2000 objevena velká ložiska zemního plynu. V listopadu 1999 byla podepsána dohoda mezi palestinskou samosprávou a British Gas Group (dále jen BG) a jeho partnerem, athénskou firmou Consolidated Contractors International Company (CCC). CCC je vlastněna libanonskými rodinami Sabbagh a Koury. Podle dohody pronajala palestinská samospráva tato naleziště oběma firmám na 25 let. Práva na ložiska plynu byla rozdělena takto: 60 % BG, 30 % CCC a 10 % investiční fond palestinské samosprávy. Dohoda mezi BG, CCC a palestinskou samosprávou umožňuje výzkum a těžbu plynu a zahrnuje i výstavbu plynovodu (Middle East Economic Digest, Jan 5, 2001). Licence BG zahrnuje celou oblast vod Gazy včetně naleziště, které částečně leží i v izraelských vodách, kde už stojí povícero izraelských zařízení pro těžbu. Měli bychom připomenout, že 60 % zásob plynu v izraelsko-palestinských vodách připadá Palestině. Firma BG provedla v roce 2000 v palestinských vodách dva vrty: Gaza Marine-1 a Gaza Marine-2 a odhaduje, že zásoby plynu jsou kolem 1,4 bilionu kubických stop, jejich hodnota asi 4 miliardy dolarů. To jsou čísla zveřejněná BG. Rezervy palestinského plynu by mohly být mnohem větší.

 31. Jan P napsal:

  ČT zase perlí.
  Údajný odborník se vyjádřil , že husiove útočí na západní hodnoty.
  Husiove akorát pořád proklamují, ať Izrael zastaví masakr v Gaze. USA začala reagovat, až po útoku hutiu, protože jde o peníze. Západu(nám) je vcelku jedno, zdali Izrael vyvraždí polovinu Gazi. Ale jakmile se sáhne na obchod a prachy…na to se slyší. Huthiove to využili.

 32. Svatopluk Beran napsal:

  USA, A DNES UŽ I ŽIDÉ JAKO DVĚ SPPŘÁTELENÉ ZEMĚ, KTERÉ PŘES SVŮJ MILITARISMUS A VYVRAŽĎOVÁNÍ PŘECHÁZEJÍCÍM V GENOCIDU ( V PALESTINĚ BĚHEM 3 MĚSÍCŮ DESET TISÍC DĚTÍ UMŘELO V NESKUTEČNÝCH FYZICKÝCH MUKÁCH- sám jsem zažil ve svých šedesáti letech co to je být čtyři hodiny bez umrtvení po výměně ramenního kloubu a prosil aby už to navždy skončilo). SE.OU V ZÁJMU SVÝCH HOSPODÁŘSKÝCH POTŘEB NA VŠECHNY A VŠECHNO.

  VÁLKA A ZEMNÍ PLYN – IZRAELSKÁ INVAZE A LOŽISKA ZEMNÍHO PLYNU V POBŘEŽNÍCH VODÁCH GAZY –

  https://www.matrix-2001.cz/clanek/valka-a-zemni-plyn-izraelska-invaze-a-loziska-zemniho-plynu-v-pobreznich-vodach-gazy-3112

  Vojenská invaze do pásma Gaza má všechny známky ovládnutí a převzetí strategických zásob plynu v pobřežních vodách Gazy. Tahle válka je o zabrání nerostného bohatství. Ve vodách patřících Gaze byla v roce 2000 objevena velká ložiska zemního plynu. V listopadu 1999 byla podepsána dohoda mezi palestinskou samosprávou a British Gas Group (dále jen BG) a jeho partnerem, athénskou firmou Consolidated Contractors International Company (CCC). CCC je vlastněna libanonskými rodinami Sabbagh a Koury. Podle dohody pronajala palestinská samospráva tato naleziště oběma firmám na 25 let. Práva na ložiska plynu byla rozdělena takto: 60 % BG, 30 % CCC a 10 % investiční fond palestinské samosprávy. Dohoda mezi BG, CCC a palestinskou samosprávou umožňuje výzkum a těžbu plynu a zahrnuje i výstavbu plynovodu (Middle East Economic Digest, Jan 5, 2001). Licence BG zahrnuje celou oblast vod Gazy včetně naleziště, které částečně leží i v izraelských vodách, kde už stojí povícero izraelských zařízení pro těžbu. Měli bychom připomenout, že 60 % zásob plynu v izraelsko-palestinských vodách připadá Palestině. Firma BG provedla v roce 2000 v palestinských vodách dva vrty: Gaza Marine-1 a Gaza Marine-2 a odhaduje, že zásoby plynu jsou kolem 1,4 bilionu kubických stop, jejich hodnota asi 4 miliardy dolarů. To jsou čísla zveřejněná BG. Rezervy palestinského plynu by mohly být mnohem větší.

 33. Jan P napsal:

  Mnoho Američanů odmítá věřit, že žijeme v kapitalistickém systému. Protože nám bylo řečeno, že vláda nemůže být kapitalistickou entitou (mýtus volného trhu). Realita je taková, že všechny vlády mají „třídní charakter“ a vláda USA existuje, aby sloužila/zastupovala „kapitalistickou třídu.“

 34. Jan P napsal:

  „Dnes je v DC 400 000 lidí. Největší palestinský protest v historii Spojených států. To Navzdory chladnému počasí, zrušení letu a metra, údajné únavě po 100 dnech protestů. Hnutí za Palestinu nezmizí, dokud nebude Palestina svobodná.“
  https://twitter.com/omarsuleiman504/status/1746321133270343695

 35. Svatopluk Beran napsal:

  DNEŠNÍ ODPORNÁ ŽIDOVSKÁ VLÁDA A JEJÍ GENOCIDA PÁCHÁNA NA PALESTINSKÉM CIVILNÍM OBYVATELSTVU JE ZCELA V ÚROVNI TOTÁLNÍ VÁLKY NĚMECKÉHO WERMACHTU ZA DRUHÉ SVĚTOVÉ VÁLKY NA ÚZEMÝCH SSSR.

  PODOBNĚ ZÁLUDNĚ ARGUMENTOVAL HITLER V MNICHOVĚ, KDYŽ SE ROZHODL POMOCÍ ITÁLIE, ANGLIE A FRANCIE OKUPOVAL ČESKÉ SUDETY.

  I TEHDY, TAK JAKO NEDÁVNO KOSOVSKÝM ALBÁNCŮM, DNES ALE I ŽIDOVSKÉMU STÁTU ČI UKRAJINĚ, KRYJÍ ZÁDA SPOJENÉ STÁTY AMERICKÉ.

  HITLEROVSKÉMU NĚMECKU JEHO FINANCOVÁNÍM A TOLERANCÍ AMERICKÝCH FAŠISTŮ VE SPOJENÝCH STÁTECH AMERICKÝCH.

  PŘI DNEŠNÍ ŽIDOVSKÉ GENOCIDĚ PALESTINCŮ NA PALESTINSKÝCH ÚZEMÝCH, KRYJÍ AMERICKÝM NÁMOŘNICTVEM ZÁDA ŽIDŮM, ABY ŽIDÉ NEMUSELI PŘÍMO VÁLČIT S VOJENSKÝMI SLOŽKAMI PALESTINY ŽÁDAJÍCÍ SAMOSTATNÝ PALESTINSKÝ STÁT, NÝBRŽ ABY SI MOHLI ŽIDÉ DOVOLIT VÁLČIT MASAKRY PALESTINSKÝCH CIVILISTŮ.

  V případě izraelských útoků v Gaze česká média lžou jak někdejší komunistická propaganda.

  https://blisty.cz/art/117110-v-pripade-izraelskych-utoku-v-gaze-ceska-media-lzou-jak-nekdejsi-komunisticka-propaganda.html

  V SRBSKÉM KOSOVU BOMBARDOVÁNÍM HLAVNÍHO MĚSTA SRBSKA A BOMBARDOVÁNÍM UZEMÍ SRBSKÉHO KOSOVA, ZAJIŠŤOVAT ALBÁNSKO-KOSOVSKÉ MAFII S LIDSKÝMI ORGÁNY VYGENEROVAT ÚPLNĚ NOVÝ STÁT V EVROPĚ, KTERÝ BY BYL VHODNÝM ÚZEMÍM PRO VYBUDOVÁNÍ DALŠÍ AMERICKÉ VOJENSKÉ ZÁKLADNY V EVROPĚ, POTŘEBNÉ KE KRYTÍ AMERICKÝCH HOSPODÁŘSKÝCH ZÁJMŮ V EVROPĚ.

  KDE JSOU PO CELÉM SVĚTĚ ANGAŽOVÁNY SPOJENÉ STÁTY AMERICKÉ, TAM TEČE KREV, VZNIKAJÍ VÁLKY, VRAŽDÍ SE SPOLUOBČANÉ ČI SOUSEDÉ A GENERUJE GENOCIDIA. JE TO VELICE SMUTNÝ KONEC, KDY POMOCÍ VRAŽDĚNÍ, A NE LEGÁLNÍ HOSPODÁŘSKOU SOUTĚŽÍ, KONČÍ JEDNA Z KDYSI TAK AMBICIOZNÍCH A NADĚJNÝCH VELMOCÍ PRO BUDOUCNOST, SVOBODY A PROSPERITY OBČANŮ TÉTO PLANETY.

  SAMOLIBOST DNEŠNÍHO GAVERMENTU USA, (VČETNĚ JEHO DNEŠNÍCH ČESKÝCH VLÁDNÍCH NOHSLEDŮ), JE JIŽ DALEKO ZA HRANICÍ POTŘEB BĚŽNÝCH OBČANŮ NAŠÍ ZEMĚ I CELÉ TÉTO PLANETY.

 36. Jan P napsal:

  Zde máme svého „slušného“ prezidenta, který dává svou reklamní podporu fašistickým válečným zločincům a okupantům.

  Pavel v Izraeli: Nejste tím, kdo zaútočil
  https://www.novinky.cz/clanek/domaci-pavel-v-izraeli-40457270?fbclid=IwAR3KiSKq817L2qHzgnqPM0mKwcIZFsIcpIVzQDIwK8UI5kLaPCSocKl2Eqk

 37. Svatopluk Beran napsal:

  STUDENT VOJENSKÉHO ZPRAVODAJSTVÍ WARŠAVSKÉ SMLOUVY, KOMUNISTA A STÉBÁK PETR PAVEL, DNES AMERICKOU AMBASÁDOU V ČESKU VYGENEROVANÁ LOUTKA V ČESKÉHO PRESIDENTA POD ŘÍZENÍM NATa, nenaplňuje úlohu českého presidenta a V ROZPORU S POTŘEBAMI ČESKÝCH OBČANŮ, ZASTUPUJE POUZE AKTIVISMUS A ZÁJMY USA A NATa po celém světě.

  Úlohou českého presidentství není zcela určitě a v žádném případě, MILITARISTICKÝ AKTIVISMUS V ZÁJMU ZLOČINECKÉHO, VÁLKY CELOSVĚTOVĚ GENERUJÍCÍHO VOJENSKÉHO USKUPENÍ, NATO, POD VELENÍM USA.

  Jsem přesvědčen že je to jen otázka času, kdy bude PRESIDENTU PETRU PAVLOVI, DOKÁZÁNA VLASTIZRÁDNÁ ČINNOST PROTI OBČANŮM ČESKÉ REPUBLIKY A ZÁJMŮM OBČANŮ ČESKÉ REPUBLIKY V PROSPĚCH ZAOCEÁNSKÉ MOCNOSTI USA.

 38. Svatopluk Beran napsal:

  Pavel v Izraeli: Nejste tím, kdo zaútočil.

  ŽIDOVSKÝ STÁT IZRAEL JIŽ DESÍTKY LET OKUPUJE -palestinská a syrská výsostná území -.MINIMÁLNĚ DESÍTKU LET PAK PÁCHÁ KŽDÝ DEN NA TĚCHTO ÚZEMÍCH VÁLEČNÉ ZLOČINY VÝSTAVBOU CIVILNÍCH OSAD, PRO ŽIDOVSKÉ MIGRANTY Z CELÉHO SVĚTA.

  ŽIDOVSKÝ STÁT JE DESÍTKY LET ÚTOČNÍKEM A PODLE MEZINÁRODNÍHO PRÁVA VÁLEČNÝM ZLOČINCEM, A TO CIVILNÍM MASOVÝM OSIDLOVÁNÍM PALESTINSKÝCH A SYRSKÝCH ÚZEMÍ.

  ŽIDÉ JSOU ÚTOČNÍKEM A AGRESOREM KTERÝ PRO POTŘEBY VELKÉHO ŽIDOVSKÉHO IZRAELE PÁCHÁ VÁLEČNÉ ZLOČINY A DNES I GENOCIDIUM NA PALESTINSKÝCH SEMITECH. ŽIDÉ JSOU ANTISEITI NEJVYŠŠÍHO STUPNĚ A SVĚT BY MĚL JASNĚ VYSTOUPIT V OBŽALOBĚ PROTI SIONISTICKÉMU ŽIDOVSKÉMU ANTIEMITISMU.

 39. Jan P napsal:

  Sváťo, copak toho normalizačního lampasáka správně neinformovali, že zlo na Blízkém východě v prvé řadě rozsévají americké loutky z Izraele? 😃

 40. Svatopluk Beran napsal:

  PROZŘENÍ Z ŽIDOVSKÉ BRUTALITY DNEŠNÍCH DNŮ.

  JAK VYPADÁ VÁLKA A GENOCIDA PROTI PALESTINSKÝM CIVILISTŮM, V PODOBĚ ŽIDOVSKÝCH ZVÍŘAT.

  TOHLE PODPORUJE A JE K TOMU TOLERANTNÍ CELÁ ČESKÁ DESOLÁTNÍ VLÁDA

  ŽIDI NAHNALI, STEJNĚ JAK TO DĚLAL FAŠISTICKÝ WERMACHT CIVILISTY DO KOTLE A PAK UŽ JE JEN SNAJPŘI ODSTŘELUJÍ.

  https://www.blisty.cz/art/117277-tohle-cr-podporuje-neni-vam-stydno-izraelska-armada-strili-neozbrojene-civilisty-s-
  bilou-vlajkou.html

  Děsivá videonahrávka zdokumentovala popravu palestinského občana Ramziho Abu Sahloola, 51, v oblasti Mawasi před dvěma dny. Reportér pracující pro britskou televizi ITV zaznamenal tento incident poté, co občané utíkali z oblasti, kterou předtím označila izraelská armáda za bezpečnou. Nesli bílou vlajku..

  BUDOU ŽIDOVŠTÍ SPORTOVCI NA OLYMPIJSKÝCH HRÁCH V PAŘÍŽI?

 41. Svatopluk Beran napsal:

  PROZŘENÍ ve lhaní českých médií o Izraeli a Gaze.

  PROZŘOU JIŽ NĚKTEŘÍ VOJÁCI ZE SVÉ HISTORIE DUCHA I TĚLA?

  Seznam zprávy např. vydal tento článek o „řízených demolicích budov, kdy byly během několika vteřin zničeny desítky domů stiskem jednoho tlačítka“. U přiloženého videa je pak titulek že „izraelská armáda zdemolovala mešitu a hřbitov, aby zničila infrastrukturu Hamásu“ (viz příloha).

  https://blisty.cz/art/117488-upozornujte-ale-na-lhani-ceskych-medii-o-izraeli-a-gaze.html

 42. Jan P napsal:

  Gaza celé to naše západní pokrytectví ohledně lidských práv a humanity se odhalila v hrůzné kráse. Každá vláda na zemi a její vůdci, kteří Izraeli umožnili spáchat tuto genocidu palestinského lidu, ztratili všechna práva mluvit s námi o míru, spravedlnosti, svobodě a demokracii.

 43. blade napsal:

  “Jistěže ve světě nakonec zvítězí pravda, ale až dokáže to, co dovede lež.“

  Trocha CNN objektivity bez politických kydů:

  Dana Večeřová – prezidentka potravinářů ČR
  Lukáš Kovanda – ekonom, Trinity Bank

  Konkurence českých zemědělců, proč zemědělci EU protestují
  (pustit zvuk u videa, případně se prokousat reklamou)

  https://cnn.iprima.cz/porady/co-na-to-vase-penezenka/16022024-dana-vecerova-lukas-kovanda

  Hovoří tam i o těch španělských šunkách, které zaplatí Španělům chov a zbytek prasete levně udají na evropském trhu.

 44. Svatopluk Beran napsal:

  Začínám být vyloženě nasr.aný z toho, co se v našich ČESKÝCH školách děje s těmi nejmenšími dětmi. V podstatě jsem s tím podvědomě počítal, ale až první drobná vyjádření mne začínají doopravdy neštvávat. Zřejmě se na naše školách začíná vracet doba SOCIALISMU, kdy jsme chodili ze školy s poznáním, že některý národ je TEN DOBRÝ A DRUHÝ NÁROD JE TEN ŠPATNÝ.

  PŘED VNUKEM HOVOŘÍME TAK, ŽE VŠECHNY NÁRODY A RASY, JSOU SI ROVNY. A ŽE JAK V TĚCHTO SAMOTNÝCH NÁRODECH TAK I MEZI TĚMI DĚTMI, JSOU LIDÉ DOBŘÍ A ZLÍ A DĚTI LUMPÍCI A ZLOBIVÉ. ŽE V TOM NENÍ ROZDÍL.

  Při vyzvednutí vnuka ve škole samozřejmě slyším zvýšený počet rusko-ukrajinsky mluvících dětí i rodičů. To samozřejmě není problém. Problém je že od něj začínám slyšet o špatných Rusech a dobrých Ukrajincích.

  NĚCO TAKOVÉHO NEHODLÁM TRPĚT A NECHAT CPÁT DO SVÝCH POTOMKŮ.

  AŤ UŽ TO PŘICHÁZÍ ZE STRANY UČITELŮ, ČI ZVÝŠENÉHO POČTU UKRAJINSKÝCH DĚTÍ V NAŠICH ČESKÝCH ŠKOLÁCH, JSEM Z TOHO DOSLOVA VE SVÉ SVOBODNÉ ZEMI, NAS.ÁN.

  TATO DNEŠNÍ DESOLÁTNÍ ČESKÁ PĚTIKOALIČNÍ VLÁDA JE PLNĚ ZODPOVĚDNÁ ZA TUTO DESINFORMAČNÍ POLITICKOU PROPAGANDU, TLAČENOU DO NAŠICH ČESKÝCH DĚTÍ.

  NECHCI V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ ZATAHOVAT V TAK RANNÉM VĚKU SVÉ POTOMKY DO PROBLEMATIKY SVĚTOVÝCH VRAŽDĚNÍ OBČANŮ TÉTO PLANETY, Z DŮVODŮ HOSPODÁŘSKÝCH POTŘEB GEOPOLITIKY USA.

  NAPROSTO TEDY ODMÍTÁM OSTUDNOU, TRAPNOU A UBOHOU DĚTI POŠKOZUJÍCÍ POLITIKU, DNEŠNÍ DESOLÁTNÍ ČESKÉ PĚTIKOALICE.

  TO JSME SE TEDA DOČKALI, CO NÁM TU POSTUPNĚ Z ORÁLNÍ HAVLOVY SVOBODY, NYNÍ PRÝŠTÍ A NEPŘÁTELSKY K OSTATNÍM NÁRODŮM SVĚTA NASTAVUJE MYŠLENKY A ŽIVOTY NAŠICH POTOMKŮ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Leave a Reply