Od sousedů zpět k nám…

Také se vám občas zdá naše politická scéna střídavě k smíchu a pláči, plná absurdit?
No tak se zkuste kouknout k sousedům…

Předseda vládní strany a místopředseda parlamentu Andrej Danko (SNS – něco jako u nás SPD) se pravděpodobně ožral, naboural svým autem semafor, z místa nehody ujel a když byl policií dopaden – podle olejových stop, které jeho rozbité auto za sebou nechávalo (!), tak okamžitě vyvodil politickou zodpovědnost.
Ohlásil kandidaturu na prezidenta země…

Pro připomenutí: Danko je jeden z těch tří současných politiků vládních stran ( s Ficem a Blahou), kteří se minulý týden oficiálně a pompézně klaněli u hrobu Gustava Husáka. Jenom od Pelegriniho nikdo nedorazil. Možná jediná věc, čím se dnes Hlas od Smeru odlišuje….

Ještě hůře, než bizár Danko však na mne působí pravděpodobná budoucí ministryně financí, když prohlásí, že….na co se připravovat na obranu, když chceme žít v míru….ANO,je to naprosto stejné, jako kdyby řekla – na co financovat zdravotnictví, když chceme být zdraví…na co hasiče, když nechceme požáry. Tahle garnitura už se tedy zřejmě připravuje na to, že naší zemi vydají jedinému našemu současnému nepříteli bez boje. Stejně jako se to asi chystají udělat ti, co dnes vládnou na Slovensku.

Přitom v Polsku odhadují začátek útoku na Evropu do tří let a podle toho se také chystají, v Německu říkají do pěti let a ti se zase nechystají vůbec…A samozřejmě bude záležet na tom, jak to v listopadu dopadne v Americe. Takový Trump ten nás hodí přes palubu s největší lehkostí, stejně jako to udělali Francouzi a Angličané v osmatřicátem, když jenom chtěli ten … mír. Jako Šilerka.

53 Responses to “Od sousedů zpět k nám…”

 1. Jan P napsal:

  Generál Řehka je debil.
  Na stránkách NATO je psáno: NATO neusiluje o konfrontaci s RF. Hned pod tím, UA vstoupí do NATO.
  Dovede si někdo představit, co by se dělo, pokud by se odehrával stejný scénář u hranic USA ze strany RF? Nejde jim věřit ani slovo.
  V čem spočívá role US diplomacie? V propagování nekonečných válek.

  „Anarchismus není romantická pohádka, ale tvrdohlavé poznání založené na pěti tisícileté zkušenosti, že řízení svého života nemůžeme svěřit králům, kněžím, politikům, generálům a krajským komisařům.“ – Edward Abbey 🏴

 2. Svatopluk Beran napsal:

  ZA SOCÍKU JSME DŮSTOJNÍKŮM ŘÍKALI – ŠPAGÁT – TAK TEĎ TITO BÝVALÍ ŠPAGÁTI, KOMUNISTÉ VE ČESKÉ SOCIALISTICKÉ ARMÁDĚ A SPOLUPRACOVNÍCI SOVĚTSKÝCH VOJSK NA NAŠEM ÚZEMÍ, SI PO PŘEVRATĚ V 89 ROCE MINULÉHO STOLETÍ, NA KTERÉM SE NIJAK NEPODÍLELI A JEN VYKUKOVALI Z POZA ROHU JAK TO DOPADNE, DNES PŘVLKÉKLI KABÁTY A ZCELA NA DRUHÉ STRANĚ MANTINELU NAOPAK INICIUJÍ VÁLKY USA VE SVĚTĚ I EVROPĚ. PŘES POHROBKY UKRAJINCŮ NACIONALISTŮ – JEJICHŽ OTCOVÉ SPOLUPRACOVALI S FAŠISTY, DNES ZAPALCENÝCH, A VYCVIČENI ARMÁDOU USA, SE VE VELKÉ VĚTŠINĚ VRÁTILI Z KANADSKÉ POVÁLEČNÉ UKRAJINSKÉ DIASPORY.

  JSEM PŘESVĚDČEN ŽE TUTO DALŠÍ AMERICKOU GEOPOLITICKOU OBCHODNÍ ŠARÁDU SI MUSÍ AMERIKA VYBOJOVAT V AMERICE, MY NESMÍME UMOŽNIT SPOJENÝM STÁTŮM AMERICKÝM, SI SVÁ OBCHODNÍ SVINSTVA ŘEŠIT PŘES EVROPU NA EVROPSKÉM KONTINENTĚ.

  https://cs.wikipedia.org/wiki/Roman_%C5%A0uchevy%C4%8D

 3. Svatopluk Beran napsal:

  NENECHME SE ZATÁHNOUT OPĚT DO VÁLKY AMERICKÝM FAŠISMEM.

  Vražedný obchodní amerikanizmus šířený do celého světa si bere diplomacií či válkou postupně jako Hitler v Evropě, jednu zemi za druhou a nebere si k tomu žádné servítky, jednou je to za pomoci albánské mafie s lidskými orgány a bombardováním Srbska, po druhé si vymyslí chemické zbraně někde kde nejsou a rozvrátí tamní kulturu, po třetí za pomoci pohrobků ukrajinský fašistů udělá předvolební převrat, po čtvrté kraje záda sionistickým židovským genocidním potřebám, na palestinských Semitech z desetitisíci mrtvých dětí a dalšími desetitisíci dětí doživotně fyzicky i psychicky poškozenými. Celá naše planeta je tímto válečným americkým hnusem poškozována. I u nás se již jeden americký občan vyřádil na pětičlenné rodině a jeden psychopat se učebnicově vyškolil k vraždění svých kamarádů na universitě, z nesčetných vražedných případů na amerických školách.

  https://www.theatlantic.com/video/index/542499/marshall-curry-nazi-rally-madison-square-garden-1939

 4. Zdeněk Gryc napsal:

  Jan Palach

  byl student historie a politické ekonomie
  Filozofické fakulty Univerzity Karlovy,
  který se upálil na protest proti potlačování svobod
  a pasivnímu přístupu veřejnosti

  po začátku okupace Československa
  armádami států Varšavské smlouvy.

  Dne 16. ledna 1969 se zapálil
  v horní části Václavského náměstí v Praze.
  ————————————————–
  Jan Palach
  se neupálil na protest proti okupaci armádou USA,
  ale na protest proti okupaci armádou Ruska.

  JAK JE TOMU PRÁVĚ DNES
  NA UKRAJINĚ

 5. Svatopluk Beran napsal:

  OPĚT KECY GRYCI, ZASE MELEŠ O VĚCECH KTERÉ NEPROBĚHLY JAK SI VYMÝŠLÝŠ TY A NEBO DNEŠNÍ VLÁDNÍ PROPAGANDA, MANIPULUJÍCÍ S HISTORICKÝMI SKUTEČNOSTMI.

  Jan Palach
  se neupálil na protest proti okupaci armádou USA,
  ale protest proti okupaci armádou Ruska.

  ÚPLNĚ ZAPRVÉ TY HISTORIKU. V 68 ROCE MINULÉHO STOLETÍ RUSKÁ ARMÁDA NEEXISTOVALA.

  NÝBRŽ SE JEDNALO O INVAZI WARŠAVSKÉ SMLOUVY POD VEDENÍM UKRAJINSKÉHO FRONTU SSSR A NĚKTERÝCH DALŠÍCH VOJSK WARŠAVSKÉ SMLOUVY.

  DNES BY TO AMERICKOU VÁLEČNOU RÉTORIKOU BYLY ZEMĚ – OCHOTNÝCH –

  ——————————————————————

  JAN PALACH SE UPÁLIL NA PROTEST PROTI CENZUŘE A ŠÍŘENÍ NEPRAVDIVÝCH ZPRÁV O INVAZI A PROTI SNIŽOVÁNÍ AKTIVIT OBČANŮ V ODSOUZENÍ VOJSK WARŠAVSKÉ SMLOUVY ZA INVAZI.

  JAN PALACH SE UPÁLIL PROTO ŽE NESOUHLASIL SE SLÁBNUTÍM V PROTISOVĚTSKÝCH AKTIVITÁCH PO INVAZI.

  POKUD BY PROTI SOVĚTSKÉ AKTIVITY NESLÁBLY A NENASTAL NORMALIZACE, NEUPÁLIL BY SE.

  UPÁLENÍ JANA PALACHA NEPROBĚHLO PŘÍMO JAKO NESOUHLAS PROTI INVAZI, S TÍM VĚDĚL JAKO STUDENT FYLOZOFICKÉ FAKULTY, ŽE NEMŮŽE NIC UDĚLAT. UPÁLENÍ PROBĚHLO PROTI NORMALIZACI A POSTUPNÉ OBČANSKÉ LIKNAVOSTI K INVAZI.

  https://www.ctidoma.cz/historie/jaka-byla-posledni-slova-jana-palacha-jeho-pohreb-se-stal-tragickym-symbolem-rezignace

 6. jihlavák napsal:

  To už není ani k pláči.

  Gupta z Liberty vytáhnul 8,3 miliardy Kč. Další pohledávku ve výši 1,5 miliardy mají v Liberty přímo daňoví poplatníci.

  Premiér Fiala?:

  https://www.facebook.com/tomio.cz/videos/situace-v-huti-liberty-ostrava/886369226297118?locale=cs_CZ

  Tak si tu spokojeně žijeme. Jen maličké připomenutí. Hńup z Opavy sebral lidem tisícovku z podpory stavebního spoření, prý se ušetří miliarda. Skončila v Liberty?

 7. Jan P napsal:

  Velmi zajímavá diskuse pod článkem na Deníku Referendum.
  „Pokud nemáte sociální jistoty, které se snažil (a často úspěšně) garantovat normalizační režim, těžko můžete usilovat o nějaké hluboké duchovní hodnoty, pokud tedy ony duchovní hodnoty s programem Husákova režimu vyloženě nesplývají.“
  https://denikreferendum.cz/clanek/35995-fico-nad-husakovym-hrobem-anatomie-jedne-poklony

 8. Zdeněk Gryc napsal:

  Dnes23:20 › 00:05
  Vyhledat na Seznam.cz
  Dokumentární cyklus N. Opakování 19.1./ČT2 a 23.1./ČT2. Berlín, 4. července 1940. Eva Braunová točila své záběry z okna říšského kancléřství. Jako při všech oficiálních příležitostech se Hitlerova milenka musela držet v pozadí. Německý dokumentární cyklus.
  Komentář 23.34
  Hitler „ Krym a Ukrajina se stanou německou kolonií.“

  Britské listy
  https://blisty.cz/art/107657-prepadeni-ukrajiny
  Přepadení Ukrajiny potvrdilo dominantní trend historie ruského …
  WebPřepadení Ukrajiny potvrdilo dominantní trend historie ruského imperialismu 1. 4. 2022 / Karel Dolejší čas čtení 5 minut Plukovník Generálního štábu Armády České republiky Daniel Zlatník

 9. Zdeněk Gryc napsal:

  oprava:
  Putin: „ Krym a Ukrajina se stanou ruskou kolonií.“

 10. Jan P napsal:

  Chcete-li ovládat lidi, musíte znát jejich strach a je evidentní, že první strach každého jedince je být ve smrtelném nebezpečí.
  Jakmile se člověk stane otrokem svého strachu, je snadné ho přesvědčit, že Papa State bude připraven ho zachránit.
  -George Orwell „1984“

 11. Jan P napsal:

  Pane Gryci, největší hňup BL novinář Karel Dolejš utekl k Šafrovi(Forum 24) a Lukačovičovi(Seznam.cz).Myslím, že Forum 24 je váš oblíbený internetový deník. Musíte se spokojit s Janem Čulíkem(šéfredaktor BL), který případě Ukrajiny se snaží jako vy být „realistický.“

 12. Zdeněk Gryc napsal:

  Reinhard Heydrich…
  ——————————
  Svatopluk Beran napsal:
  Úterý, 26. 12. 2023 (9:04)

  ŽIDÉ DÁLA DÁL VRAŽDÍ NA PALESTINSKÝCH ÚZEMÝCH CIVILISTY, PŘEDEVŠÍM PAK DĚTSKÉ ANDĚLY.

  MEDIA A VLÁDA ČESKÝCH ASOCIÁLŮ A BARBARŮ Z ODS, TOP 09, STAN, PIRÁTŮ, KDU-ČSL, PŘEDSEDY SENÁTU ČR VYSTRČILA, PŘEDSEDKYNĚ PARLAMENTU ČR ADAMOVÉ, PRESIDENTA ČR PETRA PAVELA – MLČÍ A MLČÍ A MLČÍ –
  TO NEJSOU ZÁSTUPCI DEMOKRATICKÉH SVĚTOVÉHO MRAVNÍHO ŘÁDU, TO JSOU VAZALOVÉ A OTROCI BYZNISU SPOJENÝCH STÁTŮ AMERICKÝCH I DNEŠNÍ ŽIDOVSKÉ POTŘEBY VRAŽDIT A NAHÁNĚT PALESTINSKÉ CIVILISTY POMOCÍ VÁLEČNÝCH ZLOČINŮ A GENOCIDIA.
  TO NEJSOU ZÁSTUPCI OBČANSKÉ ČESKÉ SPOLEČNOSTI, KTERÝCH BY SI MOHL NÁROD VÁŽIT A JÍT S NIMI VYTVÁŘET A ORGANIZOVAT SVĚT. ZA SVOJÍ PODPORU A TOLERANCI DNEŠNÍHO ŽIDOVSKÉHO GENOCIDIA NA PALESTINCÍCH SI ZASLOUŽÍ JEN A JEN POHRDÁNÍ.
  —————————
  Konference ve Wannsee

  Zápis z jednání má zásadní význam.
  Odhaluje, jak otevřeně a jasně se ve skupině účastníků diskutovalo o plánované vraždě milionů Židů v Evropě. Historicky unikátní dokument je nyní dobře zabezpečen a uchováván v politickém archivu Federálního ministerstva zahraničí a patří do spisu s názvem „Konečné řešení židovské otázky“. Obsahuje kolem 300 dokumentů o takzvané „židovské politice“ v letech 1939 až 1943. Zvláštní význam mají zápisy z konference ve Wannsee. Bylo to považováno za „tajnou říšskou záležitost“ – nejvyšší stupeň utajení v nacistickém státě. Z původních třiceti kopií protokolu přežil válku pouze jeden. Pozvání na setkání ve Wannsee přišlo od Reinharda Heydricha, vedoucího Hlavního úřadu říšské bezpečnosti v berlínském Prinz-Albrecht-Palais, ústředního perzekučního a vyhlazovacího orgánu nacistického režimu. Heydrich byl muž mnoha tváří:
  otec rodiny, sportovec, ve volném čase hrál na housle –
  a měl na svědomí především vraždy milionů lidí.

 13. Zdeněk Gryc napsal:

  oprava:

  Reinhard Heydrich

  a

  Svatopluk Beran napsal:
  Úterý, 26. 12. 2023 (9:04)

 14. Svatopluk Beran napsal:

  Zdeněk Gryc napsal:
  Čtvrtek, 18. 1. 2024 (21:52)
  oprava:

  Reinhard Heydrich

  a

  Svatopluk Beran napsal:
  Úterý, 26. 12. 2023 (9:04)

  ——————————————————————

  GRYCI, TO UŽ JSI SE DOCELA POSRAL.

  PODPOROVAT NAŠÍ DNEŠNÍ ČESKOU VLÁDU A JEJÍ TOLERANCI K PÁCHÁNÍ ŽIDOVSKÉHO GENOCIDIA NA PALESTINSKÝCH OBČANECH, KTERÉ PRÁVĚ SOUDNĚ ŘEŠÍ HAGSKÝ TRIBUNÁL.

  A VYSTAVĚT VEDLE TOHO TEZI, ŽE JE MOJE ODSOUZENÍ DNEŠNÍ ČESKÉ VLÁDY ZA TUTO TOLERANCI A PODPORU GENOCIDNÍHO VRAŽDĚNÍ ŽIDŮ PALESTINCE SHODNÉ, JAKO PROKLAMACE HAYDRICHA KE GENOCIDIU FAŠISTICKÉHO NĚMECKA NA ŽIDECH V 2SV. JE STUPIDITOU AŽ NESKUTEČNOU.

  ALE PŘITOM PŘITAKÁVAT NA ČESKÝMI MEDII ,,RÁDOBY DNEŠNÍ RUSKÉ GENOCIDIUM,, NA UKRAJINCÍCH, JENŽ DOSUD NIKDO PRÁVNĚ PŘED ŽÁDNÝ SOUD NEPŘEDLOŽIL, A KTERÉ EXISTUJE POUZE VÝKŘIKY AMERICKÉHO PRESIDENTSKÉHO ZAPRODANCE, UKRAJINSKÉHO VARIETNÍHO ŠAŠKA ZELENSKÉHO, PŘI JEHO POKUSU ZATÁHNOU EVROPU DO VÁLKY S RUSKEM V PROSPĚCH HOSPODÁŘSKÉ GEOPOLITYKY USA, MŮŽE SKUTEČNĚ SNAD JEN AMERICKÝ HÝKAJÍCÍHO OSEL Z VOLEVČIC.

  ——————————————————————

  TEĎ NĚCO MÁLO KE GRYCOVĚ TUPÉMU INSTALOVÁNÍ MNE JAKO DEMAGOGA PUTINA, ČI PŘIROVNÁNÍ K HITLEROVCŮM NA UKRAJINĚ, ZA KTERÉ MNE I UDAL POLICII ČR. ČI MÉ MYŠLENKY K RAINHARDU HEYDRICHOVI.

  GRYCOVY HNUTÍ MYSLY ZRCADLOVĚ, ALE POZOR, VYCHÁZEJÍCÍ ZE SKUTEČNÉ GRYCOVY TÉMĚŘ CELOŽIVOTNÍ PRÁCE PRO KOMUNISTY.

  https://jam.jihlava.cz/architekt/68-zdenek-gryc

  Důležité postavení v Grycově architektonickém portfoliu mají sídliště. Podle presidenta Havla ,,KRÁLÍKÁRNY,,.

  Neméně významné jsou v díle Zdeňka Gryce i KOMUNISTICKÉ SEKRETARIÁTY OV KSČ, z nichž kvalitativně vyniká Jihlavský KOMUNISTICKÝ SEKRETARIÁT OV KSČ a z něj odvozená stavba shodného KOMUNISTICKÉHO SEKRETARIÁTU OV KSČ ve Žďáru nad Sázavou.

  ZDEŇEK GRYC BY TEDY STAVĚL I V HITLEROVSKÉM NĚMECKU, ČI KDEKOLIV JINDE PRO FAŠISMUS SEKRETARIÁTY. DLE ZDEŇKA GRYCE TOTIŽ KOMUNISTÉ A FAŠISTÉ JEDNO JSOU.

  POKUD BY NEBYL FAŠISTICKÝ ARCHITEKT ŠPÉR LEPŠÍ NEŽ ZDEŇEK GRYC A ZDENĚK GRYC BY JIŽ MOHL V ÉŘE FAŠISMU PŘEDVÁDĚT SVÉ VIZE, KDYŽ FAŠISMUS ROVNÁ KE KOMUNISTŮM ZA SOCIALISMU A NIJAK JEJ VEŘEJNĚ NEODSUZUJE, TAK Z LOGIKY JEHO MYŠLENEK BY JISTĚ BEZ PROBLÉMU A RÁD ZA ÚPLATU, POOPRAVIT VILU V LÁNECH, PRO RAINHARDA HAYDRICHA, KDYŽ PRO KOMUNISTY KLIDNĚ STAVĚL SEKRETARIÁTY. JDE PŘECI V TAKOVÉM TO PŘÍPADĚ JEN O BUDOVY, KOMU JE NAVRHUJEŠ, JESTLI KOMUNISTŮM NEBO FAŠISTŮM, KTEŘÍ JSOU PODLE ZDEŇKA STEJNÍ, NENÍ PODSTATNÉ.

  TAKTO FUNGUJE OSOBNÍ LOGIKA DNEŠNÍHO VLÁDNÍHO PŘITAKÁVAČE ŽIDOVSKÉHO GENOCIDIA NA PALESTINSKÝCH ÚZEMÝCH, ZDEŇKA GRYCE.

 15. Zdeněk Gryc napsal:

  Svatopluk Beran napsal:
  Pátek, 19. 1. 2024 (10:48)

  Svatopluk Beran říká:
  Středa, 1. 2. 2023 v 18:17

  PANE GRYC TAK UŽ KUPUJTE VNOUČATŮM MUNDURY A
  KUPUJTE MÍSTA NA HŘBITOVĚ.
  VELICE BRZO PŮJDOU.

 16. Zdeněk Gryc napsal:

  Svatopluk Beran říká:
  Pondělí, 20. 11. 2023 v 8:52
  —————————-
  vyňato:

  „Organizace, kterou zastupuji,…
  …Za prvé, ano, chápu, že civilní oběti jsou realitou války…
  „Vím to.
  Osobně jsem
  po sebevražedném atentátu v roce 2010
  dával
  roztrhané, rozbité a ohořelé civilní mrtvoly do pytlů,“

 17. Svatopluk Beran napsal:

  ZDENEK GRYC ARCHITEKT SOCIALISMU, UDAVAČ KTERÝ NENÍ SCHOPNÝ ANI SEPSAT KVALIFIKOVANÉ UDÁNÍ, UBREČENÝ VZTAHOVAČNÝ DĚDEK Z VYMAZANOU PAMĚTÍ, HÝKAJÍCÍ AMERICKÝ OSEL Z VOLEVČIC, KTERÝ ZNÁ JEN PŮL TOTÁLNÍ VLÁDOU PŘEDKLÁDANÉ A CENZUROVANÉ SKUTEČNOSTI, IDEÁLNÍ DNEŠNÍ TAŽNÝ PROVLÁDNÍ OSEL.

 18. Jan P napsal:

  Sváťo, „ŽIDÉ DÁLA DÁL VRAŽDÍ NA PALESTINSKÝCH ÚZEMÝCH“ je podle mého nešťastná formulace. Je to voda na mlýn pro kariérního normalizačního architekta a internetového trolla Gryce, který toho proti Tobě chytře využívá jako kritiku nebezpečného projevu antisemitismu.
  Objektivně správná formulace je: SIONISTICKÝ STÁT IZRAEL a jeho ultrapravicová vláda za podpory USA a evropského kolonialismu vraždí na okupovaných území Palestiny…
  Antisemitismus je odporná forma rasismu, která stoji ve středu stále zřejmě nejzrůdnějšího zločinu v historii – holocaustu (a stále žije).
  Pokud v současny době Gryc a jemu podobní zaměňují kritiku izraelský politiky za antisemitismus, znevažují oběti týhle zrůdnosti neskutečným způsobem.

 19. Jan P napsal:

  Nyní se děje v Tel Avivu: Protestujeme spolu s desítkami dalších izraelských organizací občanské společnosti a tisíci Izraelců – za příměří, za ukončení zabíjení a za propuštění rukojmích. 👍👍
  https://twitter.com/BtSIsrael/status/1748061621673497002

 20. Zdeněk Gryc napsal:

  Sváťo, „ŽIDÉ DÁLA DÁL VRAŽDÍ NA PALESTINSKÝCH ÚZEMÝCH“
  ———————————————————–
  V Beranovic komentářích chybí,

  Sváťo. jak říká

  „PRO VYROVNANOST „

  Vladimír Havlíček

  Zmínka o
  „bezdětné“,
  jakož i o
  „klíčích od senátu“.

  Sváťa si také nepřečetl dlouhý, dosti sentimentální
  Blog:

  VÁNOCE 2023
  Úterý, 5 prosince, 2023
  Adventní věnec
  +
  Chanuka:

  Tohoto draka uviděla Maruška na půdě stavení,
  které už boural buldozer.
  Dům byl na staveništi kulturního domu v Babicích,
  který jsme s Maruškou vyprojektovali.

  „ Babičtí vrahové“.

  Dům měl být inversně zvrhlou upomínku na provokaci STB,
  jejíž oběti trpěly při výsleších v objektu
  nynějšího Stavoprojektu, tehdejšího sídla STB.
  ————————————————————-
  Tohoto draka uviděla Maruška na půdě stavení,
  které už boural buldozer.
  To bylo 1973. 03. 27.

  Milan Dvořák vložil svůj památný článek do Jiskry:

  Převzato:

  Pozoruhodný je článek k únoru 1975 v Jiskře.
  Co tehdy přeletělo soudruhům přes nos,
  že musili prostřednictvím Jiskry listu OV KSČ poučovat :
  MILAN DVOŘÁK :
  „Musíme naše inženýry-architekty učit uctívat památku dělnické třídy
  a komunistické strany.“

 21. Zdeněk Gryc napsal:

  „Tohoto draka“ uviděla ing.arch. Marie Holoubková
  v Babicích na staveništi Kulturního domu
  1973. 03. 27.
  ———————————————————
  Případ Babice je označení pro události, které souvisely s vraždou tří funkcionářů MNV v Babicích na Třebíčsku v červenci 1951.
  Podle Státní bezpečnosti (StB) ji provedla protistátní skupina řízená ze zahraničí. Tato vražda pak byla záminkou k likvidaci a diskreditaci především rolníků a kněží. Byly zatčeny desítky lidí, kteří byli ve vykonstruovaných procesech odsouzeni k vysokým trestům odnětí svobody a k trestům smrti. Na seznamu obětí justičních vražd spojených s babickým případem jsou i tři katoličtí kněží.
  Do té doby byly monstrprocesy vedeny proti již dříve organizovaným skupinám (politickým, církevním nebo vojenským). Babické procesy byly vedeny proti uměle vytvořeným skupinám a jejich cílem bylo zastrašit církev a rozvrátit selské rody na západní Moravě.
  Po roce 1989 se v médiích objevily spekulace, že celou akci, počínaje založením a organizováním tzv. odbojové skupiny a konče trojnásobnou vraždou, zorganizovala sama StB a samotné vraždění provedl jediný člověk, agent provokatér StB Ladislav Malý. Není však doloženo, že Ladislav Malý skutečně byl agentem StB.

 22. Zdeněk Gryc napsal:

  1973. 03. 27.
  + ???
  —————-
  V roce 1953 byly do budovy školy v Babicích umístěné upomínkové předměty,
  v roce 1954 byla v jedné ze tříd vybudována pamětní síň
  a v roce 1981 byla vybudována budova expozice
  Památník třídních bojů a vítězství.
  Památník byl uzavřený po roce 1990 a ve druhé polovině 90. let byla sňata i pamětní deska z roku 1951.
  V obci je také Pomník babické tragédie pracovníkům MNV Tomáši Kuchtíkovi, Bohumíru Netoličkovi a Josefu Roupcovi
  od sochaře Miloše Axmana,

  / originály jeho podpisů tehdy Doc. ,
  v ateliéru profesora Miloše Makovského v indexu ZG /

  který byl odhalen 21. září 1975, do roku 1997 chráněný jako kulturní památka z politických důvodů.
  Pomník v obci zůstal i po roce 1990.
  Původní základní kámen k pomníku z roku 1971
  na jiném místě byl odstraněn v roce 2000. [14]

 23. Jan P napsal:

  Musíme si neustále připomínat zločiny minulýho režimu, abychom se nemuseli zaobírat sviňárnami od roku 90. Seshora se vede neúprosnej třídní boj, a to každou minutu. Miliony lidí jsou bity.

  Zdeněk Gryc napsal:
  Pátek, 19. 1. 2024 (17:52)
  „Tohoto draka“ uviděla ing.arch. Marie Holoubková
  v Babicích na staveništi Kulturního domu
  1973. 03. 27.
  ———————————————————
  Případ Babice je označení pro události,..

  Zdeněk Gryc napsal:
  Pátek, 19. 1. 2024 (18:08)
  1973. 03. 27.
  + ???
  —————-
  V roce 1953 byly do budovy školy v Babicích…

 24. Svatopluk Beran napsal:

  Jane nechce se mi polemizovat o tom, že někdo za

  ANTISEMITISMUS považuje POUZE 90 LET STARÝ HRŮZNÝ ŽIDOVSKÝ HOLOKAUST NA ŽIDECH SMITECH, PŘED A V 2SV, TEDY PŘED DEVADESÁTI A OSUMDESÁTI LETY.

  Pro mne je vrcholem dnešních hrůz antisemitismu, dnešní GENOCIDIUM VÁLKY SEMITŮ SIONISTŮ ŽIDŮ, PROTI SEMITŮM PALESTINSKÝM.

  CO SI Z TOHO GRYC ČI JINÍ TYPICKY VYTVOŘÍ, JÁ NIJAK NEOVLIVNÍM.

  Já SEBEMÍŇ nezpochybňuji HRŮZY NĚMECKÝCH FAŠISTŮ, kteří spolu s JINÝMI EVROPSKÝMI ZÁPADNÍMI FAŠISTY, ALE I UKRAJINSKÝMI A POBALTSKÝMI FAŠISTY, ZE ŠÍLENOSTÍ, KTERÉ PROVÁDĚLI ŽIDOVSKÝM HOLOKAUSTEM, NA OBČANECH ŽIDOVSKÉ NÁRODNOSTI, PŘED A BĚHEM DRUHÉ SVĚTOVÉ VÁLKY. BYLO TO NEPOPSATELNÉ A NEUVĚŘITELNÉ BESTIÁLNÍ VRAŽDĚNÍ OBČANŮ ŽIDOVSKÉ NÁRODNOSTI, VYGENEROVANÉ ZÁPADNÍ VELMOCÍ A TO FAŠISTICKÝM NĚMECKEM.

  https://cs.wikipedia.org/wiki/Semit%C3%A9

  Semité jsou obecně národy hovořící semitským jazykem. Podobně jako „árijci“, i „Semité“ jsou v prvé řadě jazykovým, nikoli rasovým označením. Zatímco tedy termín „semitský“ označuje v prvotním významu jazykovou skupinu, druhotně se vztahuje i na kultury a národy, které jsou s těmito jazyky spojené.

  Semité a jejich jazyky pokrývali (a pokrývají) rozlehlou oblast od severní Afriky přes Arabský poloostrov po západní Asii. Nejstarší písemné památky se nacházejí v úrodném půlměsíci. Rané písemné památky lze nalézt i v jižní části Arabského poloostrova, v Jemenu. Odsud se semitské jazyky dostaly do severozápadní a severní Afriky (etiopština, punština…), mimo jiné díky fénickým kolonizátorům. K západním semitským výspám se řadilo např. i Kartágo. K druhé velké semitské expanzi došlo při šíření islámu v 7. století. Arabština pronikla až do dnešního Španělska nebo na Sicílii.

 25. Jan P napsal:

  Svatopluku Beranovi

  Stát Izrael je dokonalým příkladem toho, že státy nejsou osvobozující, i když tvrdí, že „zastupují“ ty nejutlačovanější. Ano, Židé byli historicky terčem četných genocidních kampaní, ale nyní je Izrael pokračovatelem nehorázných etnických čistek. Zde je stát Izrael, etnostát vykonávající kolektivní tresty na uvězněné populaci převážně žen a dětí, otevřeně přiznávající, že provedou genocidu v Gaze bez ohledu na to, co kdo řekne nebo udělá. Biden, Trump… jsou sionisti! Jejich neochvějná podpora koloniálního státu Izrael udržuje bělošskou nadvládu a etnické čistky v Gaze. Sionismus je obscénní ideologie. Naši političtí vůdci a naše média jsou samoúčelná monstra a zbabělci.

 26. Svatopluk Beran napsal:

  Již 15. června 2023, kdy USS Gerard Ford vplouvala do Středozemního moře, věděla americká generalita spolu s dnešní ŽIDOVSKOU SIONISTICKOU VLÁDOU o připravovaném pokusu Hamásu o uznání Palestinskáho státu, KTERÁ JE ALE ZCELA V ROZPORU S DNEŠNÍ HOSPODÁŘSKOU SIONISTICKOU EXPANZÍ ŽIDŮ, na Palestinská území. Až teprve čas a tajné dokumenty, ukáží jak židovská sionistická armáda a tajné židovské sionistické složky cíleně ignorovali tento útok, který zcela jasně nemohl mít dlouhodobý úspěch, ale mohl dát rádoby oprávněný důvod, NA DNES SVĚTU ZCELA NEPOCHOPITELNÉ, s ohledem na hrůznou historickou židovskou zkušenost s pogromy, genocidou a holokaustem především v evropských zemích, GENOCIDIIUM páchané moderními SIONISTICKÝMI ŽIDY, na svých semitských sousedech PALESTINCÍCH, V TYPICKÉM AMERICKÉ CELOSVĚTOVÉM HOSPODÁŘSKÉM TLAKU NA SUROVINOVÉ ZDROJE, JIŠTĚNÉM MILITARIZACÍ.

  https://www.scienceweek.cz/americka-letadlova-lod-gerald-r-ford-je-ve-stredozemnim-mori-iid-194267

  Jaké další tajné úkoly svým vplutím 15. června 2023 nejnovější americká letadlová loď USS GERARD FORD do Středozemního Moře ještě Evropě nastaví, ukáží teprve další čtyři měsíce naplánovaných VOJENSKÝCH MANÉVRŮ ÚTOČNÉ MILITARISTICKÉ ORGANIZACE NATO, které mají zaměstnat nastavováním svých obraných prvků ruskou armádu, před vpádem NATa na ruská území tak, aby se odlehčilo Ukrajině v ilegální válce Ruska na Ukrajině s USA, o ruské levné energetické zdroje a jejich přímou přepravu produktovody, do Evropy.

 27. Svatopluk Beran napsal:

  A JAKOBY ZCELA NÁHODOU JE TATO NEJNOVĚJŠÍ AMERICKÁ LETADLOVÁ LOĎ V BLÍZKOSTI ŽIDOVSKÉ SIONISTICKÉ GENOCIDY NA SEMITSKÝCH PALESTINCÍCH.

  https://eurozpravy.cz/zahranicni/usa-presouvaji-k-izraeli-valecnou-flotilu-vcetne-nejvetsi-letadlove-lode-na-svete.sdzuvkob

 28. Jan P napsal:

  V globálním kapitalistickém řádu neexistují žádná pravidla ani zákony. Existuje pouze mocná menšina, která vlastní svět, a bezmocná většina, která čeká na svůj nevyhnutelný zánik. Akorát jsem si ten kolaps představoval trochu jinak.

  Největší hrozbou na světě je NATO. NATO existuje, aby vyřešilo problémy vzniklé existencí NATO. NATO je vojenská aliance, která se živí válkou. Jenom nechápu , proč se zatěžují nějakým Green Dealem , protože válka mezi NATO a Ruskem stoprocentně zamezí globálnímu oteplování na desítky nebo spíš stovky let . Asi to moc lidí nebude mít příležitost ocenit .
  „Němečtí experti považují v rozmezí příštích pěti až osmi let za možný ruský vojenský útok na některou ze zemí Severoatlantické aliance. Ve zveřejněném rozhovoru s deníkem Der Tagesspiegel to prohlásil německý ministr obrany Boris Pistorius. Bezprostřední napadení Ruskem podle něj nyní nehrozí, ale Německo musí být připravené.”
  Němci ve svém plánu počítají s nasazením armády NATO v Pobaltí . Mají detailní plán , který končí tím , že statisícové armády stojí proti sobě …Píše o tom Bild a převzala to Prima News.

  Sionismus nefunguje. Bylo to vyzkoušeno a ukázalo se, že to nefunguje. Pokud nucená existence umělého etnostátu vyžaduje neustálou válku a pravidelné masakrování velkého počtu dětí, pak plán na umělý etnostát nevychází…

  Brilantní! Naprosto geniální!
  „Izrael prohrál argument. Západní impérium prohrálo argument. Masmédia ztratila argument. Mainstreamová západní kultura ztratila argument. Kapitalismus ztratil argument. Naše systémy selhaly tak masivně, jak jen může selhat cokoliv. Čas pro něco nového“
  https://caitlinjohnstone.com.au/2024/01/19/bibi-rejects-palestinian-statehood-biden-says-bombing-yemen-doesnt-work-but-will-continue-anyway/

 29. Jan P napsal:

  Zatýkání protestujících proti válce … v Izraeli. Putinovi se to líbí.
  https://twitter.com/OrenZiv_/status/1748692423889293677

 30. jihlavák napsal:

  Německo je stejně na odpis, i kdyby na něj nezaútočil Rus, stane se islámskou zemí. Celá Evropa bude chalifat. Různí piráti, vítači migrantů, LGBTQ komunity, 500 pohlaví atd. všichni se mají na co těšit. Bude se „bičovat a stinat“. Muslimové mají rychlá a účinná řešení. Všichni budou rychle vyléčení z invalidizace konzumem. Budeme zase věřící a duchovní lidé. Ve světle budoucnosti se mi zdá už korespondenční volba i zbytečná.

 31. Jan P napsal:

  Novinky cz nejdřív napsaly o včerejší propalestinské demonstraci, že tam byly desítky lidí, opravili to pak na stovky až po stížnostech. ČT24 pro jistotu o včerejší demo neřekla jediné slovo.
  https://blisty.cz/art/117204-tz-pochod-v-solidarite-s-palestinou-sobota-od-14-hodin-na-namesti-miru-v-praze.html

 32. jihlavák napsal:

  Na co si vlastně hrají?

  https://www.krajskelisty.cz/praha/30433-evropa-je-v-podstate-mrtva-rekl-jestrab-ceskeho-prumyslu-komentar-stepana-chaba.htm

  Na FB Jihlava ani zmínka o nejvyšší oběti Jana Palacha, ale na radnici pořád trapně vlaje ukrajinská vlajka. Dokonce jeden zlý komentář na netu konstatoval, že v 68 alespoň byli alespoň zavřeni v kasárnách a nechodili moc ven.

  Zatímco u nás je veden ideologický boj i ve sportu, tak ideologicky nevhodný brankař Hudáček nyní baví ve Frankfurtu a nevadí.

 33. Jan P napsal:

  jihlavák, už jsme zapomněli, že válka je fakt velký No-No. Zvlášť tedy taková ve který by nás po boku Němců měli hnát na Rusa. Copak kdokoliv, kdo četl Remarqua a Haška bude ochoten narukovat do armády NATO?
  Dopadové studie JADERNÉ VÁLKY jsou zpracovány přesně. Rusko má mocenské ambice stejně jako USA. Rozdíl je v provedení. Přesto si nemyslím, že plánuje zaútočit na NATO , protože to nejsou plány, ale sebevražda. Ale to ví jen Putin .

 34. Svatopluk Beran napsal:

  Spojené Státy Americké, namísto aby si nesly za svou GEOPOLITICKOU HOSPODÁŘSKO-MILITARISTICKOU IDEOLOGII odpovědnost válkou na svém území, tak ZATAHUJÍ JINÉ ZEMĚ, v dnešním případě Evropu, která si již dvakrát prošla šíleným vražděním, (vzniklém pokaždé v Západní Evropě), DO VÁLEK.

  RUSY SE JIŽ PODAŘILO VYPROVODIT Z HISTORICKY NERUSKÝCH ÚZEMÍ Z DŮSLEDKŮ 2sv.

  ZAČNĚME VYTVÁŘET NOVÉ EVROPSKÉ STRANY A LEGÁLNÍ DEMOKRATICKÉ POLITICKÉ POHLEDY A NÁZORY K VYPROVOZENÍ AMERICKÝCH VOJSK, (mnohdy i konkrétních válečných zločinců z jejich nejposlednějších ILEGÁLNÍCH VÁLEK PO CELÉM SVĚTĚ), z Evropského území.

  Přestaňme být jako Evropa pouhými hloupými americkými tažnými osly v prospěch amerických jednostranných hospodářsko-militaristických SVĚTOVÝCH zájmů.

  ŽIJEME V EVROPSKÉ DEMOKRACII, NE V AMERICKÉ A MÁME PLNÉ PRÁVO OTEVŘÍT VEŘEJNĚ TYTO POHLEDY A TO BEZ BÝVALÉHO KOMUNISTICKÉHO, NEBO JAK TO DNES PROBÍHÁ NA BLÍZKÉM VÝCHODĚ ŽIDOVSKÉHO, POLICEJNÍHO ZATÝKÁNÍ A OMEZOVÁNÍ OSOBNÍ SVOBODY.

 35. Jan P napsal:

  Sváto, jsem rovněž pro zrušení NATO, aby Evropa přestala být vazalem geopolitických zájmů USA… Napříč Evropou nás není málo. Jak ale toho dosáhnout ? Máš nějaký recept, řešení ?

 36. Svatopluk Beran napsal:

  Nemám. V mém věku už síla na založení nějaké politické aktivity tohoto typu není. Klidně ale něco takového a smysluplného podpořím. Základem musí být V PREAMBULANCI NEZPOCHYBNITELNOST, že tato strana nepřipustí žádné přidružování se, či pomocné VOJENSKÉ AKTIVITY, KTERÉKOLIV Z VELMOCÍ. VČETNĚ ČÍNSKÝCH, RUSKÝCH ČI JAKÝCHKOLIV JINÝCH, JINAK SE TATO STRANA ROZPOŠTÍ, PROTOŽE ZTRÁCÍ SVOU SMYSLPLNOST ZALOŽENÍ. MUSÍ JÍT O SVĚT BEZ AMERICKÉHO VRAŽDĚNÍ ČI AMERICKÉHO ZASAHOVÁNÍ DO VOLEB JINÝCH STÁTŮ ČI VYMÝŠLENÍ REVOLT V TĚCHTO STÁTECH ČI PLACENÍ PÁTÝCH KOLON V TĚCHTO STÁTECH. TO SAMOZŘEJMĚ PLATÍ I V TĚCH DALŠÍCH VELMOCÍCH, S DOSUD OMEZENĚJŠÍM MILITARISMEM, NEŽ JE TEN AMERICKÝ.

  VŠE PŘESNĚ V OPOZICI PROTI DNEŠNÍ BEZDĚTNÉ A AMERICKÝMI VÁLKAMI A VOJENSKOU VÝZBROJÍ VYŠINITOU MINISTRINI VÁLKY ZA ODS, ČERNOCHOVOU.

  SVĚT BEZ VÁLEK A VÁLEČNÝCH DEBILŮ JAKO JE BEZDĚTNÁ ČERNOCHOVÁ.

 37. Jan P napsal:

  Svatopluku Beranovi

  Ano, jedinci nic nezmění. Velkou zásadní změnu ve společnosti, aby byla úspěšná, může jedině přinést evropské mezinárodní sociální/lidové hnutí. Třeba dojde i na vizi „velké Evropy od Lisabonu po Vladivostok“ bez politiků, šéfů, států a vlád.

 38. Svatopluk Beran napsal:

  VYŠKOLIL JE UŽ FAŠISTICKÝ WERMAHT PŘES MUČENÍ ŽIDOVSKÝCH CIVILISTŮ – RODIČŮ A PRAODIČŮ – TĚCHTO DNEŠNÍCH ŽIDOVSKÝCH VOJENSKÝCH VYŠETŘOVATELŮ ,,STÉBÁKŮ,, ČI AŽ AMERIČTÍ FEDERÁLNÍ AGENTI ZE ZKUŠENOSTMI ZE SVÝCH VYŠETŘOVATELSKÝCH PRAKTIK Z TAJNÝCH I NETAJNÝCH AMERICKÝCH VĚZNIC, PO CELÉM SVĚTĚ?

  https://blisty.cz/art/117220-lidskopravni-aktivista-z-gazy-vypovidal-o-biti-a-tyrani-v-izraelskem-vezeni.html

  URČITĚ POTŘEBUJEME NA ČESKÉM ÚZEMÍ, OD BEZDĚTNÉ ČERNOCHOVÉ Z ODS, NECHAT SI SEM ZATÁHNOUT SPOLU S AMERICKOU ARMÁDOU MUČÍCÍ PRAKTIKY VYŠETŘOVATELSKÝCH AGENTŮ CIA ČI DNEŠNÍCH ŽIDŮ, ASI ZHODNÉ S TÍM, CO DŘÍV PŘEDVÁDĚLI I NĚKTEŘÍ AGENTI STB?

 39. Svatopluk Beran napsal:

  DNES PRAKTIKOVANÝ ŽIDOVSKÝ SIONISMUS PRO ÚZEMÍM PALESTINY PRAKTIKOVANÝ STRANOU LIKUD A JEJÍ KOŘENY.
  PODPOROVANÝ PIRÁTEM LIPAVSKÝM, PRESIDENTEM PAVLEM, PŘEDSEDOU SENÁTU VYSTRČILEM, BEZDĚTNOU MINISTRINÍ VÁLKY ČR ČERNOCHOVOU Z ODS, MINISTREM VNITRA RAKUŠANEM, POTAŽMO CELOU DNEŠNÍ ČESKOU DESOLÁTNÍ KOALIČNÍ VLÁDOU.

  https://cs.wikipedia.org/wiki/Revizionistick%C3%BD_sionismus

  Revizionistický sionismus

  Revizionistický sionismus je nacionalistická větev sionistického hnutí. S touto ideologií přišel Vladimír Žabotinský, který požadoval revizi praktického sionismu Davida Ben Guriona a Chajima Weizmanna, který se zaměřoval na nezávislé osadnictví v Erec Jisra’el. Revizionistický sionismus byl naproti tomu soustředěn na vizi „politického sionismu,“ který Žabotinský považoval jako pokračování v odkazu zakladatele moderního politického sionismu – Theodora Herzla.

  V raných letech tohoto hnutí, a pod Žabotinského vedením, se revizionističtí sionisté zaměřovali na získání britské podpory pro osadnictví. Později revizionistické skupiny nezávislé na Žabotinského vedení páchaly teroristické akce proti britským cílům v mandátní Palestině, aby urychlily založení židovského státu.

  Během vývoje revizionistického sionismu vzniklo několik uskupení, která sdílela jeho ideologii. Jednalo se například o mládežnickou organizaci Bejtar či o teroristické organizace Irgun a Lechi. Po vzniku Státu Izrael došlo k přetransformování Irgunu v politickou stranu Cherut, která se později přeměnila v uskupení Gachal a nakonec v současnou politickou stranu – LIKUD –

  Ideologie
  Ideologicky revizionistický sionismus obhajoval vytvoření židovského státu na obou stranách řeky Jordán, což by byl stát zahrnující současný Západní břeh Jordánu a celé dnešní Jordánsko, které se v roce 1922 odtrhlo od mandátní Palestiny, v reakci na arabské nepokoje po Balfourově deklaraci. Všechny tři proudy (středový, které obhajoval britskou liberální demokracii a proudy, z nichž později vznikly Irgun a Lechi) PODPOROVALI ŽIDOVSKÉ OSÍDLENÍ NA OBOU STRANÁCH ŘEKY (což podporovali i někteří dělničtí sionisté, jako například Ben Gurionova strana Mapaj), ale v mnoha ohledech se však lišili v tom, jak toho má být dosaženo. Žabotinský chtěl v tomto získat podporu od Britů, zatímco Irgun a Lechi chtěli toto území dobýt nezávisle na Britech.

 40. Svatopluk Beran napsal:

  – LIKUD –

  historie dnešní židovské vraždící a MUČENÍ PODPORUJÍCÍ vlády. PÁCHAJÍCÍ GENOCIDIUM NA PALESTINSKÝCH CIVILNÍCH OBYVATELÍCH, VZEŠLÁ Z ŽIDOVSKÉHO REVIZIONSTICKÉHO SIONISMU.

  https://cs.wikipedia.org/wiki/Likud

 41. Svatopluk Beran napsal:

  KAM TO DOTÁHLA SIONISTICKO REVIZIONISTICKÁ ŽIDOVSKÁ STRANA – LIKUD – , která má za konečný cíl VELKÝ IZRAEL na obou stranách řeky Jordán, což by byl stát zahrnující současný Západní břeh Jordánu a celé dnešní Jordánsko, které se v roce 1922 odtrhlo od mandátní Palestiny.

  TAK K TOMUHLE SE SIONISTIČTÍ ŽIDI VEDENI SOUZENÝN NETANJAHUEM A STRANOU LIKUD, ZA POMOCI MILITARISMU USA, KRYJÍCÍM TĚMTO GENOCIDU PÁCHAJÍCÍM ŽIDŮM, DOČKALI. PŘES DESETITISÍCE ZABITÝCH A ZRANĚNÝCH DĚTÍ A VLASTNÍ OBČANY, BEZ SVÝCH NEJBLIŽŠÍCH.

  https://www.youtube.com/watch?v=Myu63aXKR8U

 42. Svatopluk Beran napsal:

  Gaza. Tohle vraždění podporuje Česká republika. Nestydíte se?

  ZABITÍ A ZMRZAČENÍ V DESETITISÍCÍCH DĚTŠTÍ ANDĚLÉ.

  CENA KTEROU PLATÍ PALESTINŠTÍ CIVILNÍ OBYVATELÉ ZA ŽIDOVSKÉ GENOCIDIUM S VÝSTAVBU ŽIDOVSKÝCH OSAD NA OKUPOVANÝCH PALESTINSKÝCH ÚZEMÝCH PRO DALŠÍ A DALŠÍ TÍSÍCE ŽIDŮ PŘICHÁZEJÍCÍCH Z CELÉHO SVĚTA.

  VRAŽDĚNÍ DĚTSKÝCH ANDĚLŮ JIŠTĚNÉ MILITARISMEM USA A POD KONTROLOU USA.

  https://blisty.cz/art/117243-gaza-tohle-vrazdeni-podporuje-ceska-republika-nestydite-se.html

 43. Jan P napsal:

  Pár fotek ze sobotní demonstrace proti masakru v Gaze na Náměstí Míru, která se pak přesunula na Václavák a dále. Účast minimálně 1200 lidí. Údajně tam byly jen kamery Primy (neověřeno).
  https://a2larm.cz/2024/01/zastavte-utrpeni-civilistu-v-praze-lide-demonstrovali-za-primeri-v-pasmu-gazy/

 44. jihlavák napsal:

  Ústavní soud se dnes „vychcal“ na seniory ČR. Potvrdil tak slova pětidemolice přirovnávající občany na penzi k národohospodářské škodě.

  Naproti tomu včera byl na idnes článek, který konstatoval zvyšující se zájem ukrošů o nejdražší bydlení v Praze. Není pro ně problém platit 100 000 měsíčně.

  Je velmi pravděpodobné, že horentní nájmy si mohou částečně dovolit i z peněz, které na Ukrajinu posílají, a posílat budou, naši politici. Národohospodářská škoda jsou však jen senioři!

  Kretén z Brna se chlubí, že za jejich vlády dosáhl průměrný důchod 20 000,- Kč. O jejich inflaci 30 procent ale takticky mlčí.

  Boží mlýny nezastaví ani Ústavní soud.

 45. Svatopluk Beran napsal:

  ÚSTAVNÍ SOUD ROZHODL POLITICKY V PROSPĚCH PRAVICE, KTERÁ VĚDOMÝM PODVODEM S DANĚMI VYHRÁLA VOLBY A TEĎ UŽ SI S LIDMI VYTÍRÁ JEN Ř.Ť. A DOUFÁ ŽE DALŠÍM PODVODEM S VOLBAMI OPĚT BUDE MOCI ŘÁDIT JAK NA KLONDAIKU.

  https://www.youtube.com/watch?v=7yXbT9W20-8

  ROZHODNUTÍ ŽE ZÁKON NEPLATÍ, KDYŽ ÚSTAVA NEZARUČUJE ZVYŠOVÁNÍ DŮCHODŮ S VÝŠKOU INFLACE, JE PRAVICOVÝ POLITICKÝ ZÁKON.

  OBČANÉ SI MAJÍ MOŽNOST VYBRAT TAKOVÝ POLITICKÝ SYSTÉM PRÁV A ZÁKONŮ, KTERÉ JSOU PRO NĚ VÝHODNĚJŠÍ. POKUD ÚSTAVNÍ SOUD STRANÍ PRAVICOVÉMU SYSTÉMU V
  NERESPEKTOVÁNÍ ZÁKONA O NAVYŠOVÁNÍ DŮCHODŮ V ZAVEDENÉM CELOSVĚTOVÉM AMERICKÉM INFLAČNÍM SYSTÉMU CENTRÁLNÍCH BANK, KDY OMEZENÁ ČÁST OBČANŮ ŽIJE ZE ZLODĚJNY ŘEDĚNÍ HODNOTY PENĚZ, A DRUHÁ VĚTŠINOVÁ ČÁST OBČANŮ NA TO DOPLÁCÍ.

  TOTO ROZHODNUTÍ ČESKÉHO ÚSTAVNÍHO SOUDUJE JE ČIRÝ BANDITISMUS NA VĚTŠINOVOU ČÁST ČESKÉ POPULACE, PROTOŽE PRAVICOVÉ ZÁKONY OKRÁDAJÍ NEJEN DŮCHODCE.

  FYZICKÉ BOHATSTVÍ OBČANŮ TÉTO ZEMĚ PO ORGIÍCH ODS ZA KLAUSE, TOPOLÁNKA, NEČASE A FIALY NEZKVÉTÁ. CO ALE VZKVÉTÁ JE OPĚT VZALSTVÍ A ZÁVISLOST NA CIZÍCH ZEMÍCH S NABÍZENÍM ŽIVOTŮ ČESKÝCH OBČANŮ, DO VÁLKEK PRO CIZÍCH ZEMĚ. JAK TUPĚ SLYŠÍME OD BEZDĚTNÉ MINISTRINĚ VÁLKY Z ODS ČERNOCHOVÉ, TÉMĚŘ VŠUDE SE PODLE NÍ BOJUJE ZA PRAHU.

  JSEM ZVĚDAVÝ AŽ TITO KOALIČNÍ VLÁDNÍ BANDITÉ UKONČÍ ZNÁSILŇOVÁNÍ OBČANŮ TÉTO ZEMĚ, JESTLI NOVÁ VLÁDA SE DOKÁŽE NEBÁT A ODVÉST JIM TYHLE PRAVICOVÉ NEOLIBERÁLNÍ SVIŇÁRNY TÍM, ŽE DRTIVOU VĚTŠINU JEJICH ZÁKONŮ ZRUŠÍ, KLIDNĚ RETROAKTIVNĚ A OPĚT JE ZMĚNÍ V ZÁJMU OBČANŮ, JEJICH DĚTÍ I VNUKŮ.

  VEŠKERÁ POPULISTICKÁ VLÁDNÍ ROZHODNUTÍ, TÉTO DESOLÁTNÍ KOALICE A JEJÍ PŘIJATÉ ZÁKONY, MUSÍ PŘESTAT DOTOVAT AMERICKOU VÁLKU NA UKRAJINĚ, KTERÁ JEN POŠKOZUJE EVROPU A OPĚT VRÁTIT VÝŠI PŘÍJMŮ Z PRÁCE VE STABILITU, K PŘÍMÚM Z KAPITÁLU.

 46. Svatopluk Beran napsal:

  SIONISTICKÁ ŽIDOVSKÁ GENOCIDA NA PALESTINSKÝCH SEMITECH, POTVRZENÁ HAGSKÝM SOUDEM, BUDE DÁL POKRAČOVAT VE SVÉM GENOCIDNÍM ŘÁDĚNÍ, POD MILITARISTICKÝMI OCHRANNÝMI KŘÍDLY USA.

  KDY BUDOU SPORTOVCI SIONISTICKÉHO ŽIDOVSKÉHO STÁTU ZA GENOCIDU UZNANOU MEZINÁRODNÍM SOUDEM VYLOUČENI ZE VŠECH SVĚTOVÝCH SPORTOVNÍCH A KULTURNÍCH AKCÍ. KDY BUDE EVROPOU, SIONISTICKÝM ŽIDOVSKÝM LETECKÝM SPOLEČNOSTEM, ZAKÁZÁNY PŘELETY NAD EVROPOU? KDY ASI ZOPAKUJE MINISTR VNITRA ČR RAKUŠAN SVOU OSOBNÍ AKCI A TO VYVĚŠENÍ BANERU S PYTLEM NA MRTVOLY, ZE KTERÉHO BUDE KOUKAT HLAVA SIONISTY BENJAMINA NETANJAHUA (SOUZENÉHO NAPŘÍKLAD I SIONISTICKÝM ŽIDOVSKÝM STÁTEM ZE PRONEVĚRY), MEZI DVA PALESTINSKÉ PRAPORY NA ČESKÉ MINISTERSTVO VNITRA?

  JAK JSME POZNALI, TAK VEŠKERÁ PROHLÁŠENÍ SPOJENÝMI STÁTY AMERICKÝMI DOSAZENÉ LOUTKY NA UKRAJINĚ ZELENSKÉHO A ČESKÝMI MEDII HOJNĚ ZVEŘEJŇOVANÉ RÁDOBY RUSKÉ GENOCIDĚ NA UKRAJINĚ, KTEROU NIKDO DOSUD NESEPSAL A NEPODAL K SOUDU, SE KLIDNĚ MOHOU RUSOVÉ AKORÁT PO VZORU SIONISTICKÝCH ŽIDŮ VYSMÁT.

  PTÁM SE, KDY BUDE SIONISTICKÁ KULTURA, SPORT A LETECKÉ SPOLEČNOSTI VYŘAZENY S CELOSVĚTOVÝCH AKCÍ A EVROPSKÉHO NEBE?

  SNAD MI MINISTR VNITRA PAN RAKUŠAN, AŽ BUDE TAKÉ V JIHLAVĚ ODPOVÍ I NA OTÁZKU, ZDALI ČESKÁ POLICIE POD JEHO VEDENÍM, PRACUJE I PROTI USAZENÍM UKRAJINSKÉ DIASPORY NACIONALISTŮ, VYGENEROVANÝCH Z FAŠISTICKÝCH UKRAJINSKÝCH PŘISLUHOVAČŮ VE 2SV, KTEŘÍ JIŽ TAKÉ VEŘEJNĚ VYSTUPILI ZAZNAMENÁNI ČESKOU MEDIÁLNÍ SCÉNOU, PŘÍMO PŘED ČESKÝM NÁRODNÍM MUZEEM, POD UKRAJINSKOU VLAJKOU NA NAŠEM NÁRODNÍM MUZEU A JIŠTĚNI UKRAJINSKÝMI I ČESKÝMI PODPOROVATELI AMERICKÉ GEOPOLITICKÉ PROXI VÁLKY USA S RUSKEM O LEVNÉ UHLÍKOVÉ SUROVINY PRO EVROPU NA UKRAJINĚ, KTERÁ UŽ MÁ MOŽNÁ NA PŮL MILIONU PADLÝCH VOJÁKŮ NA OBOU STRANÁCH, DÍKY PŘEDEVŠÍM DOMINANTNÍ PODOŘE AMERICKÝCH ZBROJAŘSKÝCH KONCERNŮ.

  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-zivot-v-cesku-utok-na-narodni-muzeum-napred-je-dostali-je-do-varu-pak-si-sli-vybit-vztek-227648

 47. Svatopluk Beran napsal:

  Rozhodnutí Mezinárodního soudního dvora o Gaze posiluje řád založený na pravidlech a vystavuje Západ zkoušce
  27. 1. 2024

  https://blisty.cz/art/117328-rozhodnuti-mezinarodniho-soudniho-dvora-o-gaze-posiluje-rad-zalozeny-na-pravidlech-a-vystavuje-zapad-zkousce.html

  AMERICKÁ AMORÁLNÍ LICOMĚRNOST V PODPOŘE A NAPOMÁHÁNÍ SVÝCH CHOVANCŮ K BEZPRECEDENTNÍMU VRAŽDĚNÍ JEJICH SOUSEDŮ, JE TÍM TYPEM DNEŠNÍHO SVĚTOVÉ ZLA, KTERÉ NIČÍ POVÁLEČNÉ SVĚTOVÉ MORÁLNÍ ZÁSADY, VYGENEROVANÉ NORIMBERSKÝM SOUDEM S FAŠISTY. JE AŽ K NEUVĚŘENÍ, ŽE TI NA KTERÉ DOPADL HOLOKAUST HITLEROVSKÉHO FAŠISMU OTŘESNOU SILOU, DNES SAMI Z DŮVODU SVÝCH HOSPODÁŘSKÝCH POTŘEB PÁCHAJÍ GENOCIDIUM NA SVÝCH SOUSEDECH.

  Rozhodnutí soudu OSN je zničující pro Izrael a nepříjemné pro jeho spojence, jako jsou Spojené království a USA, které bagatelizovaly žalobu od Jihoafrické republiky

  Soud se pozoruhodně nevyhýbal tomu, co považoval za svou odpovědnost. Nenařídil úplné příměří, ale vydal ochranné příkazy, včetně ukončení zabíjení Palestinců v Gaze, které šly dále, než mnozí odborníci na mezinárodní právo předpovídali.

  Rozsudek je pro Izrael zdrcující a pro politiky, jako je americký ministr zahraničí Antony Blinken, který prohlásil, že žaloba je nepřesvědčivá, a britský ministr zahraničí David Cameron, který vyzval Jihoafrickou republiku, aby se neoháněla slovy jako genocida, nepříjemný.

  Nejvyšší soud světa, vrcholný orgán OSN, shledal, že existuje pravděpodobné riziko, že právo Palestinců na ochranu před genocidou je ohroženo jednáním Izraele. Ironie tohoto faktu je zřejmá. Pojmy „zločiny proti lidskosti“ a „genocida“ vytvořil židovský profesor práva Rafael Lemkin.

  Ředitelka thinktanku Chatham House Bronwen Maddoxová tento týden ve své pozoruhodné přednášce vyzvala Západ, aby si uvědomil, jak je zranitelný vůči obvinění z pokrytectví a jak silně na tom záleží.

  Argument o dvojím metru podle ní „zní takto: Západ se stará o demokracii, ale ne tehdy, když chce v jiných zemích dosadit vůdce, kteří se mu líbí. Respektuje suverenitu, kromě případů, kdy ji nerespektuje, jako je tomu v Iráku. Argumentuje sebeurčením na Tchaj-wanu, ale ne v Katalánsku. Podporuje lidská práva, ale ne v zemích, z nichž potřebuje ropu. Hájí lidská práva s výjimkou případů, kdy je to příliš obtížné, jako v Afghánistánu.

  Soud nevyhověl ani konečnému cíli Jihoafrické republiky, kterým je příměří, jako tomu bylo v případě Ukrajiny v roce 2022 vůči Rusku. Místo toho nařídil izraelské armádě, aby se nedopustila žádného z činů zakázaných úmluvou, včetně zabíjení Palestinců, vážného ublížení na zdraví a duševní újmy a vyhladovění.

 48. Svatopluk Beran napsal:

  AMERICKÁ AMORÁLNÍ LICOMĚRNOST V PODPOŘE A NAPOMÁHÁNÍ SVÝCH CHOVANCŮ K BEZPRECEDENTNÍMU VRAŽDĚNÍ JEJICH SOUSEDŮ, JE TÍM TYPEM DNEŠNÍHO SVĚTOVÉ ZLA, KTERÉ NIČÍ POVÁLEČNÉ SVĚTOVÉ MORÁLNÍ ZÁSADY, VYGENEROVANÉ NORIMBERSKÝM SOUDEM S FAŠISTY. JE AŽ K NEUVĚŘENÍ, ŽE TI NA KTERÉ DOPADL HOLOKAUST HITLEROVSKÉHO FAŠISMU OTŘESNOU SILOU, DNES SAMI Z DŮVODU SVÝCH HOSPODÁŘSKÝCH POTŘEB PÁCHAJÍ GENOCIDIUM NA SVÝCH SOUSEDECH.

  Rozhodnutí soudu OSN je zničující pro Izrael a nepříjemné pro jeho spojence, jako jsou Spojené království a USA, které bagatelizovaly žalobu od Jihoafrické republiky

  Soud se pozoruhodně nevyhýbal tomu, co považoval za svou odpovědnost. Nenařídil úplné příměří, ale vydal ochranné příkazy, včetně ukončení zabíjení Palestinců v Gaze, které šly dále, než mnozí odborníci na mezinárodní právo předpovídali.

  Rozsudek je pro Izrael zdrcující a pro politiky, jako je americký ministr zahraničí Antony Blinken, který prohlásil, že žaloba je nepřesvědčivá, a britský ministr zahraničí David Cameron, který vyzval Jihoafrickou republiku, aby se neoháněla slovy jako genocida, nepříjemný.

  Nejvyšší soud světa, vrcholný orgán OSN, shledal, že existuje pravděpodobné riziko, že právo Palestinců na ochranu před genocidou je ohroženo jednáním Izraele. Ironie tohoto faktu je zřejmá. Pojmy „zločiny proti lidskosti“ a „genocida“ vytvořil židovský profesor práva Rafael Lemkin.

  Ředitelka thinktanku Chatham House Bronwen Maddoxová tento týden ve své pozoruhodné přednášce vyzvala Západ, aby si uvědomil, jak je zranitelný vůči obvinění z pokrytectví a jak silně na tom záleží.

  Argument o dvojím metru podle ní „zní takto: Západ se stará o demokracii, ale ne tehdy, když chce v jiných zemích dosadit vůdce, kteří se mu líbí. Respektuje suverenitu, kromě případů, kdy ji nerespektuje, jako je tomu v Iráku. Argumentuje sebeurčením na Tchaj-wanu, ale ne v Katalánsku. Podporuje lidská práva, ale ne v zemích, z nichž potřebuje ropu. Hájí lidská práva s výjimkou případů, kdy je to příliš obtížné, jako v Afghánistánu.

  Soud nevyhověl ani konečnému cíli Jihoafrické republiky, kterým je příměří, jako tomu bylo v případě Ukrajiny v roce 2022 vůči Rusku. Místo toho nařídil izraelské armádě, aby se nedopustila žádného z činů zakázaných úmluvou, včetně zabíjení Palestinců, vážného ublížení na zdraví a duševní újmy a vyhladovění.

 49. Svatopluk Beran napsal:

  Prosím admina aby – jeden ze dvou totožných příspěveků – smazal. Nevím jak se mi to podařilo. Domnívám se že systém je nastaven tak, že neumožní opakování stejného příspěvku.

  Děkuji

 50. Jan P napsal:

  …je…je potřeba zdůraznit, že páchání genocidy nelze zdůvodnit ničím, ani třeba právem na sebeobranu.

  Jinými slovy, genocida je absolutně zakázána za všech okolností a je zcela jedno, jestli k ní dochází v době míru nebo v době války.“
  Genocidu nelze zdůvodnit ničím, ani právem na sebeobranu, říká expertka na mezinárodní právo
  https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/genocidu-nelze-zduvodnit-nicim-ani-pravem-na-sebeobranu-rika-expertka-na_2401262036_hof

 51. Jan P napsal:

  „Jsou souzeny všechny státy, které umožnily a sponzorovaly izraelské vraždění v Gaze. Nyní jsou právně upozorněny, že mohou být vyšetřovány pro spoluúčast na genocidě a podněcování ke genocidě.“ — Bacha, Lipánku…

  Světový soud postavil Izrael a jeho spojence před soud za genocidu
  https://www.middleeasteye.net/opinion/icj-rule-israel-allies-put-on-trial-genocide?fbclid=IwAR3FLL-8psxk28O8mKPeg3Zq9FYRsUFK96HFtEaeoqTMRFW-S-enR_BQaqY

 52. Svatopluk Beran napsal:

  KDY DOJDE SOUDNĚ NA LIPAVSKÉHO ZA IZRAEL A UKRAJINU?

  KDY DOJDE SOUDNĚ NA ČERNOCHOVOU ZA UKRAJINU A IZRAEL?

  KDY DOJDE SOUDNĚ NA PAVLA ZA IRÁK, UKRAJINU A IZRAEL?

  ——————————————————————

  Válka v Gaze: Soud v USA projedná žalobu obviňující Bidena, že nezastavil genocidu v Gaze.

  https://blisty.cz/art/117312-valka-v-gaze-soud-v-usa-projedna-zalobu-obvinujici-bidena-ze-nezastavil-genocidu-v-gaze.html

  V pátek se u federálního soudu v kalifornském Oaklandu uskuteční slyšení v případu, v němž skupina Palestinců v USA i mimo ně obviňuje Bidenovu administrativu, že nedokázala zabránit probíhající genocidě v Gaze ze strany izraelské armády.

  Žalobu původně podalo mnoho žalobců jako poslední pokus zastavit smrt svých rodinných příslušníků v Gaze.

  V měsících, které uplynuly od prvního podání žaloby, se počet rodinných příslušníků žalobců, kteří byli buď zabiti, nebo čelí izraelskému obléhání, zvýšil. Nyní však soud navzdory několikanásobným pokusům Bidenovy administrativy o zamítnutí případu umožnil jeho veřejné projednání.

 53. Svatopluk Beran napsal:

  Od sousedů zpět k nám…
  Také se vám občas zdá naše politická scéna střídavě k smíchu a pláči, plná absurdit?
  No tak se zkuste kouknout k sousedům…

  ČÍM VÍCE A VĚTŠÍ VELIKOST SVINSTVA DOKÁŽETE BĚHEM CO NEKRATŠÍ DOBY OD PODVODNÝCH VOLEB PROVÉST, TÍM VÍCE SVINSTVA NEBUDE MOCI BÝTI NIKDY UKLIZENO. PROTOŽE SRA.KY DÍKY SVÉMU FEKÁLNÍMU ŽIRAVINOVÉMU POTENCIÁLU TOHO UŽ HODNĚ SPÁLILY.

  —————————————————————

  PODORA INFLACE PRO NAVÝŠENÍ JEDNORÁZOVÉHO ZISKU ELIT

  PODPORA AMERIKOU VYGENEROVANÉ A VEDENÉ VÁLKY S RUSKEM NA UKRAJINĚ

  OKRADENÍ DŮCHODCŮ

  PODPORA ŽIDOVSKÉHO GENOCIDIA NA PALESTINSKÝCH CIVILISTECH NA ZÁPADNÍM BŘEHU JORDÁNU A V GAZE

  PROPOUŠTĚNÍ BEZ UDÁNÍ DŮVODU

  ZMĚNY VE VOLEBNÍM SYSTÉMU V ROZPORU S MERITEM VĚCI

  ROZKOPNUTÍ DVEŘÍ PRO VSTUP AMERICKÝCH VRAŽDÍCÍCH VOJSK DO Č.R.

  NÁKUP NA DLUH NOSIČŮ ATOMOVÝCH ZBRANÍ

  PLUS DESÍTKY DALŠÍCH A DALŠÍCH BUĎ SOCIÁLNÍCH DISKVALIFIKACÍ OBČANŮ ČR, NEBO V ZÁJMU AMERICKÉHO NEOLIBERALISMU AMEICKÝCH SVĚTOVÝCH GEOPOLITICKÝCH VÁLEK.

  —————————————————————–

  NENÍ PROBLÉM LIDI OKLAMAT
  PROBLÉM JE LIDI PŘESVĚDČIT – ,,ŽE BYLI OKLAMÁNI,, –

  MARK TWAIN

Leave a Reply