Reklama
Dnes je neděle 20.04.2025      svátek má Marcela
Zpět
Petr Klukan

Narozen 2. 4. 1961 v Jihlavě, je absolventem Přírodovědecké fakulty UJEP Brno. Od roku 1993 je šéfredaktorem Jihlavských listů. Mezi jeho největší záliby patří fotografování.

http://www.jihlavske-listy.cz

Vstupenka pro prvňáčka

Petr Klukan | 13.09.2016 12:06

My jsme žádnou vstupenku nedostali! ozývají se rodiče na adresu zábavního Rodinného parku Robinson v Jihlavě. Ten měl dle svého vyjádření na Facebooku poslat přes školy prvňáčkům na Vysočině a také okolních krajů na 30 tisíc papírových rozvrhů hodin spolu se vstupenkou do Robinsona. Jak včera upozornil server idnes, někteří rodiče prvňáčků si stěžují, že žádnou vstupenku nedostali. Vytištěný školní rozvrh hodin je spojený se vstupenkou, kterou odtrhnete. Kam se vstupenky, respektive i rozvrhy hodin, ztratily? Někteří spekulují, že si je nechaly samy učitelky, které je měly dětem rozdat. Taková hanba, řeknete si. Jenže ono to nemusí být tak jednoduché. Škola jistě dostává řadu zajímavých marketingových nabídek. Vstupenka zdarma pro prvňáčka je totiž chytrým marketingovým nástrojem k přilákání nových „zákazníků“. Co udělat třeba v případě, když školu obešle řekněme nějaký fastfood se svými skvělými smaženými hranolky, nad kterými pedagog učící o zdravé výživě omdlévá? Ředitelé škol si proto možná řeknou, že škola nebude podporovat komerční aktivity a je jedno, že v případě rodinného parku jde o zábavnou a pohybovou návštěvu. On i ten rozvrh hodin potištěný logem daného subjektu je reklamou, kterou je vhodné nějak dostat až k dětem. Chytrý tah tak může v příštím roce vyústit v desítky vytištěných hodinových rozvrhů, zdarma rozdávaným školám. Na jednom bude třeba logo a pozvánka do Vodního ráje, na druhém reklama prodejny Zdravé výživy, na třetím obchod s dětským zbožím nebo s počítačovými hrami. Ředitelé škol tak stojí před rozhodnutím: Pustit to do tříd, nepustit…? Obdarovat prvňáčky a pomoci něčí komerční aktivitě? A když ano, tak které?

Blog Jihlavské listy

Úvod blogu
Podmínky užívání blogu

Autoři

Archiv


Poslední příspěvky

Vysočina - nejsilnější hasičský kraj 10.04.2025
MANA 06.04.2025
Předvolební guláš 31.03.2025
„Ztracená léta“ 27.03.2025
ARCHITEKT BOHUSLAV FUCHS 25.03.2025

Poslední komentáře

ytaletewue: My, občané Protektorátu (1/3)
Josephcax: My, občané Protektorátu (1/3)
NoraEtesk: My, občané Protektorátu (1/3)
Williekic: My, občané Protektorátu (1/3)
Svatopluk Beran: Vysočina - nejsilnější hasičský kraj

Můj Blog

Přihlášení do blogu
Registrace na blog
Reklama

1 komentářů

Přidat Komentář

  • VladimírV  | 13.09.2016 12:21  | Reagovat
    Pokud je rozvrh hodin součástí povinné výbavy žáků, tedy centrálně zajišťovaný, nemá být jeho součástí žádná aktivita soukromého subjektu.