Kůl v plotě.

Domácí násilí a násilí na ženách je pořád vážným problémem. Proto se už roku 2011 v Istanbulu dohodlo 47 zemí Evropy na společném postupu v potírání těchto zvěrstev. Bylo to v době, kdy naší zemi v této agendě zastupovala tehdejší ministryně spravedlnosti Daniela Kovářová, která si dnes říká Normální senátorka. Zřejmě asi proto, že všechny ostatní považuje za nenormální…Tehdy proti tomu ani necekla, dnes je to největší širitelka mýtů a dezinformací v tomto směru. Prostě jenom pochopila, jak rychle a efektivně z toho vytlouci politický kapitál.

Protože se jedná o mezinárodní úmluvu, je zapotřebí aby byla ratifikována parlamenty. Dosud tak učinilo 39 zemí. Náš senát se k tomu odhodlal až tento týden. Neúspěšně, chyběly dva hlasy.

Nejvíce odpůrců bylo z ODS. Senátorský klub ODS + TOP O9 má 36 členů. 6 je zvoleno čisté za TOP  09, 14 je členů ODS, zbytek jsou nezávislí za různé koalice. Ratifikací podpořili všichni od TOP O9, 5 nezávislých a JEDINÝ člen ODS – předseda senátu Miloš Vystrčil. Ten poté, co byl vystaven v podstatné části diskuse téměř pětihodinové dezinfomační masáží svých kolegů, naprosto ovlivněných  tlakem ultrakonzervativní lobby, pronesl emoční a rozčilený projev, který sice věci moc nepomohl, ale aspoň ukázal, že to je jediný člověk z té stranické party tam, který si v tomto ohledu uchoval nějaké hodnoty, zdravý rozum a srdce na pravém místě.

Nikdo z jeho kolegů ho ani náznakem nepodpořil, nikdo se ho nezastal. Naopak, velice výmluvné byly pošklebky jeho nejbližšího spolupracovníka – místopředsedy senátu Oberpfalzera za jeho zády když mluvíl. Poté, co on sám ve svém projevu Úmluvu označil za útok na naši tradiční rodinu… Idiocie toho nejhrubšího zrna.

Česká republika je země kde 30 % žen má zkušenost s domácím násilím, kde se za znásilnění běžně udělují podmínky, psychiatr ve státním zařízení dlouhodobě znásilňuje pacientky, poslanec se bez skrupulí dopouští sexuálního násilí. Zemí kde má 90 % postižených žen strach znásilňování nahlásit. O domácím násilí ani nemluvě. Zemí, kde jsou ženy pořád utvrzovány v tom, že je to tak správně…a že si za to mohou samy… To jsou všechno důvody,  proč je v tomto směru nutné být papežtejsi než papež. Proto, že se toto násilí tak obtížně dokazuje a protože ke zlepšení nedochází. A na to je jediná cesta – měnit atmosféru ve společnosti – a kde jinde začít než u těch nejvyšších, zákonodárců.

Proto hanba těm v senátu, kteří tohle shodili a ponechali v tomto ohledu naší zemi mezi zaostalými a rozvojovými. Lví podíl ODS pak jenom potvrzuje, že spíše než Občanská demokratická jím už patří přívlastky Občanská dinosaurská či demagogická…

Respekt a čest výjimce předsedy senátu, která jen potvrzuje pravidlo. Zůstal však jako ten kůl v plotě…

Vidět senátory nejsilnější demokratické strany jak si notují s jednou z největších dezinformátorek dneška Zwyrtek a otevřenou podporovatelkou sexuálního obtěžování Kovářovou je opravdu smutným obrázkem naší dnešní společnosti.

Věřím proto, že to není konečná a že po podzimních volbách se to zkusí znovu – až část těchto demagogů odejde do politického záhrobí. 

One Response to “Kůl v plotě.”

 1. Svatopluk Beran napsal:

  NECHCI PROSÍM PŘEVÁDĚT TÉMA DISKUZE TOHOTO PŘÍSPĚVKU JINAM, JEN BYCH RÁD UKÁZA NA PŘESNOU PARALELU ČESKÉHO SENÁTU, KTERÝ JE POD VEDENÍM PŘEDESDY SENÁTU VYSTRČILA, VYKAZUJE PŘESNĚ UBOHOST PRINCIPIÁLNÍ MORÁLKY DNEŠNÍHO TRANSATLANTICKÉHO VALU PŘI POSTIHU VINÍKA, POKUD JE TO NÁŠ CHRÁNĚNEC.

  —————————————————————–

  JAKÝ ROZDÍL JE V OBOU NÁSLEDNÝCH PŘÍKLADECH?

  U MNE ŽÁDNÝ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  ČESKÝ SENÁT

  Česká republika je země kde 30 % žen má zkušenost s domácím násilím, kde se za znásilnění běžně udělují podmínky, psychiatr ve státním zařízení dlouhodobě znásilňuje pacientky, poslanec se bez skrupulí dopouští sexuálního násilí. Zemí kde má 90 % postižených žen strach znásilňování nahlásit. O domácím násilí ani nemluvě.

  TRANSATLANTICKÝ VAL

  Pokud jste četli žalobu vznesenou proti Izraeli, Jihoafrická republika se v poznámkovém aparátu často odvolává na zjištění a poznatky různých těles při OSN, včetně UNRWA. Prakticky záhy po zveřejnění předběžného hodnocení kauzy JAR versus Izrael, Bílý dům – následován klíčovými západními státy – pomoc pro tuto organizaci suspendoval. Náhoda, či úmysl? Nechť laskavý čtenář posoudí sám.

  Přední západní země se tak stávají neoddiskutovatelným globálním páriou, globálním zlem, když místo tvrdého postihu svého oblíbeného klienta, nad nímž visí obvinění z genocidy, ještě více trestají jeho oběti čelící několikaměsíčnímu infernu.

  —————————————————————-

  TO JE NAŠE DNEŠNÍ STÁTNÍ HAVLOVSKÁ MORÁLKA.

  DOMNÍVÁM SE, ŽE BY SE TO HAVLOVI UVNITŘ, V NĚM, NELÍBILO, ALE JAKO HUS BY NA AŽ NA HRANICI NEŠEL.

Leave a Reply